Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE

371 odpowiedzi na ten temat

#81 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 08:39

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Może ty nie naprawiasz Zetora kilka razy w roku ale znam sporo osób które kiedy nie wyjadą w pole mają jakieś problemy czy to z Ursusami czy z Zetorami
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Dzisiaj, 12:04
  •  

#82 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 10:39

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE @Luke16
Mi nie chodziło o nowe ciągniki.
Znajomy miał Renówkę i tego Twojego nieszczęsnego MFa. Pisałeś że Reno jest dobry a znajomy na niego klnął jak tylko mógł, codziennie u niego rower zostawiałem to z nim trochę pogadałem na ten temat i mówił że tego złomiaka nikt nie chce kupić. MFa sobie chwalił bo nic mu nie nawalało... wiem wiem zaraz napiszesz że znajomy znajomego coś tam mówił ale cóż.
Pokaże na swoim przykładzie, mam zetora 7245 ma nastukane 9tyś mth jakoś się trzyma ale za dobrze z nim nie jest... co chwile coś. Mieliśmy także 12111 i to już była kompletna porażka, jak Ty możesz porównywać takiego Zetora do MFa nasz się sypał niesamowicie, jedno zrobiliśmy a już drugie odleciało i tak na zmianę.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#83 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 10:47

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE wiesz jakbym miał miniumum 100ha to zetora bym nie kupił tylko fendta bądź JD... Napiszę tak co do używek zarówno samochodów jak i ciągników to jest jedna wielka loteria... ja mam fiata bravo w ciagu roku przejechałem 30 tyś km i dołożyłem zawieszenie przednie bo w jechałem w wyrwę i amorek wystrzelił... ojciec ma golfa III i przez 3 lata przejechał 15 tyś km i włożyliśmy w niego drugie tyle, rozrusznik, elektronika szwankująca, poduszki pod silnikiem itp.... Tak samo jest z ciągnikami... jeden będzie wychwalał pod niebiosy a drugi będzie na to samo pluł się ... tak jak pisałem to jest loteria z używanym sprzętem... Widzisz jak ktoś ma 15ha tak jak ja to nowego ciągnika nie kupie bo po co... Teraz powolutku się rozglądam właśnie za ciągnikiem do 35 tyś zł i najprawdopodobniej będzie to zetor bo jak by padło coś w zachodniaku to pół ziemi musiałbym sprzedać żeby go naprawić niestety taka prawda.... a nówka na 15 ha to nieracjonalny pomysł....

#84 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 10:57

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE @Luke16 tak jak piszesz że z używanym to jest loteria, tylko wytłumacz od czego zależy że jedni maja w tej loterii więcej szczęścia od innych i jedni kupują ciągniki różnych marek postrzegane nawet za te nie najlepsze i u nich te ciągniki chodzą, a inni kupują niby te najlepsze w ich i otoczenia mniemaniu i ciągle na nie narzekają tylko

#85 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 11:06

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE bo kupują sami bez mechaników... nie sprawdzą wszystkiego dobrze itd... Ja auto oglądałem 3 godziny... I kupują bo im sprzęt jest potrzebny od zaraz i żeby robił poprostu biorą pierwsze lepsze... Mi szukanie auta zajęło 3 miesiące... Zresztą zauważ handlarzy wszystko wymalowane wypicowane że świeci się jak psu.... nie dokończe...

#86 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 11:15

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE no i mamy tu odpowiedź na ten temat, a mianowicie nie ważne jaki by nie był to ciągnik to trzeba go kupować z rozwagą i dokładnie obejrzeć i pojeździć, bo to czy zetor, fendt czy inny jak będzie kupiony pochopnie i beż dokładnego obejrzenia, sprawdzenia to może się psuć i stwarzać problemy bez względu na markę czy też przebieg widniejący na zegarze

#87 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 17 sierpień 2009 - 11:30

tomu i już się mylisz weź c360 i odpowiednika zetora 7211... przestronna kabina, szczelna w miarę cicha, wspomaganie w standardzie, możliwość posłuchania radyjka, wom nie zależny od pompy... biegi w podłodze... głupia pierdoła a cieszy zegar poziomu paliwa... itp..

Co do dbania to w każdym przypadku się to tyczy i jeżeli nie bedziesz dbał o mercedesa to też się rozsypie a drugi będzie chwalił fiata ale o niego dbał... ja do silnika w mf nic nie mam tylko do elektryki

C-360 ma WOM zależny i niezależny. Ursus w większości modeli się na zetorze wzorował więc te ciągniki są do siebie podobne. Tylko w ursusie komfort to porażka i dużo słabszy uciąg w porównaniu do zetora.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#88 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 13:45

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Co do ciągników to moja zasada jest taka:"może wyglądać jak kupa złomu, byle tylko wszystko w nim działało i nie był malowany, bo dla mnie malowanie, to próba zatuszowania jakiejś poważnej wady ciągnika. Sam mechanik nie pomoże w wyborze ciągnika. Lepiej zabrać ze sobą kogoś, kto taki ciągnik miał i pracował nim przez dłuższy czas lub ma taki ciągnik". Co do części do zachodniaków, to w okolicy gościowi rozleciała się półoś w tylnym moście w ciągniku case z roku 2001 (ok.120km). Kupił nową, kosztowała 9tys. zł i po przepracowaniu kilkudziesięciu mth znów się rozleciała i gdzie ta zachodnia jakość!?A i jeszcze jak oddawał tą część do reklamacji, to powiedzieli mu, że to naturalny objaw zużycia tą cenę, to kupiłbym drugiego ursusa bądź zetora na części.

EDIT:Rzeczywistą wartość danego ciągnika najbardziej odzwierciedla jego cena na rynku używanych. W tej dziedzinie mf wypada słab.
EDIT:Jaką macie receptę na zakup w pełni sprawnego ciągnika zachodniej produkcji bez ukrytych wad?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#89 Share kamil20

kamil20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 16:35

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Nie tylko MF trzymają niską cenę na rynku wtórnym, ale jak ktoś jest uprzedzony do konkretnej marki to zawsze znajdzie najgłupszą wymówkę :D Drogie nie zawsze znaczy dobre.
Recepta na zakup dobrego ciągnika to kierowanie się przy zakupie stanem technicznym a nie marką.

#90 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 20:01

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Mój znajomy jak kupował mf-a, to zaparł go w mur ze skrzynią nic się nie stało. Dopiero w polu po kilku dziesięciu mth rozsypała się.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 18 sierpień 2009 - 07:44

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Jak się kupuję używany ciągnik to niestety trzeba trochę pojeździć i wiedzieć czego się szuka. Ja szukałem ciągnika 1,5 miesiąca, zdarzało się ze w 1 dzień oglądaliśmy ponad 100 ciągników i z tej liczby do wzięcia było tylko kilka. Trzeba sprawdzić ciśnienie na zimnym i ciepłym silniku, pojeździć nim sporo, jak jest możliwość sprawdzić go w polu, sprawdzić dynamikę silnika, podnośnik, czy nie ma przecieków oraz stan powycieranych miejsc które się wycierają od częstego dotykania czyli np dźwigni biegów, pedału sprzęgła, hamulca, gazu, od powycieranego siedzenia np tez, od uchwytów które się trzyma jak się wsiada lub wysiada. No i na wygląd ciągnika też trzeba patrzeć. Ja malowanego ciągnika tez bym nie kupił bo malowanie w większości przypadków jest zrobione aby ukryć wady. Bo jeśli jest ładny ciągnik w oryginale to znaczy że poprzedni właściciel o niego dbał. Niestety tez wszystkiego nie da się sprawdzić. Bo jak kupiłem mojego fendta 306 super chodził a w polu okazało się że temperatury dostawał . Okazało się ze w płyn chłodzący to był jeden wielki śmierdzący i brudny płyn, wylaliśmy go, zalaliśmy wodą, wymieniliśmy termostat i teraz nie ma prawa złapać temperatury. Na dodatek napisze ze łapał temperaturę w czasie prac polowych np w gruberze a np podczas ciągnięcia przyczep ze zbożem lub rzepakiem czyli ok zestawu 20 ton nic się nie działo.

Ale się rozpisałem :D

A jestem jeszcze ciekaw co sadzicie o używanych fendtach serii 303-312 ls lub lsa z lat produkcji 1980-1992 tak mniej więcej :D
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#92 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 10:12

Mój znajomy jak kupował mf-a, to zaparł go w mur ze skrzynią nic się nie stało. Dopiero w polu po kilku dziesięciu mth rozsypała się.

To twój znajomy niezły hardkor,ciekawe metody sprawdzenia ciągnika miał ciekawy jestem jaki handlarz by na takie coś pozwolił,i mur musiał być mocny.Trochę dziwna metoda sprawdzenia skrzyni biegów w tym ciągniku.Tyle ludzi ma te ciągniki nie słyszałem żeby od tak sama się z siebie rozsypała gwarantuje że miał wczesnej jakieś objawy i kontrolki musiały sygnalizować chyba że był w takim stanie że połowy elektryki nie miał.Wujkowi w 3090 zepsuł się przełącznik od grup biegów.I co mówili ludzie skrzynia mu się rozsypała bo na polowych do domu wrócił.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#93 Share Misiek123

Misiek123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:KPK - Zarząd

Napisany 18 sierpień 2009 - 10:34

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE A no włassnie :D
co sodfzicie o fendtach i JD z tych samych lat do 95 r :D
KPK Kumurun Team - zastępca Prezesa

#94 Share BartoszPoniatowice

BartoszPoniatowice

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja i Dziewczyny:D:D

Napisany 18 sierpień 2009 - 19:23

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE forda lub starego same

+10% za post bez uzasadnienia = spam.

Edytowany przez andrzej2110, 02 wrzesień 2009 - 06:47.

:P

#95 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 22:25

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Te używane mf-y z zachodu są tak picowane przez handlarzy aby tylko odjechały. Z naszym kombajnem new holland było tak samo. W zeszłym roku całe żniwa przechodził. W tym roku porozkręcały się kanały chłodzące w silniku i 4cylindry były ciepłe, a 2 gorące. Na tych dwóch cylindrach powycierały się panewki i korbowody
Edit: @tomu Te awarie ursusów i zetorów biorą się stąd, że ich właściciele myślą, że jak mają stary i tani ciągnik, to nie trzeba o niego dbać.

#96 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 22:33

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Sorry kolego ale czemu piszesz że tylko Mf-y ? Przecież każdy ciągnik jest myty i duża część jest malowana to nie tylko MF-y w mojej oklicy fergusony mają bardzo dobrą opinię i nie mówie to o tych 255 tylko o serii 3000
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#97 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 22:38

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Pewnie to te najprostsze i najmniejsze modele, bo większe zawsze się psują. Co do serii 3000, to dobre opinie słyszałem tylko o modelach do 100km, powyżej tej mocy bez przerwy się sypią.

#98 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 22:46

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE No nie wiem u mnie naj mniejszy ma 90km a reszta jest 6 cyl a z kąd kolega ma takie informacje że sie sypią ? Od sąsiada czy może ze wsi zniesione ?
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#99 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 00:12

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Od gospodarza, który posiada 1000ha i 12 takich ciągników od najmniejszego do największego modelu oraz od dwóch znajomych, jeden ma 3095, drugi 3080.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 06:45

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Jeśli kupił 12 takich ciągników to chyba nie dlatego że sie psują. Twoje wypowiedzi są nielogiczna a informacje pewnie tak jak @nasil90 napisał są przyniesione ze wsi. Ja uważam że owszem marka marce nie równa ale przy używce przedewszystkim liczy sie to jak sie z traktorem obchodził jego poprzedni właściciel. No i oczywiście potem trwałość zależy od nas samych bo znam ludzi którym sie wszystko w rękach rozsypuje a wina oczywiście po stronie sprzętu leży a inni pracują całe lata bezawaryjnie.