Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zamienniki roundupu

101 odpowiedzi na ten temat

#61 Share kazik189

kazik189

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 13:36

Zamienniki roundupu Tak czy siak zamiennik najlepiej sie oplaca.

Do narzekający ze zamiennik wolniej bierze, lub korzeni nie bierze to dajcie wiekszą dawke
np zamiast 3l to 5l.
Lub jesli przykladowo jak kolega wyzej napisal ze roundup kosztuje 700zl a zamiennik 280zl
to mozna dac swobodnie dawke 2X jesli ktos ma watpliwosci i wtedy gwarantuje ze zamiennik predzej i lepiej zadziala,

a tak ogolnie to 2-3l to jest dawka minimalna, czyli na bardzo male mlode rosliny, wraz ze wzrostem roslin nalezy zwiekszac dawke.

Te rozbieznosci miedzy zamiennikiem a org moga rowniez wynikac z warunkow pogodowych i jak wyzej napisalem zageszczenia roslin. Warunki po. to deszcz, temp. oraz pora roku, np teraz pod koniec wrzesnia rozwoj roslin jest zwolniony wiec mniej pobierają przez liscie.

No i oczywiscie u wielu polakow jest tak ze to co reklamowane i dobrze znane jest "lepsze" nawet jesli w rzeczywistosci tak samo dziala.

Podobnie z polityką, kogo lepiej przedstawią media bez wzgledu na wszystko jest najlepszy.
Tak jest ze wszystkim.
Mentalność Polaków;)

pozdrawiam agrofotowiczów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zamienniki roundupu Dzisiaj, 21:20
  •  

#62 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 14:05

Zamienniki roundupu ja stosowalem klinik duo po 10 zl za litr
na hektar stosuje 3-4 litry + 5-8 kg siarczanu amony + jak pogoda nie pwena olemix max
koszt ok 40 zl na ha efekt murowany po co przeplacac

#63 Share traktarysta

traktarysta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 17:49

Zamienniki roundupu Ojciec stosował Kosmik 360Sl w dace 4l/ha

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 01:10

Zamienniki roundupu Ja zawsze w sklepie pytam o glifosat w najtańszej postaci i nigdy się nie zawiodłem. Kiedyś kupiłem Rodeo który od Roundapu różnił się tylko nazwą i, o ponad połowe niższą ceną. Producent i opakowanie identyczne.
A dobry towar potrzebuje reklamy tylko na początku. Póżniej "reklamuje się sam".

#65 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 30 grudzień 2010 - 11:36

Zamienniki roundupu Moim zdaniem Avans jest najgorszym odpowiednikiem Raundapu , najlepszy jest Tajfun , pomimo że skład ten sam , ale Avans jest najsłabszy , wiem bo testowałem takie środki jak avans , tajfun, klinik ,glyfos.Jednak moim zdaniem najskuteczniej działa orginał , i nikt mi nie powie że odpowiedniki Raundapu stosowanej w takiej samej dawce jak Raundap działają tak samo.

#66 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 22:15

Zamienniki roundupu śmiech na sali ;)

#67 Share propiconazol

propiconazol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 22:07

Zamienniki roundupu Znam wszystkie generyki glifosatu.
Z mojego doświadczenie przy obecnej cenie najlepszym rozwiązaniem jest AVANS- ale to produkt oryginalny na soli trimesium.
Dlaczego:
Panowie pierwsza rzecz jaką się czyta w instrukcji to ilośc godzin od zabiegu po których spadnie deszcz i nie będzie spadku skuteczności. Przy Avansie to 1 godzina. I o tym trzeba pamietać bo w pozostałych generykach to 6 godzin i potem jest modlitwa czy zadziała czy nie bo spadł deszcz. Ponadto do wszystkich tańszych glifosatów polecam adiuwanty organosilikonowe bo potem nie można doczekać się uprawnionej skuteczności.Potem są tylko pretensje i reklamacje do sprzedawcy.
Znam sie trochę na tym i nie bedę wam przedstawiał budowy preparatów opartych na glifosacie bo to dosyć trudne. No chyba że ktoś z was będzie bardzo ciekawy to mogę spróbować wytłumaczyć.

#68 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 01:39

Zamienniki roundupu Wytłumaczysz co to są adiuwanty organosilikonowe i jak się je stosuje?

#69 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 25 styczeń 2011 - 20:50

Zamienniki roundupu Te odiuwanty to inaczej przylepce, daje się je aby oprysk lepiej trzymał się rośliny, a nie spłyną.

My stosowaliśmy Glifos i bardzo ładnie wszystko wypalił. A najlepiej dawać z siarczanem amou. Tylko nie wolno dawać więcej siarczanu jak 5kg, najlepiej mniej bo jak przeddobrzymy to wtedy nie wytępimy chwastu do końca, zostana korzenie i odbiją

Te odiuwanty to inaczej przylepce, daje się je aby oprysk lepiej trzymał się rośliny, a nie spłyną.

My stosowaliśmy Glifos i bardzo ładnie wszystko wypalił. A najlepiej dawać z siarczanem amou. Tylko nie wolno dawać więcej siarczanu jak 5kg, najlepiej mniej bo jak przeddobrzymy to wtedy nie wytępimy chwastu do końca, zostana korzenie i odbiją

#70 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 21:29

Zamienniki roundupu Dzięki,teraz wiem jak się mówi na siarczan B) jak się zastosuje za dużo glifosatu[w moim wypadku randapu]
to też jest taki skutek.Chyba dla tego,że zbyt szybko perz usycha,i środek nie zdąży dotrzeć do korzeni...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share zelazny

zelazny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 11:36

Zamienniki roundupu kiedy po taifunie moge siać .Chce opryskać pole a następnie posiać rumianek sieje sie po wieżchu czy moge już na drugi dzień??

#72 Share pokorny

pokorny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 20:01

Zamienniki roundupu Coraz więcej zamienników ROUNDUP-u pojawia się w sprzedaży. Które z nich są godne uwagi, a które to bubel. Zapraszam do wymiany poglądów.

#73 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 26 sierpień 2011 - 20:09

Zamienniki roundupu Klinik tajfun Glifosat dobre środki polecam

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#74 Share pokorny

pokorny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 20:32

Zamienniki roundupu Różnica w cenie jest znaczna a będę potrzebować jakieś 40l, więc mówisz że wszystkie sprawdzałeś i swoje robią?

#75 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 26 sierpień 2011 - 20:44

Zamienniki roundupu Zamiennik Roundupu to Huragan 360 SL ten sam skład i działanie a dużo tańszy, ja kupowałem 5l w cenie 70 zł + siarczan amonu :rolleyes:
ZETOR Team !!!

#76 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 20:44

Zamienniki roundupu Gallup, Glyfos godne polecenia

Edytowany przez wiesko, 26 sierpień 2011 - 20:44.

#77 Share blazek

blazek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 21:10

Zamienniki roundupu Ja w tamtym roku pryskałem klinkiem a w tym roku Glifosadem i powiem tak i jeden i drugi działa dobrze w jest o połowe tańszy niż Rundap

#78 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, motoryzacja

Napisany 26 sierpień 2011 - 21:39

Zamienniki roundupu Kosmik 360 SL, Gallup, pierwszy stosuję ja i nie narzekam, drugi stosuje sąsiad od którego opryskiwacz pożyczam.

#79 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 21:48

Zamienniki roundupu a to roundup drogii? ja w tym roku kupiłem po 24,68zł/L brutto. i w porównaniu do tamtego roku tot tani :P
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 22:14

Zamienniki roundupu Zawsze stosuję glifosat w najtańszej postaci w momencie zakupu. Do żadnego ze stosowanych środków nie mam zastrzeżeń. Nie zauważyłem również wpływu siarczanu amonu na efekt końcowy działania środka, jedynie wcześniej widać objawy działania. Tak że zaniechałem dodawania siarczanu pozostając przy dawce środka 3l/ha, bez jakichkolwiek objawów zmniejszenia skuteczności.