Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE

371 odpowiedzi na ten temat

#61 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 21:36

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE powiedz mi dlaczego zebrałeś Same/deutz fahr/lamborghini do jednej grupy? Jako ciągniki sprzed kilkunastu lat, nie mają ze sobą nic wspólnego, o ile DF jako ciągnik używany jest dość popularny to dwa pozostałe są rzadko spotykane i ciężko coś o nich powiedzieć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Dzisiaj, 23:01
  •  

#62 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 22:02

look19 co do mfa mam takie samo zdanie jak ty :P dlaczego jest ich najwięcej a dla tego bo na zachodzi się sypią i tyle... i jestem tego zdania że elektryke to niech ładują do samochodów a nie do ciągników gdzie jest narażona na wilgoć i kurz... Często właśnie widzę mf ponadpalane i to głównie dachy.... czyli jednakcoś w nich jest nie tak... Mój ranking jest bardzo podobny do twojego look19 mianowicie:
1.fendt/ renault z silnikami MWM
2.John deere
3. Zetor za dostępność części i za wszystkie ciągniki z 80 lat czyli np. 7211 bo ursus niczym wówczas nie zaświecił i sporo ludzi przez nie zdrowie straciło...
3.Same/deutz fahr/lamborghini
4.New holland(oprócz serii td )
5. Pronar/Belarus
50. MF oprócz 255
99. URSUS oprócz C330 :D

Tak czytam te Twoje posty i poniżasz nie miłosiernie MFy, piszesz że po co elektryka w ciągniku i pozostawiasz je daleko w tyle, a Fendt/JD/Same/DF/Lambo/NH i inne nie mają elektryki? :D Czemu jak MFa pojechałeś za elektrykę to im się nic nie dostało... Czegoś tu nie rozumiem.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#63 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 sierpień 2009 - 22:07

Do renault też dostaniesz w grene, ale tłumik to najmniejszy problem. Gorzej z takimi elementami jak np. pompka zasilająca, alternator, rozrusznik, stacyjka, jakaś szyba. A co do MF to jestem ich przeciwnikiem, bo to kupa złomu, która jest wymyślona przez jakichś debili, którzy nie mają pojęcia do czego służy ciągnik rolniczy.

No to jak już zacząłeś to powiedz mi w czym MF 3645(właściwie to 3655) jest gorszy od Zetora 16245, jakieś dane techniczne, wykresy itp. Podaj chociaż jeden element(oprócz ceny i dostępności części), chodzi mi o dane techniczne. Jak coś znajdziesz to to będę pod wrażeniem.

#64 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 22:12

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Avendrion ja nie piszę o nowych ciągnikach tylko o tych z lat 90... Nowy to każdy jest nafaszerowany elektryką a nie wiem po co... wg mnie wajcha jest najpewniejsza i tyle a nie w ciul elektryki która po 2 latach się posypie .... weź np. zetora 7745 i mf 3050 oba dajmy to z 90 roku... Zauważ ile ten mf ma elektryki a ile zetor... czy np. JD bądź fendt tam wszystko jest mechaniczne...

#65 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 22:13

look19 co do mfa mam takie samo zdanie jak ty :P dlaczego jest ich najwięcej a dla tego bo na zachodzi się sypią i tyle... i jestem tego zdania że elektryke to niech ładują do samochodów a nie do ciągników gdzie jest narażona na wilgoć i kurz... Często właśnie widzę mf ponadpalane i to głównie dachy.... czyli jednakcoś w nich jest nie tak... Mój ranking jest bardzo podobny do twojego look19 mianowicie:
1.fendt/ renault z silnikami MWM
2.John deere
3. Zetor za dostępność części i za wszystkie ciągniki z 80 lat czyli np. 7211 bo ursus niczym wówczas nie zaświecił i sporo ludzi przez nie zdrowie straciło...
4.New holland(oprócz serii td )
5. Pronar/Belarus
50. MF oprócz 255
99. URSUS oprócz C330 :D

Kolego jak nie będziesz dbał o maszynę to i Fendt ci się rozleci więc nie wiem czemu się czepiasz MF'a, niedawno rozmawiałem ze znajomym mechanikiem i powiedział że jak się wynienia filtry i oleje na czas oraz robi przeglądy po sezonie sprzęt powinien długo i bezawaryjnie nam służyć. Zetora też chyba przeceniasz bo raczej niczym się nie różni od Ursusa.
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#66 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 22:16

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE tomu i już się mylisz weź c360 i odpowiednika zetora 7211... przestronna kabina, szczelna w miarę cicha, wspomaganie w standardzie, możliwość posłuchania radyjka, wom nie zależny od pompy... biegi w podłodze... głupia pierdoła a cieszy zegar poziomu paliwa... itp..

Co do dbania to w każdym przypadku się to tyczy i jeżeli nie bedziesz dbał o mercedesa to też się rozsypie a drugi będzie chwalił fiata ale o niego dbał... ja do silnika w mf nic nie mam tylko do elektryki

#67 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 22:20

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE :P porównujesz 360 do 7211 :D a czemu nie do 4512? przecież 360 to jest zupełnie inna liga niż 7211 czy nawet 5211 zapomniałeś o wersiach eksportowych Ursusa? czy widzisz tylko wyzszość zetora.

#68 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 22:21

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Ja nie wiem co takiego strasznego jest w tej elekrtyce co? Ja bym sie bardziej bał jak sie mechanika w ciagniku psuje niz elektryka która sie dosc łatwo naprawia...

#69 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 22:23

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Taka elektronika jak jest w fergusonie to chyba pikuś w porównaniu do tej z Case serii 51x0,

#70 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 22:26

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE elektronika mało kiedy się sypie sama z siebie, to najczęściej usterki mechaniczne są przyczyną awarii bądź też niewłaściwe użytkowanie (patrz serwisowanie maszyn w szerszym tego słowa znaczeniu)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 22:27

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE tomu dlaczego porównuję domyśl się spójrz w konedatę kiedy te ciagniki były produkowane no i jednak zetor od ursusa 4512 i tak jest lepszy nawet tym że zetor ma większą kabinę gdzie spokojnie zmieszczę 5 ludzi :P

pablo ja wolę pogrzebać w mechanice niż w elektryce... widzisz w aucie zarówno jednym jak i drugim też mam wszystko w elektryce i wiem co to znaczy bo się sypie ta elektryka i tyle....

gazi wiesz najczęściej styki śniedzieją czy poprostu coś się już wypali ze starości

#72 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 22:32

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE tak samo mechanika się sypnie ze starości, z własnego doświadczenia wiem że najczęstszą przyczyną awarii jest niewłaściwe użytkowanie i to się tyczy zarówno mechaniki jak i elektroniki

#73 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 22:35

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE A po co mi 5 osób w traktorze, ja do kościoła z rodziną jeżdżę samochodem :P . Jeśli w konedacie porównujesz sobie maszyny co do rocznika to masz racje ale chyba nie zauważyłeś że były produkowanie mniejwięcej w tych samych latach.

#74 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 22:36

tomu dlaczego porównuję domyśl się spójrz w konedatę kiedy te ciagniki były produkowane no i jednak zetor od ursusa 4512 i tak jest lepszy nawet tym że zetor ma większą kabinę gdzie spokojnie zmieszczę 5 ludzi :P

pablo ja wolę pogrzebać w mechanice niż w elektryce... widzisz w aucie zarówno jednym jak i drugim też mam wszystko w elektryce i wiem co to znaczy bo się sypie ta elektryka i tyle....

gazi wiesz najczęściej styki śniedzieją czy poprostu coś się już wypali ze starości

Jak mielismy kupowac samochód to tez słyszałem wiele opini ze w tym modelu akurat elektryka sie sypie ale po ponad roku uzytkowania nie bylo problemów z elektronika zadnych a z mechanika juz tak. Ja tam wole pogrzebac w elektryce niz mechanice i tyle. :D

#75 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 23:14

Do renault też dostaniesz w grene, ale tłumik to najmniejszy problem. Gorzej z takimi elementami jak np. pompka zasilająca, alternator, rozrusznik, stacyjka, jakaś szyba. A co do MF to jestem ich przeciwnikiem, bo to kupa złomu, która jest wymyślona przez jakichś debili, którzy nie mają pojęcia do czego służy ciągnik rolniczy. Gdybym miał wybierać z zachodnich marek, to wybrałbym:
1.fendt
2.John deere
4.New holland(oprócz serii td ).
Ze zwykłych traktorów to Ursus(ale tylko do 1993roku, kiedy powstawały w czechosłowacjii i oprócz postlicencyjnego gówna na bazie MF-a).
Edit:@Mariusz x mój znajomy ursusem 1224 spalił w 12godzin 48litrów(odwożąc kukurydzę od sieczkarni rozrzutnikiem T088 podwójnie zaburtowanym).
Edit: a jeśli nie uda się kupić rury pasującej do renault, to proponuję dospawać jakąś zwykłą do tego, co pozostało z oryginalnego.

Znaffca sie znalazł :P Nawyzywa marke od gówien i złomów, konstruktorów od debili, itd., niestety już z konkretami jak widać ciężko...

Znajomy znajomego itd... Przestań pitolić takie brednie bo szkoda miejsca na serwerze. 48l/12h czyli 4l/h w 1224, i co jeszcze powiesz specjalisto? Pare postów wcześniej pisałeś że 8145 na pusto zużywa 4-5 l/h więc jak to jest? Teraz spróbuj komuś wytknąć że jego wypowiedź jest nielogiczna :D

ja mam zetora 8145 i na pusto pali ok.4-5l/h (...) czyli twoja wypowiedź jest nielogiczna...

Wiesz, no offence, utrzymuje tylko klimat cytowanej wypowiedzi :D

Ktoś pisał że MF podaje moc wg normy ISO, prosze dobrze sprawdzić od kiedy, w których modelach i nie uogólniać błędnie :D

Jeżeli ktoś nie odróżnia elektryki od elektroniki to raczej wypadało by żeby wogóle nie wypowiadał sie w temacie tych zagadnień. W ciągnikach z początku lat '90 elektronikę (EHR, itp.) można spotkać nie tylko w MF ale i w Case, DF, Renault i innych. Poza tym MF aż do 1997 roku oferował prostą serie 3xx którą potem zastąpiła 42xx równie prosta w podstawowych wersjach.

#76 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 07:41

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE napisze tylko tak bo w Polsce trzeba kupować tylko Ursusy i Zetory bo cena częsci w przypadku innych ciągników nas zje... I dla tego raczej kupie zetora 8145 niż renault 103.54 bo ceny części w razie czego mnie zjedzą... Z resztą u mnie prawie same na wiosce zetory i ursusy i dwa mfy to nie będę się wyrózniał kupuje zetora :P przynajmniej w razie awarii naprawię go sam młotkiem i przecinakiem a części kupie w najbliższym sklepie :D i mirasek nie pieklij się tak bo w innych ciągnikach z lat 90 nie ma tyle elektroniki co właśnie w mf ja widziałem tylko jedną renault z elektronicznym podnośnikiem a takto wszystko mechaniczne i tak powinno właśnie być :D dodam że mfem o tej samej mocy co zetor ursus nie zrobisz tego co właśnie nimi to spali więcej ale pójdzie a mf zacznie skakać ślizgać się i już... byli u mnie hardkorzy do 7745 podczepili linę od mf 3065 i ku zdziwieniu całej wsi zetor przeciągnął mfa zaczął skakać ślizgać się i tyle :D gospodarz z mfa sprzedał go później i kupił zetora 10145 :D do dzisiaj złego słowa nie może o nim powiedzieć... Z resztą byłem świadkiem u kumpla miał mf 3090 chciał wjechać do stodoły przyczepą ze zbożem miał na niej ok. 10t przyczepa oparła się o próg i mf zaczął obracać kołami ślizgać się i tyle.... podczepił jd z 82 roku 80KM modelu nie pamiętam wepchnął nim przyczepę nawet nie obróciwszy kołami.... MFa sprzedał i powiedział że nigdy w życiu już nie chce widzieć tej marki na podwórku... teraz ma renault i nie narzeka... nieraz opowiadał że ten mf miał takie odchyły że jechał drogą zgasł i kaplica zapalić już nie zapalił... poszedł do domu przyjechał z ojcem a tu cyk pali :D ... Na komputer wydał 7 tyś zł.... na przedni napęd 15 tyś zł a ostatecznie sprzedał do za 39 tyś zł... I właśnie widzę jak się namorduje mój sąsiad z 3095 to mi go szkoda... musiał kredyt wziąć bo napęd mu padł... chciał go sprzedać to nikt go nie chce kupić...

#77 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 07:51

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Widzę że lubisz się bawić w naprawianie, bo kiedy Zetora będziesz naprawiał kilka razy w roku (wykonanie części zwłaszcza przez rzemieślników jest na bardzo wysokim poziomie :P ), do renaulta, case'a czy Mf'a raz trochę dołożysz i masz spokuj na lata.

#78 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 07:53

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE hehehe widać że sporo ciągników naprawiałeś już, powiem ći że niektóre części do ursusa czy zetora ciężej dostać jak do jakiego zachodniego wynalazku, o jakości tych części nie wspominając

#79 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 07:57

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE I właśnie jak poczyta się posty niektórych to nie chce się czytać tego forum. Obrażanie innych, brak logiki itd.
Kolego look19 nie wiem dlaczego nielogiczne, jeżeli tak się wyrażasz to znaczy że mało wiesz. Dla mnie prace lekkie to opryskiwacz, rozsiewacz i nie przekonasz mnie że Zetor którego uważam za lepszy ciągnik od wielu tanich produktów zachodnich będzie oszczędniejszy od Perkinsa w takich samych pracach i koniec dyskusji na ten temat.
Mirasek przynajmniej zna się na rzeczy i powinieneś od niego się uczyć logiki. Jak chcesz kupić akurat stacyjkę, alternator itd to problemu nie ma. Zresztą szkoda czasu na polemikę z Tobą bo ja nie potrafię mówić na wiele słowami gó...o

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 08:22

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE tomu ostatni raz zetora naprawiałem rok temu i od tamtej pory chodzi bez zażutu.. a wymieniane było sprzęgło... to chyba normalka w ciągniku... więc nie pisz mi bajek że zetora naprawia się kilka razy w roku... o częściach to już nie wspomną są tragiczne... ja nie mówię że zachodnie jest złe tylko jak ktoś ma 15ha tak jak pisałem wyżej o sąsiaedzie to musiał kredy wziąć żeby przedni napęd naprawić za 15 tyś zł...