Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dominator 56 - problemy z pasem jezdnym

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share malaga

malaga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 20:10

Dominator 56 - problemy z pasem jezdnym Witam wszystkich forumowiczów mam powazny problem z dominatorem 56 jeżeli ktos moze mi pomóc będe bardzo wdzięczna :) Kombajn jest u nas już 7 sezon, mamy 20 ha swojego pola plus ok. 60 ha usług, czasem więcej. Rok prod. 81, do tej pory nie było większych problemów, wiadomo sprzęt nie jest nowy, normalne duperele trzeba było wymieniać. W zeszłym roku juz pod koniec sezonu wymienilismy pas jezdny ( na niemiecki zamiennik, nie pamiętam juz firmy), zniwa dokończylismy (wykosilismy jeszcze jakieś 7 - 10ha), w tym roku po wykoszeniu ok. 4 ha, pas znowu trzeba bylo wymienić, nie urwal sie tylko się "strzepil" a po zdjeciu rozlecial sie w rekach. Kupiliśmy nowy, stary poszedl do reklamacji, myśleliśmy że może cos nie tak z pasem itp. Teraz na tym nowym zrobilismy z nowu z 10 ha i jak dziś zjechaliśmy do domu po wykoszeniu 5,5 ha okazało sie że pas znowu się strzępi, odzieliła się już warstwa dolna od górnej i popaliło boki, a koło było takie gorące że nie dało się ręki przystawić :) Dodam jeszcze że pola u nas są pagórkowate :( czasami dosyc bardzo żeby nie powiedzieć "pagór z pieca na łeb" , na liczniku ha jest 1600, tylko kto wie kiedy ten licznik byl założony;) Nie wiem co to może być, szczyt żniw, mechanika nigdzie nie znajdziesz :) prosze o opinie wasze zdanie pzdr

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Claas Dominator 96 Cena do negocjacji

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Claas
  • 80000.00 PLN
  • 19 cze 2017
Claas Dominator 88 MAXI

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Claas
  • 120000.00 PLN
  • 31 maj 2017
Claas Tucano 320

• 385000.00 PLN
  • 20 maj 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dominator 56 - problemy z pasem jezdnym Dzisiaj, 17:42
  •  

#2 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 20:43

Dominator 56 - problemy z pasem jezdnym Pas się ślizga i go przypala sprawdź czy nie masz zaoliwionych kół na których pracuje pas.Najlepiej to je odtłuścić i przeczyścić papierem ściernym żeby pas miał większą przyczepność.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#3 Share malaga

malaga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 20:49

Dominator 56 - problemy z pasem jezdnym dzieki za odpowiedz, ale niestety to nie to bo koła sa czyste. Co jeszcze obstawiasz?

#4 Share FachowiecXD

FachowiecXD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 15:20

Dominator 56 - problemy z pasem jezdnym A koło nie ma luzu .Bo sam mam dominatora 56 to miałem podobny problem z kołem napedzającym młocarnie zerwało mi 2 nowe pasy.Okazało się że zerwało klin i koło miało bicie. Radze rozebrac koło

#5 Share classmercator

classmercator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 08:11

Dominator 56 - problemy z pasem jezdnym I jak kolego rozwiązałes ten problem z pasem jezdnym ?? Bo ja mam taki sam problem i nie wiem jak go rozwiązac ;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share piesyn

piesyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 16:36

Dominator 56 - problemy z pasem jezdnym Według mnie to nie wina pasa jezdnego tylko koła ,po którym owy pas chodzi.

#7 Share classmercator

classmercator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 14:34

Dominator 56 - problemy z pasem jezdnym Noo a jesli to wina koła to co moze byc w nim nie tak ??? ;/

#8 Share piesyn

piesyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 13:33

Dominator 56 - problemy z pasem jezdnym Koła pasowe czyli te ,po których pas chodzi są podrobione.

#9 Share malaga

malaga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 20:21

Dominator 56 - problemy z pasem jezdnym Macie rację, że winne było koło po rozebraniu okazało się że do wymiany są tuleje i ten klin o którym pisze @Fachowiec.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share classmercator

classmercator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 28 sierpień 2009 - 16:07

Dominator 56 - problemy z pasem jezdnym A co robiłes z tymi kołami , i jaki był koszt całego remontu ?? :D