Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno Bizona

97 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Gryzon

Gryzon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 16:53

Kupno Bizona Witam co sądzicie o tym egzemplarzu warto?? http://olx.pl/i2/ofe...sc&view=gallery

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno Bizona Dzisiaj, 09:01
  •  

#82 Share TenTaki

TenTaki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 20:49

Kupno Bizona

Witam,

Od 3tyg planuje kupić Bizon oglądałem już z 30 i znalazłem 2 takie najlepsze pojechałem z mechanikiem i powiedział że ten jeden odpada ponieważ ma znszczony heder i stał na dworze sam kombajn jest w super stanie. A w drugim jest pęknięty heder u góry na ramie pod podłączeniami węży hydrauliki tak to rama prosta (rys przykałdowy nr 1/1) , najprawdopodobniej niewyważony ślimak (przyspawana łata dość gruba) pewnie on był przyczyną pęknięcia ramy, gdy włącze maszyne i heder to strasznie podskakuje on koło od napędu hederu jest spawane i obok na sprzęgle jest luz (rys przykładowy 1/2) podsiewacz delikatnie przetarty,  przygnity delikatnie nad zawieszniem sieczkarni (rys2/1), brak bocznej szyby w kabinie, słabe opony szczególnie prawa z pęknięciami, jedno pęknięcie ok 6cm, w zbiorniku jedna łata na dole pod slimakiem. Silnik, cepy, klepisko, wzkazówki na licznikach, kosa, motowidła, rura, wytrząsacze, sita  ok

Kombajn jest ogłoszony na olx http://olx.pl/oferta...c18f11;promoted

co myślicie o nim po zdj i moim opisie ile on jest warty chciałbym jeszcze ostukac swoje pola ok 20ha okolica jest w połowie żniw

Sorki za jakieś błędy ale wszytko na szybko pisze263221013_5_644x461_kombajn-zbozowy-bizon-super-z056-swietokrzyskie.jpg 818895645_4_1080x720.jpg

#83 Share Grabos1981

Grabos1981

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 154 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 21:03

Kupno Bizona jak na taki stan to jest dużo za wysoka cena. może rocznikiem się bronić ale cena to i tak kosmos. moim zdaniem 22-25tyś to i tak dużo. wszystko co opisales idzie zrobić. najważniejsze aby miał zdrowe serce.
:-)

#84 Share szymekrolnik89

szymekrolnik89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 21:06

Kupno Bizona

wiadomo że już każdy bizon swoje przeżył  i noszą ślady użytkowania ale części masz tanie i łatwo dostępne w tym hedrze ślimak do wymiany albo palce w żmijce. Sprawdź rozdzielacze czy nie ciekną rame skrzyni przedniej osi czy nie popękana tylne zwrotnice kół czy nie są wyrąbane i w kabinie lewarek zmiany biegów czy nie jest za bardzo wytarty od przełożeń. A wiadomo że nowe nie sa. Cena za wysoka o 10 tyś mniej powinien wołać 

Edytowany przez szymekrolnik89, 28 lipiec 2015 - 21:09.

#85 Share Grabos1981

Grabos1981

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 154 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 21:11

Kupno Bizona dokładnie tak. reszte można kupić w firmie Akmet. robią wszystko z blacharki podajniki ślimaki. nie robią tylko ramy
:-)

#86 Share TenTaki

TenTaki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 21:29

Kupno Bizona

wiadomo że już każdy bizon swoje przeżył  i noszą ślady użytkowania ale części masz tanie i łatwo dostępne w tym hedrze ślimak do wymiany albo palce w żmijce. Sprawdź rozdzielacze czy nie ciekną rame skrzyni przedniej osi czy nie popękana tylne zwrotnice kół czy nie są wyrąbane i w kabinie lewarek zmiany biegów czy nie jest za bardzo wytarty od przełożeń. A wiadomo że nowe nie sa. Cena za wysoka o 10 tyś mniej powinien wołać 

Przdnia oś jest spawana tam często pękają. Wczoraj gdyby nie mechanik do bym dał 28 tys za niego a właściciel skąpy nawet jednego pasa nie chce dać... kupił nowego claasa 88sl to chyba mu nie będą pasować...   

Wielkie dzięki za rade :D

#87 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2432 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 28 lipiec 2015 - 21:34

Kupno Bizona

Mój też ma spawany heder. Zaczęło puszczać też od mocowania przy hydraulice tylko nie wiadomo od czego. Pewnie parę dołków i jak pękło to szło... Z tym, że ramę ma dobra. Pospawane i się trzyma. Będzie na sprzedaż ale to dopiero po żniwach ;) W sumie to cheder jeszcze nie podczepiony :D

Ten na olx ogólnie nie jest zly. Widać że strasznie zmęczony nie jest. Drobne poprawki jak piszesz do ogarnięcia. Ideału nie znajdziesz, każdy coś będzie miał.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#88 Share TenTaki

TenTaki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 21:43

Kupno Bizona

Ja po niego mam 70km i chciałbym nim przyjechać boje sie o te opony bo na start 5 tys nie chce wydać bo jeszcze ślimak i inne rzeczy do wymiany...

#89 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 23:14

Kupno Bizona

a jakie to opony? jak polskie to sie rozleca (mialem, kleile 3 razy, ciagle puszcza :P), jak ruska (ja mam ponad 20 lat i nawet bieznik sie moze starl 2milimetry :v) ruska wjechalem na agregat, przecialem ja do plocien na dlugosc jakies 6-7cm a mimo to sie nie rozchodzila :) zawiozlem ja do wulkanizacji to we 3 wyciagalismy detke (strasznie gruba),  az sie wulkanizator podniecal ze w zyciu takiej detki nie widzial ;D wiec jak ruskie kola, to nie ma co sie bac :D

w opisie jest napisane "wersja eksportowa" a moja eksportowka ma nadstawke nad chlodnica i powiekszony zbiornik, moja jest z dani a ten? ze nie ma nic z tych rzeczy? :P

Edytowany przez kravter, 28 lipiec 2015 - 23:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#90 Share TenTaki

TenTaki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 09:27

Kupno Bizona On jest z Czech nwm co powinien miec lepszego ;p

#91 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 09:52

Kupno Bizona poczekaj lepiej kombajn kupować po zniwach na spokojnie a teraz na palisz się i później będziesz bluznil
ZETOR TEAM

#92 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 19:07

Kupno Bizona

TenTaki,

przede wszystkim eksportowki sa lepiej wykonane i mniej awaryjne ;)

#93 Share AdamRusak

AdamRusak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 17:33

Kupno Bizona

Witam,

Planuje niebwem zakup rekorda, w oko wpado mi to ogłoszenie: http://olx.pl/oferta...html#bc710957e7

Jak myślicie ocenijąc stan wizualny ze zdjęcia, warto czy może są widoczne wg. Was jakieś symptomy że coś z nim mogło być "kombinowane" ?

#94 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 17 grudzień 2015 - 14:48

Kupno Bizona

Z wierzchu ładny, ale był myty. Przez to mogą być problemy z łożyskami w następnym roku. kombajnu nie da się ocenić po zdjęciach i odcieniu farby na blasze. Trzeba go zapalić, posłuchać, przyjrzeć się pracy silnika, załączyć napędy, po dłuższej pracy sprawdzić łożyska czy się za bardzo nie grzeją, posłuchać jak pracuje skrzynia i jak biegi wchodzą itd itd. Czy pompa daje olej jak się rozgrzeje, ciśnienie na silniku jak jest ciepły, a nie zagrzejesz go bez obciążenia. On chodził chyba na bliźniakach, pytanie czy skrzynia bardzo przez to nie cierpiała.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#95 Share Marcin34

Marcin34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 18 grudzień 2015 - 22:11

Kupno Bizona

mam pytanie ile mogę cenić za bizona 56 z 86 roku w oryginale tzn farba  oryginał nie pogięty silnik oryginał opony oryginał prawie 100 procent zadbany egzemplarz

#96 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 14:04

Kupno Bizona

hej byłem oglądać dziś rekorda :) tylko mam takie pytania czy ktoś ma albo spotkał się z taką wersją 3 biegową z hydraulicznym napędem motowideł ? jeżeli tak to jak się to sprawuje i czy ogólnie jest różnica w częściach od tych standardowych wersji ? 

Wyglada to na jakas wersje na czechoslowacje (oczywiscie moge sie mylic nie jestem pewny)
Z tego co pamietam to w agromie mi mowili ze pol osie albo cos w skrzyni jest chyba inne.
Szukaj raczej cos standardowego i nie wytłuczonego naprawde lepiej jest "przeplacic" niz potem tracic nerwy na tzwn okazje.
I raczej na twoim miejscu patrzył bym za rocznikami po 1990 roku i od pierwszego własciciela.

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#97 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 16:11

Kupno Bizona

Witam,

Planuje niebwem zakup rekorda, w oko wpado mi to ogłoszenie: http://olx.pl/oferta...html#bc710957e7

Jak myślicie ocenijąc stan wizualny ze zdjęcia, warto czy może są widoczne wg. Was jakieś symptomy że coś z nim mogło być "kombinowane" ?

Wg mnie 10 tyś za drogi. Równo rok temu kupiliśmy podobnego wprawdze starszy 91 rok ale opony ze trzy letnie mitasa silnik po remoncie (kilka lat temu) sezon przechodził bez większych problemów i kosztował 49 tyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#98 Share AdamRusak

AdamRusak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 22:55

Kupno Bizona

@master20002, @grzepo dziękuje za porady.

Edytowany przez AdamRusak, 22 grudzień 2015 - 22:56.

Dodaj odpowiedź