czesio200

roundup i ziemniaki

Polecane posty

czesio200    3400

witam mam taki problrm zarosły mi w tym roku ziemniaki i słyszałem że można je przed wykopkami potraktować randapem i nie wiem czy to nie wpłynie na nie w zły sposó. Może ktoś taki sposób praktykował na 3 tyg przed wykopaniem randap? CHODI O ZIEMNIAKI JADALNE


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

A w życiu !! gdzie ziemniaki jadalne Roundupem chcesz traktować... jak łęty są wyschnięte wtedy dopiero można walnąć roundup ale to i tak nie jest takie bezpieczne :)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

musze zniszczyc trzcina pospolita jaka dawka ja potraktowac??? mysle uzyc avans 360sl niszczyl ktos ten chwast bagienny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

w tym roku przed wykopkami będziemy pryskać pola Reglone :) warunek jest 1 łęciny muszą już uschnąć.


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0
Ciekawy temat... Perz zakrył całe redliny - jak go zniszczyć przed wykopkami??

 

Chwastok turbo u mnie działa na perz, lebiodę, oraz kilka innych chwastów :)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

desykację wykonuje się w dowolnym momencie (tzn nie konieczne jest uschnięcie/zgnicie łęcin) tak czy inaczej pozostaje jeszcze jedna możliwość poza glifosatem, który zgodnie z treścią instrukcji można zastosować również na uprawę ziemniaków jadalnych, otóż można łęciny razem z chwastami wykosić najlepsze są specjalnie wyprofilowane kosiarki, równie dobrze można wykorzystać zwykłą kosiarkę rotacyjną tudzież bijakową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

już po sprawie popryskałem je randapem i zobaczymy co będzie a łet to już dawno nie ma....


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

a właśnie myślałem o takim temacie. też ziemniaczki z powodu wilgoci zarosły mi jakąś trawicą i wczoraj po prostu skosiłem je rotacyjną ( około 20 arów). ziele się skróciło ale nadal będzie rosło . myślałem o randapie ale czy to bezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

więc napiszę tak. 1. Reglone kosztuje 80zł/lt służy do desykacji ziemniaków które mają zielone łęty.

2.glifosat kosztuje 18zł/lt i stosuje się do zwalczania większości chwastów oprócz skrzypu polnego (patrz instrukcja na opakowaniu) więc odpowiedz nasuwa się sama jak masz zarośnięte ziemniaki i mają zieloną nać to reglone. jak nać uschnięta to glifosat. bo po co wydawać(2l/ha) 160zł/ha reglone jak można (4l/ha) 72zł/ha glifosatu. a i bajki o tym że ziemniakom coś będzie jak są uschnięte schowajcie głęboko lub wyrzućcie do kosza.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Jezeli łęty ziemniaczane są uschnięte,nie ma przeciwskazań do zabiegu glifosatem,zabieg jest bezpieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Jezeli łęty ziemniaczane są uschnięte,nie ma przeciwskazań do zabiegu glifosatem,zabieg jest bezpieczny.popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

ja też pryskałem ROUANDAP 1 raz jak już nać uschła i efekt super za małe pieniądze a kopanie ile lepsze i szybsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

ja kiedyś opryskałem ale ziemniaki przemysłowe saletrą, tzn worek saletry na zbiornik i poparzy rośliny i uschną. Ale zaznacze, że tak doświadczalnie zrobiłem i ziemniaki przemysłowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Po pierwsze tylko (.....) opryskuje Jadalne! ziemniaki. Czy tak naprawdę każdy ma pola zeby sadzić ziemniaki w takim terenie, gdzie robi sie w redlinach Amazonia? A po drugie jezeli ktoś stosował Roudup powinien wiedzieć (a tego w życiu firma Monsanto nie poda do publicznej wiadomości) że jest RAKOTWÓRCZY. Wiec pozostaje życzyć stosującym ten preparat Smacznego :)


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Kolejna spiskowa teoria jeśli stosuje sie na chwasty bo ziemniaki już dawno uschły to raczej żadnego zagrożenia niema.. spaliny i cygary też szkodzą i? niewielu na piechotę chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

To fajnie że masz to gdzieś. A potem choroby i wogle jak sie ludzie takich ziemniaków najedzą. A o karencji to już nie wspominając. Nieważne.

Ale jak ktos ma pryskać Roundapem, to niech może lepiej zastosuje desykację mechaniczną, poprzez orkan te łobodę pociąć, albo jakimś siarczanem się pryska ( nie pamiętam czy to siarczan wapnia czy magnezu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

chyba raczej amonu on najbardziej parzy.. w sumie reglone drogie ale sadzeniaka można spokojnie odebrać.. roudup ryzykowny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Reglone drogi ale skuteczny i bezpieczny. Tak tak to chodziło o siarczan amonu. Ale sadzeniaki jak zaprawiane to tego lepiej nie wybierać. My jak gdzieś mamy mocno zarośnięte poprzeczki w ziemniakach to orkan i ogień, najlepszy sposób. Są też takie obcinarki łęcin specjalne, ale to kosztuje trochę taki sprzęt, chociaż dwurzędowy na wąskie rządki nie powinien być taki drogi. Ale orkan wszystko przerobi :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

Ja pryskam rouandapem jak już uschną całkowicie krzaki we wrześniu a zielsko zarośnie że ziemi nie widać ale nie pryskam w czasie wegetacji żadnymi opryskami od zielska ani przed wschodami ,które są dużo bardziej niebezpieczne i mają długą karencje a na rouandap nie ma karencji i za to jest bezp. tylko muszą uschnąć łęty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj