Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE

371 odpowiedzi na ten temat

#221 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 22:31

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE @look19 no nie mów że taki znawca ciągników tego nie wie :o

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Dzisiaj, 22:10
  •  

#222 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 23:40

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Jakiś aktywny moderator mógłby zamknąć ten temat?

Ktoś pisze o czymś o czym nie ma pojęcia i czyta to cała sieć (kraj, świat...), a reszta próbuje bezskutecznie dyskutować... Prowadzi to do merytorycznego szamba na forum. Polecam poczytać posty @rafik256 i porównać z postami naszego specjalisty @look19, a potem ocenić kto wie co mówi, a kto mówi co wie...

Nie każdy sie przesiadł z C360 jak tu ktoś pisał. MF napewo nie zrobi dwóch rzeczy co U-912/914... tyle hałasu w kabinie i zgrzytu w skrzyni (mówi to użytkownik obu tych ciągników jakby ktoś zapomniał). Ktoś porównuje cierną półblokadę dyferencjału (popularne LSD) do pełnej mechanicznej blokady... Blokada cierna nigdy nie zablokuje dyfra w 100% a tym samym nie zapewni takiej trakcji jak spinany na sztywno dyfer, od lat stosowany w ciągnikach, samochodach terenowych i ciężarowych, gdzie myślący użytkownik ogarniał banalną wręcz eksplotację tegoż. O zużyciu tarczek w LSD nie wspomne. Minimum wiedzy o dyferencjałach i sposobach ich blokowania, a jest ich wiele, nie tylko dwa tu wymienione.

Przewineła sie nawet dyskusja o autach... Jak dla kogoś silniki AAZ i AVF mają jednakową konstrukcje i na mocy z pojemności opiera stopień wytrzymałości silnika to powinien jeździć Jelczem albo nieco zgłębić temat budowy silników VAG (osobiście nie interesuje sie zbytnio VW ale takie minimum wiem). Honda Civic to Rover 400... Poniekąd, bo tylko wersja 5d i Aerodeck VI gen. jest bliźniacza nadwoziowo i zawieszeniowo, a jeśli chodzi o cały układ napędowy polecam zajżeć pod maskę... Poza tym to Rover 400 powstał na bazie Civica 5d, podobnie inne Rovery z tamtych lat bazują na Hondach a nie odwrotnie!

#223 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 08:07

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE @mirasek daruj sobie ten sarkazm. Nie możesz przeżyć tego, ze ktoś skrytykuje maszynę którą posiadasz. Wiem, że ursus i zetor sa w stosunku do innych marek technologicznie zacofane, ale jeśli przesiądę się na jakiś zachodni ciągnik, to będzie to coś porządnego, a nie gówniany mf, tylko np. new holland, coś z sdf, john deere, fendt.
Moje pytanie co do McCormicków skierowałem do osób, które chętnie na nie odpowiedzą, a nie do takich złośliwców jak ty @gazi. Możesz darować sobie te zaczepki. Nie robią one na mnie żadnego wrażenia. I na koniec przytoczę pewien cytat skierowany do Mf-owców " mądryu człowiek zauważy swój błąd. Tylko głupiec trwa w błędzie".

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#224 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 08:19

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE look19 zgadzam się w 100% z twoimi słowami... bo "tacy" właśnie co mają mfy nie dadzą sobie na nie złego słowa powiedzieć :) ... U nas pokupili mfy i teraz sprzedają i jakbym tego kumpla nie miał co sprowadza maszyny to bym nie wiedział że mf to syf i tyle... i że elektronika w ciągniku to nieporozumienie... moim zdaniem lepiej trochę powachlować tymi wajchami i mieć pewność że to zadziała :o ... Wczoraj sąsiadowi w 3095 padł podniśnik podniósł agregat i już nie opuścił a dlaczego tego nikt nie wie ;[ :)

#225 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 08:19

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE To Ci odpowiem McCormick ma coś wspólnego konstrukcyjnie z innymi markami i to z wieloma, np silinki w tych mniejszych modelach ok 80kM ma tej samej serii co landini, farmtrack, claas, axos, mniejsze modela MF serii 54XX, pronar P5, nowe ursusy typu 7524 i pewnie jeszcze by się coś znalazło, skrzynia biegów nie wiem dokładnie ale założę się że jest taka jak w landinim, a co do zbieżności konstrukcyjnej to napewno używane są podobne materiały i rozwiązania konstrukcyjne w budowie układów hydraulicznych i ogólnie przeniesienia napędu

EDIT:

Luke16 z tym podnośnikiem mój wujek miał podobnie w 2 letnim Farmtracku, że podniósł i już opaść nie chciał a farmtrack elektroniki sterującej podnośnikiem niema,a przyczyną tgo byłu opiłki w oleju które wpadły w rozdzielacz i go przyblokowały więc w tym MF obstawiał bym raczej to niż awarię elektroniki

#226 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 08:30

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE McCormick to identyko Landini tylko kolorem sie rózni. Mf tez ma taki model (niepamietam jaki) bliźniaczo podobny.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#227 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 08:32

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Z tego co wiem to McCormick konstrukcyjnie zbliżony jest do ciągników Case serii MX, tyle że Case np 130KM miały silniki Cummins a MC ma perkins.
@Look19, a co do twojej opini na temt MF to chyba wyraziłeś ją jasno kilka postów wyżej więc nie musisz tego wałkować cały czas i powtarzać się.
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#228 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 08:35

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE o zbieżności konstrukcyjnej było by prościej powiedzieć gdyby @Look19 sprecyzował o jakie modele mu chodzi i z jakich lat przynajmniej

#229 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 08:53

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE "@mirasek daruj sobie ten sarkazm. Nie możesz przeżyć tego, ze ktoś skrytykuje maszynę którą posiadasz. Wiem, że ursus i zetor sa w stosunku do innych marek technologicznie zacofane, ale jeśli przesiądę się na jakiś zachodni ciągnik, to będzie to coś porządnego, a nie gówniany mf, tylko np. new holland, coś z sdf, john deere, fendt."-look a dlaczego akurat stawiasz NH i SDF wyżej od MF-a ?-moim skromnym zdaniem (tylko mnie tu nie krzyżować z racji posiadania JD proszę :))-właśnie JD i Fendt to taka najwyższa półka (oczywiście jak to wszystko w życiu bywa punkt widzenia zależy od punktu siedzenia-i jeżeli ktoś dajmy na to siedzi w NH uważa inaczej :o )-a dopiero potem reszta świata ba-takiego MF-a pozycjonowałbym zdecydowanie wyżej niż odpowiadającego mu mocą NH.
A teraz się zacznie ;[

#230 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 08:57

Zdecydowanie lepiej kupić sobie Zetora i blokadę włączać prawą nogą :o
JD z lat 89-95 to nieporozumienie, już sama okrągła kabina to pomyłka, technologicznie daleko w tyle za serią 3000/3600(zresztą mało jest ciągników tak zaawansowanych technologicznie jak ww. serie).

Kolego bez urazy ale nieporozumieniem jest to co wlasnie wypisujesz. Moze i ta kabia nie jest za piekna ale funkcjonalna dla kierowcy i relatywnie cicha. Gdybys posiadał podstawowa wiedze o JD to bys wiedział ze ciagniki z tamtych lat sa chyba najlepszymi produkowanymi modelami jak do tej pory.To sa słowa serwisantów z JD. Fakt nie maja tyle biegów pod obciazeniem bo tylko po jednym na kazdym biegu ale na pewno nie sa tak psujace jak MF choc z tym to jest bardziej wina operatora niz ciagnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 sierpień 2009 - 09:16

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Relatywnie cicha może jest, ale o 9 dB głośniejsza od mojego MF z tego samego rocznika(70 vs 79 db). Kabina w MF jest wg. Ciebie niefunkcjonalna?
Może jeszcze powiesz, że JD 3650 jest bardziej zaawansowanym ciągnikiem niż seria 3000?

#232 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 09:24

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE No nie rozumiem tu czegoś-zdaje się że mój JD głośniejszy nie jest od serii 30xx MF-a a ma 75 dB-z kolei te MF-y wydawały mi się głośniejsze :o -a wedle danych mają 71 dB...

#233 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 23 sierpień 2009 - 09:29

Relatywnie cicha może jest, ale o 9 dB głośniejsza od mojego MF z tego samego rocznika(70 vs 79 db). Kabina w MF jest wg. Ciebie niefunkcjonalna?
Może jeszcze powiesz, że JD 3650 jest bardziej zaawansowanym ciągnikiem niż seria 3000?

MF ma 77dB a JD 79dB chyba ze porownujesz jakiegos Mfa-a dwu letniego :o

#234 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 09:32

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE wg danych z konet MF ma 77 dB, a JD 79,5. Nowy MF 54** ma 74dB, ale przy 1500 obr/min jest irytujące jęczenie pomp hydraulicznych, 1400 niema i 1600 też ;[
Edit: Kolega był szybszy :o

#235 Share Misiek123

Misiek123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:KPK - Zarząd

Napisany 23 sierpień 2009 - 09:32

A czemu tylko z Mf-ami a ty chwalisz zetora ? Co do paliwożeroności mój Mf w MetalFachu spala 6l na godzine a ma 100km i 6 cyl co ty na to ? Mam w nim wałek 540eco i nawet 1500obr/min nie przekraczm i przestań tu oczerniac Mf-y jak ktoś nie chce niech nie kupuje ja polecam te ciagniki są oszczędne mają dużo biegów do każdej pracy jest odpowiednia prędkośc wcale nie sa lekkie bo 4800kg na 100km to nie tak mało

hahaha mój Ford marzy 5800 kg a ma 125 kucy :o
KPK Kumurun Team - zastępca Prezesa

#236 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 09:34

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Nie-porównywałem mojego czterolatka ze starym MF-em- http://www.dlg-test....rguson-3095.pdf

#237 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 23 sierpień 2009 - 09:35

wg danych z konet MF ma 77 dB, a JD 79,5. Nowy MF 54** ma 74dB, ale przy 1500 obr/min jest irytujące jęczenie pomp hydraulicznych, 1400 niema i 1600 też :)
Edit: Kolega był szybszy :o

troszke szybszy ale z tego samego żródla korzystalem ;[

#238 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 09:36

Relatywnie cicha może jest, ale o 9 dB głośniejsza od mojego MF z tego samego rocznika(70 vs 79 db). Kabina w MF jest wg. Ciebie niefunkcjonalna?

Czy ja napisałem ze jest??? Przeciez napisałem za ma tylko jeden bieg pod obcizeniem i nie napisałem ze w MF nie jest kabina funkcjonalna wiec nie szukaj zaczepki bo widze ze na ta przypadłosc choruje wielu posiadaczy MF. Ale nie kabina człowiek robi w polu tylko reszta ciagnika ktora w JD serii 3xxx nie odbiega wcale MF a przy tym jest na pewno mniej awaryjna.

#239 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 sierpień 2009 - 09:37

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE MF 3645 1995. Pod pełnym obciążeniem ma 74 dB, na luzie 70 dB. Mało który nowy ciągnik ma takie wyniki, nawet nowa kabina MFa (seria 6xxx)jest głośniejsza:p.
EDIT
SZczewko
Czy ja napisałem ze jest??? (...)
reszta ciagnika ktora w JD serii 3xxx nie odbiega wcale MF a

To jak w końcu? Sam sobie zaprzeczasz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 10:17

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Wiecie co zamknijcie ten temat bo to nie ma sensu napiszę swój ranking teraz ciągników i ci co mają mfy wielce się oburzą... no ale no cóż taka prawda ciągniki sporwadzone do Polski są to wielkie szroty które pochodzą jeszcze z rok i się rozsypią bo każdy ma natrzaskane 20tyś mth taka prawda i się nie oszukujmy ... ja mfa nie ganie za silnik bo naprawdę jest git ale za tą badziewną i nie potrzebną elektronikę i tyle... moim zdaniem załączanie wszystkiego mechnicznie uczyniło by mfa naprawdę godnym polecenia ciągnikiem a takto... lipa... Mój ranking:

1. Fendt
2. JD
3. Renault
4. Case
5. DF
6. NH/Fiat/Ford
7. Same
8. Zetor / Ursus
9. MTZ/ Pronar/ Belarus
10. MF
11. ITD

I jakbym miał kupować ciągniki to w takiej kolejności :o Dlatego zamknijcie już ten temat bo każdy jest tutaj innego zdania i tyle ... a wojna nam nie potrzebna...