Skocz do zawartości

Zdjęcie

roundup i ziemniaki

53 odpowiedzi na ten temat

#41 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 13:26

roundup i ziemniaki Po części sie zgadzam z @Antytruciciel, (choć jego wypowiedzi są ponizej poziomu) jezeli chodzi o stosowanie glifosatu, bo nawet zastosowanie go w zbożach 2 tygodnie przed koszeniem wpływa na to ze ziarna tego zboza mają mniejszą siłę kiełkowania, to wynika z tego ze ten srodek jednak zostaje w roślinie, takie sameo mam zdanie na temat stosowanie "stop kiełków" i innych wynalazków tego typu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
roundup i ziemniaki Dzisiaj, 20:04
  •  

#42 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 10:46

roundup i ziemniaki sprawa z glifosatem jest głośna.
w mediach było niedawno o tym, myslę ze to nie koniec.
delikatny temat.

Sam jestem przeciwny za nieuzasadnionym używaniem takich oprysków.
Stosujemy to tylko na mocno zachwaszczonych plantacjach (perz), tylko po zbiorze ziarna, na ścierń na około 3-5% ogólnej powierzchni zasiewów. Bo jeśli zachowujemy dobrą kulturę rolną, to wcale nie trzeba sięgać od razu po takie środki :rolleyes:

Mimo iż główną naszą produkcją są ziemniaki, roundap ani inne mu podobne srodki nie są stosowane. Jedynie Reglone ale to tez sporadycznie. Z chwastem w ziemniakach nie mam nigdy problemów, do obejrzenia w galerii.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#43 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 15:15

roundup i ziemniaki Zgadzam się, że to tylko należy stosować w uzasadnionych przypadkach. Moi sasiedzi czasami nie wiedza co maja robic z tym roundapem bo co roku nim jada a jak się pytam dlaczego tak robią to słyszę że nie chce im się podorywki robić. :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 16:03

roundup i ziemniaki mozecie sobie dyskutowac na temat glifosatu, ale odrobine kultury zachowajcie, kazdy nastepny post nie na temat czy tez z wyzwiskami bedzie odpowiednio karany, milej debaty

KS Falubaz

#45 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 29 listopad 2010 - 17:25

roundup i ziemniaki antytruciecielu jeżeli opryski, chemikalia mają atesty to są dozwolone do stosowania, prawa nie zmienisz
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#46 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 listopad 2010 - 17:39

roundup i ziemniaki

Na szczescie, jest mozliwosc wniesienia tzw pozwu zbiorowego, z czego ja i kilkanascie innych rodzin chcemy skorzystac. Chocbym mial wydac ostatni grosz i reszte zycia spedzic w ubostwie, nie spoczne poki tacy kretyni jak Wy, nie zaplaca za nasza krzywde

To mnie rozwaliło koleś chce złożyć pozew zbiorowy przeciw rolnikom RP :blink: albo i UE :D czy nawet Świata :rolleyes: Jesli jesteś w stanie zrozumieć zdrowego na umysle człowieka ( dziś dostalem wyniki okresowych badan psychologicznych i jestem zdrowy ;[ ) to posłuchaj :D Jeśli już to możecie co najwyzej złożyć wniosek przeciw producentowi, bo:
-rolnik kupuje produkt dostępny na rynku który ma atest
-rolnik się wyprze tego że stosuje glifosat na rośliny uprawne przed zbiorem
-post z forum nie jest dowodem w sprawie ( pisała to odoba poniżej 11 lat i sąd jest bezsilny względem jej :D )
- producent przedstawi atest produktu i żeczywiście w sądzie stracicie cały dobytek :blink: :D

#47 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 17:55

roundup i ziemniaki @Antytruciciel o co tobie chodzi ,jesli masz problem to to nie do nas z m***a chcesz to nawet do ministra rolnictwa pisz i tak tobie nic to nie da ,od kiedy pryskaja roundup'em na ziemniaki , lepiej usun to konto bo nikt tobie nia da spokoju i nie poprze cie
Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 listopad 2010 - 18:02

roundup i ziemniaki Ciekawa dyskusją..nie powiem, poziom trzyma. Ja tam też po cześci się zgodze z Antytrucicielem@, a po czesci dlatego ze on nie ma pojecia co pisze, naogladał sie na Youtube jakichs filmów o Raundapie i Monsatno i odezwała się w nim natura Ekologa...
Racja w tym że glifosat jest szkodliwy, ale poki prawo pozwala go stosowac to ludzie będą to robić. Niezależnie czy komuś żona poroniła czy ktoś zarobia na nim fortunę...tak już jest, rządza pieniedzy przewyższa sumienie.

#49 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 29 listopad 2010 - 21:18

roundup i ziemniaki szkodliwy czy nie to skuteczny.ja tak mam że jak pryskam glifem to na drugi dzień siedzę w sraczu cały dzień.ale jak trzeba to się pryska.nikt normalny nie pryska na zielone łęty.a na uschnięte to glifosat nie ma wpływu na ziemniaka ,bo niby jak?po zetknięciu z ziemią nie działa.a reglone jet teraz w środkach toksycznych i normalnie się go nie kupi.przynajmniej u mnie.po za tym jakie śor nie są w jakimś stopniu szkodliwe?

#50 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 22:37

roundup i ziemniaki A jaką masz pewnosć że 100% roślin jest uschniętych do końca? Ja pryskam ziemniaki tylko Titusem i nie musze później pryskać przed wykopkami.

#51 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 21 sierpień 2013 - 16:07

roundup i ziemniaki Witam ja mam troszkę inne pytanie... W przyszłym roku na stanowisku po skoszonej pszenicy chciał bym zasadzić ziemniaki...Problem jest taki że ściernisko jest dosyć mocno zachwaszczone...(będzie potrzebna górna dawka) Czy stosując teraz na ściernisko roundup lub inny środek chwastobójczy zdąży się on rozłożyć całkowicie do czasu kiedy będę sadził ziemniaki? Czy lepiej dać sobie spokój i później walczyć już z chwastami w posadzonych ziemniakach środkami do tego przeznaczonymi? Jak radzicie?
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#52 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 18:06

roundup i ziemniaki Roundup - tak. Spokojnie możesz pryskać. Natomiast inne specyjały - nie wiem.

#53 Share bools

bools

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 21:30

roundup i ziemniaki Witam.

Mam do was pytanie , obecnie chwastu w ziemniakach ziemniaki jeszcze nie wyszly ale mniejwiecej za 2 tyg + wyjda , czy mógłbym zastosowac roundup , czy to by wplynelo jakoś na ziemniaki , jesli ktos juz tak robił prosze niech napisze pare słów czy to jest dobry pomysł .
Z góry dzięki . :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#54 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 17 kwiecień 2014 - 22:01

roundup i ziemniaki

Witam.

Mam do was pytanie , obecnie chwastu w ziemniakach ziemniaki jeszcze nie wyszly ale mniejwiecej za 2 tyg + wyjda , czy mógłbym zastosowac roundup , czy to by wplynelo jakoś na ziemniaki , jesli ktos juz tak robił prosze niech napisze pare słów czy to jest dobry pomysł .
Z góry dzięki . :)

http://e-warzywnictw...iakow_8046.html

Edytowany przez Yngel, 17 kwiecień 2014 - 22:23.