Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland 8050 Czy Claas Dominator 96?

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 20:11

New Holland 8050 Czy Claas Dominator 96? Witam :) Mamy taki dylemat w zimie na 80/90% Kupujemy Kombajn(jeśli coś wypadnie to nie) i tu mam pytanko, Co wybrać NH 8050 Czy Claasa Dominatora 96??? Tu któregoś dnia wybieramy się z Tatą na skład zachodnich Maszyn Rolniczych(Polichna Lubelskie) Jeszcze planujemy zimą wypad z ciotką do Holandii... Jeśli Wszystko dobrze pójdzie w lutym 2010 roku kombajn powinien być już na podwórku;) Czekam na szybką pomoc :)
W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland 8050 Czy Claas Dominator 96? Dzisiaj, 08:12
  •  

#2 Share Kamil385

Kamil385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 10:35

New Holland 8050 Czy Claas Dominator 96? ja na twoim miejscu brał bym claasa myśle że jest to sprawdzo maszyna bo wujek ma
dominator 58 z 1989r i chodzi bez zarzutu i jak będziesz kupował claasa to kup z hederem od 3,90 do 4,50 to jest
już maks

#3 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 19:41

New Holland 8050 Czy Claas Dominator 96? Też tak myślę Claas Do mnie bardziej przemawia:) Większy cheder nie jest mi potrzebny gdyż bym musieli byśmy bramę przerabiać:/ 4,50 to max :)

#4 Share fendtrisix

fendtrisix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 20:13

New Holland 8050 Czy Claas Dominator 96? Ja też jestem z claas'em. Sprawdzona niemiecka technologia, pracuje taki w mojej wiosce z tego co wiem to nie miał większych awarii, a jeśli jakaś wystąpi to nie powinno być większego problemu z dostępem do części. :)

#5 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 20:05

New Holland 8050 Czy Claas Dominator 96? A czy w Claasie Dominatorze 96 są czujniki: Straty ziarna i Awaryjności???

#6 Share fendtrisix

fendtrisix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 21:20

New Holland 8050 Czy Claas Dominator 96? Z tego co mi wiadomo to ma :)

#7 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 09:28

New Holland 8050 Czy Claas Dominator 96? Troche dziwne porownanie bo to dwa całkiem różne kombajny niemalze pod kazdym wzgledem. Odpowiednikiem Classa Dominatora 96 byłby raczej NH 8070 wiec nie ma za bardzo co porownywac i sie zastanawiac.
Ja moge ci polecic NH z serii 80xx ze wzgledu na prosta budowe, tanie czesci i łatwo dostepne,łatwosc obsługi i dosc spory komfort pracy jak na tamte lata produkcji. Seria 80xx z reguły posiada fabryczne czujniki strat(w wiekszych modelach od 8060 w góre) a takze separator obrotowy ktory pomaga przy omłotach wysokowydajnych zbóz. Ciekawym rozwiazaniem jest domłacacz niedomłotów za podajnikiem kłosowym a przed podsiewaczem ktory odciaza młocarnie.

#8 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 20:09

New Holland 8050 Czy Claas Dominator 96? A czy W 98 Są takie przyrządy które umilają prace operatorowi np: Cofanie Motowideł...(i podać inne) i jak ktoś by mógł wypisać mi całe wyposażenie Dominatora 98 i NH 8050??? (trochę pytanie ciężkie do zrozumienia ale nie wiem jak to sformułować)

#9 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 21:20

New Holland 8050 Czy Claas Dominator 96? yyy.. ze tak zapytam po co chcesz cofac motowidlo? :o

Szczewko wez prob zdjecia tych ciekawych rozwiazan jak masz taka mozliwosc i wyslij na emila
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#10 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 21:31

New Holland 8050 Czy Claas Dominator 96? żeby gdy stanie nagarniacz(zapcha się) to cofasz motowidła razem z nagarniaczem i nie trzeba wychodzić z kabiny...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 21:36

New Holland 8050 Czy Claas Dominator 96? nagarniacz= motowidlo po mojemu...

eh tam motowidlo sie niezapycha, tylko przenosnik pochyly! Jesli chodzi o bizona to i tak po takim cofaniu trzeba wyjsc z kabiny zeby wybrac to co sie zapchalo:/

#12 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 21:41

New Holland 8050 Czy Claas Dominator 96? Właśnie chodziło mi w szczególności o przenośnik pochyły ;[ Widziałem takie cofanie w NH TC56 jak nam Gorczycę młócił, super rzecz nawet z kabiny nie wychodził :o

#13 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 21:53

New Holland 8050 Czy Claas Dominator 96? heh, no to doszlismy do porozumienia. Pewnie w nowszych kombajnach jest to lepiej rozwiazane, ale w bizonie to troche niewypal chodz i tak lepsze niz "reczne" krecenie kluczem za kolo pasowe mlucarni:D

#14 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 08:51

New Holland 8050 Czy Claas Dominator 96? Troche zle to ująłem te ciekawe "rozwiazania techniczne" nie to miałem na mysli ale napisze na bazie mojego NH 8070.
-komputer pokładowy(areał skoszony dzienny, predkosc koszenia itp)
-domłacacz niedomłotów
-czujniki strat
-elektryczna regulacja predkosci motowideł
-cofanie zapchanego hedera bez wychodzenia z kabiny
-czujniki awaryjnosci zapchania podajnika klosowego i wytrzasaczy
Moze nie sa to super nowinki techniczne ale pomagaja w codziennej pracy taka maszyna.

#15 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 12:46

New Holland 8050 Czy Claas Dominator 96? To aż takie masz wyposażenie w 8070??? To chyba jakaś Wersja Limitowana... Bo na Allegro nie ma 80XX z Komputerem itd...
Ogólnie z tego co widzę po Twoich zdjęciach masz ogólnie jakąś lepszą kabinę niż z tych wszystkich wystawionych na Allegro...

#16 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 18:52

New Holland 8050 Czy Claas Dominator 96? Tak mam dokladnie to co napisałem. Kompa tylko nie moge rozgrysc bo jest po dunsku i szukam instrukcji. Wiem tylko ze ma wykoszone ponad 6 tys hektarow.Kabina typu akwarium szkoda ze bez klimy ale w podkoszulku w najwieksze upały mozna wysiedziec bez problemu. Planuje zamontowac klime i szukam jakiegos dawcy :o

#17 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 19:51

New Holland 8050 Czy Claas Dominator 96? Na Allegro Znalazłem tylko jeden 8060 który ma ze wszystkich najlepsze wyposażenie czyli: Czujnik Strat i Awaryjności, Resztę to ubogo...

#18 Share szynszyl

szynszyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 20:21

New Holland 8050 Czy Claas Dominator 96? Na allegro szukasz kombajn??????

#19 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 20:31

New Holland 8050 Czy Claas Dominator 96? I na Allegro i w Anonsach Lubelskich... Ale w Anonsach stoi chyba tylko 2 Dominatory 96 a NH 8050/60 Nic Nie ma...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 06:44

New Holland 8050 Czy Claas Dominator 96? New holland 8050 w dobrym stanie rzadko idzie spotkać. Jak ojciec szukał, to znalazł po 2 miesiącach. Czy claas czy new holland? - to zależy od grubości portfela. New holland jest znacznie tańszy w naprawach i eksploatacji niż claas. Pas na młocarnię do claasa dominatora 108sl maxi kosztuje(oryginalny) 1400zł, a do new hollanda 600 zł. Rożnica jest głownie dlatego, ze następcy tych new hollandów są produkowane w Płocku (seria tc) i są w dużej mierze spokrewnione technicznie z serią80xx.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.