Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE

371 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 14:54

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE daniel sorki źle zacytowałeś i mi się pomyliło że to ty napisałeś... Sorki... Zauważcie kumpel ma ciągnik fiata z 79 roku i co ciekawsze większość częsci pasuje od NH nowego TD80 :o

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Dzisiaj, 19:28
  •  

#262 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 14:58

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE

@Look19 ty mówisz teraz o nowych czy używanych bo już się trochę pogubiłem

@jaro jak chcesz to mogę coś o JD napisać bo znam ładny przypadek do wystawienia "rzetelnej" opinii o marce

No pewnie że chcę-przecież i w JD zdarzają się "kwiatki"-tyle że moim zdaniem (gdy szukałem parę lat temu ciągnika to przewertowałem chyba wszystkie niemieckojęzyczne rolnicze fora dyskusyjne ;[) stosunkowo rzadko-a z pewnością rzadziej niż w MF :o.

#263 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 16:03

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE look19 a czy jakikolwiek polak sprzeda coś dobrego? ktoś nawet pisał o golfie w tym temacie ze sprzedaje go bo ma 290tys i zaraz sie rozleci i tak jest ze wszystkim w Polsce jak i wszędzie ja osobiście nigdy nie kupię używanego zachodniego ciągnika nówkę owszem ale nie używkę

#264 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 18:10

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE A ja mam 20 letnią uzywke z Danii i mniej mi sie psuje niz zetory i ursusy kupowane w polsce jako nowe. Trzeba widziec co sie kupuje bo jak handlarz widzi ze oferma przyjechała kupic klamota to takiego mu wcisnie.

#265 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 18:26

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE tak ja sprzedaję całkiem dobrą 60

@jaro przypadek który znam z dogłębnej autopsji to jest dość już leciwy 2140 którego naprawialiśmy, na początku gdy znajomy go kupił nawaliło wspomaganie normalnie nie chciał skręcać kompletnie kierownicą kręcisz i nic zakończyło się dość tanio bo poszedł tylko nowy orbitrol i uszczelniacze na siłownik, następnie padła cewka od przedniego napędu a jak to w JD jest ta cewka odpowiada za wyłączenie napędu więc cały czas był załączony, została sprawdzona cała instalacja od włącznika do cewki wszystko w porządku a na nowej oryginalnej cewce pochodził niecały dzień, więc wrócił do nas ze wskazaniem właściciela aby to zrobić na jakieś ręczne załączanie, więc trzeba było przerobić na ręcznie sterowany napęd z elektrohydraulicznego dało się i to wykonać i ciągnik już na napęd nie narzeka, tyle że po kilku tygodniach zaczął mun olej "sikać" gdzieś ze skrzyni tak że przez pół godziny cały stan wyleciał, na początku wyglądało jakby spod korpusów leciało jak właściciel mówił, po oględzinach trzeba było podnieść podnośnik cały co się okazało poszedł uszczelniacz na kanale olejowym, zestaw uszczelek został zakupiony oczywiście oryginalny bo innego nie dostanie do takiego ciągnika co słono kosztowało( tak jak większość mówi że części do jd są kosmicznie drogie) całe 300zł miał on jeszcze kilka innych usterek typu przetarta rurka olejowa, do tego właściciel strasznie narzeka na zużycie paliwa ale co się dziwić w końcu to jd palić musi, po wypowiedziach właściciela można dojść do wniosku że te jd to totalny złom i jak sam własciciel mówił więcej jd nie kupi

tak czy inaczej jakbym miał kupować jakiś ciągnik do tura to chyba bym się skusił na takiego jasia bo większość awarii poza tym uszczelnieniem i przetartą rurką wynikło z winy użytkownika więc nie jest tak źle panowie

#266 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 sierpień 2009 - 18:26

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE i jeszcze jak sie przesiadzie z MTZa lub rozlatującego sie ursusa to raczej niema sie co dziwić że sie zaraz traktorek rozleci bo poprostu niektórzy nieumią zachodnimi jeździć tylko maja nawyk ze starego sprzętu. :o

#267 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 18:31

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Eee-myślałem że chodziło o jakiś nowy model-w starym z przebiegiem typu od ch...a i ciut ciut takie sytuacje to raczej normalka-powiedz znajomemu żeby kupił nowego i wtedy ewentualnie wygłaszał opinie ...

#268 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 18:39

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Żeby mnie źle nie zrozumiano, poprzednia wypowiedź o NH była mocno podszyta sarkazmem, wcale nie uważam że są to złe ciągniki, chciałem tylko dać przykład takiej gadaniny bez sensu jaka była o MF, bo z mojego poprzedniego posta nic nie wynikało ;[ Każdej marce można wbić szpile głosząc populizmy, mnożąc przykłady awarii, czyichś złych opinii, itd...

@Danielhaker
Pośle na PW, nie będe rzucał nazwiskami na forum :o

#269 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 18:39

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE @jaro to jest temat o używanych więc napisałem o używanym i to dość dobrze bo na liczniku ma 15tys godzin i nie wiadomo ile w pamięci, nowe jd się nie psują, jeden człowiek kupował u nas słomę( ten co u niego w oborze były te kamery z mlekpolu) i mówił mi że w swoich jd nie miał żadnych awarii a przez 2 lata ma nakręcone po ok 1500godzin każdym z "usterek" to mówił że miał jedna a mianowicie nieszczelny jakiś przewód paliwowy i zasysał trochę powietrza tylko nie pamiętam czy to w 6430 czy tym mniejszym a ciągnik jest nafaszerowany elektronika jak mało który bo ma wszystko co chyba może mieć, dla porównania w ursusie 5314 w przeciągu 1500mth 2 razy skrzynia była robiona i chyba ze 2 razy serwis uszczelniał go na wałkach sprzęgłowych co mu zresztą nie wyszło

@mirasek ale jaki ten post miał odzew hehe

#270 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 18:46

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE maciek08 zgadzam się z Tobą po prostu to jest przyzwyczajenie do starych ciągników polskich gdzie biegi wchodziły na tak przysłowiowego "chama" itp... dlatego się sypią zachodnie... Nie potrafią korzystać z dobrodziejstw... tak jak mój ojciec z klimatyzacji w samochodzie... on woli szybę uchylić... Ale jeżeli kupować cięgnik zachodni to nowy albo jakiś po znajomości bo tak jak pisałem wyżej że ciężko dostać ciągnik poniżej 20 tyś mth bo tam ciagniki nie stoją a nie raz potrafią się tylko kierowcy zmieniać... i chodzą one 24 godziny na dobę ... niestety taka prawda :o Ja prasy szukałem pół roku i pojechałem dopiero na drugi koniec polski po nią... kupiłem i wolałem dać 3 tyś więcej i mieć pewny sprzęt... tak samo z turem do zetora pojechałem do zakopanego z centralnej polski po niego też kupiłem...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 18:53

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE @qazi-no,no sporawo nakręcił-faktycznie P.Nowicki czyli nasz weterynarz wspominał że te ciągniki mają wszystko co tylko możliwe

#272 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 20:13

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Luke16 głosisz stereotyp że tam ciągniki 24h/dobę chodzą . może takie około 200km to może i tak ale takie po 80km nie u nas każda 60 ma spokojnie ponad 10 tys mtg a ma tylko 50km większe ursusy i zetory maja podobne przebiegi do zachodnich

#273 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 20:22

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE CZy new holland td nadaje sie do tura? John deere owszem, ale wg mnie, to troche są za duże do tego zadania akurat, bo chcę robić turem lekkie rzeczy i niewiele godzin w roku i na 50ha to po prostu szkoda tak drogiego ciągnika (chyba, że nasze produkty będą kosztować, tyle, co paliwo, w co zbytnio nie wierzę) :o .

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#274 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 20:25

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE jak to za duże przecież jest seria 5r i starsza 5x20

#275 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 20:29

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Ta pierwsza jest dość droga w tej klasie ciągników, ale cóż to porządny sprzęt...A co do tej drugiej serii, to ta pierwsza ją zastąpiła tak mi na targach w Lubaniu/k Kościerzyny (pomorskie) powiedział przedstawiciel handlowy dilera z pszczółek.
Edit: co do ciągnika do tura, to chciałbym, aby kabina przypominała tą z jasia serii 5r(zamiast słupków w rogu półokrągłe szyby).

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#276 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 20:53

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE To prawda że sprzęt z zachodu ma usterki jedne są większe drugie nieznaczne- głównie dotyczy to kombajnów, ciągników, w mniejszym stopniu pras, itd, a prawie wcale rozsiewaczy, przyczep. Porostu rolnicy zachodni pozbywaja się sprzętu który im daje w kość, a jeżeli nie to starsze ciągniki ale dobre pracują w obejścu (załadunek paszowozu, wycinak, itd.). Jeden kupi mniej uszkodzony sprzęt to co trzeba wymieni i mu śmiga i nie narzeka, a taki co kupi ale o tym nie wie już doj..any ciągnik to co w tym dziwnego jak później narzeka. Żaden ursak nie dochodzi do takiego limitu mth jak zachodni (i nie przesadzajcie że karzdy zachodni ma 20tys. MTH bo to normalnie brednie aż śmiać się chce).
Co do MF to o czym wy gadacie u mnie na 6 to jeden mial robioną skrzynię a jeden wymieniana pompe hydrauliczną- więc czy on taki wadliwy to bym dyskutował
Głupie porównanie też JD do MF- że JD lepszy. Ten pierwszy to mial tyle elektoniki co kot napłakał ;[ , no i tak kretyńska kabina okrągła z słupkiem na środku tuż przed nosem- "zeza można dostać"- ale to już dotyczy konfortu
Karzdy ciągnik ma swoje wady i zalety- ja nawet do swojego mam sporo- ale chodzi tu o konfort bo co do do samego ciągnika to nie mam zastrzeżeń
@Luke16 i spółka jesteście żałośni jak jedziećie po zachodnim sprzęcie- jak byście mieli z nim kontakt to inaczej byście gadali.
A zwłaszcza ty Luke16- co ty tam wiesz i ile masz latek (w innym temacie nawet powiedziałęś że JD jest liderem jakościowo w produkcji pras :) )- poprostu napisłeś tak bo masz. Chlopie troche krytyki nie ma ideau wszystko ma swoje plusy i minusy
a ty tylko zachwalasz tak słodko aż żygać się chce. Widzę że wstręt masz do elektroniki tylko że elektronika prawie wcale nie nawala tylko elementy sterujące (a wiadomo te są już zurzyte jak przez taki okres był używane). Pisałęs też że sprzęgło wymieniałeś w zetorku i dodałeś -"że to standard"- już widze jaki z ciebie urzytkownik ciągniak normalnie szkodam maszyny na twoją noge :o . Twój poziom zamkną sie na poziomie kamienia łupanego więc jak nie nawidzisz elektroniki to wara od komputera i w pole kosą kosić

#277 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 21:14

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE ta okrągła kabina w jd nie jest taka straszna, bo i tk masz tłumik na w masce czy to w mf czy jd a w jd jest ten słupek tak zrobiony że pokrywa się z tłumikiem i wcale tak nie przeszkadza można powiedzieć że tak samo przeszkadza jak tłumik w masce

#278 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 21:17

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Tylko w jakiej odległości masz od siebie tłumik- to chyba zmienia postać rzeczy. Niebój się ja bym nie krytykowal jak bym nie siedział w nim

#279 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 21:18

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Panowie jeśli chodzi o starsze JD z okragło kabiną to ją super ciągniki wystarczy się na nich popastrzeć na silnik tyle lat maja i maja suche silniki nic nie cieknie nic nie jest zabrudzone i farba nie odchodzi poprostu to jest klasa sama w sobie JD.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 21:22

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Głupie porównanie Ja widze na codzień JD z zaolejonym blokiem. Przemyśl co piszesz @gago- nie wynoś pod niebiosa JD, karzdy ciągnik wygląda tak ja wygląda.

A i mój CASE nie ma zaolejonego bloku i farba nie złazi to co stwerdzasz że to ideał nie ciągnik?!! :o - widać masz pojęcie