Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE

371 odpowiedzi na ten temat

#121 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 21:20

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Kolego Look19 przeczytaj swoje post i zobacz jaki one mają sens ? Widać jakie ten twoj znajomu maszyny sprowadza ma podwójny zysk sprowadzi ciągnik uszkodzony a potem go remontuje ja od zawsze wiem co to mf bo kupiliśmy pierwszego mf-a wtedy kiedy ja się urodziłem
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Dzisiaj, 06:01
  •  

#122 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 21:21

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE u każdego rozsądek ma inną formę więc nikt nie zmusza cię do kupowania MF przecież jest wiele innych lepszych marek ciągników choćby taki Zetor :)

#123 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 21:33

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Mf-y może były dobre, ale jak były nowe lub prawie nowe. One są produkowane i opracowywane przez Francuzów i to jest wada, bo Francuzi są niedokładni. Wystarczy spojrzeć na nowe citroeny, peugeoty i renault. W każdym coś się sypie. Jak nie elektronika, to zawieszenie lub ukł. przeniesienia napędu. Dlaczego takie rzeczy rzadko dzieją się z volkswagenami, audi,bmw?Dlatego, że są zrobione porządnie, a nie jak najmniejszym kosztem, bo samochody francuskie kosztują podobnie w salonach jak niemieckie. Podobnie jest z MF-em, co prawda ma znacznie lepsze wyposażenie niż john deere, ale to wszystko jest niedopracowane. Moim zdaniem sprawę z mf rozwiązałyby badania nad poprawą precyzji montażu i zwolnienie "niekumatych" ludzi, którzy opracowują te konstrukcje. W zetorze wystarczyło zwolnić Czechów z takich stanowisk i zetor brnie do przodu(proxima power, forterra power i maxterra), a nie jak dotychczas stoi w miejscu. Ilość elektroniki zastosowana w mf-ach powinna zostać zmniejszona i powinny wychodzić także najuboższe wersje bez niej.Nie każdy "lubi" elektronikę. Jak na swą epokę nie ma nowocześniej wyglądającego ciągnika niż mf. Dobrze byłoby gdyby w parze z wyglądem szła jakość.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#124 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 21:49

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Co do Francuzów się grubo mylisz popatrz na takie ciągniki Renaulta które w większości były oparte na technologii Fendta.
No i ta twoja teoria że "nie każdy 'lubi' elektronikę" odpowiedz sobie na pytanie czy lubisz 3, 4 albo 5 razy wsiadac i wysiadac z traktora przy podczepianiu pługa czy agregatu? albo ile razy musisz wysiąść z traktora żeby ustawic sobie pług na polu? do tego właśnie ona służy "ułatwia życie" moze czasami nawali ale wszystko da sie nareperować w końcu zrobił to tylko człowek.
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#125 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 21:53

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Co masz na mysli że ilość elektroniki powinna zostać zmniejszona ? Że zamiast 4 halogenów będą 2 na dachu ? Czy zwolnienie ludzi coś tu da ? Kolego o nowych Masseyach będzie można porozmawiać za 10-15 lat wtedy porownamy je do nowych Zetorów.Co masz na myśli pisząc że wszystko jest niedopracowane ?
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#126 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 21:59

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE no to czyli ludzie fiata też nie powinni kupować bo gdzie tam będzie się sypał a to jest guzik prawda jak dbasz tak masz look jak się z Tobą zgadzałem trak teraz się nie zgadzam i koniec mfy nie są takie najgorsze jak ty piszesz np. ja nie kupił bym ciągnika nigdy same jakoś nie mam do niech przekonania i tyle ... Ważną rzeczą jest kupić zadbany egzemplarz... wujo kupił przyczepę samozbierającą mengele co ciewkawsze tak pordzewiała że chyba garażu nigdy nie widziała.. i jeszcze tak pogmatwane z elektryką że cięzko było dojść co do czego podłączyć... więc widzicie jak ktoś coś kupi za tanie pieniądze to niech się z tym liczy że drugie tyle będzie musiał dołożyć... bo się posypie zaraz...

#127 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 22:02

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Mam na myśli to, że każdemu z tych co znam i kupili mf-a kopie się elektronika i ten cudowny układ różnicowy z kłową blokadą - takie rozwiązanie jest rzadko spotykane i konstrukrorzy mf-a zamiast zastąpić to olejową blokadą z tarczami ciernymi jeszcze dołożyli elektroniki i nie pozostaje mi nic tylko przyszłym nabywcom używanych mf-ów(które dziś są nowe) dużo, dużo szczęścia przy zakupie i jeszcze więcej cierpliwości.
EDIT:@tomu nie prawda, że nie da się zastąpić elektroniki mechanicznymi urządzeniami zwiększającymi komfort, a tak poza tym dlaczego nie słychać o "kopaniu się" elektroniki w john deere albo deutz fahrach? Bo posiadają sprawdzone rozwiązania, a nie jakieś udziwnienia.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

#128 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 22:13

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Ciekaw jestem jak będziesz wyglądał za 10 - 15 lat z tymi twoimi mechanicznymi udziwnieniami, bo muj tata jeszcze 5 lat temu też był takim kozakiem i nie było mu potrzebe żadne Ehr-y, a teraz a to noga go boli a to ramię i przez co to nie mów mi że przez starość bo ma dopiero niecałe 45 lat.

PS. Powiedz mi czy KAŻDY twój znajomy posiadający MF'a ma z nim jakieś problemy? Bo z twoich wypowiedzi wynika że tak.
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#129 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 22:46

EDIT: o tym, że budowa skrzyni jest taka sama wiem od gościa, który sprowadza używane maszyny z danii i wielokrotnie rozbierał i naprawiał takie ciągniki. Grzebał w nich już wtedy, gdy ty jeszczer nie wiedziałeś co to mf. Gościu sprowadza maszyny już 18 lat!

Tak sie składa że 18 lat temu wiedziałem co to MF także przestań już pitolić swoje farmazony, brak Ci sensownych argumentów i wyjeżdżasz z jakimś gościem, potem znajomym, sąsiadem, wójkiem, ciotką i matką chrzestną. Kogoś jeszcze poznam? Może i rozbierał, znał budowe ale powiedz mi jakim cudem porównał wzrokowo wytrzymałość materiałów z których zrobione były poszczególne elementy, wałki, łożyska, koła zębate, synchronizatory, sprzęgła, itp? Nadczłowiek jakiś czy co? Wiesz ile jest rodzajów stali, żelaza oraz innych materiałów i możliwości ich obróbki?

Tak, MF serii 30xx francuski... ot i cała Twoja wiedza...

#130 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 22:48

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE na 16 mf-ów problemów nie sprawiał tylko 3060, ale on był w wersji komunalnej (kolor podobny do c 360), a pozostałe to miały przeważnie pokopaną elektronikę i (te najmocniejsze modele) skrzynię do wymiany. Czy to prawda, że w serii 6000 problem skrzyni wyeliminowano?
EDIT: Ten gościu wie co to gatunek metalu, bo dorabia takie rzeczy do tych sprowadzonych maszyn, ale nie u siebie, tylko u pobliskiego tokarza. Mój ojciec dorabiał u tego tokarza tryb do mieszadła do chłodni do mleka afla laval, bo oryginał był plastikowy(!) i się obrobił(tak na marginesie aby dorobić do mf-a skrzynię wystarczy mieć odpowiedni materiał, tokarnię frezarkę i piec do hartowania oraz znać technologię obróbki takiego materiału - metoda jest oznaczona kodem na każdym elemencie - wiem bo znajomy do kombajnu john deere dorabiał całą skrzynię od podstaw) .
EDIT:@mirasek Jaki model mf-a posiadasz, że się tak oburzasz?Taki prosty powinien być każdy mf: http://www.allegro.p...eere_ursus.html
EDIT:skoro najczęściej padają skrzynie w modelach powyżej 100km, to muszą być za słabe. Znajomy handlarz sprzedał ostatnio 3050 i mówił, że w tych modelach akurat skrzynie nie padają, ale w tych większych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 23:14

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Oburzam sie bo rżniesz znawce a nawet nie wiesz gdzie produkowali starsze MF'y, opowiadasz teorie których nie potrafisz sensownie potwierdzić, a że ktoś tam coś tam powiedział to żaden argument. To co posiadam nie ma tu znaczenia, wspaniałym 912 z silnikiem Zetora robie, no :)

Co do tego 699, przecież on ma tył jak w 255, przecież to sie rozleci :)

#132 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 06:50

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE look19 właśnie u mnie są dwa mfy jeden 699 i 698T i te śmigają aż miło zero awarii... ale seria 3XXX nie ma u nas dobrego zdania... sporo ludzi już je posprzedawało i pokupywali zetory bądź renaulty.... ale do starych mfów... bez elektryki nikt nic nie ma i złego słowa o nich też nie powiem :)

#133 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 20 sierpień 2009 - 08:01

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Tego mf z linku powyżej to oglądałem niedawno i powiem tak że warto go kupić bo jest w naprawdę świetnym stanie :)
A wracając do tematu to nie jestem zbytnio obeznany w mf i ich awariach ale jak szukałem ciągnika to trafiłem do gościa który handlował mf. Kupował je niesprawne i je remontował ale bez poprawy wizualnej no i on mi powiedział ze elektronika w mf siada tak szybko bo jest za słabe napięcie w instalacji elektrycznej. Nie wiem ile w tym prawdy niestety bo jak wspomniałem nie znam się aż tak na mf.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#134 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 08:21

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE @mirasek W zeszłym roku fabryka mf-ów we Francji obchodziła 50-lecie istnienia, więc nie pitol mi, że seria 3000 była produkowana gdzie indziej, bo mf innej fabryki nie ma! To, że użytkownik wypowiedział się na temat własnego sprzętu już coś znaczy! Lepiej popytać kogoś jak się sprawuje, niż kupić w ciemno. Mf-a serii 3000 być może udałoby się znaleźć sprawnego, ale za granicą, bo tam im się nie opłaca naprawiać i jeszcze parę lat temu. Dziś najmłodsze modele tej serii mają 14, a najstarsze 23 lata i jeśli chodziły w firmach usługowych, to mają zrobione co najmniej 1500mth/rok, bo tam każdy intensywnie wykorzystuje sprzęt, bo musi się zwrócić, a nie wyglądać ładnie po to, aby wzbudzić zazdrość u sąsiada. Czyli jeśli taki mf jest z 95r., to może mieć( i nierzadko ma) 21000mth, więc nadaje się tylko na części, bo wtedy to już bez mała każdy podzespół jest do remontu i jak to policzysz, to wyjdzie ci zakup co najmniej 5-7lat nowszego, który nie będzie wymagał aż tylu remontów, będzie lepiej wyglądał i będzie bardziej komfortowy.

#135 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 09:46

@mirasek W zeszłym roku fabryka mf-ów we Francji obchodziła 50-lecie istnienia, więc nie pitol mi, że seria 3000 była produkowana gdzie indziej, bo mf innej fabryki nie ma!

No to sie uśmiałem :)

Już na poczatku powinienem odmówić walki na rozum z osobą nieuzbrojoną, ale cóż... znaffca MF chciał sie wykazać to sie wykazał :)

Poczytaj sobie chłopcze zaczynając od lat '50 http://www.masseyfer.../about/245.aspx a potem nas doszkalaj :)

#136 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 10:22

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE dobra a dlaczego na mojej prasie JD 550 pisze Made in France?? W końcu przecież opel niemiecki a robią go w Polsce :) Co do firm to nie ma się tym akurat sugerować gdzie oni robią samochody czy maszyny ostatnio kupiliśmy z ojcem wiertarkę bosha i pisze na niej made in china... MF z tego co wiem to jest angielska firma a nie francuska :)

#137 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 12:21

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Tutaj jest ego więcej nt. Mf-ów: http://aneksy.pwn.pl...adzanie/?id=412. Moim zdaniem Mf powinien uczyć się od takich firm jak claas, fendt, john deere, a nie wymyślać jakieś fikuśne rozwiązania, które zamiast umilić użytkownikowi pracę utrudniają ją jemu.
EDIT:o 50-leciu Masseya Fergusona pisano na łamach top agrar polska w numerze 6/2008 str.170-171.

#138 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 15:59

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE @look19
nie bronie mf ale jak byś choć trochę miał pojęcia w temacie to byś nie pisał takich bredni. Wymyślają fikuśne rozwiązania z których korzysta cały świat bo to właśnie mf jako pierwszy na świecie wprowadził wzmacniacz momentu.

#139 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 sierpień 2009 - 19:47

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Na dodatek ci podli Francuzi wymyślili TUZ, jakby tego było mało to jeszcze EHR wprowadzili :) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 20:09

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE a czy to nie czasem francuz wymyślił opony?