Kamillo0

Wał rurowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kamillo0    132

Postanowiłem zrobić wał rurowy tak aby go podczepić do zwykłego kultywatora i aby trochę ziemie ubijał lecz zastanawiam się jak go zrobić znaczy jak zrobić to już niby wiem tylko z czego?

Byłby to wał rurowy o szerokości jakieś 210 cm bo tyle ma kultywator.

Ogólne moje pytanie jest o to z czego ten wał zrobić bo mam rurki,przyrządy typu spawarka też ale zastanawiam się z czego zrobić te kółka co są w środku między rurkami, te co je łączą i jakie wybrać do tego wału łożyska. Chciałbym aby wyniosło mnie to jak najtaniej ale żeby wyszło dobrze tak abym pierwszym razem się nauczył jak to dobrze zrobić i jak coś zepsuje abym nie żałował że wtopiłem kasę a potem jeśli to się uda chciałbym zrobić agregat. Niby to dla mnie nie trudne ale chciałbym zrobić to dobrze i nie zawieść aby przekonać ojca, że ten wał pomaga.

Szukałem w internecie takich kółek do agregatu które wstawił bym pomiędzy rurkami ale nigdzie nie znalazłem ceny prosiłbym o podanie produktów z przybliżoną ceną.

 

Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

tez chcialem sam robic taki wal ale sie zastanawiam czy nie lepiej kupic juz gotowy, tylko problem w tym ze nigdzie nie moge znalezc takiego walu. do prac pozniwnych zostalo bardzo malo czasu a ja musialbym taki wal miec przy gruberze o szerokosci 2.2 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Wiesz mi chodzi o to,że mam teraz c, wakacje i mógłbym go sam zrobić a na pewno by się przydał a kupować nowego to nie da rady bo musiałbym pokazać skuteczność tego wału ojcu aby wydal na taki kasę on nie uwierzy dopóki nie zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

no wlasnie u mnie jest inaczej. ojciec mowi ze taki by sie przydal ale nigdzie jeszcze nie znalazlem takowego walu. raz znalazlem na allegro oryginalny wal z mocowaniami od KOSa z Unii 2,1 czy 2,2 m ale kosztowal 2 tys. gdyby byl blizej juz bym mial go przy swoim gruberze ale niestety kawal drogi bym musial przejechac.

 

moze zna ktos namiary na jakiegos producenta takich walow??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Przede wszystkim musisz użyć rur grubościennych. Te kółka w środku chyba tylko znaleźć gotowe albo wyciąć plazmą co do łożysko to na pewno muszą być zabudowane i w miarę duże.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja robiłem wał ale strunowy i te kółka do środka kosztują w moich stronach 8zł wycięte laserem z blachy 3mm. Łożyska kupiłem te uniwersalne co są na allegro. a ośki na łożyska sam sobie utoczyłem w domu bo mam tokarkę. Te kółka to daj sobie co 30cm a rurki to tak jak kolega pisze wyżej jakieś grubościenne chociaż ty robisz wał na 2 m więc nawet te do instalacji wodnej by były dobre.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja i tak zastosowałbym grubościenne bo po kontakcie z kamieniami przy dużej prędkości roboczej może być różnie.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Nie u mnie nic się nie uszkodzi o kamienie bo u mnie ojciec jest taki rolnikiem, ze wszystkie kamienie z pola sprzątnie chodzi i je zbiera aby nic nie uszkodzić, znaczy jak się coś robi i zobaczy kamień to go weźmie odrzuci w bruzdę a potem się jeździ i zabiera na kupkę za oborą, w tym roku na drogę się przydały :( .Czasami to aż go podziwiam i jestem zadowolony jak on dba i nie marnuje rzeczy, siano jak źle zagrabi się to pozagrabia jeszcze grabiami aby się nie zmarnowało i nie szkodziło trawce w rośnięciu.

Ja myślałem nad drutami bo drut mniej się wygnie po kontakcie z kamieniami ale jak już mówiłem kamieni nie ma a jak już to tylko małe i one szkody nie narobią bo te duże się zbiera.

 

A czy ma ktoś jakiś namiar a na takie kółka bo nie wiem skąd to wziąć mam tego żelastwa ale każde innej wielkości a potrzeba mi przynajmniej 4 takie same kółka myślałem nad kołem od zgrabiarki gwiazdowej. Nie wiem czy każdy rozumie? Chodzi mi o jedna gwiazdę taką bez zębów i tej górnej obręczy samo łożysko co tam siedzi o to koło co się zęby przykręca do niego to od razu miałbym dwa takie koła po bokach z łożyskami tylko nie wiem czy gdzieś takie dostanę. A jak uważacie czy te łożyska wystarcza? To niby nie duży wał wiec powinno wytrzymać. Tylko gdzie ja takie coś dostanę?

Jak by ktoś miał jakiś namiar na takie kółka i jakieś dobre łożyska nie drogie to piszcie?

Bo łożysko powinno być jakieś o średnicy 25 mm chyba takie wystarczy a nawet 20 mm powinno wystarczyć.

 

A i jeszcze jedno czy dostanę gdzieś takie bolce do podpinania pod ciągnik? Takie bolce z dziura co wkłada się w łapy od podnośnika?

 

 

 

EDIT:

A co powiecie na takie łożysko? http://www.allegro.pl/item701249843_ucp_20...wie_ucp204.html

Czy ono wystarczy i wytrzyma? Według mnie tak ale wole się poradzić bo jest w dobrej cenie i z obudową i simeringiem chyba też więc spoko był by akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Zrobiłem taki wał 9 rurek na kolach (dziewięciokątnych) z płaskownika ciętych w trapez

gallery_30_80_87712.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Fajny wałek ja prawdopodobnie nie dam rady zrobić tego wału na ten sezon bo teraz żniwa i słomę się sprząta a wakacje się kończą i niedługo do szkoły i czasu nie będzie a nigdzie nie mogę dostać tych kółek dzwoniłem już prawie wszędzie ale nigdzie takich rzeczy nie mają jedyne co mi pozostało to wygiąć z drutu okrąg lecz wtedy będzie to słabsza konstrukcja i gorzej będzie wchodzić w ziemię.

Co o tym myślicie jak mogę sam zrobić takie kola czy jest jakaś możliwość bo mi oprócz tych drutów nic do głowy nie przychodzi ale nie wiem czy to dobry pomysł? Jak uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Tniesz płaskownik na trapezy i łączysz je dłuższym bokiem na zewnątrz i masz pierścień o iluś tam bokach

f20011c9bed71330.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal651    8
Co o tym myślicie jak mogę sam zrobić takie kola czy jest jakaś możliwość bo mi oprócz tych drutów nic do głowy nie przychodzi ale nie wiem czy to dobry pomysł? Jak uważacie?

 

Takie kółka to możesz wyciąć kontówką :) My jak wał robiliśmy to tak wycinane były. Do kontówki przykręcasz coś w rodzaju cyrkla :) U mnie w galerii masz zdjęcia takiego wału tylko że zamiast rur ma płaskowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

ja jak potrzebuje jakieś elementy o różnych kształtach i jest kilka sztuk takich samych to idę do firmy ślusarskiej co wykonuje różne usługi. robię szkic i wymiary jak to ma wyglądać, idę do biura i mówię że takie coś potrzebuję i technolog robi program na maszynę a ta wypala takie jak potrzebuje ,a elementy wszystkie są takie same . i to wychodzi taniej i szybciej i dokładniej jak kombinować samemu szlifierką , palnikiem, trzpieniówką czy kątówką cały dzień a w firmie mam to w godzinę i nie muszę się martwić o materiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Tak tylko, ze u mnie nic takiego nie robią składów stali hurtowni stali i innych dupereli ze stalą jest od hu.. że tak powiem a gdzie bym nie zadzwonił to oni nie wycinają oni nie wycinają itd.

Jakby w okolicy takie coś robili to bym chętnie kupił ale jak nie robią to tylko jakoś samemu sklepać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Kiedyś zaczynem robić agregat uprawowo siewny ale mi odeszło i mam wał rurowy o szerokości 3m i średnicy ponad 50cm ciekawe za ile mógłbym go sprzedać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2080

Może to głupie co teraz napiszę ale ja myślałem nad zastosowaniem bębnów hamulcowych z malucha lub z innego samochodu. Pozostaje tylko problem ułożyskowania.

Co o tym myślicie?


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

prorok odpada pomysł bębnów bo są z żeliwa lepsze by były felgi ja do podorykowego uzyłem tarcz od bębna młocarni z kombajnu, najlepszy projekt do wykonania we własnym garażu dał ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Najlepszy sposob to zlozenie tego z trapezow, jednak do duzo roboty. Felgi to zez nie glupi pomysl, ale chyba jednak przerost formy nad trescia.

 

Albo znajdziesz rure od duzej srednicy i z niej wytniesz obrecze. W srodek wspawasz cos na zasadzie szprych np z drutow, albo rurek.

Jeszcze dzis przechodzac obok pluga wpad mi pomysl do glowy. Ile moze kostowac to takie kolko do odcianania np przy miedzy?

 

Moze na takim talerzu zronioc ten wal. Kilka takich zastosowac . Ale to zalezy jak mocny by wyszedl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

To kolo za drogo wyjdzie myślałem nad talerzem od brony talerzowej ale też drogo.

Nie będę się bawił w jakieś wycinanie z rurki bo to krzywo wyjdzie najbardziej spodobał mi się pomysł użytkownika @michal651 zrobić taki cyrkiel to nie dużo roboty może trochę cięcia i potem szlifowania ale mam trochę blachy jakieś 3 mm była lecz trochę się zdarła bo siedziała na rozrzutniku wiec ma jakieś 2 mm może trochę słaba ale na początek starczy a na bokach ją wzmocnię najwyżej dwie do kupy złapię i takie kółka powycinam zostało mi już tylko załatwić łożyska ale raczej w jakimś rolniczy,m sklepie powinny być.

jeśli ma ktoś jeszcze jakieś pomysły to dawajcie ale ja spróbuje z tym zobacz jak mi będzie szło lecz na razie nie bo jutro jadę kultywatorować a jak dobrze pójdzie to w piątek wyjeżdżam i wracam w poniedziałek wiec próbuje jutro zacząć a jak nie dam rady to dopiero w Poniedziałek.

 

Za wszystkie udzielone do tej pory rady wielkie DZIĘKI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Mi się wydaje że lepszy pomysł od wycinania kółek jest ten z wycinaniem trapezów ale to już od Ciebie zależy. Z kółek będzie dużo odpadów i ciężko będzie utrzymać piłę na takim cyrklu.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Przy wycinaniu trapezów z płaskownika nic się nie marnuje szczególnie gdy robi to się nożycami lub na prasie.

Kółka z blachy można szybko i łatwo wyciąć plazmą powietrzną trochę gorzej tlenem.

Takie kółka można skręcić na gorąco z płaskownika ale też trzeba mieć czym.

Znajomy zrobił wałek do agregatu z kilku kompletnych bębnów z młocarni (trochę ciężki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

No wiadomo marnuje się miej blachy ale ona i tak na złom idzie wiec jak się uda to coś z niej zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj