Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE

371 odpowiedzi na ten temat

#181 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 08:08

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE A czy przypadkiem to nie są te same skrzynie biegów, tylko że 32 biegowa jest z super reduktorem? W nowych MF są do wyboru skrzynie16, 24 z reduktorem i 32 z super reduktorem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Dzisiaj, 19:42
  •  

#182 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 08:30

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Wydaje mi się, że główna budowa skrzyni zbytnio się między sobą nie różni. Tak jak w zetorze 10/2,20/4,12/12. Przekładnie mają po 5 biegów w głównym zakresie, a 12/12 ma szósty zamiast wstecznego. Tutaj jest pewnie tak samo.
@Waldekps2: a jaki to był numer(chętnie bym poczytał sobie)?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#183 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 09:09

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Nikt nie narzeka na zachodniaki bo jak się każdy poprzesiadał z C360 to jak ma narzekać ... ale gdybym nie miał kumpla który handluje zachodniakami to bym nie wiedział ile każdy średnio sprwadzony ciągnik ma mth... mianowicie ok. 20 tyś mth... Każdy!!! Bez wyjątków... On MFa nie sprowadza od ponad roku... po niefortunnej wpadce mianowicie oddał go do malowania lakiernik porozłączał kable później podłączył i przedni napęd padł.... U mnie w okolicy 50km mało który handlarz sprowadza MFy... No ale ilość mth tyczy się wszystkich ciągników i żeby kupić coś poniżej 20 tyś mth to trzeba sie sporo naszukać... taka prawda... I wg mnie trzeba kupować ciągniki stosunkowo tanie w naprawie jeszcze... Tak jak z samochodami... za miesiąc wystawiam ojca golfa III Varianta 1.9TD z 94 roku bo po przejechaniu 30 tyś km zaczyna on się sypać ale ma oryginalnie nakręcone 290tyś km... więc on długo już nie pociągnie...

#184 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 09:19

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE @Luke16 masz rację. Zadbane ciągniki z zagranicy z małym przebiegiem pochodzą tylko i wyłącznie od rolników, bądź firm komunalnych , a najlepsze są te ostatnie. Mój znajomy takiego kupił. Bodaj ma dosyć żwawy silnik z tego, co mówił(wcześniejmiał ursusa 904).

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

#185 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 10:02

Wydaje mi się, że główna budowa skrzyni zbytnio się między sobą nie różni. Tak jak w zetorze 10/2,20/4,12/12. Przekładnie mają po 5 biegów w głównym zakresie, a 12/12 ma szósty zamiast wstecznego. Tutaj jest pewnie tak samo.
@Waldekps2: a jaki to był numer(chętnie bym poczytał sobie)?

Agromechanika nr3 z marca 2009. Speedshift ma 4 biegi + jeden półbieg, reduktor i rewers a Dynashift ma też 4 biegi + 4półbiegi, reduktor i rewers.

#186 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 11:19

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE A co sądzicie o Landini (chodzi mi o te okrągłe modele, które są lub były produkowane w ostatnich latach)?

#187 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 12:02

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE To sądzimy : http://www.agrofoto....&...st&p=314405

#188 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 14:01

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE @jaro gdybym znalazł w tamtym temacie satysfakcjonujące mnie informacje, wówczas nie pytałbym się o landini w tym temacie. Tak w ogóle można by połączyć te tematy, bo są ze sobą spokrewnione.

#189 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 14:35

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE A landini to nie czasem mf w innej obudowie a raczej kolorystyce?? :)

#190 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 14:48

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Niktóre modele są spokrewnione, ale nie wszystkie: http://www.konedata....iniStarland.htm http://www.konedata....niLegend120.htm , dlatego pytam o te niespokrewnione(czyt.: nowsze).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 14:50

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE zależy jakie serie i z których lat, nowe nie maja z MF nic wspólnego no może poza silnikami perkinsa, starsze landini z serii 6550-8550 oraz 10000-14500 mają swoje odpowiedniki w kolorze czerwonym co do innych serii to nie jestem pewien czy mają jakieś odpowiedniki czerwone,
osobiście posiadam landiniego 7550 od lutego i z tego co zrobił te ok 200 mth to mogę powiedzieć że ciągnik jest godny polecenia

#192 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 14:55

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE W moim poprzednim poście jasno i wyraźnie podkreśliłem, że interesują mnie tylko te modele, które są już okrągłe(nowsze), więc proszę o poradę użytkowników Landini, ale tych nowszych.

#193 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 15:02

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE tylko poco się czepiasz jak ja pisałem post jak twojego jeszcze nie było i nie był on odpowiedzią na twoje pytanie tylko na post @Luke16

#194 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 16:47

W moim poprzednim poście jasno i wyraźnie podkreśliłem, że interesują mnie tylko te modele, które są już okrągłe(nowsze), więc proszę o poradę użytkowników Landini, ale tych nowszych.

Mam powerfarma 95. Moją opinie o nim mozesz znalesć w tym temacie: http://www.agrofoto....t...60&start=60
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#195 Share Misiek123

Misiek123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:KPK - Zarząd

Napisany 22 sierpień 2009 - 17:34

forda lub starego same

a dlaczego !!? :)
KPK Kumurun Team - zastępca Prezesa

#196 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 22 sierpień 2009 - 18:08

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE ja jeszcze odnośnie posta kolegi look19 fakt te skrzynie są awaryjne, ale w większosci defekty spowodowane są złą obsługą np wpychanie biegu na siłę czy przerzucanie z szosowego na polowe podczas jazdy itp itd....mysle ze zaden ciągnik na zsynchronizowanej skrzyni tego nie lubi

co do tej serii o którą ptyasz ciągniki powyżej 100 koni nie pracowały przy bronkach i odśnieżaniu :) ktoś kto kupuje za granicą taki ciągnik ma napewno troche hektarów i wykorzystuje go tak żeby jak najszybciej się zwrócił, i jak już się prawie do niczego nie nadaje to sprzedaje polakowi który często odmładza go o 10tyś mth. i opycha dalej

#197 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 18:48

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Dzięki @zbigi123. Chociaż ty trochę kumasz na tym forum. A co do mf-ów serii 6000(następca serii 3000) to nie są one wcale lepsze. Dzisiaj był u mnie wujas i mówił, że jego znajomy ma oberwany przedni napęd - model 6120, a ciągał on tylko 4 skibowy, zagonowy pług 14 calowy, resorowy i grubera 2,2 i oznacza to, że jedno w tej serii poprawili, a drugie spartolili, bo w serii 3000 nie słyszałem jeszcze o oberwanym przodzie - ten podzespół musiał być akurat wytrzymalszy. Co do najnowszych MF-ów, to każdy debil może nim pracować (co do tej pory było niemożliwe), bo ma on tyle elektroniki, że myśli ona za kierowcę. Więcej na ten temat jest w dodatku Top technika rolnicza 01/2009.

#198 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 19:02

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE Hmm-look19-to nie jest tak że jak ktoś pisze że trafił mu się awaryjny sprzęt to zaraz wszystkie ciągniki tej marki są do czterech liter-ja np. fanem Landini nie jestem ale też daleki jestem od tego żeby zaraz zmieszać go z błotem.
Zauważyłem niestety ostatnimi czasy że sprzęt rolniczy jest coraz bardziej kiepskiej jakości-jak parę dni temu obejrzałem nową belarkę Metalfachu to niniejszym chciałbym przeprosić i błagać o wybaczenie osoby którym (może-nie pamiętam) nieopatrznie zareklamowałem ten wyrób-w porównaniu z moim pochodzącym z początków produkcji wyrobem obecna prasa to nawet na nazwę szrotu nie zasługuje-piszę to będąc zdrowy na ciele i umyśle :).

#199 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 19:25

Co do najnowszych MF-ów, to każdy debil może nim pracować (co do tej pory było niemożliwe), bo ma on tyle elektroniki, że myśli ona za kierowcę. Więcej na ten temat jest w dodatku Top technika rolnicza 01/2009.

No Fendt, Case , NH, i wszystkich innych elektroniki nie ma :)
A cóż to takiego co w MF ( z TT 01/2009) myśli za kierowcę, bo mam i jakoś nie zauważyłem, no może oprócz takiego wielkiego udogodnienia ja wyłączanie przedniego napędu powyżej 15 km/h :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 19:45

Ciągniki "zachodnie" UŻYWANE @bogdan o to , co napisałeś właśnie chodzi. Wielu użytkowników mf_ów zapomina o wyłączeniu blokady na 4 koła i wystarczy lekko skręcić kierownicą, aby rozwalić tylny most - a to za sprawą kłowej blokady, która powinna zostać zastąpiona przez tarcze cierne w kąpieli olejowej, bo dzięki nim przy skręcie przedni napęd ma choć trochę poślizgu, a w kłowej tego nie ma.