Skocz do zawartości

Zdjęcie

dmuchawa do siana

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawel131

pawel131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 21:38

dmuchawa do siana Witam. Zastanawiam się nad przeróbką dużej dmuchawy do siana na wydajna dmuchawę na zboże. Przeróbka polegała by na tym że te duże rury zastąpić rurami pcv. Jak myślicie, zwiększy się wydajność dmuchawy? Jak jeszcze można ta wydajność zwiększyć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dmuchawa do siana Dzisiaj, 20:49
  •  

#2 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 12 sierpień 2009 - 07:39

dmuchawa do siana Ja na twoim miejscu zostawilbym te dmuchawe do siana w spokoju a kupilbym dmuchawe typowo do zboza Niemiecka. Mój kolega ma przerobiona dmuchawe do siana na dmuchawe do zboza niby pracuje dobrze ale jak sie skonczy zboze to jesc porozzucane na calym podwórku :)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#3 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 09:25

dmuchawa do siana Mi się wydaje ze to trochę poraniony pomysł bo tak jak kolega pisał wyżej zboże jest porozrzucane....albo zwykła do zboża albo żmijka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 09:42

dmuchawa do siana Sam używam takiej dmuchawy i to bez żadnych przeróbek - to bardzo wydajna metoda "transportu" zboża. Co do porozrzucanego zboża do wystarczy odpowiednio ustawić rurę.

#5 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 11:42

dmuchawa do siana Znajomy kupił przyczepę samozbierającą i dmuchawę. Dmuchawo rzuca słomę, siano i zboże. Nie robił zadartych przeróbek do zboża.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 12 sierpień 2009 - 11:55

dmuchawa do siana Ja mam taką tylko ma dospawane dłuższe łapki wentylator :) Pracuje z silnikiem 7kw i wrzuca zboże na obore ok. 6m wysoko i 8 długo. Wydajnośc to ok. 6/7 ton na godzine :)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Dodaj odpowiedź