Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problemy z ukladem kierowniczym

262 odpowiedzi na ten temat

#241 Share luki530

luki530

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 27 marzec 2015 - 23:35

Problemy z ukladem kierowniczym Sprawdziłem i mam luz na łapie tej wystającej z kolumny lecz luz na kierownicy jest taki że on po prostu nic nie łapie wtedy wewnątrz lata leciutko. Co to może być?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problemy z ukladem kierowniczym Dzisiaj, 20:24
  •  

#242 Share luki530

luki530

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 10:34

Problemy z ukladem kierowniczym https://youtu.be/iU-oz6r50fs a tu jest film na którym jest nagrany ten luz.

#243 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 17:57

Wyrąbany wieloklin na wąsie i osi wspomagania. Chyba przyszedł czas na orbitrol.

Ostatecznie możesz założyć siłownik wspomagania na osi tak samo jak do orbitrola a podłączyć go do rozdzielacza w serwomechaniźmie. Ktoś na necie miał tak i chwalił. Nie wiem czy nie Mani.

KPK Kumurun Team

#244 Share luki530

luki530

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 00:02

Problemy z ukladem kierowniczym Orientacyjnie jakie koszty naprawy? Mam nowego NH więc 60tka dużo nie robi i dwa tysiące to skoro jak na ten ciągnik włożyć w niego :/

#245 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 07:35

Odkręć nakrętkę dla pewności i sprawdź czy podkładka sprężysta nie oparła się o wieloklin. Jeśli tak to załóż podkładkę o średnicy wewnętrznej większej niż średnica wieloklina i dokręć porządnie.

Ostatecznie możesz wymienić dla świętego spokoju uszczelniacz a ramie posadzić na np. kleju do łożysk.

KPK Kumurun Team

#246 Share luki530

luki530

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 10:41

Problemy z ukladem kierowniczym Nakretke ta trzymająca ta łapę która ruszam na filmie tak? Jeśli to jest ten problem to czy objawial by on się luzem na kole kierownicy?

#247 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 10:55

Tak ta nakrętka która trzyma wąsa. Ten luz na pewno odbija się na kierownicy.

KPK Kumurun Team

#248 Share luki530

luki530

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 22:16

Problemy z ukladem kierowniczym Dobra byłem dzisiaj i zrobiłem najpierw to kasowanie luzu z prawej strony. Tak jak kazałeś nie ma maxa i znikło bardzo dużo luzu. Więc dalej biorę się za nakrętkę na wąsie i kiedy już miałem odkrecac z mocną siłą okazało się ze można obracać ręką wiec dokrecilem mocno i luz z filmiku znikł. Na kierownicy zostało go dosłownie pół centymetra wiec jestem mega zadowolony ale jeszcze zauważyłem ze jak złape za kolo kierownicy to lata ono na boki w kolumnie. Nie dużo ale coś lata. Czy coś z tym robić czy nie ma sensu? Został mi luz na przegubach. Będę wymieniał wszystkie 4. Czy są gdzieś jakieś instrukcje jak to potem wyregulować żeby skręt był i w lewo i prawo po równo możliwy? Jak domowo sprawdzić zbieżność? Dzięki bardzo za pomoc i pozdrawiam :)

#249 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 06:42

Kierownica goni sobie w kolumnie lekko na boki bo nie ma tam zdaje się łożyska tylko jakaś tulejka. tak mi coś świta.

Układ kierowniczy musisz ustawić tak by koła przy max skręcie opierały się na ogranicznikach. Kierownica na środek, koła prosto i załóż wąsa. Resztę skorygujesz jeśli coś się nie zmieści na podłużnym drążku. 

Zbieżność ustawisz dosłownie na dwie listewki.

http://instrukcja.pl...raw_1#photo_top

Strona 91.

KPK Kumurun Team

#250 Share luki530

luki530

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 16:48

Problemy z ukladem kierowniczym Jeszcze jedno pytanie bo nie mogę ogarnąć sprawy przegubów. Na farmexpert.pl dostępne są 4 rodzaje. Krótki z gwintem i bez oraz długi z gwintem i bez czyli.W 60tce mamy dwa przeguby między kołami i dwa na ppodłużnym drążku czyli też cztery. I teraz pytanie jakie to są przeguby. Wszystkie 4 inne czy jakie mam kupić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 07 kwiecień 2015 - 09:03

W drążku poprzecznym masz jeden z gwintem, drugi długi bez gwintu, przy drążku od kolumny będzie jeden z gwintem i drugi krótki bez gwintu.

KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

#252 Share Norbi03

Norbi03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 21:58

Siema:)

Jak usunąć luz na kierownicy w takiej kolumnie jak w linku?

https://www.google.p...ub.html;615;461

mam nie duży luz i chcialbym go całkowicie zlikwidować smile.png

#253 Share luki894

luki894

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 maj 2015 - 22:38

Witam!

mam problem z układem kierowniczym mianowicie gdy kręce w lewo to idzie leciuteńko a w prawo do połowy idzie w miare potem jest cięzko.

nie wiem z czym jest problem oś po regeneracji cała z wysówami, powietrze ok, wszystko na smarowanie, ojej w kolumie jest.

przestawianie zbieżności nie pomaga.

Podpowiedzcie mi co może być nie tak.

#254 Share hek

hek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 sierpień 2015 - 12:32

ktoś pisze że kto smaruje ten jedzie,ja twierdzę że jak smaruje to stoi,jak nasmaruje to pojedzie-pozdrawiam

#255 Share TheMariko12

TheMariko12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja (CC,SC) i wszystkie odmiany sportowych aut
    Lakiernictwo

Napisany 14 grudzień 2015 - 16:03

Witam

Po regeneracji przedniej osi płaskiej w 360, wymianie (tulejki, łożysk),ciągnik ściąga na lewo, jak to poprawić ??

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

Sprzedam

NOWE CZĘŚCI DO URSUSÓW 360/355/4011/330 Z PRL , PISAĆ NA PW

#256 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 20:14

Ustawić zbieżność. 

KPK Kumurun Team

#257 Share Dom612

Dom612

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 08:13

Witam. Mam problem z kolumną kierownicy w mojej c-360. Mianowicie pojawił się duży opór podczas skrętów zarówno w prawo jak i w lewo. Wiosną wymieniłem jedną półoś bo wybiło mi tuleje wewnątrz i bardzo wytarło stworznia . Z obydwu stron zostały wymienione łożyska pierścienie oporowe zwrotnic i uszczelki. Ponadto wymieniłem wszystkie końcówki drążków bo miały znaczące luzy,  a kierownica dalej stawia duzy opór, wcześniej na postoju z dodatkowym obciązeniem na przodzie 250 kg jedna ręka bardzo lekko pracowała, a teraz nawet obiema jest trudno bez obciążnika ukręcić nią. Dodam ze co rok zmieniam olej w kolumnie na nowy, ustawiłem zbieżność, obie zwrotnice są dobrze nasmarowane, jedynie przednia oś na wieszaku ma lekki luz ale i wcześniej miła a kierownica lekko chodziła. Jak uniosę przód do góry to przy skręcie kierownica czuć lekki opór i jakieś przeskakiwanie. Proszę o jakieś sugestie co może być przyczyną tej usterki, czyżby coś w mechanizmie kolumny się posypało?

#258 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 08:25

Odepnij drążki i sprawdź dla pewności jak ciężko chodzą zwrotnice, ciśnienie w oponach. Jeśli lekko to szukaj winy w kolumnie zgrzytów, przeskakiwań jak wspomniałeś.  Jeśli są rozbierz ją i przeglądnij. Za bardzo nic innego nie idzie wywróżyć.

KPK Kumurun Team

#259 Share Dom612

Dom612

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 08:50

Ciśnienie w oponach mam 4 bary bo wczoraj rozciąłem oponę i musiałem nowa kupić, jakaś czeska tylko mieli w sklepie i profil ma wyższy od tej starej i przy mniejszym ciśnieniu bardzo jak na kapciu stoi i jeszcze ciężej kręcić. Dzięki za podpowiedź to przeoczyłem jutro zrzucę drążki i zobaczę jak zwrotnice chodzą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia