Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE

371 odpowiedzi na ten temat

#281 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 21:24

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE widzisz marcin mam 20 latek i już trochę przeobiłem w tej pierdzielonej gospodarce dlatego wolę iść do roboty niż się dalej w to bawić... Chłopie jak bym nie robił zachodnim sprzętem to bym nie wiedział mam sąsiadów którzy mają mf'y właśnie z serii 3XXX i wiem co im się sypnie itd... Nie narzekają ci co mają starsze mfy typu 699... Ja nie mówię że zachodnie jest złe ale żeby kupić coś dobrego trzeba się spoooro najeździć i naszukać... mam wstręt i dla tego wolę śmigać starszym JD czy Renaultem bez tej elektroniki niż z nią... mam auto nafaszerowane elektroniką i wiem co to znaczy... ile ja czasu musiałm spędzić i ją nieraz naprawiać... ato Imobiliser padł a to kontrolki się zapalały itd itd... W każdym ciągniku padnie sprzęgło czy to będzie mf, zetor, NH mój zetor duuuużo wychodził w prasie kostce więc dlatego sprzęgło padło i raz padło bo strzelił zacisk... ale jak na razie śmiga bez awaryjnie i oby tak dalej :o ... W prasie też mam w ciul elektroniki czujników że szok i tylko boję się aż coś padnie... ale jeżeli mialem kupić sipme którą się belki nie da zbić to wolałem kupić JD ... I wypraszam sobie użytkowniku Marcinie87 takie słowa ... Rozumie że przydatną rzeczą jest elektronika bo w samochodzie po naciśnięciu przycisku zamykają sie wszystkie drzwi czy szyby no ale dla mnie elektronika a raczej jej napchanie do potęgi entej w ciągniku to nieporozumienie wiadomo kurz wilgoć styki zaśniedzieją i już coś nie łączy... Dzisiaj wycieraczka mi stanęła w zetorze powód nie łączyła dobrze masa pod dachem i już kłopot z taką pierdoła...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Dzisiaj, 19:22
  •  

#282 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 21:30

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE @Luke16 ile mth ma twój zetor?Mój ma 8000mth.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#283 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 21:39

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE @marcin87 no może masz rację z tą kabiną może żebym nim dłużej popracował a ni tylko trochę pojeździł to by to może i przeszkadzało ale na pierwszy rzut oka nie aż tak bardzo

a co do zalanego bloku i złażącej farby to u mnie w 3p tez jest blok czysty suchy i w oryginalnej farbie która nie złazi

#284 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 23 sierpień 2009 - 21:42

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Co do JD to kiedyś oglądałem z ojcem JD 2850. Znaleźliśmy go na allegro. Miał wymienione opony na nowe radialne i nowa pompę hydrauliczną. Rok produkcji 1992 a kabiną miał ta kwadratową a nie okrągłą Cena za niego wynosiła 36tys. Zdziwiła nas niska cena oraz to ze sprzedawał go rolnik. Pojechaliśmy 150 km w jedna stronę by go obejrzeć no i z wyglądu ładny ciągnik w miarę, silnik suchy, żadnego wycieku ale po odpaleniu i wyjęciu bagnetu z tej dziury w której się on znajduję wydobywał się dym. Wniosek: silnik zajeżdżony. A wydawał się taki dobry a sprzedawca zapewniał przez tel że wszystko działa bez zarzutów a silnik żyletka.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#285 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 21:56

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE look mój zetorek ma 6500 mth od nowości bo jestem a raczej mój tata pierwszym właścicielem... Te stare JD są okropne z wyglądu... to fakt... kamil właśnie nieraz warto dołożyć parę złotych i kupić coś porządnego i nawet przepłaconego ja prasę mogłem mieć za 20 tyś zł a kupiłem ją za 25500zł ale zero awarii i jest w idealym stanie z siatką i szerokim podbierakiem.... podobnie z ciągnikami dzisiaj przeglądałem allegro i znalazłem zetora 7211 za 39500zł ale od pierwszego właściciela i widać po samych fotach że był w ładnym stanie... i takiego bym kupił a nie zarżniętego 7211 za 25 tyś zł... Polak jak ma coś dobrego i to sprzedaje to on dobrze o tym wie i dlatego tak drogo ceni a "złom" stoi po rok czasu na placu....

#286 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 23 sierpień 2009 - 22:18

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Wiadomo ze lepiej dołożyć na coś lepszego :) a tego JD oglądaliśmy dosłownie 5 minut :o a dołożyłem 10 tys i mam pięknego fendta z turem ;[ ma 12 tys mtg i kupiliśmy go od rolnika w Polsce już. Ciekaw jestem czemu go sprzedawał jak ciągnik jest całkowicie sprawny.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#287 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 22:19

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE 'macin87' ty tu raczej nie masz pojęcia ;[ widziałem już wiele ciągników i za granica i w kraju i gdzie by nie stał jakiś starszy JD to nie miał silnika zaoliwionego ani nic nie ciekło z niego a z innych ciągników to zawsze cos było nie tak w nich. I co pewnie twierdzisz że Case jest lepsze od JD ? Smieszne to :o
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#288 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 22:23

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE a ja jednak kupił bym tego za 25 tys pogrzebał w smarach i wiedział co mam a nie 39tys i nie wiadomo co w nim jest

#289 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 22:25

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE to zależy właśnie jak kto woli my jak kupiliśmy landiniego to z założeniem właśnie remontu ale na szczęście obyło się tylko na blacharce

#290 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 11:00

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE @Luke16 kiedyś chwaliłeś ciągniki Renault. Co w nich jest takiego dobrego i dlaczego je polecasz?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 11:11

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE silnik MDW czyli Fendt skrzynia też... czyli wytrzymałość i prawie wszystkie są bez elektryki... nieraz jakaś tam się zdarzy ale to rzadkość... Baaardzo wygodne... no i mają eleganckie zaparcie w robocie ...

#292 Share farmer120ha

farmer120ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 11:25

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE :o ;[

Wiadomo ze lepiej dołożyć na coś lepszego :) a tego JD oglądaliśmy dosłownie 5 minut :) a dołożyłem 10 tys i mam pięknego fendta z turem :) ma 12 tys mtg i kupiliśmy go od rolnika w Polsce już. Ciekawestem czemu go sprzedawał jak ciągnik jest całkowicie sprawny.

Bo ma 12 tyś mtg :) :)
Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

#293 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 12:04

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE @Luke 16 czy wiesz, do których ciągników zachodnich, które sprowadza twój znajomy są najtańsze części?

#294 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 24 sierpień 2009 - 12:43

silnik MDW czyli Fendt skrzynia też... czyli wytrzymałość i prawie wszystkie są bez elektryki... nieraz jakaś tam się zdarzy ale to rzadkość... Baaardzo wygodne... no i mają eleganckie zaparcie w robocie ...

chyba silnik MWM :o

#295 Share Misiek123

Misiek123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:KPK - Zarząd

Napisany 24 sierpień 2009 - 12:55

@Luke 16 czy wiesz, do których ciągników zachodnich, które sprowadza twój znajomy są najtańsze części?

Jak sie nie myle to do DF i SAME i LAMBO :o
KPK Kumurun Team - zastępca Prezesa

#296 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 15:33

:) :o

Bo ma 12 tyś mtg ;[ :)

Ale polski rolnik przez 2 lata nie zrobił by nim 12 tys mtg na 20 ha. Nawet jak zrobił ten 1 tys mtg to kupował go już z przebiegiem 11 tys.

#297 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 20:38

'macin87' ty tu raczej nie masz pojęcia :o widziałem już wiele ciągników i za granica i w kraju i gdzie by nie stał jakiś starszy JD to nie miał silnika zaoliwionego ani nic nie ciekło z niego a z innych ciągników to zawsze cos było nie tak w nich. I co pewnie twierdzisz że Case jest lepsze od JD ? Smieszne to ;[

Ja nigdzie nie napisałem że CASE jest lepszy od JD porprostu takia wypowiedź że nie ma zaoliwionego bloku mnie rozbawiłai że od razu jest najlepszy- stwierdzenie dziewięciolataka. Jak nie wierzysz że JD może mieć zaoliwiony blok i nie tylko to moge skoczyć do sąsiada i pstryknąć foty. Ja poprostu uważam JAK KTO DBA TAK MA a nie odrazu że JD to cud miód malina, jedynie żeby nie obrażać starszych modeli JD powiem że mają za**bista hydraulikę a zwłaszcza wydajność

#298 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 06:38

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Co możecie powiedzieć o new hollandzie serii tm?

#299 Share farmer120ha

farmer120ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 18:50

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE A jak się sprawdzają MF 3630,3080 itp.Kto ma...??Jak awaryjność....??
Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 19:53

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE 'macin87' może i tak ale nie były tez złe te starsze JD jak był ojciec we Francji to pytał się niejednego rolnika jakie u nich sa najlepsze traktory i oni mowili że własnie te stare Jd bo są nie do zatarcia i są bardzo suche w porównaniu do innych. Ale masz racje jak kto dba takiego ma tu masz całkowito racje :D
A TM NH podobno sa tyo bardzo silne ciągniki i maja dobro opinie i sa mało awaryjne tak słyszałem od znajomego co jest mechanikiem.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow