Rafiiiiiiiiii

Problemy z ukladem kierowniczym

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bears    540

Masz przestawiony wąs na kolumnie, z resztą w tym zawsze jest asynchroniczny skręt i w jedną stronę jest większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Witam. Mam pytanie odnośnie kolumny w 4011. Otóź mam spory luz, cięzko ciagnik utrzymać w prostej linni. Wiem że są kamienie dociskowe (jeszcze oryginał 40tka) czy jest możliwość dociśniecia ich bez rozbierania kolumny ? Czy awaria możę być głębsza ? Ktoś może miał taki przypadek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz320    5

może mi ktoś powiedzieć czemu śruba likwidującą luz wystaje tak mało że ledwo łapie nakrętka kontrująca ? wszystkie łożyska nowe podkładki od spodu założone na łożysko dociskowe  że nie ma deka luzu , tryb ten ślimakowy zmieniony, ten drugi co wychodzi z kolumny został stary niestety ponieważ nowe były wadliwe, nie wchodziły śruty więc założyłem stary lecz nie widać śladów zużycia 

Ile powinna wystawać ta śruba kontrująca ? 

Tak czy tak kolumna nie ma żadnych luzów.

Ma ktoś patent na dobre uszczelnienie śruby kontrujacej bo już leje a założyłem tam oring 

 

IMG_20230328_110231.jpg

Edytowano przez Mateusz320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomekxx1
      Witam. Ostatnio postanowiłem założyć do swojego ciągnika wspomaganie złożone własnoręcznie. Wspomaganie zostało skompletowane z orbitrola i siłownika od bizona oraz pompy hydraulicznej od C-330. Podczas gdy kręcę kierownicą kompletnie nie idzie ukręcić. Kręci się tak jakby coś w środku blokowało, czuć lekkie przeskakiwanie. Podczas kręcenia w prawo słychać również z pompy dźwięki jakby coś tarło, chrympało czy jak by to nazwać. Co może być winne w takiej sytuacji?
    • Przez pronarek
      Mam prośbę chcę przerobic w swojes sześćdziesiątce układ kierowniczy
      na orbitol albo inny , byle by się lekko kręciło jak ktos ma pomysł albo jakieś fotki
      takiej przerobki prosze wyslijcie.
    • Przez PaweLisowicz
      Witam. Chciałbym dać do remontu kolumnę kierowniczą od c-360. Potrzebuję informacji jaki mniej więcej jest koszt części. Zauważyłem że kierownica ma luz przód-tył, luz  1/5 obrotu i ta obudowa kierownicy ( połączona gumową osłoną na zdj) lata sobie góra dół. Daje kilka zdjęć.



    • Przez Mateusz320
      Witam już dwa razy uszczelniam śrubę likwidującą luz kolumny jest tam oring w sklepie z częściami dał mi oring założyłem nowy i dalej wyciek może ktoś zna odpowiedni rozmiar oringu lub inny sposób na uszczelnienie?

    • Przez Agra
      Potrzebuję wymienić uszczelniacz kolumny kierowniczej ten który  jest pod ramieniem głównym.
      Czy jest szansa na wymianę beż zdejmowania kolumny.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj