Skocz do zawartości

Zdjęcie

URSUS C- 385 ładowanie

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 07 sierpień 2009 - 22:45

URSUS C- 385 ładowanie witam.
w moim ursusie c 385 akumulatory nie są dostatecznie ładowane :(
niby na amperomierzy wskazówka idzie w górę ale dopiero przy wysokich obrotach , ponadto jak idzie to bardzo (nie to że drgnie tylko "wali" stanowczo na + ...

a tak poza tym chciałbym się dowiedzieć jak operować poprawnie hydrauliką , jak zmieniać biegi bez zgrzytów i usłyszeć opinie jak radzi sobie ten ciągnik w polu w głębokiej orce na ciężkiej ziemi 4 grudziądzkimi ...

dziekuje za odp z góry .
POZDRAWIAM :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
URSUS C- 385 ładowanie Dzisiaj, 23:00
  •  

#2 Share wojteczek11

wojteczek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 08 sierpień 2009 - 16:55

URSUS C- 385 ładowanie moze ja zaczne, z tym doładowaniem akumulatorów to mooze czas wymienic na nowe?? biegi bez zgrzytów? trzeba go poprostu wyczuc i 2 razy wysprzeglac to pomaga i to duzo, a w polu z 4 skubami radzi sobie róznie na równych kawałkach to nawet i na 2 II pujdzie ale na góry to zbyt mułowaty silnik i szybko z obrotów zchodzi ja w redzinie to i czasem pod góre musze 3 I urzyc bo nie daje rady, jesli w pole to traktor moze byc ale jesli do transportu to nawett 60 lepiej sobie poradzi , bo ona jest ciezki i ma mułowaty silnik.

#3 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 12:33

URSUS C- 385 ładowanie oj tak na drodze gruntowej z przyczepą zboża to nawet nie grzebnie tylko przod w górę i do przodu :D
a ile mieści się oleju w misce olejowej , bo czeka mnie wymiana po docieraniu :D

#4 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 19:59

URSUS C- 385 ładowanie podepnę się pod temat żeby nowego nie zakładać.
otóż, czy można do starej 385 założyć kompletne sprzęgło nowego typu (takie jak miały nowsze 914), mechanik mierzył i niby 3 cm za mało miejsca, ale czy gdyby założyć też koło zamachowe nowego typu to wejdzie? teraz patrzyłem w grene w internecie to koszt cześci około 2 tys. ale do ciągnika z turem może warto się skusić

#5 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 20:40

URSUS C- 385 ładowanie i jakie macie ciśnienie oleju w swoich 385-912 ?
tak mniejwiecej :)

#6 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 12:47

URSUS C- 385 ładowanie sam mysle nad 385
ale czy warto go kupić
znajomy miał i mówił że jest muł jak nic
kupił zetora 7711 i mówi że o niebo lepszy prosze o wypowiedzi użytkowników c 385

Opus meum est

#7 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 19:49

URSUS C- 385 ładowanie Zależy z jakiego ciągnika się przesiądziesz na osiemdziesiątkę. jak z 60 czy 30 to na pewno mulem c-385 nie będzie. Jak byś porobił na większych ciągnikach i spadł na nią to wtedy takie uczucie jest.
Możesz kupić taki traktorek bo jak masz mniejsze to duża różnica jest.

#8 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 20:03

URSUS C- 385 ładowanie To jest racja :) zmieniać biegi się trzeba nauczyć tak jak napisał wojteczek11 2 razy wysprzęglać przy zwiększaniu przełożeń, a przy redukcji tylko wysprzęglić, a następnie wrzucać biegi bez sprzęgła. Wczodzą bez zgrzytnięcia :) u mnie jest równo więc z pługiem 4x40 jakoś tam sobie radzi. Ale co najważniejsze wzmacniacz musi być sprawny na górki. W transporcie sobie dobrze radzi ciągnąc po 16-18 ton ziemniaków czy wysłodków. A co do pytania pawlus224 o ciśnienie, to mam właśnie problem, bo z dnia na dzien z 4,5 spadł na 2 przy rozgrzanym silniku i 1600 obr. a przy niskich obrotach spada nawet do 0 :) pewnie czeka go w końcu remont :)

#9 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 21:35

URSUS C- 385 ładowanie nom właśnie bo u mnie na rozgrzanym silniku na wysokich obrotach jest około 5,5-6 atm a na zimnym bije do końca ...

a co do ursusa 385 jako takiego to Ja sam przesiadłem sie z 360 3p na osiemdziesiątkę i nie narzekam :) ceną są podobne a masz lepsze warunki pracy ,wspomaganie , dobry uciag , większy udżwig tuz i rejestrujesz na 2 osoby (pasażer) , prawda ze wiecej spali ale bez przesady :)
muł ? ja wiem napewno nie to co perkins na pusto ale tragedii nie ma , z 2 przyczepami mieszanki po ściernisku szedł 4 :)

#10 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 08 wrzesień 2009 - 10:04

URSUS C- 385 ładowanie EDIT:@Yoda co do nowego typu sprzęgła (słoneczko - jednostopniowe), to nie polecam go, gdyż gorzej wysprzęgla od starego typu. W 8145 mam słoneczko, a w 1224 łapkowe(stary typ) i w 1224 lepiej się zmienia biegi, mniej zgrzyta i ogólnie lepiej się sprawuje stary typ sprzęgła niż nowy.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 18 wrzesień 2009 - 07:09

URSUS C- 385 ładowanie Mam pytanie. Jak skończe prace polowe chciałbym zrobić silnik w 385 -tzn zmienic tłoki z tulejami bo strasznie olej bierze i dmucha z odmy ( pali tak 2 litry oleju na 10 godzin pracy) i przy okazji może by dało rade zmienic panewki na wale i czy aby wymienic panewki trzeba wał całkowicie wyjąć czy można go jakoś przesunąć i jak sparwdzić który szlif ma juz za sobą?

#12 Share Maciula

Maciula

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 06 październik 2009 - 13:27

URSUS C- 385 ładowanie Ja nawiąże do wypowiedzi kolegi odnośnie spadku ciśnienia. Więc aby ciśnienie wzrosło i oby silnik w miarę dlugo popracował należy wywalić filtr odsierodkowy oleju gdyż on nawet po wyczyszczeniu szybko sie zabija i przestaje kręcić a poo drugie nie trzyma ciśnienia oleju. Ja przprowadziłem taki zabieg u siebie wymieniłem podstawę pod filtr koszt 290zł + 2 razy filtr PP i odrazu zaobserwołem skok ciśnienia o 2 at. Na moim przykładzie na zimnym silniku maiłem cisnienie 4at a po kilku godzinach pracy w polu spadalo do 2at. Natomiast teraz zaczyna sie od 6at i spada do 4 at i to po morderczej kilku godzinnej orce i niżej nie spada także polecam zainwestować te 300zł i oszczedzić swój silnik :)
Wszystko dobrze

#13 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 07 październik 2009 - 20:56

URSUS C- 385 ładowanie nom a jak u mnie jest ciśnienie w orce przy 1500rpm jakieś 5,5 atm a mam filtr odsrodkowy i jakbym zmienil to by bylo ok 7 atm to według niektorych to zabójcze ciśnienie dla silnika :)

mam jeszcze taki problem z podnosnikiem ... ostatnio zaczeło mi walić olejem z tego pokretla co sie reguluje prędkość opadania ramion tuz . bylo to tak że zabrakło mi paliwa a nie chcialem żeby podnośnik opadl wiec pokreciłem tym pokretlem do oporu (nie pamietam już w ktorą strone ) a jak ciagnk odpalił to zaczelo walić olejem a zauważylem to dopiero jak kałuża sę zrobiła pod ciagnikiem :)
jeszcze jedno pytanie : gdzie się sprawdza poziom oleju w tylnym moscie w 80 ???

#14 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 07 październik 2009 - 21:42

URSUS C- 385 ładowanie Maciula, właśnie w podstawie filtra olejowego znajduje sie zaworek który u Ciebie pewnie już nie trzymał ciśnieia, i dlatego po wymianie tej podstawy tak wzrosło cisnienie :)
Ja właśnie jestem po remoncie i docieram 914 :)
Teraz zimny ma 6at,a rozgrzany 5,5at i juz dymka nie puszcza :)

#15 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 08 październik 2009 - 15:55

URSUS C- 385 ładowanie do Pawła
Możliwe ze wykręciłeś do końca zamiast wkręcić ten zawór dławiący i jakiś brud się dostał i teraz nawet po wkręceniu leci. U mnie tak też było z tym że u mnie to ten zawór się wykręca i wypada (kiedyś 20 l oleju tak straciłem) więc go wyjąłem i wyczyściłem wszystko, zakręciłem z powrotem i już nie leciało.:)

do Bartek.
może coś więcej o tym zaworku, samemu się go reguluje czy kupuje nowy, jeżeli on jest nie regulowalny to jak go sprawdzić czy działa poprawnie?

#16 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 08 październik 2009 - 19:37

URSUS C- 385 ładowanie chyba masz rację Łukasz ... za bardzo go wykreciłem (nie wiedzialem ze jest jakieś ograniczenie , cóż czlowiek uczy sie cale życie :) )a gdzie się sprawdza stan oleju ??? bo po tym wypadku trochę oleju ubylo i chcialbym sprawdzić czy jest stan czy nie .

p.s. jak sie czysci filtr oleju silnikowego BĄK ?

#17 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 08 październik 2009 - 19:52

URSUS C- 385 ładowanie musisz go po prostu rozkręcić pokrywę a w środku znajduje się właśnie ten bąk na górze ma 2 dysze napędowe-wprawiajace go w obrót to je się czyści i w środku go, tam odwirowuje się syf tylko zanim go rozbierzesz sprawdź znaki na nim bo jest wyważony

#18 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 08 październik 2009 - 20:52

URSUS C- 385 ładowanie @pawlus224 Chodzi Ci o "zwolnice" ? to tam masz miarkę w tej nakrętce a w moście to sam niewiem (chętnie się dowiem) :)

#19 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 08 październik 2009 - 21:45

URSUS C- 385 ładowanie do Pawel. ten zawór oryginalnie powinien sie wykręcać ile trzeba a potem się blokować ale jak się nim kręci przez 30 lat to się zabezpieczenie zetnie i się do końca wykręca. U mnie to już się przyzwyczaiłem i jak robię to go kontroluje co jakiś czas bo sam pod wpływem wibracji się odkręca i można się wykąpać :)
a co do miarki to pewnie chodzi ci o olej przekładniowy bo to on związany jest w wyciekiem, więc za pedelem od blokady koło siedzenia masz w podłodze mały dekielek na 2 śrubki 6. jak go odkręcisz ukaże ci się śruba wkręcona w skrzynie i ona ma miarkę w sobie. tak jak w c-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 09 październik 2009 - 19:43

URSUS C- 385 ładowanie Łukasz, sam dokładnie nie wiem czy idzie wymienic ten zaworek, czy jest zespolony razem z obudową. Mechanik jak mi robił remont silnika to go sprawdzał, bo mowi ze te zaworki sie czasami lubia zawieszać, i wtedy gu. Po odkręceniu całej podstawy "bąka" dmuchnął w któryś otwór i powiedział że jest dobry :)