Bartek72511

Kupno Bizona

Polecane posty

Bartek72511    81

Witam. Ceny usług idą w góre i planujemy na nasze 12 ha kupic jakiegos bizonka na przyszły rok. Najche tniej bysmy kupili jakiegos za 20 tysiecy i wsadzic w niego z 10 żeby wiedzieć czym się jeździ. Uważacie że to dobry pomysł? Jakiego Bizona najbardziej polecacie w takiej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

No supra innego wyboru niema :)

 

Chmm tylko czy kupi sie cos rozsadnego za ta cene :)

 

Gdybys mogl wydac 30 na bizona i 10 na remont to bys pozadna maszynke juz kupil :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes893    0

właśnie kupiłem przed tym sezonem supra za 20 tys. trochę w niego włożyłem około 3-4 tys (głownie pasy i łożyska) a kombajn za te pieniądze to w nawet dobrym stanie silnik sprawny ale cepy do wymiany na 100% i być może klepisko ale to sie okaże jak bede to robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Ja kupiłem Z056 "87 za 33 tyś. na 12ha + usługi

Kombajn miał sieczkarnię+kabinę dokupiłem stół do rzepaku, + 4 tyś na łożyska, pasy itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2
http://www.allegro.pl/item711586903_kombaj..._056_super.html taki naeet nie jest zły. Kabinke,szerokie ogumienie i sieczkarnie ma to nie jest źle;)

 

Ta propozycja jest warta uwagi....Myśle że za 7 tyś to na ewenualne naprawy spokojnie by wystarczyło.Tak jak sam napisałeś wiedział byś na czym siedzisz.Bo co z tego ze byś kupił jakiegoś młodszego jak by był goły i nie wiem w czy lepszym stanie :) więc po co przepłacać jak nie widać różnicy .Był by może nawet bardziej spękany bo te ostatnie to szły już na masówe :).Osobiście bym się długo nie zastanawiał.


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81
Ta propozycja jest warta uwagi....Myśle że za 7 tyś to na ewenualne naprawy spokojnie by wystarczyło.Tak jak sam napisałeś wiedział byś na czym siedzisz.Bo co z tego ze byś kupił jakiegoś młodszego jak by był goły i nie wiem w czy lepszym stanie :) więc po co przepłacać jak nie widać różnicy .Był by może nawet bardziej spękany bo te ostatnie to szły już na masówe :).Osobiście bym się długo nie zastanawiał.

 

Dokładnie masz racje;) Lepszy starszy kombajn i w niego zainwestować niz nowszy w którym byc moze trzeba wymienic to samo co w tym starszym. Np mój sąsiad ma z 1986 roku i jest w stanei idealnym zadbany i wogóle a drugi sąsiad ma z 1988 Bizona Super i jakby się takei cos kupiło to chyba sie ylko powiesic heh. Jednym z jego wpadek było cos takikego że wyjechał od kogoś z pola po pijanemu (na maxa) i jadac asfaltem oczywiscie nie podniósł hedera i dosłownie "ściał" kilka betonowych słupków heh. A mam takie pytanie : ten rewers w sprach montowano zawsze czy od ktoregos rocznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

a według was to bardzo przydatna rzecz?? czy da się bez niej życ?? A jest gdzieś temat czy różni się zwykły bizon z056 od supra ?? bo wiedziałem o rewersie a takto za bardzo obeznany nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Nie wiem może sie myle ale mi sie wydaje że każdy Z056 to SUPER :)

Jeśli chodzi Ci o różnice z poszczególnych roczników to coś moge napisać...??

Bez rewersu da sie spokojnie żyć jeśli masz choć troche pojęciu o kombajnowaniu to Ci w ogóle nie bedzie potrzebny....A i tak jescze sie ze sprawnym nie spotkałem :)


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Niczym się nie różni bo Super to model Bizona. Dokładnie Bizon Super Z056. Jest to przydatna rzecz, u mnie akurat tego nie ma, ale mój kombajnista mówi, że jak jeździł w SKRze Bizonem z 88r. z cofaniem przenośnika pochyłego i się zapchało to wystarczyło cofnąć i delikatnie puścić albo cofnąć i wyciągnąć to co tam blokowało i dalej się kosiło, a bez tego trzeba skubać, a jak się zablokuje czasami to prawie jak na amen.

  • Like 1

Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81
Nie wiem może sie myle ale mi sie wydaje że każdy Z056 to SUPER :)

Jeśli chodzi Ci o różnice z poszczególnych roczników to coś moge napisać...??

Bez rewersu da sie spokojnie żyć jeśli masz choć troche pojęciu o kombajnowaniu to Ci w ogóle nie bedzie potrzebny....A i tak jescze sie ze sprawnym nie spotkałem :)

aha myślałem że sięczyms różnia;) a jesli o rocznikach tio mozesz cos napisac;)

U mnei w tym roku kosił bez rewersu i było położone zyto i była masakra. Pole miało jakieś 1,5 ha i zapchał się jakieś 30 razy. Pierw pojechaliśmy i ukosił z poł hektara i zjechał bo mu ktos poradził zżeby sobie sprzęgło rozkręcił i co kawałek ujechał i koniec i za każdym razem ręzami trzeba było wyciągać;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Wiadomo lepiej z jak bez :) No ale jak czesto sie to zapycha....raz na 2 lata :)

 

Kombajny starsze takie jak ten na allegro mają tak:

1.Wąskie przednie koła.

2.Inny napęd hederu na jeden pasek(inne rozwiązanie).

3.W innym miejscu siłowniki podnoszenia motowidła.

4.Belka motowidła okrągła.

5.Nowsze miały siłowniki na spręzynach a starsze na akumulatorze gazowym.

6.Niszy filter powietrza.

Po '87 miały cofanie podajnika, trzy śwatła w tyle,kierunki po bokach (jak u stara),w odwrotnie załorzona obrysówki i chyba tyle.Same mało wazne rzeczy jak ktoś sie niezna to nawet nie zauważy...

  • Like 1

Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Powiem Ci że nie a nawet na tym akumolatorze gazowym to lepiej sie kosi zboże powalone jest bardziej czuły niż na spręzynach....


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

mała poprawka - cofanie podajnika było od "88

Bartek72511 - szerokie ogumienie odgrywa rolę szczególnie w ostatnich mokrych latach...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Właśnei dlatego szukam tylko i wyłącznie z szerokim ogumieniem gdyż mam jedno pole na którym poł hektara leży na dużym dołku i waskie ogumienie nie wchodzi w gre;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

wersja taka, że w 87r. robili - można to tak nazwać - przejściówkę z modelu Z056/3, którego mam ja i pewnie Ty, na model Z056/5, gdzie cofanie podajnika już było :D


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

sprawdzałem przed chwilą - ja mam Z056/5...czyżby poprzedni właściciel zdjął owy mechanizm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj