Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE

371 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 11:06

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE ciekawi mnie tylko jedno dlaczego samochody stare typu skoda favorit czy golf II nadal jeżdżą po drogach a niektóre nadają się po paru latach na złom.... bo niby w tych nowych silniki podopracowywali no ale elektryka która jest w nich zawarta się własnie psuje... jakie samochody u was królują na wsiach bo u mnie golfy III w gołym wyposażeniu i jeżdżą... kumpel miał starego pasata i przesiadł się w b5 po FL i co trochę musi jechać na kompa bo ma choinkę a ten stary chodził jak marzenie.... Podobnie jest z ciagnikami dlaczego zetory czy ursusy w porównaniu do zachodniaków są drogie jak na swój wiek a bo naprawi je każdy głupi...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Dzisiaj, 05:37
  •  

#162 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 11:19

Jak ciągnik jest dość stary, to czasem ma prawo zrobić się jakieś zwarcie itp. Kable we wszystkich sprzętach sa beż mała tak samo wytrzymałe, ale jeśli po 20latach coś w instalacji pierdyknie (może to być zarówno mtz jak i fendt), to normalka. Ma prawo się zużyć, w końcu nic nie jest wieczne...

tyle że te zetory jeden był 5340 z 97 a drugi 3320 instalacja padła na 6 czy 7 roku

a co do passata b5 to on ma komputer usadowiony pod nogami pasażera i tam się zbiera wilgoć i to jest nie wypał w tym modelu w następnych już tego nie ma

#163 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 20:09

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Ale te zetory zapewne pochodziły z Kalisza, bo były tam przez pewien czas montowane. Mój znajomy już na gwarancji miał robioną w forterze całą instalację(nadawała się tylko do wymiany). Takie wady wynikają z tego, że tę ciągniki są tanie i w związku z tym są chętnie kupowane w krajach Europy Środkowowschodniej i producent często "nie wyrabia się" z zamówieniami. Z ursusem jest to samo.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#164 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 20:36

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE O widzisz kolego Look19 kilka postów wcześniej pisałeś że trzeba zwolnic ludzi z fabryki Mf-a to i z Zetora i Ursusa tez trzeba bo robia lipę a nie o to chodzi
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#165 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 21:12

Ale te zetory zapewne pochodziły z Kalisza, bo były tam przez pewien czas montowane. Mój znajomy już na gwarancji miał robioną w forterze całą instalację(nadawała się tylko do wymiany). Takie wady wynikają z tego, że tę ciągniki są tanie i w związku z tym są chętnie kupowane w krajach Europy Środkowowschodniej i producent często "nie wyrabia się" z zamówieniami. Z ursusem jest to samo.

no widzisz w MF bardzo delikatna i wadliwa elektronika wytrzymuje 20 i więcej lat a taki prosty i pozbawiony elektroniki(co prawda jakąś tam ma ale do tych 20 letnich MF-ów jeszcze mu trochę brakuje) bardziej z elektryką która siada już na gwarancji a gdzie jeszcze pełnoletność tych ciągników

#166 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 21:51

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE @nasil90 Gdyby z tyły ciebie w odległości od ciebie zbliżało się z maksymalną prędkością porsche, to nie zdążyłbyś uciec i byłaby z ciebie miazga :) . Tak samo było do tej pory z zetorem - nie wyrabiał się z produkcją. Było, bo obecnie rządzi tak Japończyk i on ma w tą firmę "tchnąć nowego współczesnego ducha". Ze względu właśnie na liczne awarie i niedoróbki zwolniono Czecha z tego stanowiska. Japończycy są przede wszystkim bardziej pracowici. Duża ilość ich umiera z przepracowania. Nie bez powodu są 2 potęgą światową w gospodarce(zaraz po USA). Francuzi jeszcze nie wiedzieli co to elektryczne szyby i lusterka w samochodach, a Japończycy już je stosowali. Poza tym Japończycy mają większy talent do tworzenia przemyślanych rozwiązań niż Francuzi. To co stworzą Francuzi jest ładne, a to co Japończycy - praktyczne.
Należy wspomnieć, że Czesi nie oddali obcokrajowcom walkowerem zetora, tak jak Polacy Ursusa i za to najbardziej ich podziwiam.
Edit: skoro zetory są takie złe, to dlaczego można na wsi spotkać jeszcze takie modele jak k25 czy super50. Te ciągniki mają często ponad 50, a nawet 60lat!

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

#167 Share zetor6441

zetor6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 21:52

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE nie wiem po co wy się tak rozpisujecie, przecież te mf-y, na które sporo osób tu narzeka sypią się tylko dlatego bo mają swoje lata, z zachodu są sprowadzane po 10-11tys. motogodzin maksymalnie zjeżdzone nadają się na złom, ale pseudo "mechanicy" je pomalują, wymienią jakieś szczegóły i sprzedają z przebiegiem rzekomo 5tys., na zachodzie tak często ich nie naprawiają zrobi swoje i nowy, co tu narzekać na te ciągniki jak mają po ponad 10tys. motogodzin i jak tyle zrobiły to chyba są dobre, ciekawy jestem czy jak ktoś chciałby sprzedać ursusa czy zetora z przebiegiem z 15tys. mth czy ktoś chciałby go kupić??? - myślę że nie bo wiedzą, że to wrak więc wszyscy myślą chyba że te zachodnie są niezniszczalne :)

#168 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 21:56

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE jaki wrak jak dbasz tak masz nie jeden z przebiegiem 10000 mth sprawuje się od nówki no może trochę przesadziłem ale to prawda

#169 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 21:58

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE @look19 chcesz japończyka to kup oryginalną Kubote a nie zetora

#170 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 22:03

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Kolego look19 mnie to i maluch by przejechał bo ja się wolno przemieszczam Ja mam ciągnik z Francji z 89 roku nie malowany przebieg 7200 mtg nie wiem czy prawdziwy czy nie nie wnikam w to warzne że ciągnik pięknie pracuje i jest nie zawodny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 21 sierpień 2009 - 22:19

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE tak piszecie o tych starych ciągnikach z zachodu za tyle, a ten to taki i za tyle a ja powiem tak jak byśmy nie oddawali naszych produktów rolnych za psie pieniądze to byśmy nie takimi starymi ciągnikami jeździli tylko by nowsze były a nawet nowe ale polski chłopek roztropek woli tanio i c-360 330 itp for ever.!!!!!!!!!! jak się cena nie zmieni.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#172 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 22:54

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Ci z was którzy tak mnie atakują co do moich opinii wyrażanych na temat MF-a są widocznie elitą szczęśliwców posiadającą nie sypiące się MF-y. Tak się szpanujecie, bo wam się udało, ale wam i tylko wam. W moich stronach nikt nie chce nawet słyszeć o mf-ach, bo tyle było z nimi kłopotów. Bo taki jest kaszubski handlarz:po co ma na zachodzie płacić za dobrego MF_a kupę szmalu jak może kupić kupę złomu trochę pomalować i dostać tyle samo? W ten sposób to działa. Jeśli miałbym kupić używanego MF-a, to musiałbym nim w firmie usługowej za granicą wcześniej pracować, albo od rolnika go prosto wziąć, a najlepiej tak jak moj znajomy - w wersji komunalnej, bo te są najmniej wymęczone. Jego ma 5400mth i wszystko działa, ale 42l/h przy polskim rozrzutniku tandem włożyłbym między bajki.

#173 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 21 sierpień 2009 - 23:12

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE kolego look19 wydaje mi się że sceptycznie się nastawiasz do mfa miałem podobnie i ale w ostatnim czasie zmieniłem zdanie .Mam ursusa 1204 ze szwecji df z niemiec i mfa z francji do ,którego jeszcze nic nie dołożyłem chociaż ma już 6tysięcy godzin....nie moge powiedzieć złego słowa na tą markę jezeli mądrze sie obchodzisz to bedzie służyła przez lata... w ursusie siadło sprzęgło w deutz fahrze musiałem robić turbine i przód bo złapał luzu a mf chociaż dosaje przy tym turze w d.... ostro nie psuje się nic podobnie jest z kombajnem (zob. w mojej galeri) zrobiłem nim 500mth i wymieniłem jedno łożysko i jeden pasek,nikt mi nie powie że te maszyny są złej jakosci... problem jest w tym że jak się kupuje od ludzi którzy kupują za granicą zużyty sprzęt za marne grosze ,knecą w stodołach i sprzedają ludzom dorabiając się majątków...po jakim czasie to wychodzi i odrazu opinia danej marki spada. a co do spalania októrym mowisz to szczerze powiem że się dziwie bo mój mf pani podobnie jak nasze polskie c 360 a ma 20 koni więcej

#174 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 23:17

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Tak biedny look19 wszyscy go atakują ja rzadną elita nie jestm pojechałem były 2 3080 przejecahłem się kawałek powiedziałem ten no i jest rzadna filozofia kupić ciągnik (jak się ma pieniądze ). Nie powinno się oczerniać jedenej marki bo każdy używany ciągnik ma jakieś tam niedociągnięcia u mnie w okloicy nikt na Mf-a nie narzeka oprucz tych co go nie mają, nawet jakos coś w którymś się zepsuje to nikt nie nic nie mówi że to złom tylko naprawia to i jedzie dalej

#175 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 23:27

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE taka jest prawda... ludzie zazdroszczą i często opowiadaja dziwne historie ale cóż takie życie... nie neguje postów kolegi looka19 być może ma podstawy żeby tak sądzić ale wg. mnie kompletne nie ma racjii... ursusy i zetory też są dobrymi ciągnikami ale wg. mnie to nie ta klasa

#176 Share magdziarz

magdziarz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 23:49

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE pietras892 masz racje....ludzie mający stare i zużyte ursusy zetory i komunistyczną mentalność nigdy nie powiedzą że zachodni ciągniki są o niebo lepsze... niestety prawda jest taka ze przez przynależność polityczną nasza mentalność często jest jaka jest... "co z zachodu" to złe

#177 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 sierpień 2009 - 23:53

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Że taka mentalność to 1. 2 to to że polscy handlarze są "bardzo uczciwi" i oferują traktor po 20tys mtg, z ceną i przekręconym licznikiem na 5tys mtg.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#178 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 23:57

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE i właśnie tu jest pies poigrzebany... wniosek :
czesto jest tak że NAJLEPSZY CIĄGNIk to taki który kupisz sam za granicą ,lub od kogoś zufanego :-)

#179 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 00:02

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Inaczej podszedłbym do mf-a, gdyby w moich okolicach było więcej pozytywnych opinii właścicieli na ich temat. Niestety tylko jeden jest całkowicie bezawaryjny, ale to wyjątek - wzięty ze służb komunalnych. Gdybym miał kupić mf-a, to wybrałbym się po niego zagranicę z kimś, kto się naprawdę zna na nich, bo to nie ursus czy zetor, że byle kto sprawdzi, czy wszystko działa. Ewentualna pomyłka może słono kosztować...
Edit: Czy ta seria: http://www.konedata....orit/MF6110.htm jest wolna od wad, o których w tym temacie ja i inni(elektronika, układy różnicowe)?
@Pietras892: takiego Mf-a właśnie ma mój znajomy, tyle ze w wersji komunalnej. Te mniejsze są mniej zużyte. Najczęściej złe opinie słyszę na temat mf-ów serii 3000 o mocy powyżej 100km. Ci, którzy mają długo mf-a mówią, aby "obchodzić się z nim jak z jajkiem"
Czy to prawda, że skrzynia 16 biegowa w mf-ach jest mniej awaryjna od 32 biegowej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 07:17

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE W Agromechanice z marca 2009 jest artykuł o Fergusonie właśnie seri 3XXX. Tytuł artykułu to "Gdyby nie te skrzynie..." Napisano tam że według opinii użytkowników bardziej awaryjna jest skrzynia Speedshift czyli ta 16 biegowa.