ssman860

Obroty prasy Sipma Z-224/1

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mariush19    0

Od 1996 roku prasuję kostką Z-224/1 fergusonem 255, ani razu nie włączyło mi się sprzęgło przeciążeniowe. Może dlatego że ferdek zbyt mocny nie jest i zaraz gasł jak za dużo łyknęła, ale dzięki temu ten mechanizm mam jak nowy. Obroty jakie Ferdkiem aplikowałem były zawsze na poziomie 1200-1300 obr/min a czasami jak pokosy słabiutkie to 1100 obr/min. Dzięki temu można bezawaryjnie pracować wiele sezonów, wykazując przy tym małe zużycia podzespołów aparatów wiążących i układu korbowo-tłokowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

A co ma sprzęgło przekaźnika do sprzęgła przeciążeniowego (głównego)??????

 

Po za tym problem rozwiązany, kupiłem nową podkładke i nakrętke wała atakującego i dociągnąłem z ojcem przez dwumetrową rure. Teraz jest bosko, nie staje nawet w tęgim sieianie.

 

To rozwiązanie na krótką metę też przerabiałem to kilka lat temu aż w końcu przewierciłem trzy otwory 12mm średnicy przez tarcze i koło zamachowe co 120 stopni i skręciłem tarcze razem z kołem na sztywno śrubami 8.8 od tamtej pory nie wiem co to sprzęgło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liroy23    0

U 3512 i Z224/1 - 1500 obrotów. Kiedyś jeździłem 1800-1900 ale to nie jest jazda - szarpie za mocno.

Na snopki ojciec ma dobry patent. Zrobił sobie tabelkę i teraz zajeżdżając na pole bierze miarę i mierzy wysunięcie śruby ze sprężyny - ustawia i snopki zawsze takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

U mnie kiedys 3p prasowało się tylko 1100 obrotów wału korbowego na minute ;)

Teraz mamy lepsza prasę i daję jej obroty 1400-1500 ursusem c-330 wiekszych nie trzeba bo prasa się tylko nie potrzebnie zuzywa i tłucze na pusto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssman860    2

Panowie witam po żniwach! Problem rozwiązałem prosto!

Zakupiłem nową podkładkę (mosiężna) i nakrętkę wałka atakującego przekładni głównej. Stara była nieoryginalna i krzywo dociskała. Założyłem nową podkładkę i dogręciłem całość z ojcem przez metrową rurę kluczem nasadowym. Mocniej już nie szło.

Efekt zadowalający i nawet miałem w końcu klientów na prasowanie.

Za oryginalne części sipmy zapłaciłem 62 zł, ale opłacało się

 

Aha, a jesli chodzi o obroty w prasie, to ja w słomie zwykle daje 1450-1600 ursusem c-385, 1500-1800 ursusem c-360.

W sianie jak są tęgie pokosy daje zazwyczaj 1600ursusem 385 i do 2000 sześćdziesiątką. Nie ma zmiłuj, musi iść


Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

ja jezdzę z obrotami 450-490 obr/min i prędkości około 3-4km/h zależnie od grubości wałków


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

no właściwie masz racje... A mam pytanie: czy tarcze w sprzęgle głownym prasy tym za kołem to macie to śliskie oryginalne??? Chodzi o tą metalową tarcz. Bo Ja jak założyłem to oryginalne sipmowskie to sie k***o ślizgało często, nawet na chudych pokosach, to katorga była i przerobiłem to, bo roznitowałem starą tarcz i przynitowałem wycięte kółko z szorstkiej blachy 3 mm, tyle że teraz jak raz mi sie zapchała bo puścił mi sie ciągnik z górki to mi okładzine prawie ześrutowało! Bo też u nas są fachowcy co wiercą otwory przez koło zamachowe i tarcz i sktęcają na sztywno :) no ale to już jest głupie, bo jednemu jak sie zapchała prasa to pękła przekładnia :)

 

Słuchaj ale można połączyc jedno i drugie bo ja mam sprawne sprzęgło fabryczne i to na kołek które jest już dorabiane i jedno jak i drugie działa bo po założeniu nowych noży na pochyłościach prase mi zablokowało i po prostu ścieło śrube. A zablokowało bo rolki wybite i prowadnice i tłok ściągnęło. A stare noże mialy już swój tor


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek2308    0

Witam

Mam podobny problem a mianowicie ślizga mi się koło na tym sprzęgle za nim. Dokręciłem teraz ostatnio tą nakrętkę na maksa przez rurę ale jeśli to nie pomoże to co można jeszcze by zrobić. Za tym kołem jest jakaś tarcza przymocowana do koła na nity i palcem można było wyczuć takie rowki poprzeczne czyli wychodziło by że jeszcze starta nie jest, natomiast tarcza od strony prasy jest gładka. Czy mogło by się to tak wyślizgać że już się nie nadaje do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

koleg otam powinny byc okladziny sprzegla,

zwykle wczesniej sciera sie przednia, warto tego pilnowac, bo pozniej trzeba wylozyc troche grosza


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek2308    0

Czyli zarówno od strony prasy jaki i od strony koła powinny być okładziny?przymocowane na nity?

A jaki to może być materiał? jakiś szorstki? bo jak patrzyłem to była to jakaś wyślizgana lekko świecąca stal czy coś takiego.

Znalazłem takie coś

jp1p.jpg

czy to oto chodzi i to jest stosowane z dwóch stron? od koła i od prasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj