Basiutka20

Duża różnica wieku w związku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vvojtas1    26

różnica w związku zawsze jakaś jest. Jednak gdy różnica jest zbyt duża to prędzej czy później miłość może nie wystarczyć - ludzie ludźmi gadanie gadaniem, ale jak ma funkcjonować związek kiedy jedno jest już za stare i związek polega tylko na opiece i usługiwaniu a przy dużej różnicy wiekowej prędzej czy później tak się stanie . Wydaje mi się że maksymalna różnica wiekowa leży w przedziale 10-20 lat, jednak zawsze są jakieś wyjątki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario98    7

A ja powiem że mam w rodzinie taki przypadek że to kobieta jest starsza od mężczyzny.

Z kolei mój śp. ojczulek był o 9 lat starszy od mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

wszystkie takie zwiazki ktore znam dokladnie sa nieszczegolnie udane,tylko sa to ich kolejni partnerzy, na poczatku XX wieku to byla norma u nas jest powiedzenie'chlop za plugiem chodzi,dziolcha sie rodzi' dziadek byl 10 lat starszy i nie byli zgodnym malzenstwem,to bylo typowe malzenstwo z rozsadku,dziadek mial 40 lat jak sie zenil i mial jeszcze 3 synow

czytajac miedzy wierszami to zdawalo mi sie ze to twoj problem i nie wiesz co robic[chyba ze sie myle],wydaje mi sie ze powodzenie tego zwiazku zalerzy od roznicy charakterow a nie wieku.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario98    7
zdawalo mi sie ze to twoj problem i nie wiesz co robic

Nawet gdyby był to jakiś problem to i tak nic nie mógłbym zrobić ale to było na szczęście udane małżeństwo. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel88    7

basiutka słyszałaś o takim gościu jak Łapicki on 85 lat a jego żona 25 lat

osobiście znam dziewczynę która hajtneła się w wieku 19 lat a jej chłopak miał o 10 lat więcej, ona jeszcze rok po ślubie chodziła do technikum

 

dodam tylko że żadnej wpadki nie mieli, po prostu chcieli wziąć ślub i wzięli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Poprawie cię, bo poniżej 16 roku zycia

Mylisz się. Po 15 urodzinach jeśli jest stosunek nie jest liczone jako gwałt. Poniżej 15 każdy jest jako gwałt, nawet jeśli dziewczyna powie ze ona chciała. Jakiś czas temu w wiadomościach było słychać ze chcieli podnieść ten wiek do 18 lat. Na szczęście nie podnieśli.

 

A co do tematu to miedzy mną i Asio jest 7 lat. Co prawda nie jesteśmy razem ale nie ze względu na wiek. Między moimi rodzicami jest 6,5 roku. Miedzy dziadkami było ponad 10 lat i przeżyli razem prawie 50 lat.

Koleżanka z technikum wyszła za faceta co ma córkę mniej więcej w jej wieku. Szczerze mówiąc jak parze na ich fotki na nk to ona przy nim się postarzała :)

U mnie we wsi jest chłopak który był z dziewczyno młodszą o chyba 10 lat i po 10 latach związku zerwał. Teraz jest z jej młodszą siostro....


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frutis    0

Różnica wieku nie odrywa dużego znaczenia w związku, pod warunkiem że jest to różnica do około 15-max20 lat. Przy większej różnicy wieku znaczącą rolę odgrywa grubość portfela starszej osoby (najczęściej płci męskiej). Im portfel grubszy tym miłość młodszej osoby większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal19    0

Według mnie różnica wieku w związku ma duże znaczenie. Jeśli jest kilka lat różnicy nie widać tego tak i wszystko jest na porządku dziennym, jednak kiedy jest już kilkanaście lub więcej lat różnicy trzeba się liczyć z tym, że dla najbliższego otoczenia może to być główny temat. I tu można się właśnie przekonać co jest ważniejsze.. jeżeli to prawdziwe uczucie nie ma obaw przed jego końcem choć bywa, że w najlepszych związkach też może się coś po pewnym czasie wypalić. Życie jest w pewnym sensie walką o przetrawanie,, zatem więc zastanówmy się czy potrafimy walczyć o to na czym nam zależy a będziemy pewni tego czy można być w takim związku.

;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Może ktoś się nie zgodzić ze mną ale napisze jak ja to widzę :) duża różnica może okazać się powodem właśnie rozstania. Wiadomo jest dobrze dopóki jest dobrze ale nie wyobrażam sobie różnicy 15-20lat. Z tego powodu, że jak partner bądź partnerka się zestarzeje to wymaga opieki itp a "my" chcemy cieszyć się życiem i wtedy okazuje się że się "męczymy" w związku. I dlatego uważam że taką różnicę przysłoni jedynie prawdziwa miłość, o którą niezwykle trudno. Więc moim zdaniem z dużą różnicą należy uważac i nie ulegać "szczeniackiemu" zauroczeniu. A zdanie innych jest tu najmniej istotne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:) Do 10 lat nie więcej wiem bo jestem starszy od żony 9 lat trzeba mierzyć chęci na zamiary.Jasne że wolałbym żeby moja obecna żona miała np.25lat a nie 40,to wszystko zależy od temperamentu małżonków on zimny ona gorąca.

Niektórzy forumowicze piszą że chodzą z dziewczynami 14 letnimi Pan Polański z 13 źle skończył ,toż to pedofilia.


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Może dla osób w wieku 14,15,16,17 lat różnica wieku robi różnice, ale większość dlatego bo "co koledzy powiedzą", "co mama z tatą powiedzą","co rodzina powie". Jak ktoś kogoś kocha to nie patrzy na rodzinę czy znajomych, ale najczęściej tak jest, że przez to nie chcą ze sobą być.


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

moim zdaniem różnica do 10 lat jest spoko,ale jeśli mężczyzna jest starszy.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Moi drodzy młodzi przyjaciele, moje zdanie na temat różnicy wieku jest dosyć jednoznaczne, że jeżeli już to mężczyzna może być starszy od kobiety max 10-11 lat. Dlaczego a no dlatego że uważam że para powinna być z tego samego pokolenia czyli wspólne wartości, poglądy na życie na uczucie. Męczyzna starszy wiecej niż 12-13 lat i podobnie kobieta w pewnym wieku stają się dla siebie dziatkami. Powiedzmy szczerze kobieta 30 lat to chce używać życia zaś facet w wieku 50 lat posiedziałby w domy i już jest problem. Nie wspomnę o aspekcie fizycznym kobieta w wieku 30 lat i powyżej jest u szczytu swoich seksualnych możliwości zaś facet w wieku lat 50 mówiąc delikatnie po za sobą. Para powinna się różnić kilka lat z przewagą mężczyzny, no niestety kobiety dojrzwają emocjonalnie szybciej i wtedy różnica w dojrzewaniu się wyrównuje. Oczywiście powinno być uczucie między dwojgiem ludzi, życie gotuje wiele problemów i bez "chemii" cięzko jest przetrwać, odradzam łączenie się z rozsądku dla pieniędzy tzw. "majątku", z reguły para rozpada się z wielkim hukiem, problemy ich przerastają, nie potrafią przełamać własnego egoizmu (miałem taki przypadek w rodzine, wyszła jedna wielka żenada i obraza dwóch rodzin), dlaczego ano dlatego że zabrakło tej "chemii". Teraz pewnie zdziwię moich młodych userów łączymy się z drugą osobą z czystego egoizmu w myśl zasady że z tą osobą będziemy szczęśliwi ale właśnie dlatej osoby potrafimy poświęcić swój czas, pieniądze, zainteresowanie. To jest taka moja prywatna definicja a nie każdy z nią się musi zgodzić. Piszę to z perspektywy iluś tam lat życia z w związku małżeńskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja też myśle że wiek chyba nie ma znaczenia bo np między moimi rodzicami było 20 lat różnicy wieku i żyli w zgodzie przez 40 lat dopóki w tamtym roku tata nie zmarł. A ja mam narzeczoną prawie 3 lata starszą od siebie i Kochamy się nawzajem i dogadujemy więc chyba nie ma tutaj wiek znaczenia a raczej jak kolega wyżej napisał chemia między ludźmi...


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusiak    10

Witam badania mówią jednozcznie że w związkach w których męszczyzna jest starszy od kobiety związki takie są bardziej udane oraz ale do końca nie wiadomo tego jeszcze dzieci z takich związków są bardziej odpowiedzialne. Co do różnicy wieku to trudno powiedzieć chyba ta dziewczyna ma jakieś marzenia może szkoła, studia zauroczenie minie po paru latach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

i jak zawsze zostaje ci spogladanie na swoja miniaturke,tylko nie rob tego za czesto bo "to" podobno szkodliwe dla zdrowia mlodych chlpocow.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

to temu mi sie wzrok psuje,dobrze ze mi podpowiedziales bo nie moglem znalezc przyczyny.

wg. badan naukowych zauroczenie seksualne to mija gdzies po 2-3 latach,a potem zostaje proza zycia,dzieci ,majatek, niechec do zmian,rozwody najczesciej po 10-13 latach[mi to juz nie grozi] z tego co zauwazylem w swoim srodowisku takie malzenstwa[ale to bardzo rzadka rzecz] sa zawierane glownie dla pieniedzy co rokuje ich duza trwalosc :blink:


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

taa i oslepnac mozna :blink:

 

oślepnąć to chyba nie, ale podobno kłaki na łapach rosną :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Różnica w związku tak ale nie za duża bo np dziewczyna będzie miała 20 lat a facet 35 to wtedy dziewczyna o czym innym facet o czym innym więc to musi być przemyślana decyzja żeby to się po kilku latach boleśnie nie skończyło://


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Z innej strony to większość z was się myli.

Tak przyjmijmy że różnica wieku ok 4-7 lat z przewaga dla NIEJ jest naturalnie uzasadniona.

Przyjmując że zostają w związku do końca życia i fakt że statystycznie kobiety dłużej żyją od mężczyzn to dzięki temu że ona jest starsza i urodziła się odpowiednio wcześniej to oboje razem dożyją wspólnie do końca swych dni.

Z duchowego punktu widzenia oboje nie będą na siebie czekać w niebie, z ekonomicznego to pomniki będzie można postawić za jednym zamachem a i dom po dziatkach szybciej będzie do podziału.

Znowuż z innego punktu widzenia jeżeli kobiety wcześniej dojrzewają od mężczyzn dla młodej dziewczyny w wieku 19 lat odpowiednio dojrzały mężczyzna to taki w wieku 22.

No a z mojego punktu widzenia "młoda d*pa to dobra d*pa" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martina    39

No a z mojego punktu widzenia "młoda d*pa to dobra d*pa" :)

 

Normalnie tekst stulecia :)

 

Co na ten temat to mogę troszkę powiedzieć :) 2 ciotki jedna najstarsza a druga najmłodsza z rodzeństwa. Obie wyszły za mąż za facetów 13 lat starszych i co?? 50%-50% bo ta starsza jest do tej pory szczęśliwa z wujem mając ponad 60 lat i 8 dzieci, a ta młodsza ma 40 i za szczęśliwa to nie jest mimo że ma 6 dzieci. I co wy na to?? To wszystko zależy od charakteru tej drugiej osoby, jeśli oboje są oddani i ufają sobie to mało ważne jaka dzieli ich różnica wieku, jak będą chcieli to ze sobą zżyją masę lat, a jak nie to po miesiącu sie rozejdą jak znajoma mimo że było miedzy nimi 3 lata różnicy i ona miała 23 a on 26.


Rolnik z zamiłowania, ratownik z powołania :)

Jeśli potrzebujesz czegoś z DeLaval pisz na PW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez Migotka
      Hej jestem ciekawa czy na przełomie  tylu lat zawiązały się tu pary i powstały jakieś  związki między użytkownikami z  agrofoto?  Sprzed  ponad 10 laty pamiętam ,że było tu wielu ciekawych ludzi ... Jak się u Was potoczyło życie ?  Nie było mnie tu wiele,wiele lat...
      z kilkoma osobami do dziś utrzymuje kontakty a jak to jest z Wami ? Czy może tę grupe przejęły już małolaty ? Pozdrawiam 🙂
    • Przez bergman31
      Już w najbliższą niedzielę 31 marca 2024 roku o 21:20  w TVP1 pokazane zostaną wizytówki rolników kandydujących do 11 edycji programu Rolnik szuka żony.
      https://www.facebook.com/100068842099677/posts/pfbid0cmEG3uYipVmh5j7CKx9xVcTAvyg1s4gNy4PNBRZXXxQ5jzPjzsYio44uA9iw4osel/?app=fbl
       
    • Przez bergman31
      Zaczynamy 10 serię.
      Kto według Was znajdzie się w programie?
    • Przez krzychuUrsus360
      Tak jak w temacie jak myslicie czy jest szansa żebym jakąś kobietę tutaj znalazł z gospodarstwem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj