Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawa Państwowej Inspekcji Pracy

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 16:16

Prawa Państwowej Inspekcji Pracy Witam wszystkich.Przy dzisiejszym zbiorze slomy podjechal osobowy woz strazy pozarnej.Wysiadlo z nich dwoch facetow,jeden z kamera ktora od razy wlaczyl i nagrywal.zblizyli sie do nas i zaczeli gadac o bezpieczenstwie...jakby rolnik nie wiedzial co jest niebezpieczne.i tutaj moje pytania do was??
1)czy mozna jezdzic bez prawa jazdy na polu?
2)czy Panstwowa inspekcja pracy moze wlepic jakikolwiek mandat jezeli nikt z rodziny nie jest ubezpieczony w KRUS-ie?
3) czy ten "kolega" w obecnosci czlonka panstwowej strazy pozarnej moze mnie wylegitymowac?
4)czy moga skontrolowac gasnice w ciagniku badz kombajnie??
to bylo na tyle.uzytkowikow ktorzy "siedza" w prawie proszeni o odpowiedzi :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawa Państwowej Inspekcji Pracy Dzisiaj, 06:03
  •  

#2 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 05 sierpień 2009 - 16:24

Prawa Państwowej Inspekcji Pracy Skontrolowali cie?? Nie wkurzyło Cie to ze Cie nagrywali?? :(

#3 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 16:27

Prawa Państwowej Inspekcji Pracy no nie mieli co robic a ze pogoda taka jaka jest to tylko ja bylem na polu to mnie skontrolowali...no troszeczke mnie zdenerwowali sama kontrola nie wspominajac juz o kamerze ktora tata natychmiast kazal wylaczyc

#4 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 09 sierpień 2009 - 17:56

Prawa Państwowej Inspekcji Pracy a co jakiś mandat chcieli wlepić?? ja bym ich opiepszył i wyrzucił z pola, maszyna pracuje to ma spadać i tyle, tak samo jakby ITD wlazło na pole sprawdzić czy ropa czerwona jest czy czysta w kombajnie, nie stanąłbym i tyle... :)
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#5 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 09 sierpień 2009 - 18:44

Prawa Państwowej Inspekcji Pracy Pracowałeś u siebie czy u kogoś? Z tego co wiem PIPa może skontrolować pracodawców oraz inne podmioty na rzecz których jest świadczona praca przez osoby fizyczne. Co oni robili u rolnika na polu? :)

#6 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 sierpień 2009 - 19:01

Prawa Państwowej Inspekcji Pracy Nie wiem co robili ale u mnie też byli-a właściwie była PIPa (ale dosyć sympatyczna)-u mnie mogła się ta wizyta (oczywiście zupełnym przypadkiem :) )wiązać ze zmianą kombajnisty na tańszego ...

#7 Share dionizy

dionizy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 sierpień 2009 - 08:42

Prawa Państwowej Inspekcji Pracy Bez prawa jazdy to raczej nigdzie nie można jeździć.

#8 Share farmer120ha

farmer120ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 07:54

Prawa Państwowej Inspekcji Pracy Niezgodze sie z tym!!!!Mi sie wydaje ze prawo jazdy jest tylko potrzebne do jazdy po drogach publicznych!! :) :) !!!A co sobie robie na wlasnym terenie to jest juz moja sprawa!!! Przynajmniej tak mi sie wydaje :)
Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

#9 Share dionizy

dionizy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 08:09

Prawa Państwowej Inspekcji Pracy To jest prawo jazdy do poruszania się samochodami, więc mi się wydaje, że nawet jeśli uruchomisz silnik samochodu to powinieneś mieć prawo jazdy, ale oczywiście to tylko domysły.

#10 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 11:06

Prawa Państwowej Inspekcji Pracy nie mandatu nie dali....jak to oni powiedziali ....sa tu tylko w celach ostrzegawczych hehe

mirasek pracowalem u siebie

farmer120ha tez mi sie wydaje ze prawo jazdy obowiazuje tylkona drogach publicznych a na swoim moge sobie robic co chce.......tylko odziwo nie pytali o prawko tylko o wiek

piotr2691 tata sie zastanawial czy ich nie wyrzucic ale wolal sie dobvrze zastanowic jakie maja prawa zanim cokolwiek zrobi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 11:50

Prawa Państwowej Inspekcji Pracy o wiek pytali pewnie dlatego, bo jest taka książka w której mowa jakie prace może wykonywać dziecko do lat 16, więc PIP mógłby nałożyć jakąś karę jeśli pracowałbyś z w ciągniku który napędza prasę, ae nie jestem pewien czy mogło o to chodzić...

pzdr

#12 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 09:28

Prawa Państwowej Inspekcji Pracy prasy nie bylo tylko przyczepy i na szczescie wtedy ojciec siedzial za kolkiem....bo tak mysle ze by byla kara tak jak mowisz

#13 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 12 sierpień 2009 - 12:16

Prawa Państwowej Inspekcji Pracy nawet jak jedziesz po polnej drodze to musisz mieć prawko,nawet polna droga jest droga publiczną!! :)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#14 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 12:18

Prawa Państwowej Inspekcji Pracy no jak to mówią przepisy, droga twarda jest o nawierzchni bitumicvnej itd, a droga polna to droga gruntowa według prawa i jest także zaliczana do dróg publicznych... :]

#15 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 16:49

Prawa Państwowej Inspekcji Pracy Rafal180 nie zgodze sie z toba bo droga polna w wielu [rzypadkach to zwykle pole zamienione przez rolnika w droge w celu dojechania na pole wiec taka droga nie jest droga pubkliczna bo jest maja wlasnoscia a na niej chyba mige robic co chce(tak mi sie wydaje)

#16 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 12 sierpień 2009 - 22:31

Prawa Państwowej Inspekcji Pracy Na swoim polu to możesz nawet czołgiem jeździć i nic bez nakazu zrobić nie mogą.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#17 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 22:36

Prawa Państwowej Inspekcji Pracy Wlasnie. Jaki sens by byl w tym że mozna jeździć od 16 latr ciagnikiem ale nie mozna bez prawka, choc w naszym syfie wszystko mozliwe że jakiś imbecyl w rządzie by tkaie ocś wymyslił. Nie trzeba, prawkjo tylko na publiczne drogi, u siebie jeździj nawet czołgiem :)
Mój Wladimirec podbija świat

#18 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 10:21

Prawa Państwowej Inspekcji Pracy no tez mi sie tak wydaje tylko to jest nasze gadanie a ja bym potrzebowal jakas wzmianke w prawie na ten temat zeby na przyszlosc opieprzyc takiego imbecyla zeby nie przeszkadzal a pracy

#19 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 12:53

Prawa Państwowej Inspekcji Pracy Nie miałem "przyjemności" się z żadną kontrolo spotkać na polu ale jeśli prasuje usługowo i u kogoś by do mnie przyjechała PIPa to mogę ich olać i nic mi nie zrobią??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 13:27

Prawa Państwowej Inspekcji Pracy przypuszaczam ze nikt chyba nie odpowie na twoje pytanie bo nikt nie wie takich rzeczy ze wzgledu na to ze bardzo rzadko sie zdazaja...sam jeszcze nie weim wszytskiego a temat juz troche istnieje...trzeba siegnac rady adwokata :)