Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE

371 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 10 sierpień 2009 - 19:34

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Skoro tak to mój błąd źle cię zrozumiałem... ale za irytował mnie ten fragment --,,nowe Zetory nadal nie dorównują 20 letnim MF. Jeśli twierdzisz, że MF to złom, a Zetor jest godny polecenia, to życzę szerokiej drogi.''-- i stąd moja riposta co do starszych modeli to nigdy tych nie miałem więc się nie będę wypowiadał ale na pewno zetor z tej 3 spali najwięcej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Dzisiaj, 07:39
  •  

#42 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 10 sierpień 2009 - 22:25

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE 'pioter' nie o to chodzi akurat ta seria 54XX bardzo mi się podoba i wogole super jest ale mi ciągle ten silnik Perkinsa nie pasuje bo to jest wysokoobrotówka jak mu z miejsca nie dasz gazu to nie pujdzi a w Zetorze jest odwrotnie. Rozmawiałem ostatnio z takim dilerem od Korbanków bo mi czujnik do prasy przywoził i mówił że MF-y te co maja silnik Sizu to są duzo lepsze od tych z Perkinsem tak mi powiedział naprawde i jak się go spytałem co jest lepsze czy Claas czy MF to powiedział że niech chce porównywać ale raczej Claas bo jak on stwierdził MF stoi w mijscu od dłuższego czasu z technologią. Sam tak powiedział. Powim tak za kilka lat przypomnicie sobie moje słowa że Zetor za kilka lat nie bedzie gorszy od JD tylko może nawet lepszy, po co wschód wprowadza te Euro 3 po to by zniszczyć Zetora i inne wschodnie firmy i wogóle te wymogi są po to żeby wykonczyć wschód i został aby zachód już sie teraz o tym głośno mówi> I wogóle ja nie czuje się gorszy tym że mam Zetora od tych co mają MF sam mogłem kupić MF z tej seri 54XX ale postawiłem na Zetora i nie załuje tego i nigdy nie będe.

A tak wogóle to już prejdzmy do tematu bo odeszliśmy od niego :)
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#43 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 08:43

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE A co ma wspólnego euro3 z wykończeniem zetora ? Nadal chciał byś aby na polach były same stare kopciuchy? Przystosować silnik do ostrzejszych norm spalania to nie jest aż taki duży problem.

#44 Share szczupak

szczupak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 09:06

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE tak kosztem wiekszego spalania, ale ekologia :)
,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

#45 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 09:08

'pioter' nie o to chodzi akurat ta seria 54XX bardzo mi się podoba i wogole super jest ale mi ciągle ten silnik Perkinsa nie pasuje bo to jest wysokoobrotówka jak mu z miejsca nie dasz gazu to nie pujdzie a w Zetorze jest odwrotnie.

To własnie silnik Zetora trzeba cisnąć żeby wszedł na obroty, poniżej 1500rpm jest zamulony, w przeciwieństwie do Perkinsa dynamika to pojęcie mu obce.

http://www.dlg-test....zetor-16245.pdf to dopiero lag :) do tych 1600rpm niektóre ciągniki o mocy 100KM wypadają lepiej... To jest ten mocarny Zetor? :)

Rozmawiałem ostatnio z takim dilerem od Korbanków (...)

Ja też kiedyś rozmawiałem z dilerem Korbanków i mówił że MF 95KM spali w orce 6-7 l/h, uwierzyłbyś mu? Bo ja nie :) To nie wyrocznia, ale skoro tak wierzysz w słowa dilerów to nie dziwie sie że takie wielkie nadzieje pokładasz w Zetorze... W dobie pompowtrysków i common-raila technologia firmy zatrzymała sie na archaicznej sekcyjnej pompie wtryskowej... z czym do ludzi? :)

#46 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 20:17

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE 'mirasek' tego że Zetor jest zamulony to tego mi nie wmówisz bo nie jest taki on zejdzie albo jak mu ujmiesz gazu do 5000 i bedzi dalej pakał i wyjdzie w góre z tych obrotów a Perkins jak spadnie poniżej 10000to tyle. Jeżdziłem nie jednym ciągnikiem z silnikiem Perkinsa i mi nie odpowiada. A pozatym w kilku pismach rolniczych były porónania Mf z innymi ciągnikami i był tam też Zetor i właśnie Zetor miał największy uciąg z nich i największą moic na zaczepie i podnośnik miał taki jak MF i hydraulikę i co MF mu tak odskoczył za tako kase to powinien być 2 razy lepszy od Zetora. A te wasze pompo wtryski to są gów** warte wystarczy troche brudu w ropie albo wody i już do remontu jest i nie wierzę za bardzo dilerom ale czasami mówią do rzeczy i te moje archaiczne sekcyjne pompy jak mówisz pochodzą dłużej niż te Twoje pompowtryski napewno.I właśnie to Euro 3 nie wygląda na ekologiczniejsze więcej ciągniki palą na tych silnikach i bardziej dymią każdy tak mówi.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#47 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 11 sierpień 2009 - 20:21

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Bronicie Mf bo sami macie... @Gago bardzo mądrze mówi zetor na małych obrotach idzie bez problemu może ma słaby głos ale nigdy nie ,,zdechnie''. Ja podobnie jak Gago pokładam nadzieje w zetorze i sądzę że się nie zawiodę... Skoro tak piszecie o zetorze że jest mało dynamiczny itp. to czasami się zastanówcie czy wy w ogóle widzieliście go na oczy?? To pytanie pozostawia wiele do życzenia. No a po za tym cena MF jest jaka jest i nie sądzę żeby spadła

#48 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 21:11

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Już śpieszę z odpowiedzią :) Zetora nie tyle widziałem co byłem w posiadaniu, ba, nawet obecnie mam ciągnik z silnikiem Zetora, wspomniałem o tym na poprzedniej stronie ale coś słabo czytacie :) więc napiszę jeszcze raz - Zetor jest mało dynamiczny. Jasne że ciężko go zadusić ale co z tego jak z tych minimalnych obrotów będzie wkręcał sie wieki?

Wyrzuty do pompowtrysków to nie do mnie, ja mam wszystko na pompach bez żadnych euro norm :) ale pomijając to, widzieliście na forum tematy dotyczące awarii pompowtrysków? Jakoś ludzie nie mają z tym takich problemów jak piszecie :) Używany Zetor byłby nawet ok, nigdzie nie pisałem że nie, tylko silnikowi brakuje tego sprytu którego ma Perkins, dlatego podjąłem o tym dyskusje.

#49 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 21:40

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE 'mirasek' Ja się o nic nie chce kłócić bo MF mi się bardzo podobja a najbardziej ta seria 54XX jak pisałem i nic do nich nie mam też ba sam się zastanawiałem nad nim przed kupnem Forterry ale wybrałem Zetora i widzisz Ty piszesz że mu brakuje sprytu w silniku a ja właśnie tak nie uważam bo ciągnik bardzo szybko się rozkręca z obrotami przynajmniej moje dwa i mówię że Perkinsa nie wyciągnie z obrotów i to tak można cały czas się kłócić o to ale to sęsu nie ma, bo to jest tak Zetory mają nisko obrotowe silniki i one zbierają nawet z minimalnych obrotów i może Perkinsowi szybciej wskazówka leci w góre bo on ma standardowo ustawione wysokie obroty silnika i jemu będzie lepiej wystartowąć do góry. Wiesz ale ja tak nie miałem w swoich ciągnikach co miały Perkinsa ale to jest tak że na używanym nie jest nic wiadome może juz cos nie tak jest z nim albo coś najlepiej porónywać na nowych w fabrykach taka jest moja opinia :)
Zetor Team

#50 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 22:44

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Koledzy mirasek i gago tak czytam Wasze posty że w końcu muszę się wtrącić do Waszej dyskusji, nie wypowiem się odnośnie czyj lepszy, osobiście uważam zarówno silnik Zetora i Perkinsa za bardzo dobre jednostki, silnik Zetora ustępuje niestety Perkinsowi trochę inna klasa techniczna i nie ma o co się sprzeczać. Porównanie MF-a serii 50xx i Forterry jest nie na miejscu, Forterra jeżeli chodzi o walory trakcyjne np w pługu obracalnym 4-skibowym moim zdaniem pokona MF-a.
Moc mierzona w Zetorze jest w DIN a MF ISO więc wygląda to inaczej na korzyść Zetor-a.
Co do norm spalin i archaicznych pomp to normę EURO III ma i Zetor i MF ale obecnie w serii 50xx stosują Common Rail aby uzyskać tą normę a w Zetorze nie ma elektroniki silnika jest zawór EGR. Norma EURO III we wszystkich markach to większe zużycie paliwa, dymienie silnika, generalnie słabsze ciągniki wszystkich marek bez wyjątku.
Co do silnika Perkinsa to tendencja jest do stosowania w ciągnikach jednostek do 4-cylindrów, mało kto stosuje jeszcze 6-cylindrowe Perkins-y. Moje doświadczenia są takie nie ma popularniejszego silnika niż Perkins z zachodnich, ale żywotność jest mniejsza np od Cummins-a czy JD, w zimie też z Perkinsem jest różnie. To że Perkins jest oszczędniejszy w lekkich pracach od Zetora to nie podlega dyskusji w ciężkich pracach polowych dużej różnicy nie ma.
Wracając do tematu używanych ciągników które najlepsze i najgorsze to mój ranking wygląda tak (moja ocena)
1. Case do 2000 roku produkcji również International-e itp. (godne polecenia, MX, Magnum, seria 5140-5150,), silna strona to silnik Cummins, Internationale to już dziadki i co tu oczekiwać od takich maszyn,
2. JD ale też nie cała gama, generalnie trwały i żywotny, drogi w częściach popularny w gospodarstwach,
3. ZETOR, URSUS, MTZ - popularne, i cena, tanie naprawy, ciągnik dla każdego
4. VALMET - mało na rynku używanych, ale dobre maszyny
5. McCormick - kontynuacja dawnego Case (w pewnych modelach) obserwuję że robi się ta marka bardziej popularna, ciągniki trwałe i proste, wielu zaczyna szukać i kupuje te maszyny
6. DEUTZ seria DX opinie dobre, dosyć trwałe nie jest zbyt dużo tych maszyn
7. Renault ale tylko na silnikach MWM czyli te kanciaste, dobre opinie użytkowników
Osobiście jak miałbym kupować sobie używkę to z tych marek powyżej wybrałbym albo Case albo McCormick-a ewentualnie Renault ale tylko te z MWM (moja opinia)
A teraz pewnie wielu zechce mnie zlinczować ale tych marek osobiście bym nie kupił:
1. MF-a, mimo że wyglądem mi się podoba, silniki Perkinsa są ok ale skrzynie, hydraulika i elektryka moim zdaniem jest problematyczna, ceny części wysokie, jak dla mnie mało żywotne maszyny i zawsze mnie zastanawia dlaczego rolnicy zachodni tak szybko się pozbywają tych ciągników no i utrata wartości jest duża.
2. New Holland mało się ich sprowadza do Polski z używek skoro handlarze ich nie biorą to dlatego że nie mogą ich sprzedać, generalnie opinie o nowych ciągnikach tej marki nie są najlepsze, nie mam zaufania do tej marki,
3. Case po roku 2000 produkcji czyli New Holland tylko że w kolorze czerwonym uzasadnienie taki jak NH.
Pozdrawiam wszystkich i koledzy nie dokuczajcie sobie i nie udowadniajcie który jest mądrzejszy i lepszy szanujmy się nawzajem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 13:39

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Mówiąc, że perkins w lżejszych pracach jest oszczędniejszy od zetora to mówisz chyba o ursusie c360 3p i zetorze 7211. W pozostałych przypadkach, to bzdura! Mój znajomy ma mf 3095 i mówi, że nie schodzi poniżej 10l/h (w lekkiej pracy i transporcie), zaś ja mam zetora 8145 i na pusto pali ok.4-5l/h, co daje 0,0909...l/h/na jednostkę mocy(1km) dla mf-a z silnikiem perkinsa i 0,05625l/h/1km dla zetora, czyli twoja wypowiedź jest nielogiczna...

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#52 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 sierpień 2009 - 14:15

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE MF 3645 w lekkiej pracy zejdzie do 7 litrów, ciekawe czy 16245 tak potrafi?

#53 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 16:31

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE claas ares 656 z jd silnikiem w lekkiej pracy też zejdzie do 7 l, 200l starczało mi już nie raz na 30 mth,

#54 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 16:53

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE a ja mfa bym w życiu nie kupił chyba że ze starych wersji bez elektryki... Bo sypią się one jak domki w czeczeni... Sporo osób ma i narzeka na padającą elektrykę... Kolega bawi się w sprowadzanie maszyn i sprowadził ostatnio renaulta bodajrze 110.14 z silnikiem MWM i co ciekawsze miała nacykane 18 czy 19 tyś mth tłumik był tak masakrycznie przepalony że wyglądał jak miałby zaraz odpaiść ale pracowała jak zegareczek :P i jak tu uważać renault za złe??? Ja teraz też szukam Reanulta 103.54 w dobrej kasie ... MFa nigdy !!!!

#55 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 17:36

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Nie bez powodu jest dużo używanych MF'ów na rynku :D
Zachód pozbywa się ich póki może :D
Często nie znane i nie doceniane marki bywają niezastąpione :P
U mnie górują używane MF'y chociaż Renówkę i DF też czasami spotkam.
Ale mało tego.

#56 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 16 sierpień 2009 - 18:13

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Ja postawiłbym (OPRÓCZ ZETORA NA CZELE za całokształt) na:
1. JD (tylko o spalaniu słyszałem niezbyt dobre opinie) i obok Belarus (za silniki nie do zajeżdzenia)
2. FENDT
3. NH
4. URSUS
Oczywiście mowa o używanych ciągnikach.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#57 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 sierpień 2009 - 18:15

a ja mfa bym w życiu nie kupił chyba że ze starych wersji bez elektryki... Bo sypią się one jak domki w czeczeni... Sporo osób ma i narzeka na padającą elektrykę... Kolega bawi się w sprowadzanie maszyn i sprowadził ostatnio renaulta bodajrze 110.14 z silnikiem MWM i co ciekawsze miała nacykane 18 czy 19 tyś mth tłumik był tak masakrycznie przepalony że wyglądał jak miałby zaraz odpaiść ale pracowała jak zegareczek :P i jak tu uważać renault za złe??? Ja teraz też szukam Reanulta 103.54 w dobrej kasie ... MFa nigdy !!!!

Wiadomo, że MWM to bardzo dobre silniki, ale życzę powodzenia jak kupisz coś z przebiegiem 20k. Sprawdź sobie ile kosztuje remont Perkinsa 6 cyl a ile podobnego MWM.
Poza tym w moim MF elektronika chodzi bez zastrzeżeń, jedyne co trzeba zrobić to zmienić pompę hydrauliczną, która kosztuje ok 2300 zł. Do Case 5040 pompa kosztuje z tego co wiem ok 11 000.
No i ważna jest jeszcze dostępność części, gdzie możesz kupić rurę wydechową do tego Renault? Do MF masz Korbanka, Mihg, Grene i inne mniejsze sklepy.
Gdyby były pieniądze, to pewnie jeździł bym Fendtem serii 500, na razie jednak wystarcza MF.

#58 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 21:14

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Do renault też dostaniesz w grene, ale tłumik to najmniejszy problem. Gorzej z takimi elementami jak np. pompka zasilająca, alternator, rozrusznik, stacyjka, jakaś szyba. A co do MF to jestem ich przeciwnikiem, bo to kupa złomu, która jest wymyślona przez jakichś debili, którzy nie mają pojęcia do czego służy ciągnik rolniczy. Gdybym miał wybierać z zachodnich marek, to wybrałbym:
1.fendt
2.John deere
3.Same/deutz fahr/lamborghini
4.New holland(oprócz serii td ).
Ze zwykłych traktorów to Ursus(ale tylko do 1993roku, kiedy powstawały w czechosłowacjii i oprócz postlicencyjnego gówna na bazie MF-a).
Edit:@Mariusz x mój znajomy ursusem 1224 spalił w 12godzin 48litrów(odwożąc kukurydzę od sieczkarni rozrzutnikiem T088 podwójnie zaburtowanym).
Edit: a jeśli nie uda się kupić rury pasującej do renault, to proponuję dospawać jakąś zwykłą do tego, co pozostało z oryginalnego.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#59 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 16 sierpień 2009 - 21:27

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Te "postlicencyjne ciągniki na bazie MF-a" wcale nie są takie złe jaka krąży o nich plotka od ~23 lat. Wolałbym 3p niż zwykłą c-360 bo mocą różnią się o 5kM a spalaniem dużo bardziej. C-360 kojarzy mi się z chmurą czarnego dymu. W 3p widać zwinność.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 21:30

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE look19 co do mfa mam takie samo zdanie jak ty :P dlaczego jest ich najwięcej a dla tego bo na zachodzi się sypią i tyle... i jestem tego zdania że elektryke to niech ładują do samochodów a nie do ciągników gdzie jest narażona na wilgoć i kurz... Często właśnie widzę mf ponadpalane i to głównie dachy.... czyli jednakcoś w nich jest nie tak... Mój ranking jest bardzo podobny do twojego look19 mianowicie:
1.fendt/ renault z silnikami MWM
2.John deere
3. Zetor za dostępność części i za wszystkie ciągniki z 80 lat czyli np. 7211 bo ursus niczym wówczas nie zaświecił i sporo ludzi przez nie zdrowie straciło...
3.Same/deutz fahr/lamborghini
4.New holland(oprócz serii td )
5. Pronar/Belarus
50. MF oprócz 255
99. URSUS oprócz C330 :D