Skocz do zawartości

Zdjęcie

roundup i ziemniaki

53 odpowiedzi na ten temat

#21 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 18 styczeń 2010 - 00:16

roundup i ziemniaki @ legat997 mam to gdzieś :)

kasa sie liczy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
roundup i ziemniaki Dzisiaj, 19:13
  •  

#22 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 22:32

roundup i ziemniaki To fajnie że masz to gdzieś. A potem choroby i wogle jak sie ludzie takich ziemniaków najedzą. A o karencji to już nie wspominając. Nieważne.
Ale jak ktos ma pryskać Roundapem, to niech może lepiej zastosuje desykację mechaniczną, poprzez orkan te łobodę pociąć, albo jakimś siarczanem się pryska ( nie pamiętam czy to siarczan wapnia czy magnezu)

#23 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 23:21

roundup i ziemniaki chyba raczej amonu on najbardziej parzy.. w sumie reglone drogie ale sadzeniaka można spokojnie odebrać.. roudup ryzykowny

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 01:46

roundup i ziemniaki Reglone drogi ale skuteczny i bezpieczny. Tak tak to chodziło o siarczan amonu. Ale sadzeniaki jak zaprawiane to tego lepiej nie wybierać. My jak gdzieś mamy mocno zarośnięte poprzeczki w ziemniakach to orkan i ogień, najlepszy sposób. Są też takie obcinarki łęcin specjalne, ale to kosztuje trochę taki sprzęt, chociaż dwurzędowy na wąskie rządki nie powinien być taki drogi. Ale orkan wszystko przerobi :lol:

#25 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 20 styczeń 2010 - 19:09

roundup i ziemniaki Ja pryskam rouandapem jak już uschną całkowicie krzaki we wrześniu a zielsko zarośnie że ziemi nie widać ale nie pryskam w czasie wegetacji żadnymi opryskami od zielska ani przed wschodami ,które są dużo bardziej niebezpieczne i mają długą karencje a na rouandap nie ma karencji i za to jest bezp. tylko muszą uschnąć łęty

#26 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 23:06

roundup i ziemniaki a po co pryskać jak łęty uschną? kombajn/kopaczka nie przerobi tego zielska? Taki las się aż robi u ciebie w ziemniakach? My wszystko pryskamy przedwschodo affalonem i nie ma ani jednego chwasta na polu, zielsko nieraz się pojawi jak już ziemniaki padają ale to głównie na takich polach bardziej mokrych czy coś. Najdłuższa karencja wśród oprysków to 14 dni, przecież nie będziesz kopac 2 tygodnie po posadzeniu.

#27 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 20 styczeń 2010 - 23:24

roundup i ziemniaki Jarek wiesz mi, że u niektórych gorczyca rośnie po 1,5m i trzeba mieć porządny kombajn z orkanem z przodu, żeby się przez coś takiego przebić. My czasami jak u ludzi kopiemy to na przód ciągnika zakładamy Unie Kornik i sobie oczyszczamy w ten sposób rządki. A jak kolega woli zachwaszczać sobie pole, bo na pewno chwast mu się obsieje i trzeba z nim walczyć przez długie lata. My też pryskamy affalonem przedwschodowo i jest dobrze, "lepiej zapobiegać niż leczyć" ja po ziemniakach mam buraka cukrowego i nie widzi mi się mieć w nich masę chwastów
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#28 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 10:15

roundup i ziemniaki fakt że niektóre się rozsieją ,pryskałem i ja afalonem ale on ma małe spektrum chwastów np.chwastnnica ,której nie bierze a karencji ma 90 dni a nie 14

#29 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 10:24

roundup i ziemniaki A co myślicie żeby ziemniaki pryskać żeby za duże nie urosły na sadzeniaki. To np.jakby z centrali wziął i mieć w następnym roku dużo więcej materiału do sadzenia. No i gotowe przesortowane.

#30 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 18:39

roundup i ziemniaki Najlepiej to reglone 2 l/ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 06 marzec 2010 - 19:06

roundup i ziemniaki jak na polu jest perz gluhy owies to randup kiedys stosowalem przed wschodami ale po posadzeniu zadnych uprawek teraz wole lnureks albo afalon doglebowo pozniej nalistnie jak jest potrzeba titus + chwastox 0.7 l albo fusilade i ziemnniaki przy kopaniu czyste ze pole widac

#32 Share pablo25

pablo25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 19:27

roundup i ziemniaki Roundup najlepiej stosować tuż przed wschodami ziemniaków wtedy nie musimy później stosować tak często środków selektywnych. A na uschniętą nać ziemniaków nie stosowałbym, bo mogą pozostać w niektórych miejscach żywe badyle, które mogą wciągnąć Roundup. Ziemniaki takie zmieniają smak i bardzo szybko gniją!

#33 Share rafi19731973

rafi19731973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 sierpień 2010 - 11:15

roundup i ziemniaki Ja odświeżę temat jest na czasie.A więc moje ziemniaki zarastają przez żółtlicę drobnokwiatową i komosę.Moje pytanie co zastosowac by wykopki nie były uciążliwe.Pozdrawiam :)

#34 Share mallyy

mallyy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 03 październik 2010 - 17:03

roundup i ziemniaki Ja opryskałem chwastoksem trio myślicie że sadzeniaków z tego nie będzie? łęta była zielona bo to było pod koniec lipca.

#35 Share PaWeL1995

PaWeL1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 03 październik 2010 - 17:16

roundup i ziemniaki Roundupem to nie za bardzo pryskać ziemniaki i życzę smacznego jedząc takie ziemniaki   :D My zazwyczaj pryskamy Reglonem jest bezpieczniejszy i bardziej skuteczny   ;[

#36 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 05 październik 2010 - 20:08

roundup i ziemniaki Co do pryskania randapem to lepiej sie zastanów. A co do choroby rakotwórczej to kolega mnie rozśmieszył. A co nie jest w tym kraju rakotwórcze?????????. Co do oprysku to jak chcesz wysortować sadzeniaka to nie polecam ponieważ sadzeniak nie kiełkuje na 100%. Pryskać lepiej REGLONE i nie musisz czekać do ostatniej zielonej łętki ponieważ reglone jest bezpieczny. Ja pryskam zielone łęciny i pomnażam sobie na danym poletku ziemniaka kwalifikowanego. Pozdrawiam

#37 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 16:44

roundup i ziemniaki Nikt o nas nie wymaga, ekologicznej uprawy tylko taniej. Takze ja nie wiedze przeciwskazan do stosowania takich metod. Dodam, ze osobicie dla rodziny sieje ziemniaki na calkiem innym polu- ekologicznie.
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#38 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 17:31

roundup i ziemniaki Ja także uprawiam ziemniaki ale nigdy nie przyszłoby mi do głowy stosowanie roundapu, gdy nie ma w ulotce zalecenia do stosowania. Gdyby był bezpieczny to na pewno w ulotce znalazłby się taki zapis.

#39 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 11:46

roundup i ziemniaki Jedno chcialbym dodac, widac, jaki wiesniak z Ciebie:)
Jak Cie stac, kupuj zywnosc ekologiczna. Wszelkiego rodzaju SOR, ktore stosujemy sa dopusczone do stosowania, przez wiele instytucje wielu panstw, jak i nasze. Masz wybor- twoj wybor co chcesz jesc;) Nie kieruj zlosci na rolnikow- my produkujemy jak nam kaza- teraz wszyscy pra na cene- chca tanio maja tanio!
Dodam, ze kartoflach glifosatu nie stosuje, bo nie ma takiej potrzeby.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 11:57

roundup i ziemniaki Mam wraznia, ze pisze do jakiegos kloszarda- stwierdzam to po slownictwie i ciaglym obrazaniu innych. Wiem co to glifosta, skutki dzialania- slyszalem wiele.
A ty wiele wiecej wiesz, niz to co wyczytales w wiki?