Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE

371 odpowiedzi na ten temat

#141 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 20:42

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Oj raczej nie-ale francę i owszem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Dzisiaj, 07:07
  •  

#142 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 20:50

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE a Michelin bo to przecież on chyba wynalazł współczesną oponę pneumatyczną

#143 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 20:56

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Chodziło mi o gościa nazwiskiem Dunlop :)

#144 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 21:12

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE No tak Dunlop wcześniej wynalazł oponę pneumatyczna jednak Anglia, ale tak czy siak MF hehe :)

#145 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 22:08

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Harry Ferguson tak apropo był Irlandczykiem i to on wyposażył ciągnik w tuz, a Mf-y są produkowane we francji od 1960 roku. Jednak ciągniki tej marki nie sprzedają się w Polsce najlepiej -ok350modeli, to mało w porównaniu do 1100 - john deere, 1500 - cnh, 1500 - sdf. Rolnicy wiedzą, co dobre i nawet, jeśli Mf zacznie produkować lepsze ciągniki, to rolnicy długo jeszcze będą pamiętać o wadliwych seriach, tak jak stało się to z pronarem po wprowadzeniu serii p5, bo dla mnie to i mf i mtz to badziew. Może gdyby te firmy zamiast stosować jakieś udziwnienia tworzyły normalny sprzęt, wtedy rolnicy doceniliby ten sprzęt. Najlepszym poligonem doświadczalnym dla ciągników w Polsce są żuławy wiślane. Tam można spotkać john deere,case,new hollanda, same, lamborghini, deutz fahra, zetora i ursusa. Tam rzadko spotka się mf-a, mta-a lub coś podobnego, a co do mf-a w tamtych stronach najczęściej siadają powershifty. Nawet w fendcie po 5 latach poobrywane są zwolnice.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#146 Share kamil20

kamil20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 22:21

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE @look19 a zdajesz sobie sprawe żę wiele marek maszyn rolniczych i aut ma fabryki po za państwami z których wywodzi się marka????? JD ma fabryke w Niemczech , DF w Chinach, a NH który ma fabrykę w Płocku itd....i co to ma się do jakości wykonania????? Pomyśl ile kosztowałby taki JD lub NH sprowadzany do Europy zza Oceanu.
Widze że dla Ciebie Ursus to prawdziwy szczyt techniki, to albo jesteś zawziętym patriotą albo ksenofobem;)

#147 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 22:30

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Mf-y produkowane są w Beauvais we Francji . Firma ta jako pierwsza użyła Ehr-u zamiast sterowania mechanicznego właśnie w serii 3000
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#148 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 sierpień 2009 - 22:39

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE EHR zastosowano po raz pierwszy w 1978r w serii 4000.
@Look19
Z tego co słyszałem to na Zuławach SDF nie jest zbyt popularny, Zetor/Ursus były popularne 20 lat temu, każdy wie dlaczego. Co dla Ciebie jest udziwnieniem? Seria 3000 wyprzedziła swoją epokę, tak chwalony przez Ciebie Zetor do dziś nie osiągnął takiego poziomu technologicznego, może dlatego EHR czy radar to dla Ciebie udziwnienie a nie ułatwienie?

#149 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 20 sierpień 2009 - 22:40

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Najlepiej sprzedaje się zetor. Ok. 3000 maszyn rocznie

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#150 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 23:16

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Ja nie mówię, że rozwiązania zastosowane przez mf-a są złe, ale niedopracowane, skoro tak wielu rolników posiadających je ma z nimi problemy. Czy bolączki serii 3000 zostały rozwiązane w jej następcach (nowszych seriach)?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 23:21

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Ale jakie bolączki o czym Ty mówisz ? powiedz o co chodzi to będzie można powiedzieć czy zostały usunięte ?
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#152 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 23:36

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Awarie układu różnicowego w większych modelach, awarie elektroniki, blokada kłowa przedniego napędu.Gdyby w nich to poprawiono wówczas byłyby to znacznie lepsze ciągniki i dorównałyby wreszcie do poziomu john deere, fendta i innych czołowych marek.

#153 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 07:27

Seria 3000 wyprzedziła swoją epokę, tak chwalony przez Ciebie Zetor do dziś nie osiągnął takiego poziomu technologicznego, może dlatego EHR czy radar to dla Ciebie udziwnienie a nie ułatwienie?

I ja i tak bym kupił tego nowego zetora zamiast mfa bo przynajmniej nie sypała by mi się co chwile elektronika no i o cześci w razie awarii łatwo no i w dobrych cenach dostać... i dziwi mnie jeden fakt piszecie o komforcie tylko że ja nie widziałem człowieka u mnie który jeździ np. z prasą i ma szczelnie pozamykany ciągnik... ja muszę słuchać prasy a jak się za kurze to się umyję... mam znajomego który ma nowe NH i jednego DF i jak z nim o tym rozmawiałem i z resztą miałem okazję jeździć jego ciagnikami to widziałem że są baaardzo zakurzone i DF miał klimę... ale sam on stwierdził że widział takich agentów co im się prasa paliła a oni jechali dalej bo nie wiedzieli co się dzieje tylko radia słuchali... Z resztą MF przez elektronikę lubią się palić i często widzę je poopalane

#154 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 sierpień 2009 - 07:41

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Widzę, że jak nie ma argumentów, to zawsze można ponarzekać na elektronikę. Elektronika to napięcie ok 5-12V i prądy rzędu mA, nic nie ma prawa zaiskrzyć, na pewno nic się od niej nie zapali. Jak zamknę u siebie kabinę to mam ok 70 dB, jakoś nie widzę potrzeby otwierania jej przy większości prac.

#155 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 08:09

. Jednak ciągniki tej marki nie sprzedają się w Polsce najlepiej -ok350modeli, to mało w porównaniu do 1100 - john deere, 1500 - cnh, 1500 - sdf. .

Skoro liczysz CNH i SDF to nie licz MF tylko policz AGCO, owszem wyjdzie mniej niż inne marki, ale Trzeba przeliczyć też na wartość sprzedaży i moc ciągników. W CNH większość sprzedaży to JX i dawne TDD, które kosztują połowę tego małe Fendty i 40% mniej niż MF 54**, podobnie sprawa się ma w SDF, tam sprzedają się AGROPLUSY i Agrofarmy (analogiczne modele w Lambo i Same), cenowo już nie jest tak atrakcyjnie jak poprzednio ,ale też aktualnie taniej niż MF I Fendt. A Zetor sprzedaje się tylko dlatego, że jest tani, Jak w lecie zeszłego roku Euro było tanie to w Fino ludziska wcale nawet na zetora nie chcieli patrzeć tylko wybierali coś z SDF

ale sam on stwierdził że widział takich agentów co im się prasa paliła a oni jechali dalej bo nie wiedzieli co się dzieje tylko radia słuchali...

A to ciekawe, bo ja zawsze myślałem że jak się prasa pali to jest czuć dym, a nie słychać ogień:) W przypadku ognia, pomóc może tylko zdrowy rozsądek, czyli obserwowanie maszyny, a nie wietrzenie ciągnika przy prasowaniu. Trzeba mieć nie po kolei w głowie aby prasować słomę przy otwartej tylnej szybie

#156 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 08:27

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE widzisz b0gdan ja we wszystkich maszynach mam otwartą tylną szybę... czy to prasa czy kosiarka czy brony zawsze... i nie zwracam uwagi na to czy się zakurzę ale zawsze słyszę co się za mną dzieje a czy prasuję słomę czy co kolwiek innego zawszę tylną szybę mam otwartą i nie widziałem nikogo kto by przy prasowaniu był szczelnie zamknięty zawsze tylne szyby ma każdy pootwierane ... widzisz przy pożarze trzeba szybko reagować a zanim ja poczuję dym w szczelnej kabinie to pół prasy nie będzie... Mariusz akurat znajomy miał dwa mfy z seri3XXX i oba miały dachy opalone :) mówił że w obu się jakieś zwarcie zrobiło ale zdążyli to ugasić... Teraz kupił nówki sztuki NH

#157 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 08:59

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE @Luke16 co do jazdy z kosiarką, to nie radziłbym tobie jazdy z otwartą szybą, bo jak kosiarka chwyci kamień i on poleci do kabiny, to może być po tobie. U wujasa jak w 5211 wyskoczył spod kosiarki kamień, to zbił tylną szybę i dotarł aż do przedniej dolnej szyby(na szczęście operatorowi nic się nie stało). Ojcu wybiło zaś boczną szybę (tą otwieraną). Jak ja jeżdżę z prasą, to mam otwarte tylko te przednie szyby. Mi nie potrzeba jeździć z otwartymi wszystkimi szybami. Dobrze słyszę i jeszcze lepiej widzę i nie wyobrażam sobie jazdy z prasą beż spoglądania co chwilę do tyłu(tak się nie da).

#158 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 09:45

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE wiesz look po kamieniach nie koszę... no i zawsze od kąt pamiętam czy ja czy tata jeździmy z otwartymi szybami w zetorze są przetarte tylko zegary żeby było coś widać :) ... look ja znma takich agentów którzy do tyłu wcale się nie oglądają :) np mój sąsiad grabił siano odczepiła mu się na połowie łąki zgrabiarka :) no i dojechał do samego końca łąki i dopiero zobaczył że czegoś nie ma :) .... ja muszę słyszeć wszystko a na piszczenie jestem tak uczulony że zaraz gaszę sprzęt i patrzę co jest grane... tak samo z samochodem.... chyba to jakieś uczulenie... rozumie że w zachodniakach szkoda wszystkiego ukurzyć w środku no ale cóż.... jak się nie ma klimy to nie chce mi się robić w ciągniku saune zamykając wszystkie szyby.... często zdarza się tak że w zetorze jeszcze drzwi wyjmuje by mieć jak największy przewiew....

#159 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 09:53

Mariusz akurat znajomy miał dwa mfy z seri3XXX i oba miały dachy opalone :) mówił że w obu się jakieś zwarcie zrobiło ale zdążyli to ugasić... Teraz kupił nówki sztuki NH

a widzisz a my naprawialiśmy instalacje w 2 zetorach bo też instalacja w dachu się zaczęła topić ale w jednym właściciel był na tyle ostrożny że w porę to zauważył i odpiął akumulator

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 10:28

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Jak ciągnik jest dość stary, to czasem ma prawo zrobić się jakieś zwarcie itp. Kable we wszystkich sprzętach sa beż mała tak samo wytrzymałe, ale jeśli po 20latach coś w instalacji pierdyknie (może to być zarówno mtz jak i fendt), to normalka. Ma prawo się zużyć, w końcu nic nie jest wieczne...