Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wał rurowy

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 10:23

Wał rurowy kroje tarczowe sa chyba zbyt drogie. spodobal mi sie pomysl z bebnem mlocacym. mam starego bizona i moze z niego wyjme beben i wezme te tarcze.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wał rurowy Dzisiaj, 18:56
  •  

#22 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 22:33

Wał rurowy To kolo za drogo wyjdzie myślałem nad talerzem od brony talerzowej ale też drogo.
Nie będę się bawił w jakieś wycinanie z rurki bo to krzywo wyjdzie najbardziej spodobał mi się pomysł użytkownika @michal651 zrobić taki cyrkiel to nie dużo roboty może trochę cięcia i potem szlifowania ale mam trochę blachy jakieś 3 mm była lecz trochę się zdarła bo siedziała na rozrzutniku wiec ma jakieś 2 mm może trochę słaba ale na początek starczy a na bokach ją wzmocnię najwyżej dwie do kupy złapię i takie kółka powycinam zostało mi już tylko załatwić łożyska ale raczej w jakimś rolniczy,m sklepie powinny być.
jeśli ma ktoś jeszcze jakieś pomysły to dawajcie ale ja spróbuje z tym zobacz jak mi będzie szło lecz na razie nie bo jutro jadę kultywatorować a jak dobrze pójdzie to w piątek wyjeżdżam i wracam w poniedziałek wiec próbuje jutro zacząć a jak nie dam rady to dopiero w Poniedziałek.

Za wszystkie udzielone do tej pory rady wielkie DZIĘKI!

#23 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 13 sierpień 2009 - 11:06

Wał rurowy Mi się wydaje że lepszy pomysł od wycinania kółek jest ten z wycinaniem trapezów ale to już od Ciebie zależy. Z kółek będzie dużo odpadów i ciężko będzie utrzymać piłę na takim cyrklu.
-----

#24 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 946 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 15:15

Wał rurowy Przy wycinaniu trapezów z płaskownika nic się nie marnuje szczególnie gdy robi to się nożycami lub na prasie.
Kółka z blachy można szybko i łatwo wyciąć plazmą powietrzną trochę gorzej tlenem.
Takie kółka można skręcić na gorąco z płaskownika ale też trzeba mieć czym.
Znajomy zrobił wałek do agregatu z kilku kompletnych bębnów z młocarni (trochę ciężki).

#25 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 15:47

Wał rurowy No wiadomo marnuje się miej blachy ale ona i tak na złom idzie wiec jak się uda to coś z niej zrobię.

#26 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 21:45

Wał rurowy mojemu tacie spodobal sie pomysl z bebnem mlocacym. jak bedziemy mieli czas po zniwach, to sie wezmiemy za rozbiorke bizona i potne beben na kawalki, poszerze, zespawam i dospawam rurki. wal bedzie cacy.

#27 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 21:54

Wał rurowy Może zamiast rurek wykorzystaj cepy z tego bębna. Będzie bardzo tanio.

#28 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 22:02

Wał rurowy tez o tym pomyslalem i nawet nie trzeba by bylo ich odcinac ale wole rurki i dla lepszego efektu przyspawam je po lekkim skosie. ma tych rurek dosc sporo bo rozbiralem stare piodla w oborze i zakladalem plastikowe rury wiec zostalo troche tych metalowych a tak po za tym to mam jeszcze lezac ok. 30-40 m takich rurek w kilku kawalkach wiec nic mnie to nie bedzie kosztowac, jedynie lozyska i elektrody no i farba :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 21:25

Wał rurowy Łożyska z obudową to koszt 40 zł za dwa łożyska z obudowa i simeringiem w necie a w sklepie rolniczym będzie to pewnie koszt 50 zł ale nie trzeba płacić za dostarczenie.

#30 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 21:34

Wał rurowy tylko bede musial kupic troche profili do zrobienia ramy i mocowania.

#31 Share zetorek12

zetorek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 10:16

Wał rurowy Mnie osobiście zaciekawił sposób z tymi trapezami ale można wziąć kawał blach i wyciąć na kształt gwiazdy i na czubkach przyspawać rury
ale ja będe robił wałek to z tymi trapezami bo mam płaskownika dużo w domu leży i się marnuje. :)
ŻyJ SzybKo, Umrzyj Młodo..Zostaw Atrakcyjne Zwłoki :P

#32 Share Leo

Leo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 11:58

Wał rurowy Wątek trochę stary ale może ktoś odpowie. Jak składaliście wałki aby płaskowniki układały się śrubowo? Czy należy skompletować wałek, zespawać płaskowniki z zewnętrznymi talerzami, skręcić go, a potem spawać talerze w środku. Czy może każdy płaskownik z osobna przeginać i spawać po kolei do każdego talerza?

#33 Share ozzy

ozzy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 22:00

Wał rurowy http://www.allegro.p..._3m_okazja.html A nie prościej bedzie po prostu kupić, drogo ci nie wyjdzie a służył będzie długi czas-wiem z doświdczenia
Jestem jaki jestem...

#34 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 20 kwiecień 2010 - 20:34

Wał rurowy Panowie czy jak zwinę wałek nie dzielony w spiralę to jakie to będzie miało negatywne konsekwencje(jeśli w ogóle jakieś będą)?

Jak waszym zdaniem najlepiej go wygiąć żeby robił jak najlepszą robotę?(chodzi mi o wałek strunowy)
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share Leo

Leo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 10:06

Wał rurowy Sądzę, że jak zaczniemy skręcać gotowy wałek strunowy to skróci nam się on o pewną długość. Jeżeli będziemy skręcać go bez wypełnień w środku to jego środkowa średnica będzie maleć aż płaskowniki spotkają się w jednym punkcie.