Misiek123

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE

Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

no to czyli ludzie fiata też nie powinni kupować bo gdzie tam będzie się sypał a to jest guzik prawda jak dbasz tak masz look jak się z Tobą zgadzałem trak teraz się nie zgadzam i koniec mfy nie są takie najgorsze jak ty piszesz np. ja nie kupił bym ciągnika nigdy same jakoś nie mam do niech przekonania i tyle ... Ważną rzeczą jest kupić zadbany egzemplarz... wujo kupił przyczepę samozbierającą mengele co ciewkawsze tak pordzewiała że chyba garażu nigdy nie widziała.. i jeszcze tak pogmatwane z elektryką że cięzko było dojść co do czego podłączyć... więc widzicie jak ktoś coś kupi za tanie pieniądze to niech się z tym liczy że drugie tyle będzie musiał dołożyć... bo się posypie zaraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Mam na myśli to, że każdemu z tych co znam i kupili mf-a kopie się elektronika i ten cudowny układ różnicowy z kłową blokadą - takie rozwiązanie jest rzadko spotykane i konstrukrorzy mf-a zamiast zastąpić to olejową blokadą z tarczami ciernymi jeszcze dołożyli elektroniki i nie pozostaje mi nic tylko przyszłym nabywcom używanych mf-ów(które dziś są nowe) dużo, dużo szczęścia przy zakupie i jeszcze więcej cierpliwości.

EDIT:@tomu nie prawda, że nie da się zastąpić elektroniki mechanicznymi urządzeniami zwiększającymi komfort, a tak poza tym dlaczego nie słychać o "kopaniu się" elektroniki w john deere albo deutz fahrach? Bo posiadają sprawdzone rozwiązania, a nie jakieś udziwnienia.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Ciekaw jestem jak będziesz wyglądał za 10 - 15 lat z tymi twoimi mechanicznymi udziwnieniami, bo muj tata jeszcze 5 lat temu też był takim kozakiem i nie było mu potrzebe żadne Ehr-y, a teraz a to noga go boli a to ramię i przez co to nie mów mi że przez starość bo ma dopiero niecałe 45 lat.

 

PS. Powiedz mi czy KAŻDY twój znajomy posiadający MF'a ma z nim jakieś problemy? Bo z twoich wypowiedzi wynika że tak.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
EDIT: o tym, że budowa skrzyni jest taka sama wiem od gościa, który sprowadza używane maszyny z danii i wielokrotnie rozbierał i naprawiał takie ciągniki. Grzebał w nich już wtedy, gdy ty jeszczer nie wiedziałeś co to mf. Gościu sprowadza maszyny już 18 lat!

Tak sie składa że 18 lat temu wiedziałem co to MF także przestań już pitolić swoje farmazony, brak Ci sensownych argumentów i wyjeżdżasz z jakimś gościem, potem znajomym, sąsiadem, wójkiem, ciotką i matką chrzestną. Kogoś jeszcze poznam? Może i rozbierał, znał budowe ale powiedz mi jakim cudem porównał wzrokowo wytrzymałość materiałów z których zrobione były poszczególne elementy, wałki, łożyska, koła zębate, synchronizatory, sprzęgła, itp? Nadczłowiek jakiś czy co? Wiesz ile jest rodzajów stali, żelaza oraz innych materiałów i możliwości ich obróbki?

 

Tak, MF serii 30xx francuski... ot i cała Twoja wiedza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

na 16 mf-ów problemów nie sprawiał tylko 3060, ale on był w wersji komunalnej (kolor podobny do c 360), a pozostałe to miały przeważnie pokopaną elektronikę i (te najmocniejsze modele) skrzynię do wymiany. Czy to prawda, że w serii 6000 problem skrzyni wyeliminowano?

EDIT: Ten gościu wie co to gatunek metalu, bo dorabia takie rzeczy do tych sprowadzonych maszyn, ale nie u siebie, tylko u pobliskiego tokarza. Mój ojciec dorabiał u tego tokarza tryb do mieszadła do chłodni do mleka afla laval, bo oryginał był plastikowy(!) i się obrobił(tak na marginesie aby dorobić do mf-a skrzynię wystarczy mieć odpowiedni materiał, tokarnię frezarkę i piec do hartowania oraz znać technologię obróbki takiego materiału - metoda jest oznaczona kodem na każdym elemencie - wiem bo znajomy do kombajnu john deere dorabiał całą skrzynię od podstaw) .

EDIT:@mirasek Jaki model mf-a posiadasz, że się tak oburzasz?Taki prosty powinien być każdy mf: http://www.allegro.pl/item707179349_massey...eere_ursus.html

EDIT:skoro najczęściej padają skrzynie w modelach powyżej 100km, to muszą być za słabe. Znajomy handlarz sprzedał ostatnio 3050 i mówił, że w tych modelach akurat skrzynie nie padają, ale w tych większych.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Oburzam sie bo rżniesz znawce a nawet nie wiesz gdzie produkowali starsze MF'y, opowiadasz teorie których nie potrafisz sensownie potwierdzić, a że ktoś tam coś tam powiedział to żaden argument. To co posiadam nie ma tu znaczenia, wspaniałym 912 z silnikiem Zetora robie, no :)

 

Co do tego 699, przecież on ma tył jak w 255, przecież to sie rozleci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

look19 właśnie u mnie są dwa mfy jeden 699 i 698T i te śmigają aż miło zero awarii... ale seria 3XXX nie ma u nas dobrego zdania... sporo ludzi już je posprzedawało i pokupywali zetory bądź renaulty.... ale do starych mfów... bez elektryki nikt nic nie ma i złego słowa o nich też nie powiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Tego mf z linku powyżej to oglądałem niedawno i powiem tak że warto go kupić bo jest w naprawdę świetnym stanie :)

A wracając do tematu to nie jestem zbytnio obeznany w mf i ich awariach ale jak szukałem ciągnika to trafiłem do gościa który handlował mf. Kupował je niesprawne i je remontował ale bez poprawy wizualnej no i on mi powiedział ze elektronika w mf siada tak szybko bo jest za słabe napięcie w instalacji elektrycznej. Nie wiem ile w tym prawdy niestety bo jak wspomniałem nie znam się aż tak na mf.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

@mirasek W zeszłym roku fabryka mf-ów we Francji obchodziła 50-lecie istnienia, więc nie pitol mi, że seria 3000 była produkowana gdzie indziej, bo mf innej fabryki nie ma! To, że użytkownik wypowiedział się na temat własnego sprzętu już coś znaczy! Lepiej popytać kogoś jak się sprawuje, niż kupić w ciemno. Mf-a serii 3000 być może udałoby się znaleźć sprawnego, ale za granicą, bo tam im się nie opłaca naprawiać i jeszcze parę lat temu. Dziś najmłodsze modele tej serii mają 14, a najstarsze 23 lata i jeśli chodziły w firmach usługowych, to mają zrobione co najmniej 1500mth/rok, bo tam każdy intensywnie wykorzystuje sprzęt, bo musi się zwrócić, a nie wyglądać ładnie po to, aby wzbudzić zazdrość u sąsiada. Czyli jeśli taki mf jest z 95r., to może mieć( i nierzadko ma) 21000mth, więc nadaje się tylko na części, bo wtedy to już bez mała każdy podzespół jest do remontu i jak to policzysz, to wyjdzie ci zakup co najmniej 5-7lat nowszego, który nie będzie wymagał aż tylu remontów, będzie lepiej wyglądał i będzie bardziej komfortowy.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
@mirasek W zeszłym roku fabryka mf-ów we Francji obchodziła 50-lecie istnienia, więc nie pitol mi, że seria 3000 była produkowana gdzie indziej, bo mf innej fabryki nie ma!

No to sie uśmiałem :)

 

Już na poczatku powinienem odmówić walki na rozum z osobą nieuzbrojoną, ale cóż... znaffca MF chciał sie wykazać to sie wykazał :)

 

Poczytaj sobie chłopcze zaczynając od lat '50 http://www.masseyferguson.com/EMEA/GB/about/245.aspx a potem nas doszkalaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

dobra a dlaczego na mojej prasie JD 550 pisze Made in France?? W końcu przecież opel niemiecki a robią go w Polsce :) Co do firm to nie ma się tym akurat sugerować gdzie oni robią samochody czy maszyny ostatnio kupiliśmy z ojcem wiertarkę bosha i pisze na niej made in china... MF z tego co wiem to jest angielska firma a nie francuska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Tutaj jest ego więcej nt. Mf-ów: http://aneksy.pwn.pl/zarzadzanie/?id=412. Moim zdaniem Mf powinien uczyć się od takich firm jak claas, fendt, john deere, a nie wymyślać jakieś fikuśne rozwiązania, które zamiast umilić użytkownikowi pracę utrudniają ją jemu.

EDIT:o 50-leciu Masseya Fergusona pisano na łamach top agrar polska w numerze 6/2008 str.170-171.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@look19

nie bronie mf ale jak byś choć trochę miał pojęcia w temacie to byś nie pisał takich bredni. Wymyślają fikuśne rozwiązania z których korzysta cały świat bo to właśnie mf jako pierwszy na świecie wprowadził wzmacniacz momentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na dodatek ci podli Francuzi wymyślili TUZ, jakby tego było mało to jeszcze EHR wprowadzili :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a Michelin bo to przecież on chyba wynalazł współczesną oponę pneumatyczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

No tak Dunlop wcześniej wynalazł oponę pneumatyczna jednak Anglia, ale tak czy siak MF hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Harry Ferguson tak apropo był Irlandczykiem i to on wyposażył ciągnik w tuz, a Mf-y są produkowane we francji od 1960 roku. Jednak ciągniki tej marki nie sprzedają się w Polsce najlepiej -ok350modeli, to mało w porównaniu do 1100 - john deere, 1500 - cnh, 1500 - sdf. Rolnicy wiedzą, co dobre i nawet, jeśli Mf zacznie produkować lepsze ciągniki, to rolnicy długo jeszcze będą pamiętać o wadliwych seriach, tak jak stało się to z pronarem po wprowadzeniu serii p5, bo dla mnie to i mf i mtz to badziew. Może gdyby te firmy zamiast stosować jakieś udziwnienia tworzyły normalny sprzęt, wtedy rolnicy doceniliby ten sprzęt. Najlepszym poligonem doświadczalnym dla ciągników w Polsce są żuławy wiślane. Tam można spotkać john deere,case,new hollanda, same, lamborghini, deutz fahra, zetora i ursusa. Tam rzadko spotka się mf-a, mta-a lub coś podobnego, a co do mf-a w tamtych stronach najczęściej siadają powershifty. Nawet w fendcie po 5 latach poobrywane są zwolnice.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

@look19 a zdajesz sobie sprawe żę wiele marek maszyn rolniczych i aut ma fabryki po za państwami z których wywodzi się marka????? JD ma fabryke w Niemczech , DF w Chinach, a NH który ma fabrykę w Płocku itd....i co to ma się do jakości wykonania????? Pomyśl ile kosztowałby taki JD lub NH sprowadzany do Europy zza Oceanu.

Widze że dla Ciebie Ursus to prawdziwy szczyt techniki, to albo jesteś zawziętym patriotą albo ksenofobem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Mf-y produkowane są w Beauvais we Francji . Firma ta jako pierwsza użyła Ehr-u zamiast sterowania mechanicznego właśnie w serii 3000


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

EHR zastosowano po raz pierwszy w 1978r w serii 4000.

@Look19

Z tego co słyszałem to na Zuławach SDF nie jest zbyt popularny, Zetor/Ursus były popularne 20 lat temu, każdy wie dlaczego. Co dla Ciebie jest udziwnieniem? Seria 3000 wyprzedziła swoją epokę, tak chwalony przez Ciebie Zetor do dziś nie osiągnął takiego poziomu technologicznego, może dlatego EHR czy radar to dla Ciebie udziwnienie a nie ułatwienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Ja nie mówię, że rozwiązania zastosowane przez mf-a są złe, ale niedopracowane, skoro tak wielu rolników posiadających je ma z nimi problemy. Czy bolączki serii 3000 zostały rozwiązane w jej następcach (nowszych seriach)?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez c308
      Witam zastanawiam sie czysto teoretycznie gdybym chciał założyć firmę produkującą traktory to jak taka maszyna powinna wyglądać aby z podzespołów dostępnych na rynku stworzyć tanią,prostą maszynę do której nawet za 20,30 lat nie byłoby problemu o części.I czy w ogóle w Polskich realiach takie cos (moje marzenie z dziecinnych lat)jak budowa ciągnika jest realne.
      Moja propozycja jest taka silnik 100km mocy perkins,pompa podnośnika ursus c 385 lub 1224,tuz także od nich,Kabina prosta wykonana we własnym zakresie tak samo maska i światła.Najważniejsze z czego skrzynia i mosty aby za pare lat był dostęp do części.Wałek 540 zalączany elektromagnetycznie jak noże w kosiarce,tak samo załączany przedni napęd.Cena 100 tys za egzemplarz czy to ma jakikolwiek sens.
    • Przez PatrykBesiński
      Dzień dobry, 
      Problem jaki wykryłem w Renault Dionis 130 podczas pracy na wałku WOM. Po włączeniu wałka na sucho, bez podłączonej maszyny jest wszystko ok, wałek pracuje, natomiast podczas pracy pod obciążeniem WOM wałek po chwili wyskakuje, dźwignia przeskakuje w pozycję neutralną. Trzymając dźwignię lekko palcami jest ok, ale gdy nie przytrzymuję dźwigni to po sekundzie wypada. 
      Dzieje się tak pod obciążeniem.
      Gdzie może leżeć problem? 
      Czy jest tam jakaś regulacja dźwigni i być może za lekko wskakuje czy raczej problem leży gdzieś w napędzie WOMu? 
    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
    • Przez dominikl95
      co powiecie na temat forda 7910 planuje zakupić ,na co zwrócić uwagę jak z awaryjnoscia,spalaniem itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj