Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE

371 odpowiedzi na ten temat

#21 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 sierpień 2009 - 07:44

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE po części masz rację, kupując używany ciągnik bez względu na markę trzeba liczyć się z ewentualnymi naprawami, więc nie można go pochopnie kupić bo np fajnie wygląda, my jak kupowaliśmy landiniego to z góry zakładany był w nim remont bo za taka kasę się nie spodziewaliśmy ciągnika w dobrym stanie, ale po zakupie i przepracowanych u nas 200mth wyszło na to że tylko blacharka mu dolegała

@Ferdek07 a te naprawy wynikały wyłącznie z naturalnego zużycia czy może też z winy użytkownika, bo znam przypadki kiedy to z winy użytkownika naprawa była bardzo kosztowna na przykład przez brak jakichkolwiek zegarów i luźny pasek od turbiny chodzącej w Deutz'u silnik poszedł się ... przejść a potem narzekanie jaki to deutz słaby ciągnik jakie to części drogie, albo wymieszanie oleju w skrzyni biegów ze starym olejem z 60 a potem gdzieś półbiegi giną hydraulika siada i znowu narzekanie jakie to części drogie

trochę się rozpisałem ale na koniec dodam że u jednych nawet najgorszy szmelc będzie chodził a u innych zetor się psuł to go sprzedał i kupił fendt,a a fendt jeszcze gorszy bo też się psuje równie często a naprawy są znacznie droższe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Dzisiaj, 05:51
  •  

#22 Share marcin320

marcin320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 sierpień 2009 - 07:47

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Ferdek07 zgadzam się z twoją wypowiedzią, niektórzy myślą że jak zagraniczny to już jest najlepszy, nieważne ile ma lat i jaki stan,
(najczęściej padają ofiarami handlarzy którzy umieją bajerować ludzi)
................................................................................

#23 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 sierpień 2009 - 07:49

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE he he raczej to 2gie, ale jak obserwuje te maszyny z początku lat 80tych mf-y czy zetory to te ciągniki w niczym nie ustępują naszym krajowym c 360 i mf-om tzn nie ustępują w wygiełdaniu i zużyciu, a nawet bardziej są wyciuchane, więc mf czy zetor za te 15-20 tyś w niczym nie będzie lepszy od krajowego za takei pieniądze, z tym że na rynku nie ma krajowych mf-ów 4ro cylindrowych z początku lat 80tych więc może dlatego cieszą się popularnością,

#24 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 08 sierpień 2009 - 11:44

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE ferdek dobrze mówisz ale naprawy zachodnich a krajowych to niebo a ziemia krajowe naprawisz sam a zachodnie to już trudno ale nie dlatego że takie skomplikowane tylko dlatego że nikt nie zna ich budowy

#25 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 09 sierpień 2009 - 13:01

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE 'mirasek' Zetor zawsze jego moc jest liczona w Din a inne firmy w wiekszości podaja ISO a wiadomo DIN jest prawdziwą mocą. I nie chwale tu tak Zetora tylko mówie moje opinie bo miałem te ciągniki wiadomo są lepsze firmy od niego ale Zetor nie jest zły wiem z dośiwadczenia 7745 spokojnie by przeciągnoł tego 3060 jak go miałem u mnie w okolicy MF uchodzą za bardzo złe ciągniki oprucz mf255. Wiele ludzi miało ich i ich sprzedało i mówią że juz migdy nie kupią MF. I ja tej mocy co podałeś nie widziałem w MF moim ani znajomych i sąsiadów wręcz odwrotnie jest.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#26 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 09 sierpień 2009 - 18:32

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Wykresów w linkach nie wymyśliłem, narysowała je hamownia podpięta do ciągnika. Ja wiem że niektórzy mają swoją własną fizyke, ale z tą ogólnie przyjętą nie mam zamiaru dyskutować, bo to tak jakby udowadniać że 2+2 nie jest równe 4 :)

Mój MF ma moc podaną właśnie wg normy DIN, poza tym to wyniki z hamowni są najbardziej miarodajne bo robione wg jednej normy i pokazują cały przebieg mocy a nie tylko wartość szczytową.

Niejaki Bodzio na tym forum usilnie konfrontował używanego MF z nowym Zetorem (oczywiście na korzyść Zetora), gdzie sens i logika tegoż? Dajcie MF z zachodu i Zetora z jakiegoś PGR, oba po kilkanaście tys.mth albo obie nówki sztuki dopiero dotarte i wtedy porównujcie... 7745 może i przeciągnie 3060 jak ma komplet obciążników a ferguson jest goły, tego nie kwestionuje, bo taki MF ma przeciętny uciąg. Bardziej chodzi mi o tą rzekomą słabość Perkinsa względem silników Zetora...

#27 Share beata12596

beata12596

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:rolnicwo oczywiście

Napisany 09 sierpień 2009 - 19:09

widocznie znajomi nie maja pojecia do jezdzenia "zachodnimi trupami" skoro tak wszystko psują lub idą na małą kase :)

Jak ktoś kupuje używany ciągnik 110 lub 120km to nie po to, żeby jezdzić nim do kościoła tylko do konkretnej roboty, a wtedy szybko wychodzą bolączki. A kosztują one nie tak wcale mało, Deutz Fahre z 1988 r 110 km po krótkim czasie wysypana zębatka, której ciężko dostać więc zaczyna się kombinowanie, to u tego pana już drugi z tej serii wcześniejszy trochę starszy niby za wolno jezdził jak się pózniej okazało kręcił kierownicą dookoła. Drugi u innego kolegi MF 120km z ok 1990r ok 60 tys po roku pracy stoi w stodole totalnie rozbebeszony, zaczyna sie szukanie fachowców od elektroniki i części oczywiście też, których cena jest nie z tej bajki. Następny przykład kolega kupił MF 140km do gosp. hodującego krowy na mleko pochodził 1,5 roku padł mu wałek w skrzyni o długości ok 50 cm i kosztował 8 tys. Po usunięciu tej awarii za jakiś musiał robić silnik. Dzisiaj chce go sprzedać , bo na to miejsce kupił nowego Pronara, ale nie ma chętnego. Kto ma czas, żeby np. w środku żniw robić ciągnik, nie po to się je kupuje. Tak wogóle to pierwszy raz słyszę, że trzeba umieć jezdzić zachodnim trupem, to się robi inaczej niż nowymi??????

#28 Share Ursus355i912

Ursus355i912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 09 sierpień 2009 - 19:23

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Jak bym brał z zachodu to tylko zetora
Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 sierpień 2009 - 19:32

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Od kiedy Czechy są na zachód od Polski? Zetorowi bliżej do krajowych marek niż zachodu. Poza tym nie widzę w czym Zetor np 16245 jest lepszy od zachodnich ciągników typu Fendt 515 czy MF 3645.

#30 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 09 sierpień 2009 - 19:59

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Chyba tylko w tym, że ma tańsze części i łatwiej samemu naprawić :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 09 sierpień 2009 - 20:28

Jak ktoś kupuje używany ciągnik 110 lub 120km to nie po to, żeby jezdzić nim do kościoła tylko do konkretnej roboty, a wtedy szybko wychodzą bolączki. A kosztują one nie tak wcale mało, Deutz Fahre z 1988 r 110 km po krótkim czasie wysypana zębatka, której ciężko dostać więc zaczyna się kombinowanie, to u tego pana już drugi z tej serii wcześniejszy trochę starszy niby za wolno jezdził jak się pózniej okazało kręcił kierownicą dookoła. Drugi u innego kolegi MF 120km z ok 1990r ok 60 tys po roku pracy stoi w stodole totalnie rozbebeszony, zaczyna sie szukanie fachowców od elektroniki i części oczywiście też, których cena jest nie z tej bajki. Następny przykład kolega kupił MF 140km do gosp. hodującego krowy na mleko pochodził 1,5 roku padł mu wałek w skrzyni o długości ok 50 cm i kosztował 8 tys. Po usunięciu tej awarii za jakiś musiał robić silnik. Dzisiaj chce go sprzedać , bo na to miejsce kupił nowego Pronara, ale nie ma chętnego. Kto ma czas, żeby np. w środku żniw robić ciągnik, nie po to się je kupuje. Tak wogóle to pierwszy raz słyszę, że trzeba umieć jezdzić zachodnim trupem, to się robi inaczej niż nowymi??????

:) noo i :) tyle to i ja bez ciebie wiedzialem ze kazdy sie moze posypac nowy tez mojega wujka starszy JD jakos sie nie psuje a ma swoje lata i robi na ok.50 ha jako glowny nie wiem moze to ta marka hmm :)

#32 Share drejsyk

drejsyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 09 sierpień 2009 - 20:43

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Jestem zdziwiony wypowiedziami młodych ludzi,pracowałem na usługach po byłyh PGR od 1998 różnymi markami, i nie byłem włascicielem, np case ford JD fiat Mf,tymi ciągnikami można było zaplanowac prace na pół roku naprzód, choc były ursusy zetory tymi drugimi można było zaplanowac na pare godzin, jeśli chodzi o naprawy i części to przykro powiedziec, ale zdecydowanie do ilości zrobionych ha taniej wychodziły zachodnie, tylko w ten sposób moge ocenic wschód zachód,uważam że z ciągnikami jest tak samo jak z autami, pololeza jest cięszko spotkac na drodze,przeciesz częsci są tak tanie.i niema w nich elektroniki,proponuje zwolenikom ursusów zetorów MTZ,napiszcie jakie marki aut posiadacie.jak zachodnie to dlaczego.

#33 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 09 sierpień 2009 - 21:14

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Mój zachodni trup niedawno skończył 20 lat ma silnik 6 cyl perkins i jakoś nie odczuwam braku mocy co do awari to jest zmieniona pompa paliwowa no ale kupując używany ciągnik trzeba sie nastawić że coś tam może się zepsuć wiadomo że gdyby było mnie stać na nowy kupił bym nowy w używanych ciągnikach ciężko mówić o naj lepszych i naj gorszych bo wszystko się kiedyś zepsuje człowiek niby silny a też umiera
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#34 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 09 sierpień 2009 - 21:27

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE kiedys tam w czasopismie farmer bylo zestawienie ile przecietnie lat nowe ciagniki kupowane na zachodzie europy[u nas material porownawczy bylby maly] sa utrzymywane-czyli po ilu latach zaczynaja sie psuc i sa sprzedawane do polski
jak mnie pamiec nie myli to na czele jd i valtra a na koncu mf,zdaje sie ze ursusow tam nie bylo.
jak ktos jest ciekaw dokladnych danych to niech sobie poszuka-macie wakacje,to bylo ze 2-3 lata temu

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#35 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 09 sierpień 2009 - 21:57

Jak czytam takie posty to mi się robi niedobrze. Nie wiem co dolegało Twojemu 3060, ogólnie ludzie nie narzekają na brak mocy w tej serii. W latach produkcji serii 30xx i 36xx to MF był liderem jeśli chodzi o technologie, nowe Zetory nadal nie dorównują 20 letnim MF. Jeśli twierdzisz, że MF to złom, a Zetor jest godny polecenia, to życzę szerokiej drogi.
PS porównaj sobie raporty z DLG dla MF 3645 i Zetora 16245 oraz MF 3095 i 10245, dużo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć.

Z której strony zetor jest gorszy od 20 letniego MF podaj jakieś konkrety? Czy ty kiedykolwiek miałeś do czynienie z nowym zetorem że piszesz takie brednie? W nowym zetorze jest wszystko lepsze nie w tym 20 letnim MFie począwszy od obciążników skończywszy na Haku CBM więc nie wim skąd ta twoja mądrość ??

#36 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 09 sierpień 2009 - 22:13

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE 'mirasek' jakby ten MF był obciążników to już by go nawet nie wyzbierał za tym 7745.

Inie piszcze głupichpostów typu 20letni MF jest lepszy od Zetora nowego bo to jest śmieszne. Bo MF według mnie teraz jest lipą przy Zetorze a jeśli mowicie że jest lepszy od niego to porównując go z JD to przy JD MF tez jest lipą bo mu nie doruwnuje pod każdym wzgledem ani komfortem .
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#37 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 09 sierpień 2009 - 22:47

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE @mister Proxima ma EHR???

@gago jeździłeś jakimś MF serii 54xx z CR i dyna4 że możesz go porównywać do nowej Forterry???nie wspomnę o seriach większych.

nie zachowujcie się jak jacyś fanatycy, ja tam z chęcią wymienił bym swojego MF'a na jakiś idealny ciągnik który kosztował by tyle co nowy mtz... :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#38 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 09 sierpień 2009 - 23:00

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE pioter- Wiemy że nie ma Proxima EHRu ale forterra ma, więc ten problem uważam za wyeliminowany i nie próbuje tu całego światu przekonywać ze Zetor jest najlepszy ale chce usłyszeć jakieś argumenty jakim cudem 20 letni MF może być lepszy od nowego traktora?

#39 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 10 sierpień 2009 - 06:36

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE ale nie porównujmy 20 letniego MF z nowym zetorem bo to nie ma sensu, chociaż jest jedna wyraźna zaleta 20-letniego MF-cen jest na pewno niższa jak nowego zetora,
tu raczej by należało zastanowić się w czym jest lepszy 20-letni zetor od 20-letniego MF, JD czy innych ciągników, takie samo porównanie można zrobić w przypadku ciągników nowych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 sierpień 2009 - 18:09

Z której strony zetor jest gorszy od 20 letniego MF podaj jakieś konkrety? Czy ty kiedykolwiek miałeś do czynienie z nowym zetorem że piszesz takie brednie? W nowym zetorze jest wszystko lepsze nie w tym 20 letnim MFie począwszy od obciążników skończywszy na Haku CBM więc nie wim skąd ta twoja mądrość ??

A czy ja napisałem o nowym Zetorze? Porównałem 16245 do Fendta 515 i MF 3645. Jak chcesz konkretów to proszę bardzo:
-MF ma haki CBM; Zetor nie posiada seryjnie
-MF 32 biegi, 4 polówki, mokre sprzęgło; Zetor 12 biegów i jedna połówka
-MF 70 dB; Zetor 84 dB
Nie chce mi się dalej opisywać, ale hydraulika, komfort, promień skrętu, charakterystyka silnika, zużycie paliwa, we wszystkich tych elementach MF jest lepszy, chociaż niektórym ciężko to przełknąć.