Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE

371 odpowiedzi na ten temat

#341 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 20:45

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE @look19 a ja jestem Ciekaw ilu masz znajomych na NK...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Dzisiaj, 15:44
  •  

#342 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 23:00

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE @look19 bardzo mnie zdenerwowałeś swoim postem skierowanym do mnie! musisz podszkolić się nie tylko z angielskiego ale również i z geografii!!! jakim ty cudem dostałeś się na studia?! jak czytam twoje posty to jak bym kupla z ławki słyszał tylko że on o samochodach gada tak jak ty! ja już się pogubiłem raz piszesz że w krzakach stoi i prawie darmo dają raz że drogo! nawet nie widziałeś ciągnika gazi a stwierdziłeś że miał usterkę! w każdym poście masz coraz to nowych znajomych , wujków itd. zastanów sie co ty wypisujesz!

#343 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 01 wrzesień 2009 - 15:30

Niedawno pisałeś, że nic tylko jeździć i wyciągać traktory zza stodół za darmo i zarabiać niewiadomo ile. Skąd ta diametralna zmiana? Z neta to i ja wiem o traktorach ale popatrz na www.mobile.de. Tam jest drożej niż u nas. Okazje może i są ale nieosiągalne dla zwykłego człowieka który pierwszy raz w życiu pojedzie i odrazu nawiezie niewiadomo ile i czego. 3 tiry na miesiąc :) Masz wyobraźnie.

Jak przeczytałem twój post to towarzyszyło mi nieodparte wrażenie, że mi zazdrościsz moich możliwości. A mam je dosyć spore, tylko, że na razie z nich nie korzystam. Najpierw trzeba zdobyć jakiś zawód wykształcić się, a dopiero potem myśleć o handlowaniu no i trzeba mieć kasę, której ja na razie nie mam. Handlować też nie mam zamiaru całe życie. Jak dorobię się własnej kasy, to coś własnego stworzę.
@look19 bardzo mnie zdenerwowałeś swoim postem skierowanym do mnie! musisz podszkolić się nie tylko z angielskiego ale również i z geografii!!! jakim ty cudem dostałeś się na studia?! jak czytam twoje posty to jak bym kupla z ławki słyszał tylko że on o samochodach gada tak jak ty! ja już się pogubiłem raz piszesz że w krzakach stoi i prawie darmo dają raz że drogo! nawet nie widziałeś ciągnika gazi a stwierdziłeś że miał usterkę! w każdym poście masz coraz to nowych znajomych , wujków itd. zastanów sie co ty wypisujesz!
Miałeś prawo się obrazić, ale przypominam ci, że to ty mnie pierwszy obraziłeś i ja pierwszy do ciebie ręki nie wyciągnę..

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#344 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 01 wrzesień 2009 - 15:35

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Czego ja ci mam zazdrościć? Bujnej wyobraźni? Wszystcy sie leją z tego co piszesz a ty dalej swoje. Nikt ci nie wierzy bo sam sobie zaprzeczasz w swoich postach.

#345 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 01 wrzesień 2009 - 19:30

Czego ja ci mam zazdrościć? Bujnej wyobraźni? Wszystcy sie leją z tego co piszesz a ty dalej swoje. Nikt ci nie wierzy bo sam sobie zaprzeczasz w swoich postach.

Ty i damian18 to jak na razie nie wszyscy, więc skończ tę maskaradę i nie próbuj wywołać wojny, bo twoje posty nie robią na mnie wrażenia. To, że mam wujka, ciotkę, stryjka nie oznacza od razu, że z dnia na dzień zmienię plany i zacznę sprowadzać sprzęt. Ja napisałem tylko, że mam znajomych, którzy byli za granicą i widzieli ten sprzęt, a inni, że handlują. Nigdy na tym forum nie napisałem, że mogę tobie, albo komukolwiek innemu coś sprowadzić, tylko,że w przyszłości być może, a to wielka różnica. Koniec tematu o sprowadzaniu maszyn i kropka.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

#346 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 01 wrzesień 2009 - 21:45

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE nie tylko my poczytaj posty inych... tylko my to napisaliśmy dosłownie a ini w przenośni

#347 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 01 wrzesień 2009 - 22:25

nie tylko my poczytaj posty inych... tylko my to napisaliśmy dosłownie a ini w przenośni

Jak na razie tylko ty i waldekps2 coś do mnie mięliście, bo z gazim sobie wszystko wyjaśniliśmy. Teraz dorzeczy. Czy znacie jakiś ciągnik zachodniej produkcji o kosztach utrzymania porównywalnych z ursusem i zetorem?

#348 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 01 wrzesień 2009 - 22:42

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE jak ty masz 20 lat i idziesz na studia to ja jestem królowa Jadwiga!! tak znamy prawie wszystkie bo zetor/ursus psuje sie co roku a fend raz na 10 lat;p

#349 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 01 wrzesień 2009 - 22:50

jak ty masz 20 lat i idziesz na studia to ja jestem królowa Jadwiga!! tak znamy prawie wszystkie bo zetor/ursus psuje sie co roku a fend raz na 10 lat;p

Nie musisz mi wierzyć. Z resztą za wiarę teraz już nie mordują.....

#350 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 07:45

Jak na razie tylko ty i waldekps2 coś do mnie mięliście, bo z gazim sobie wszystko wyjaśniliśmy. Teraz dorzeczy. Czy znacie jakiś ciągnik zachodniej produkcji o kosztach utrzymania porównywalnych z ursusem i zetorem?

Ja nic do ciebie nie mam. Poprostu mam inne zdanie i tyle. Byłem za granicą pare razy i cośtam wiem jak to jest a ty wydaje mi sie słyszałeś jak dorośli rozmawiali i sie napaliłeś zwyczajnie.
Czy jest jakiś traktor porównywalny w utrzymaniu z Ursusem, Zetorem i jeszcze MTZtem? Biorąc pod uwage wytrzymałość to pewnie wyszło by porównywalnie bo większa suma za remont "zachodniaka" jest jakby rozłożona na raty :) w ursusach czy zetorach bo psują sie częściej ale jest taniej je reperować. Wiele części można dorobić np. jakieś uszczelki, pierścienie, tulejki albo kupić urzywane. Sam mam zamiar kupić jakiś traktor i sie zastanawiam czy ryzykować zachodni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 10:18

Ja nic do ciebie nie mam. Poprostu mam inne zdanie i tyle. Byłem za granicą pare razy i cośtam wiem jak to jest a ty wydaje mi sie słyszałeś jak dorośli rozmawiali i sie napaliłeś zwyczajnie.
Czy jest jakiś traktor porównywalny w utrzymaniu z Ursusem, Zetorem i jeszcze MTZtem? Biorąc pod uwage wytrzymałość to pewnie wyszło by porównywalnie bo większa suma za remont "zachodniaka" jest jakby rozłożona na raty :) w ursusach czy zetorach bo psują sie częściej ale jest taniej je reperować. Wiele części można dorobić np. jakieś uszczelki, pierścienie, tulejki albo kupić urzywane. Sam mam zamiar kupić jakiś traktor i sie zastanawiam czy ryzykować zachodni.

Tylko, ze w każdym kraju jest inaczej. Poza tym jak się zaaklimatyzujesz, poznasz odpowiednich ludzi, to masz szansę zarobić. Gdybym miał zacząć handlować, to poszukałbym kogoś, kto ma czas i pojęcie o maszynach rolniczych np. jakiegoś dziadka na emeryturze i on mieszkając za granicą szukałby dla mnie tego sprzętu, za co jakiś tam% odpaliłby jemu za znalezienie. Na razie nie mam 100% dobrego pomysłu jak to zaaranżować, bo w każdym kraju jest inaczej, inne przepisy, inna mentalność ludzi, rożna cena sprzętu itp.
Co do używanego zachodniaka, to będąc tobą nie szukałbym czegoś tak górnolotnego jak johndeere lub fendt, bo jak powszechnie wiadomo ten sprzęt ma astronomiczne ceny i ktoś, kto go kupuje chce w pełni wykorzystać jego możliwości. Poza tym mniej renomowana marka zawsze będzie tańsza w zakupie i eksploatacji. Mój wujek ma dla przykładu kombajn new holland tf44 i claas dominator 108sł maxi i mówi, że co do ich pracy nie ma zastrzeżeń, tylko, że new holland jest prawie o połowę tańszy od claasa pod względem cen materiałów eksploatacyjnych. Co do ciągnika, to najistotniejsze jest, aby w pełni zaspokoił potrzeby danego użytkownika, a nie np. kuł sąsiada w oko, bo nie w tym rzecz. Nie wiem jak jest u ciebie, ale u mnie każdy próbuje na siłę pokazać na co go stać, a efekty są czasem takie, że przez to dochodzi do bankructwa. Ostatnio gościu kupił sobie na 20ha ciągnik claasa o mocy 120km w pełnej opcji z ładowaczem za 270tys zł netto i do tego prasę claas variant za 115tys zł netto. Gdzie tu logika? Poza tym sprzęt firmy claas nie jest taki super jakby się mogło wydawać. Na gwarancji pękł w ciągniku jakiś plastik, który po gwarancji kosztowałby 7tys zł!W prasie zaś na gwarancji ukręciła się jakaś oś, której cena była podobna!

#352 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 10:37

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Za granicą żeby szukać to byś musiał nie dziadka tam mieć ale kogoś młodego i energicznego, kto sie nie da wyprzedzić i przepchnąć łokciem. New hollanda sąsiad chce mi sprzedać bo sprowadził z angli ale mnie nie stać bo chce 67tys. Może i warto bo mówi że mi by złoma nie pchał ale na moje gospodarstwo to za duży wydatek. Myślałem o jakimś Case bo podobno nie są złe albo Renault jakiś. U nas gościu ma case xl to mówi że problemu z częściami nie ma ale trzeba dojechać 70 kilometrów no i traktor musi być po '80 roku wyprodukowany.

#353 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 wrzesień 2009 - 10:52

jak ty masz 20 lat i idziesz na studia to ja jestem królowa Jadwiga!! tak znamy prawie wszystkie bo zetor/ursus psuje sie co roku a fend raz na 10 lat;p

Ty jak walniesz posta to nie wiem czy śmiać się czy płakać. A niedawno mówiłeś że twój 3512 jest prawie bez awaryjny. I gdzie tu logika?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#354 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 10:53

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Ja bym wolał raczej renault. Poczytaj sobie opinie nt. cen napraw case na af. Są to jedne z najdroższych ciągników pod tym względem. Droższe chyba nawet od john deere ,fendta i massey'a. Ciągnik z 1980roku trochę już silą rzeczy przeszedł. Fiat mógłby być dobry, bo ma co nie co wspólnego z new hollandem, new holland się z niego wywodzi. Codo same i lamborghini, to niektóre z drobnymi zmianami były do niedawna produkowane. Jakiej mocy chcesz ciągnik?

#355 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 11:09

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Mialem na myśli że do case po roku '80 nie ma problemów z częściami a nie że chce taki stary. Co do wypowiedzi osób na forum to trzeba podchodzić do nich z pewną rezerwą bo ktoś zapłaci 3 tysie za remont i napisze ze drogo a ktoś da 8 tysi i napisze że nie drogo bo dla niego taka kasa to pikuś. Z tego co spojrzałem na e-grene to części są w podobnych cenach bo jak jest jedna część tańsza niż u innych to znowu inna jest droższa. Ja chce około 80 koni bo obrabiam 20 ha i taki by mi styknoł. Teraz robie c-360 i też daje rade ale jak bym dostał premie na mlodego rolnika to nie chce inwestować w sprzęt c-360.

#356 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 12:21

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Jak zdecydowałbyś się na same, to już w 1976 bodajże roku był tam rewers!Poza tym case to marka z USA, a same/lamborghini z Włoch, więc siłą rzeczy części będą tańsze i dostaniesz za taką samą kasę znacznie młodszy ciągnik, ładniejszy, nowocześniejszy, a jak wiadomo części są najtańsze do nowszych modeli, bo do starszych potrafią być cholernie drogie i co do same, to poleciłbym ci explorera. W moich stronach są 3 Lamborghini grand prix target 95 i dwa podobne, a to to samo, co explorer i ich właściciele je chwalą. 3 z nich mają moi krewni (wszyscy mają rand prix target 95) i nie narzekają. Spalanie jest bardzo niskie w lekkich pracach, schodzi nawet poniżej 4l/h pracy, z pługiem 4x16" zagonowym unii Grudziądz na sprężynach spali tak ok 10l/h, a z prasą rolującą 6-7l/h. Jeździłem tym ciągnikiem i powiem, że to przyzwoity sprzęt. W razie zakupu najlepiej od razu przenieść filtr powietrza na górę, bo jak ciągnie z dołu, to co chwilę trzeba go czyścić (wujek po gwarancji założył filtr powietrza od pronara), a z resztą większość sprowadzonych same z zachodu ma filtry już na górze, i po problemie. Jak handlarz będzie chciał ci wcisnąć badziewie, to i tak to zrobi, bo niektórych wad po prostu nie sposób zauważyć lub sprawdzić. Wybór należy do ciebie.

#357 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 21:37

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE milanreal1 no ja z twoich też nie wiem czy się śmiać czy płakać ty jakiś zrażony do mnie jesteś??? ale skoro już się łapiemy za słówka kolega pytał o zetor/ursus a do takich należą 60, i ciężkie ursusy a 3512 to już raczej ursus/mf a to troszkę różnica

#358 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 21:43

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Wszystko sie psuje. Wczoraj rozwaliła mi sie planetarka w JD w prawym przednim kole. Nowe czesci to koszt 4 tys zł za same planetarki ale juz namierzyłem cala zwolnice za 700 euro i sobote bedzie juz smigac.

#359 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 wrzesień 2009 - 21:52

milanreal1 no ja z twoich też nie wiem czy się śmiać czy płakać ty jakiś zrażony do mnie jesteś??? ale skoro już się łapiemy za słówka kolega pytał o zetor/ursus a do takich należą 60, i ciężkie ursusy a 3512 to już raczej ursus/mf a to troszkę różnica

Niby dlaczego mam być zrażony? Po prostu tak najeżdżacie na @look19 ze sam sobie zaprzecza a sami tez takie błędy robicie. No w sumie 3512 to praktycznie mf ale naklejkę ursus ma, wyszedł z fabryki ursusa wiec to ursus. Wiec pisanie że ursusy psują się po roku tyczy się wg mnie nie tylko ciągników na kooperacji z zetorem ale także na licencji mf.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 22:12

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE chodziło o maszyny starsze mające już po te 15 lat i odpowiednią ilość mtg miałem namyśli że takie się psują