Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno Bizona

97 odpowiedzi na ten temat

#41 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 28 luty 2012 - 21:02

Kupno Bizona To że bierze to jeszcze nic takiego. Ale czy ma 2500?? Mój jest z 84 r i ma ponad 3 tyś i nic nie bierze przez sezon. Radził bym ci szukać po 84 na podzespołach z rekorda.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno Bizona Dzisiaj, 07:28
  •  

#42 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 28 luty 2012 - 21:06

Kupno Bizona 1.5 litra oleju to niemalo <_<
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#43 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 28 luty 2012 - 21:26

Kupno Bizona niemało w bizonie to jak weźmie 3 litry
możliwe, że przy tym przebiegu to jeszcze oryginalny silnik i oryginalny przebieg
ja mam ten sam rocznik i ma około 2200 Mth ale silnik był już robiony, tylko, że ojciec kupił go z SKR jak miał 700 Mth i już wtedy brał olej, zagotowali pewnie go barany

#44 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 24 maj 2012 - 22:47

Kupno Bizona Planuję zakup kombajnu i pewnie to będzie bizon ZO56 Powiecie mi coś o tym kombajnie: http://moto.allegro....2371576670.html? Konkretnie chodzi mi o to że w komorze silnika i w okolicy sit widać czerwony lakier. Czy mogłoby tak być w oryginale czy raczej nie? Inne uwagi też są mile widziane :) .

#45 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 25 maj 2012 - 00:06

Kupno Bizona z tego co widze raczej malowany niebył
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#46 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 25 maj 2012 - 07:17

Kupno Bizona Ten typ tak ma. U wujka też tek jest. Podsiewacz zmieniany. Taki dość szkoda że nie ma kabiny i czy ma sieczkarnie, bo cena to raczej nie mała.

#47 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 25 maj 2012 - 22:32

Kupno Bizona Do żniw raczej ceny nie spadną. Ogólnie to patrząc po ogłoszeniach za bardzo nie ma w czym wybierać. Ten jest wystawiony już conajmniej piąty raz - ciekawe czy tylko z powodu ceny. Trzeba będzie ruszyć w Polskę... Dzięki za zainteresowanie.

#48 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 26 maj 2012 - 08:06

Kupno Bizona JA swojego też tak wystawiałem. Z 4-5 razy. Parę osób dzwoniło. Jeden przyjechał obejrzeć i kupił go. Kombajny ruszą się w czerwcu. wszystkie ciekawe pójdą.

#49 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 18 czerwiec 2014 - 07:54

Kupno Bizona Ja mam takie pytanie czysto z ciekawości, często oglądam oferty z bizonami, i jest sporo ofert w których jest napisane że bizon nie kosił kukurydzy, i tu moje pytanie, czy bizony które koszą QQ są jakoś bardziej wytłuczone? nie służy im praca w kukurydzy? jestem laikiem w temacie bo odpowiedz jest pewnie bardzo prosta :D ale zawsze sie nad tym zastanawiałem.
..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

#50 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 18 czerwiec 2014 - 11:48

Kupno Bizona Kukurydzę w brew pozorom kosi się ciężko, kolby mogą pogiąć wytrząsacze zaraz za odrzutnikiem jak nie założy się blach, pracują na wilgotnym materiale więc korozja itd itd...
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 22:35

Kupno Bizona Zastanawiam się nad zakupem kombajnu zamiast Bizona Super, chodzi głównie o dylemat między wyborem Rekord czy BS. Areał wynosi ok. 45ha plus zarobki, a kwota przeznaczona na zakup wynosi do 50 tys. zł. Z racji ze coraz częściej widać czerwone BS-y w tym przedziale cenowym mam trudny orzech do zgryzienia i licze na wasze sugestie. Te żniwa jeszcze pewnie powalcze tym który posiadam aktualnie ale po moze będa jakieś atrakcyjne oferty więc prosze o pomoc. :)

#52 Share piozz

piozz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 12:59

Kupno Bizona Witam .
Koledzy planuje zakup Bizonika ( patrze bardziej za rekordem tym czerwonym 1990 r mam tak 45 tysi na ten zakup ) na co zwracać uwagę przy kupnie żeby nie nadziać się na minę ?!?! a i jeszcze jedno czy bedzie mozna w nim tak jak w bizonie super odciac wialnie ?
dzieki za odpowiedzi .

#53 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 sierpień 2014 - 13:03

Kupno Bizona Na wszystko, on może być bardziej zjechany niż dziesięć lat starszy, jak odciąć wialnię? szlifierką ? :P

#54 Share piozz

piozz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 13:44

Kupno Bizona Koledzy planuje zakup Bizonika ( patrze bardziej za rekordem tym czerwonym 1990 r mam 45 tys na ten zakup) na co zwracać uwagę przy kupnie żeby nie nadziać się na minę ?!?! A i jeszcze jedno czy bedzie mozna odciac wentylator tak jak w bizonie super ?

Pozdro i dzieki za odpowiedz

Koledzy planuje zakup Bizonika ( patrze bardziej za rekordem tym czerwonym 1990 r mam 45 tys na ten zakup) na co zwracać uwagę przy kupnie żeby nie nadziać się na minę ?!?! A i jeszcze jedno czy bedzie mozna odciac wentylator tak jak w bizonie super ?

Pozdro i dzieki za odpowiedz

hehe ..

ales mi pomógł ... pytam o szczegóły ... a myslałem ze wystarczy tylko pasek zdjac od wialni a ty mi ze szlifierką wyskakujesz( moze powiesz jeszcze jaka ;-p )

#55 Share olimp72

olimp72

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 08:49

Kupno Bizona Chciałbym kupić Bizona Z056 mam pytanie na co zwrócić w nim uwagę, miałem małego claasa i chciałbym zmienić na coś większego , może coś poradzicie :)

#56 Share danielj001

danielj001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 10:20

Kupno Bizona jesli masz możliwość kup bizone z eksportu mam 3 eksportowe i powiem tak chodza prawie bez awari. zwróć uwagę czy ma nie spawaną lub popękaną ramę pod gardzielą bo to w polsce prawie kazdy ma popękane tego sie wystrzegaj,

#57 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 14:43

Kupno Bizona Kupując Bizona największą rolę odgrywa cena i czy był garażowany.A po za tym możesz sprawdzić wytrząsacze,podajniki czy są dziury w środku,ważna jest też sieczkarnia,stan hedera.sprawdzić jak działa hydraulika.cisnienie w silniku i ogólnie stan wizualny.A skąd jestes ?troszkę wiem cos o nich,mogę doradzic.

#58 Share olimp72

olimp72

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 10:11

Kupno Bizona Ja mieszkam nie daleko radomska. Dzięki za informacje, mam takie pyanie wrzuca tutaj 3 takie Bizony i zastanawiam się co może być nie tak że są w takiej cenie. http://olx.pl/oferta...html#5852710ed4
http://olx.pl/oferta...html#5852710ed4
http://olx.pl/oferta...html#5852710ed4

#59 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 11:00

Kupno Bizona Poprostu czytaj jest tego ma forum.jak silnik na końcówce takie ceny sa.a zeby dobrze kupić trzeba sie dobrze znać.jestem mechanikem ale bizon ma te swoje zużycia i nastawy.moze wygladac ładnie a w środku złom.

Po kolei napisze:silnik,korozją,łożyska,rama peknieta,wentylator,sita,podajniki,łańcuchy każde,pasy,gardziel czy popekana,podłoga,ślimaki,naped mlocarni,kiepski dostęp ale musisz sprawdzić odrzutnik,napęd kosy,przyspieszacz motowidel,kosz sitowy pęka,wytrzasacze czy cale takze ich lozyska(piekielna robota,-jak siadzie łożysko lepiej wyciąć i wstawić drewniana panewke),uszczelnienia gumowe,wariator napędu,skrzynia czy ładnie biegi wchodzą,hamulce czy sa wraz z ręcznym(ja wogule nie używam),chlodnica-nowa 1tys kosztuje,o silniku nie ma co pisac na oko to maroko trzeba znać te autobusowe silniki.,obudowa wentylatora dol gnije,cepy,kiepsko druty i prostoliniowosc jego potrafi sie wyciąć jak palak,wariator nastawu wiatru,luz wahacza wariatora napędu.reszte a pewnie to nie wszystko prócz pier**lektrzeba troche ingerować lub wiedzieć jak sie zużywa.
Kupiłem dwa takie o podobnej cenie i choćbym nie chciał musialem z dwóch jeden zrobic .....rada moja wes rolnika ci ma minimum 3 lata bizona i nie pojawia tematu bo o tym pełno tu pisze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share olimp72

olimp72

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 10:05

Kupno Bizona Dzięki za rady, powoli będę się rozglądał, mam mechanika takiego co prawie cały czas robił przy takich rzeczach tylko on też nie zawsze może jeżdzić dlatego pytam.

Dodaj odpowiedź