Skocz do zawartości

Zdjęcie

Olej w zwolnicach 3512

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jd3

jd3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja

Napisany 05 sierpień 2009 - 17:17

Olej w zwolnicach 3512 Dzisiaj zabrałem sie za wymiemiane oleju w zwolnicach. Oto problem: W instrukcji obsługi pisze ze oleju wchodzi 1,7 litra a ja spusciłem go juz ponad 2 litry i olej nadal schodzi. I moje pytanie czy zwolnica jest smarowana tym olejem co most czy osobnym?? Bo spuszcam a on dalej schodzi :(
Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Olej w zwolnicach 3512 Dzisiaj, 15:30
  •  

#2 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 17:35

Olej w zwolnicach 3512 Witam zwolnice masz smarowane tym samym olejem co skrzynia i tylny most :(

#3 Share jd3

jd3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja

Napisany 05 sierpień 2009 - 17:56

Olej w zwolnicach 3512 Dziekuje bardzo
Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

#4 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 17 listopad 2009 - 22:59

Olej w zwolnicach 3512 Tym samym gatunkiem oleju (Agrol). W zwolnicach jest 2 x 1.75 l, czyli do poziomu korka wlewowego. Jeżeli tobie olej cały czas wypływa, to prawdopodobnie olej przedostaje się z tylnego mostu do zwolnic, a nie powinien.

#5 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 08:22

Olej w zwolnicach 3512 Ja kiedyś rozkręcałem zwolnice w 3512 i olej z tylnego mostu mi nie leciał.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 09:53

Olej w zwolnicach 3512

Dzisiaj zabrałem sie za wymiemiane oleju w zwolnicach. Oto problem: W instrukcji obsługi pisze ze oleju wchodzi 1,7 litra a ja spusciłem go juz ponad 2 litry i olej nadal schodzi. I moje pytanie czy zwolnica jest smarowana tym olejem co most czy osobnym?? Bo spuszcam a on dalej schodzi ;)

Jeśli schodzi dalej i to duzo więcej niż 2 litry może być tak że masz taki przypadek jak mój znajomy, miał taką samą sytuację tzn. jeszcze pzreciek ze zwolnicy i chciał to zlikwidować i ku zdziwieniu gdy rozebrał zwolnicę okazało się że ( i tutaj dobrze nie pamiętam) albo miał odwrotnie założony simering albo wogóle nie było ale tak jakby chyba wogóle fabrycznie nie było i sprawdził 2gą stronę bo też troche ciekło i z 2giej strony też nie było, a u innego znajomego chyba były odwrotnie założone ;) założył simeringi uzupełnił oleje i jest OK ;)

#7 Share Kamilo1989

Kamilo1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 10:50

Olej w zwolnicach 3512 Witam.Panowie czy zwolnica ma wlasny olej czy tez ten sam co w moscie?Jak nie to jaki olej wlać najlepiej do nich?Dzięki za odp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 listopad 2011 - 12:01

Olej w zwolnicach 3512 Kolego co do tego czy tam olej przemieszcza się z mostu do zwolnic jest dwie teorie ,jedni co rozbierali zwolnice twierdzą że nie ma uszczelniacza między mostem a zwolnicą i olej swobodnie przepływa ,inni znowu twierdzą że w ich ciągniku jest uszczelniacz i nie ma możliwości przepływu oleju .

Jedno jest pewne że musi być taki sam olej w skrzyni biegów,mości i zwolnicach ,olejem jaki jest zalecany do skrzyni biegów i zwolnic jest Agrol U,ze względu na to że te ciągniki mają chłodzone tym olejem hamulce .

Jak zabierzesz się za zmianę oleju w skrzyni to spuszczasz olej dwoma korkami że skrzyni i mostu ,a pod zwolnicami są korki do spuszczania oleju ze zwolnic .Do napełnienia olejem skrzyni biegów i mostu jest jeden korek obok dźwigni zmiany biegów ,a do napełnienia zwolnic olejem są przy każdej zwolnicy korki ,korek znajduje się w połowie wysokości zwolnicy (od tyłu ciągnika )

ilość oleju potrzebna do wymiany w tym ciągniku to ok.40 L (koszt 400zł.)

Edytowany przez czacha17, 08 listopad 2011 - 16:24.

#9 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 13:55

Olej w zwolnicach 3512 Jedni twierdza ze jest uszczelniacz inni ze nie ma i kazdy ma racje ;) spusc olej ze skrzyni i w zwolnicach tez odkrec korki, jak bedziesz wlewal nowy olej zobaczysz czy lejac do skrzyni bedzie tez splywal przez korek w zwolnicy

#10 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 16:59

Olej w zwolnicach 3512 przeciez wiadomo że w skrzyni jest inny olej a w zwolnicach inny. nie ma zadnego polaczenia jak by było inaczej to hamulce by w oleju chodziły :lol:

Edytowany przez Cezary4514, 08 listopad 2011 - 17:01.

#11 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 07:54

Olej w zwolnicach 3512 Cezary, ale hamulce wlasnie w kapieli olejowej sa ;) Jedynie w u2812 hamulce nie sa w oleju, od u 3512 wzwyz sa juz w oleju :rolleyes:

#12 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 17:16

Olej w zwolnicach 3512 a no przecież

#13 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 10 listopad 2011 - 13:55

Olej w zwolnicach 3512

przeciez wiadomo że w skrzyni jest inny olej a w zwolnicach inny.

w sensie, że skrzynia pracuje na swoim i zwolnice też na swoim. Bo jeśli chodzi o typ oleju, to u mnie zwolnice i skrzynia pracują na tym samym- agrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 17:46