Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno Bizona

97 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 18:15

Kupno Bizona Nie lepiej kupic kombajn z kabiną ? DO 20 tyś kupisz już jakiegoś claasa mercatora w dobrym stanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno Bizona Dzisiaj, 14:06
  •  

#62 Share olimp72

olimp72

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 07:24

Kupno Bizona Raczej z kabiną, a merkator da radę z łubinem?? u mnie gościu kosił takim merkatorem 75 i cały czas się zapychał na tym łubinie, a widziałem bizona u znajomego to ciał bez problemu i to zarośnięty nie pryskany łubin.

Raczej z kabiną, a merkator da radę z łubinem?? u mnie gościu kosił takim merkatorem 75 i cały czas się zapychał na tym łubinie, a widziałem bizona u znajomego to ciał bez problemu i to zarośnięty nie pryskany łubin.

#63 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 08:19

Kupno Bizona Całkiem możliwe że miał źle ustawiony kombajn bo ja swoim mercatorem 70 dorównuje w szybkości młócenia rekordowi. mercator 3,60m a rekord 4.20m, Szybciej jadę.

#64 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 21:39

Kupno Bizona mercaor, dobrze ustawiony, nie ma problemu z niczym. wiem bo jeździłem takim 12 czy 13 lat.
niemniej jak na dzisiejsze czasy, to juz konstrrukcja przedpotopowa. Nientóre rozwiązania ma nawet gorsze niz bizon (palce w chederze, naped kosy). Inne z kolei lepsze.

Niemniej zeby kupic w miare zdrowego mercatora z kabina i sieczkarnia, to 25k musisz miec minimum.
Ja swojego sprzedałem za 27500 bodajze drugiemu klietowi, który przyszedł ogladac, a w stanie był takim sobie- bez tragedii, ale dosc zuzyty (wiec az boje sie wyobrazac sobie, ak musza wygladać inne maszyny, bo ów klient mówił, ze juz pare obejrzał i moja najlepsza)

#65 Share romanwiatr

romanwiatr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 19 październik 2014 - 21:24

Kupno Bizona

Dlaczego niektóre bizony są żółte na przykład z 1985 .r są też czerwone, dziś oglądałem taki. Wszystko ok pasuje cenę trzeba troszkę zbić, ale jest żółty. Ktoś mi powiedział że to odrzut z importu,ale czy to prawda? A może to coś złego i lepiej go odpuścić.

Bardzo proszę o podpowiedz.

#66 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 20 październik 2014 - 09:52

Kupno Bizona

to były czasy wiecznych braków.

jaką farbe mieli, taką malowali.

#67 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 20 październik 2014 - 13:33

Kupno Bizona poczytaj w wikipedii RomanWiatra mac :)

#68 Share romanwiatr

romanwiatr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 21 październik 2014 - 22:33

Kupno Bizona

poczytaj w wikipedii RomanWiatra mac :)

W wikipedi nic nie dostrzegłem na temat żółtego koloru, a o co chodzi z moim nickiem dopiską "mac"

#69 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 22 październik 2014 - 10:34

Kupno Bizona

to były czasy wiecznych braków.
jaką farbe mieli, taką malowali.

Zgadza się:)

Czytałem artykuł moze w PDF.w necie tylko tyle co najwięcej mozna oczytac z faktami:
Co do głównych kolorów krajowych Bizonów w różnych latach to ja sprubuję napisać na podstawie swoich obserwacji.
-Czerwone (pewnie też były różne odcienie w co niewnikałem) były przez cały czas produkcji, w sumie z wyłączeniem 1986r. (bordowe) choć spotkałem ze 2 czerwone z tego roku.
-Pomarańczowe (mam na myśli wszystkie odcienie) weszły hyba w 1980r. Prawdopodobnie były cały czas w przeciągu lat 1980-1988 (w przeciągu tych lat sadzę zmieniała się liczba kombajnów w tym kolorze w stosunku do całości produkcji jak i barwa koloru, na początku były raczej takie żółte) znowu należy wyłączyć rok 1986 choć pewnie jakieś zdarzyły się w pomarańczowym kolorze tak jak to miało miejsce z czerwonymi.
-Bordowe, wszystkie widziałem z 1986r.
W 1987r. powstawały też w takim kolorze "czerwono-bordowym".
Myślę że tak ogólnie by to wygladało, pewnie zdarzają się jakies odstępstwa w kombajnach produkowanych na przełomie roków. Mogłem również nieznacznie się pomylić w podanych granicznych datach bo dane podaję na podstawie obserwacji a kombajnów z dwóch-trzech roczników niewidziałem.
Gdyby do kolorów dodać jeszcze wersje napisów, stare i nowe kabiny, koła itp. powstało by wiele "odmian" kombjanów Z056 różniących się jakimś z tych detali.

#70 Share romanwiatr

romanwiatr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 22 październik 2014 - 12:12

Kupno Bizona

Ok dzięki, za tak obszerne wyjasnienie.

Ten kóry ja oglądałem jest z 1985rok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Gacek105

Gacek105

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Leśnictwo

Napisany 12 listopad 2014 - 08:35

Kupno Bizona

Witam zamierzam kupić kombajn nie wiem który lepszy rekord z058 czy super z056 możecie coś doradzić i na co zwrócić uwagę przy kupnie?

#72 Share Landfarmer

Landfarmer

Jeden lubi żebra, drugi lubi mostek, a ja lubię schab, bo tam ni

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 12 listopad 2014 - 09:38

Kupno Bizona

Oczywiście szukaj Rekorda jest trochę bardziej wydajny a poza tym ceny są podobne więc lepszy rekord. Na co zwrócić uwagę ? Wiadomo patrz żeby nie był malowany i żeby farba była w miarę wyględna czemu? Bo po tym poznasz jak był traktowany stanu łożysk nie ocenisz ale patrz na bęben czy cepy nie pogiete, jaki jest stan klepiska czy noże w sieczkarni nie są zbyt zdarte, dobrze obejrzyj silnik czy nie kopci zobacz też olej czy kiedyś był wymieniany :D Zerknij na targaniec czy nie spawany albo jak spawany. I dość ważne jest to w jakim stanie są pasy zwłaszcza jezdny i główny pas młocarni bo te dwa są najdroższe. Owocnych poszukiwań życzę i pozdrawiam :)

Edytowany przez Landfarmer, 12 listopad 2014 - 09:40.

Szef wszystkich szefów  ;)

#73 Share Gacek105

Gacek105

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 10:26

Kupno Bizona

wielkie dzięki

#74 Share zgrywus223

zgrywus223

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Elektryka

Napisany 12 listopad 2014 - 20:30

Kupno Bizona

Nie powiedział bym że są w podobnych cenach :)  Przy zakupie należy zwrócić uwagę na wiele rzeczy m.in. czy nie jest spawana rama,słupki przy mocowaniu przenośnika pochyłego, a szczególnie tylna oś w okolicach głównego sworznia, ocenić wygląd zewnętrzny bo po nim możemy wywnioskować jak bizon był użytkowany. Ważnym elementem  jest  też sprawdzenie czy przypadkiem silnik nie był rozmrożony (za pompą wtryskową ).Wiele  rzeczy  można było by jeszcze wymieniać;)  Do oględzin proponował bym zabrać ze sobą jakiegoś mechanika lub użytkownika bizona bo jeśli nie miałeś styczności z bizonem to zakup może okazać się nieudany :)

Życzę  owocnych poszukiwań :D

#75 Share gotchisc

gotchisc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:https://www.youtube.com/watch?v=DyFw2NNgy1M Zapraszam !

Napisany 12 listopad 2014 - 21:01

Kupno Bizona

zwróć też uwagę na sita i chłodnice podejrzyj . Nie bój sie pytać o to i tamto , bo sąsiad mało gadał , kupił 56 i w te żniwa wołał nas na usługi ...

#76 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 02:21

Kupno Bizona

wytrzasacze czy cale takze ich lozyska(piekielna robota,-jak siadzie łożysko lepiej wyciąć i wstawić drewniana panewke)

Moglbys rozwinac mysl, tzn inetresuja mnie tylko 2 rzeczy:

1 - jak rozwiązales problem przesuwania sie wpanewki na boki po wale wytrzasacza i...

2 - jak polaczyles wytrzasacz z panewką, bezposrednio srubami czy za pomoca blachy posredniczacej ktorej nigdzie nie moge znalezc.

Pytam bo mam do roboty lozyska na wytrzasaczach :(  a jedno lozysko kosztuje nieco mniej jak drewniana panewka(50zl) wiec nie widze sensu zakladac ponownie lozysk kulkowych gdzie panewki maja same plusy. Czekam na odpowiedz na bardzo nurtujace mnie pytanie :)

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#77 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:Maszyny i buggy ,Konie

Napisany 13 listopad 2014 - 06:50

Kupno Bizona

Junkers to jeszcze nie zmieniałeś tych łożysk to jesteś Gość ,dwa lat się zabierać do roboty i nie zrobić szacunek za odwagę .Bizon jak to bizon szału niema .Rozglądam się za MF-em .Bo w bizonie zerwała się pół oska przy kole i niestety ale było to nie przyjemne.z panewkami na wytrząsaczach idzie tak myślę że da się zrobić tylko pod warunkiem dość prostych wytrząsaczy bo szczeliny między wytrząsaczami to 8-10-10-10-10-8mm tylko wytrząsacze są w każdym bizonie po przejściach i nie są zbyt proste (ocierają ) jak mam pchać w Polskiego New Hollanda to wolę zmienić na MF-a .A wszystko i tak kiedyś się zepsuje to wiadomo i człowieka też trafia a co mówić maszynę .

#78 Share Gacek105

Gacek105

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 09:09

Kupno Bizona

może i racja mam kilku znajomych z bizonami B)

#79 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 11:18

Kupno Bizona No nie zmienilem, kazdy mowi o tych panewka ale sami teoretycy, zero konkretnych odpowiedzi na temat panewek. A te dwie kwestie sa kluczowe!
@Gucio dobry bizon nie jest zly, ma swoje plusy, jak chcesz to swojego sprzedawaj ja za duzo w swojego wladowalem i znam go praktycznie calego i dodam ze ten sezon byl praktycznie bezawaryjny.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share ZETORAK89

ZETORAK89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo !!!

Napisany 30 listopad 2014 - 15:52

Kupno Bizona

hej byłem oglądać dziś rekorda :) tylko mam takie pytania czy ktoś ma albo spotkał się z taką wersją 3 biegową z hydraulicznym napędem motowideł ? jeżeli tak to jak się to sprawuje i czy ogólnie jest różnica w częściach od tych standardowych wersji ? 

Dodaj odpowiedź