Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obroty prasy Sipma Z-224/1

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 18:52

Obroty prasy Sipma Z-224/1 Witam ponownie!
Dziś zbierałem siano swoją sipmą Z224/1 z rocznika 90' i znowu mam problem ze sprzęgłem głównym!
Ręce mi opadają! Co roku jest to samo, prasa się zapycha mimo, że wałki są błache.
Prasa staje i tylko słychać pisk tarczy sprzęgła przeciążeniowego.
Dodam że tą nakrętke centralną mam dowaloną tak, że już jej przez metrową rurę nie moge bardziej dociągnąć, sprężyny tależowe prosto a i tak prasa staje na grubszej ilości.
Ma ktoś podobny problem??? Może jakiś sposób ktoś zna, żeby zaradzić temu problemowi??? Z góry dziekuje
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obroty prasy Sipma Z-224/1 Dzisiaj, 21:17
  •  

#22 Share Stash

Stash

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 czerwiec 2010 - 21:56

Witam ponownie!
Dziś zbierałem siano swoją sipmą Z224/1 z rocznika 90' i znowu mam problem ze sprzęgłem głównym!
Ręce mi opadają! Co roku jest to samo, prasa się zapycha mimo, że wałki są błache.
Prasa staje i tylko słychać pisk tarczy sprzęgła przeciążeniowego.
Dodam że tą nakrętke centralną mam dowaloną tak, że już jej przez metrową rurę nie moge bardziej dociągnąć, sprężyny tależowe prosto a i tak prasa staje na grubszej ilości.
Ma ktoś podobny problem??? Może jakiś sposób ktoś zna, żeby zaradzić temu problemowi??? Z góry dziekuje

mialem taki problem kilka lat temu z tata...

przy prasowaniu slomy kiedy zaczynala wchodzic rosa prasa sie zapychala i sprzeglo oporowe puszczalo..

zdjelismy kolo zamachowe .. wysmarowalismy od wewnatrz piaskiem i nie zablokowala ani razu.. do domu a na drugi dzien nowiutkie 2 tarcze sprzeglowe :).. zdejmujesz te kolo zamachowe i tam od wewnatrz beda tarcze sprzeglowe ;) a raczej ich brak bo juz nic z nich nie zostalo ;[
mocowane sa na nity bodaj.. :D
-U-R-S-U-S- POWER
C-360 & T25A
Rotacyjna POWER is the best :D

#23 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 07:16

Obroty prasy Sipma Z-224/1 A w jakim stanie jest nóż odcinający?
Jak będzie tępy to też prasa będzie stawiać większe opory na sprzęgle.

#24 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 01 lipiec 2010 - 11:49

Obroty prasy Sipma Z-224/1 kolega wyzej ma rację ;) a nie próbowałes dociągac tych bodajze 6 srub z sprezynami ? spróbuj a jak nie da to efektu to zmien tarcze o ile tam są ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#25 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 01 sierpień 2010 - 12:01

Obroty prasy Sipma Z-224/1 A co ma sprzęgło przekaźnika do sprzęgła przeciążeniowego (głównego)??????

Po za tym problem rozwiązany, kupiłem nową podkładke i nakrętke wała atakującego i dociągnąłem z ojcem przez dwumetrową rure. Teraz jest bosko, nie staje nawet w tęgim sieianie.
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328

#26 Share mariush19

mariush19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 10:04

Obroty prasy Sipma Z-224/1 Od 1996 roku prasuję kostką Z-224/1 fergusonem 255, ani razu nie włączyło mi się sprzęgło przeciążeniowe. Może dlatego że ferdek zbyt mocny nie jest i zaraz gasł jak za dużo łyknęła, ale dzięki temu ten mechanizm mam jak nowy. Obroty jakie Ferdkiem aplikowałem były zawsze na poziomie 1200-1300 obr/min a czasami jak pokosy słabiutkie to 1100 obr/min. Dzięki temu można bezawaryjnie pracować wiele sezonów, wykazując przy tym małe zużycia podzespołów aparatów wiążących i układu korbowo-tłokowego.

#27 Share daanny

daanny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna, rolnictwo, polityka , ekonomia

Napisany 03 sierpień 2010 - 20:50

A co ma sprzęgło przekaźnika do sprzęgła przeciążeniowego (głównego)??????

Po za tym problem rozwiązany, kupiłem nową podkładke i nakrętke wała atakującego i dociągnąłem z ojcem przez dwumetrową rure. Teraz jest bosko, nie staje nawet w tęgim sieianie.

To rozwiązanie na krótką metę też przerabiałem to kilka lat temu aż w końcu przewierciłem trzy otwory 12mm średnicy przez tarcze i koło zamachowe co 120 stopni i skręciłem tarcze razem z kołem na sztywno śrubami 8.8 od tamtej pory nie wiem co to sprzęgło

#28 Share liroy23

liroy23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 10:35

Obroty prasy Sipma Z-224/1 U 3512 i Z224/1 - 1500 obrotów. Kiedyś jeździłem 1800-1900 ale to nie jest jazda - szarpie za mocno.
Na snopki ojciec ma dobry patent. Zrobił sobie tabelkę i teraz zajeżdżając na pole bierze miarę i mierzy wysunięcie śruby ze sprężyny - ustawia i snopki zawsze takie same.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 04 sierpień 2010 - 19:41

Obroty prasy Sipma Z-224/1 U mnie kiedys 3p prasowało się tylko 1100 obrotów wału korbowego na minute ;)
Teraz mamy lepsza prasę i daję jej obroty 1400-1500 ursusem c-330 wiekszych nie trzeba bo prasa się tylko nie potrzebnie zuzywa i tłucze na pusto :D

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#30 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 17:19

Obroty prasy Sipma Z-224/1 Panowie witam po żniwach! Problem rozwiązałem prosto!
Zakupiłem nową podkładkę (mosiężna) i nakrętkę wałka atakującego przekładni głównej. Stara była nieoryginalna i krzywo dociskała. Założyłem nową podkładkę i dogręciłem całość z ojcem przez metrową rurę kluczem nasadowym. Mocniej już nie szło.
Efekt zadowalający i nawet miałem w końcu klientów na prasowanie.
Za oryginalne części sipmy zapłaciłem 62 zł, ale opłacało się

Aha, a jesli chodzi o obroty w prasie, to ja w słomie zwykle daje 1450-1600 ursusem c-385, 1500-1800 ursusem c-360.
W sianie jak są tęgie pokosy daje zazwyczaj 1600ursusem 385 i do 2000 sześćdziesiątką. Nie ma zmiłuj, musi iść
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328

#31 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 30 październik 2010 - 11:44

Obroty prasy Sipma Z-224/1 ja jezdzę z obrotami 450-490 obr/min i prędkości około 3-4km/h zależnie od grubości wałków
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

#32 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 14:39

no właściwie masz racje... A mam pytanie: czy tarcze w sprzęgle głownym prasy tym za kołem to macie to śliskie oryginalne??? Chodzi o tą metalową tarcz. Bo Ja jak założyłem to oryginalne sipmowskie to sie k***o ślizgało często, nawet na chudych pokosach, to katorga była i przerobiłem to, bo roznitowałem starą tarcz i przynitowałem wycięte kółko z szorstkiej blachy 3 mm, tyle że teraz jak raz mi sie zapchała bo puścił mi sie ciągnik z górki to mi okładzine prawie ześrutowało! Bo też u nas są fachowcy co wiercą otwory przez koło zamachowe i tarcz i sktęcają na sztywno :) no ale to już jest głupie, bo jednemu jak sie zapchała prasa to pękła przekładnia :)

Słuchaj ale można połączyc jedno i drugie bo ja mam sprawne sprzęgło fabryczne i to na kołek które jest już dorabiane i jedno jak i drugie działa bo po założeniu nowych noży na pochyłościach prase mi zablokowało i po prostu ścieło śrube. A zablokowało bo rolki wybite i prowadnice i tłok ściągnęło. A stare noże mialy już swój tor
Mój Wladimirec podbija świat

#33 Share piotrek2308

piotrek2308

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 15:23

Obroty prasy Sipma Z-224/1 Witam
Mam podobny problem a mianowicie ślizga mi się koło na tym sprzęgle za nim. Dokręciłem teraz ostatnio tą nakrętkę na maksa przez rurę ale jeśli to nie pomoże to co można jeszcze by zrobić. Za tym kołem jest jakaś tarcza przymocowana do koła na nity i palcem można było wyczuć takie rowki poprzeczne czyli wychodziło by że jeszcze starta nie jest, natomiast tarcza od strony prasy jest gładka. Czy mogło by się to tak wyślizgać że już się nie nadaje do pracy?

#34 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3420 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 16:53

Obroty prasy Sipma Z-224/1 koleg otam powinny byc okladziny sprzegla,
zwykle wczesniej sciera sie przednia, warto tego pilnowac, bo pozniej trzeba wylozyc troche grosza

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share piotrek2308

piotrek2308

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 17:43

Obroty prasy Sipma Z-224/1 Czyli zarówno od strony prasy jaki i od strony koła powinny być okładziny?przymocowane na nity?
A jaki to może być materiał? jakiś szorstki? bo jak patrzyłem to była to jakaś wyślizgana lekko świecąca stal czy coś takiego.
Znalazłem takie coś
Dodany obrazek
czy to oto chodzi i to jest stosowane z dwóch stron? od koła i od prasy?