Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problemy z ukladem kierowniczym

262 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 14 styczeń 2011 - 19:02

Problemy z ukladem kierowniczym Witam,

jakiego gwintownika użyć do przegwintowania starego otworu pod kolumną kierownicy w c360? Chodzi mi przede wszystkim o średnicę ;) nie mam takiego, muszę kupić, a więc metoda prób i błedów odpada.
Pozdr.

Edytowany przez Indiana, 14 styczeń 2011 - 19:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problemy z ukladem kierowniczym Dzisiaj, 15:43
  •  

#142 Share pawel112

pawel112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 maj 2011 - 22:25

Problemy z ukladem kierowniczym Szanowni koledzy czy może mi ktoś podać wskazówki jak wyregulować odpowiednio układ kierowniczy w C-360? Nadmienie, że wymieniłem półosie, tuleje i łożyska na sworzniach. Przy ruchu kierownicy w prawo jest więcej skrętu niż w lewo. Za odpowiedzi w powyższej sprawie z góry dziękuje.

#143 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 28 maj 2011 - 07:36

Problemy z ukladem kierowniczym Ustaw koła prosto, rozkręć drążek idący od układu kierowniczego, ustaw kierownicę prosto i tak skręć drążek aż wejdą śruby do ściskania gałki. Krańcowy op€r musi być zawsze na ogranicznikach przy zwrotnicy, nigdy na układzie. Często zdarza się że winę za różnice między prawym a lewym skręcie ponoszą ograniczniki przy zwrotnicy.
KPK Kumurun Team

#144 Share MiniRolnikXD

MiniRolnikXD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 15:21

Problemy z ukladem kierowniczym Siema. Mam problem z ukladem kierowniczym w U-R-S-U-S C-4011, a mianowicie: Kiedy ciągnik stoi w miejscu i kiedy poruszy się kierownicą to przez chwile kola nie reagują, dopiero jak się więcej skręci.
W trakcie jazdy jest gorzej :D Dobrze wiecie jak to jest mieć w rowerze scentrowane kola co nie? No to kiedy wrzuce 5-ty bieg to te koła gonią na prawo i lewo :P Kolega się pytał czy odpadną oO . I mam pytanie, czy te koła mogą odpaść?! To strasznie wygląda :D Na mniejszych biegach tego aż tak nie widać, więc narazie da się jeździć.

#145 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 16:11

Problemy z ukladem kierowniczym Jak to jeszcze oryginalny układ 40-ki to wyrobione są w nim kamienie i mozliwe że nakrętka. Sprawdz też gałki na drążkach, tulejki zwrotnicy i sworzeń osi bo to też wpływa na trzepoczące koła. Nie odlecą spoko tylko drastycznie wzrosnie zurzycie tych elementów o których wspomniałem wcześniej i opony będzie ścinało w zawrotnym tempie.
KPK Kumurun Team

#146 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 21:21

Siema. Mam problem z ukladem kierowniczym w U-R-S-U-S C-4011, a mianowicie: Kiedy ciągnik stoi w miejscu i kiedy poruszy się kierownicą to przez chwile kola nie reagują, dopiero jak się więcej skręci.
W trakcie jazdy jest gorzej :D Dobrze wiecie jak to jest mieć w rowerze scentrowane kola co nie? No to kiedy wrzuce 5-ty bieg to te koła gonią na prawo i lewo :P Kolega się pytał czy odpadną oO . I mam pytanie, czy te koła mogą odpaść?! To strasznie wygląda :D Na mniejszych biegach tego aż tak nie widać, więc narazie da się jeździć.

Proponowałbym założenie wąsów kierowniczych od 60, oraz drążka poprzecznego i ustawić zbieżność kół. Wtedy już na pewno by tak nie latały. W 40 wystarczą niewielkie luzy w przekładni i innych elementach układu kierowniczego, żeby były problemy ze zbieżnością.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#147 Share rodak

rodak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 12:58

Problemy z ukladem kierowniczym Witam i proszę o radę. Nabyłem ostatnio 360 z 1978 i wszystko jest tak jak w 60 opróch zwrotnic które są od 4011 tzw resorowane no i koła 18 . Zwrotnice nadają się do remontu i nie wiem teraz co robić czy remontować czy zmienić na zwykłe co mnie drożej wyniesie. Jakie macie opinie na temat miekkich przodków.

#148 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 17:05

Problemy z ukladem kierowniczym miekki przod swietna sprawa
os na wymiane to koszt ok.700zl wiec jesli tylko zwrotnice to wydaje mi sie ze warto

Polska B

#149 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 08 wrzesień 2011 - 10:28

Problemy z ukladem kierowniczym Witam. Cieknie mi olej z kolumny kierowniczej. Czy tam pod spodem jest uszczelka tak jak w trzydziestce?

#150 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 08 wrzesień 2011 - 14:10

Problemy z ukladem kierowniczym Może uszczelniacz puszcza przy drążku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 08 wrzesień 2011 - 15:16

Problemy z ukladem kierowniczym Nie, tam jest szczelnie.

#152 Share Gospodarz100

Gospodarz100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 14 październik 2011 - 19:53

Problemy z ukladem kierowniczym Witam.
Miałem w luzy kierownicy prawie pół obrotu. Wymieniłem łożyska, a problem pozostał tylko, że w mniejszym stopniu. Nie wiem co dalej, może macie jakieś pomysły?

#153 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 15 październik 2011 - 05:46

Problemy z ukladem kierowniczym Tu nie ma co pomysłami sypac tylko luzu szukać. Moze być śruba w układzie, luz na osi wąsa, na gałkach, zwrotnicach lub sworzniu osi. Trzeba szukać.
KPK Kumurun Team

#154 Share Gospodarz100

Gospodarz100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 15 październik 2011 - 18:49

Problemy z ukladem kierowniczym Przede wszystkim głownie chodzi mi o kolumne , jak jade w polua kierownice trzymam ruwno to ramie kolumny sie rusza śruba wkręcona na maksa niewiem czy szlimaki wydarte.

#155 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 15 październik 2011 - 18:54

Problemy z ukladem kierowniczym A to trza było od razu. Sprawdz czy wąs nie rusza się na wieloklinie. Czasem nakrętka dojdzie do końca a wąs dalej się rusza. Trzeba wtedy podkładke podłożyć. Poza tym może być luz na osi wąsa, śrubie lub nakrętce.
KPK Kumurun Team

#156 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 październik 2011 - 19:03

Witam.
Miałem w luzy kierownicy prawie pół obrotu. Wymieniłem łożyska, a problem pozostał tylko, że w mniejszym stopniu. Nie wiem co dalej, może macie jakieś pomysły?

Same łożyska to nie wszystko,luz na wale kierownicy reguluje się podkładkami przy nie zamontowanym wale głównym, luz kierownicy śrubą z prawej strony kolumny. Reszta tak jak kol. Seweryn pisze.

Edytowany przez MAT912, 15 październik 2011 - 19:06.

#157 Share Gospodarz100

Gospodarz100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 20 październik 2011 - 19:07

Problemy z ukladem kierowniczym Seweryn Własnje jest luz na wałku frezowanym nie na frezie cały wałek z ramienien sie rusza czy da sje zmnjejszyć ten luz.

#158 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 20 październik 2011 - 21:41

Problemy z ukladem kierowniczym To znaczy jest luz na wałku znaczy goni wałek na boki czy na układzie, na wycinku koła zębatego zazębiającego się z nakrętką kolumny to znaczy goni do przodu i tyłu wąs a wałek w obudowie jest sztywnyw ? Jeśli wałek goni w obudowie to według katalogu do wymiany łożysko igiełkowe a jeśli wąs to z prawej strony układu jest śruba da kasowania luzu na zębatce. Dokręć i po sprawie chyba że będzie do wymiany.
KPK Kumurun Team

#159 Share Gospodarz100

Gospodarz100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 21 październik 2011 - 19:09

Problemy z ukladem kierowniczym Wałek w obudowie jest sztywny.Wąs z wałkiem goni do przodu i do tyłu, a śrubę z prawej strony mam wkręconą na maksa.I ciągle wąs goni do przodu i do tyłu.Co będzie do wymiany?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 21 październik 2011 - 21:41

Problemy z ukladem kierowniczym No na to wygląda. Luz może być na zębatce lub na nakrętce. Rozbieraj i tyle. Możesz sprubować dać dłuższą śrube poz. 41od kasowania luzu może pomoże.

http://tractoor.pl/i...C-360 3P/27.jpg

KPK Kumurun Team