Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problemy z ukladem kierowniczym

262 odpowiedzi na ten temat

#201 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 10 luty 2013 - 22:21

Problemy z ukladem kierowniczym No właśnie to ta przekładnia a od 168000 były montowane przekładnie stosowane do końca.Tak że może wałek dostaniesz.A co do tego wałka to co z nim nie tak.Gwint d*pnięty to poprawić i tyle

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problemy z ukladem kierowniczym Dzisiaj, 01:03
  •  

#202 Share kzarczyn

kzarczyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 11 luty 2013 - 07:34

Problemy z ukladem kierowniczym Wałek był spawany, tzn ktoś dospałał końcówkę wału do istniejacego, i je test idealnie osiowo. Przez to kierownika chodzi mimośrodem razem z rurą i wyrabia maskę. Do tego ktoś zaklepał gwint trzymający kierownicę i tego już się nie da zreaniwować. Kierownicę musiałem ciąć, bo mi irmowy ściągacz pękał, tak się zapiekła.
W najgorszym przypadku zostawię ten wałek, obspawam rurę, utnę gwint, nawiercę otwór i nagwintuję pod śrubę. chciałem to jednak zrobić tak jak powinno być.
Jak z tymi narzedziami, potrzebne są jakieś ściągacze, czy da radę normalnie?

#203 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 11 luty 2013 - 11:31

Problemy z ukladem kierowniczym Raczej ściągacze to nie chyba że by łożysko trza wymienić na wałku no to raczej tak ale z przecinaka powinno zejść.Wałek możesz uciąć i ustawić idealnie i pospawać a gwint możesz na wierzchu pod szlifować i poprawić albo naciągnąć nowy mniejszy.

#204 Share lukaszursus904

lukaszursus904

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 15:35

Problemy z ukladem kierowniczym stary temat ale cos ciekawie więc zapytam :)
posiadam 4011 zetorka i orginalną kolumne i teraz pytanie czy jak bym zdemontował jeden wąs np prawy i zostawił na lewym i załozył drązek poprzeczny z przodu to było by ok ?? a chodzi o to ze przeszkadza mi ten drążek głownie dlatego ze niemoge tam zrobic podłogi bo zanirza sie nizej jak poziom podłogi :) a lewy to juz sie obuduje :)

#205 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 15:40

Problemy z ukladem kierowniczym Działać pewnie by działało. Tyle że oryginalnie każde koło jest skręcane za pośrednictwem dwóch kamieni wchodzących w nakrętkę w układzie. Czyli w sumie cztery, dwa na koło. I nie było to specjalnie trwałe. Jak jeden komplet obciążysz dwoma kolami pewnie w strasznie krótkim czasie nabierze takich luzów że szok.
KPK Kumurun Team

#206 Share bonzaj_pako

bonzaj_pako

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 18:04

Problemy z ukladem kierowniczym moze ukręcic ci sie wałek kolumny albo cos pęknie w kolumnie gdzie sa te kamienie. za duze obciążenie bedzie na tym jednym ramieniu

#207 Share RolnikSwD

RolnikSwD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 16:19

Problemy z ukladem kierowniczym Witam
Czy ktoś spotkał sie z problemem luzowania sie kolumny kierowniczej w ursusie c360 i się uporał z tą dolegliwością? Ja mam tak, że po przejechaniu ok 3 km 2 śruby od strony kierowcy są już poluzowane.

Pozdrawiam

#208 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 16:37

Problemy z ukladem kierowniczym Kolego na początek to,, wykasuj'' luzy w układzie kierowniczym i przyklej kolumnę na silikon.

#209 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 17:01

Problemy z ukladem kierowniczym Kupiec dobry klej i zkręcic na kleju , a przy okazji przewiercić i dać śruby od spodu

#210 Share RolnikSwD

RolnikSwD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 17:02

Problemy z ukladem kierowniczym W układzie kierowniczym brak luzów bo mam wszystkie nowe sworznie, tuleje, zwrotnice i końcówki drążków. Dzięki za radę z silikonem, zastosuję ją.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 17:27

Problemy z ukladem kierowniczym witam ja miałem ten sam problem tylko w c330 a przyczynom jest rozrobienie otworów w kolumnie na tych śrubach gdzie przykręca się kolumnę do bloku skrzyni . Możesz dać to na klej albo usunąć luzy w układzie kierowniczym , na pewno to działanie nie zaszkodzi ale i też nie pomorze . Ja to zrobiłem tak, cała kolumna wyciągnięta otwory były na 8 mm przewierciłem na 10mm ,poszedłem do tokarza by dorobił mi nowe szpilki czyli gwinty m 8 a w miejscu kolumny 10mm od tej pory mam spokój już od kilku lat . Pozdrawiam

#212 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 16:19

Problemy z ukladem kierowniczym w naszej pomogla wymiana szpilek na nowe
przykrec dobrze szpilki do obodowy, a pozniej zakladaj kolumne

Polska B

#213 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 21:47

Problemy z ukladem kierowniczym po pierwsze nowe szpilki dobrze odtłuścić i na klej i nie ma prawa puścić

#214 Share tomasz2555

tomasz2555

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 luty 2014 - 16:39

Problemy z ukladem kierowniczym WITAM PANOWIE prosze pomorzcie mi wlasnie mam zamiar tez sprobowac przerobic kolumne kierownicza
w c 4011 na kolumne od c-360 poniewaz ta co rok musi byc robiona bo wystepuja takie luzy ze masakra.
Prosze was o jakies zdjecia jak zrobic podstawe pod kolumne od c-360 , nie chcialbym nic spawac poniewaz jest to odlewane zeliwo i roznie moze byc z nim podczas spawania. prosze o zdjecia jakies z gory dziekuje za odpowiedz

#215 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 13 luty 2014 - 18:25

Problemy z ukladem kierowniczym Lepiej załóż wspomaganie. Cena nie wiele większa a korzyść ogromna. O ile znajdziesz coś w używkach. Kolumnę 60-ki olał bym totalnie.
KPK Kumurun Team

#216 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 13 luty 2014 - 20:09

Problemy z ukladem kierowniczym poszukaj na forum są o tym i zdjęcia i opinie ;)
..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

#217 Share ociec82

ociec82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 sierpień 2014 - 22:38

Problemy z ukladem kierowniczym Witam w moim ciągniku zrobiłem cała oś przednią tzn.założyłem nowe wszystkie tuleje i zwrotnice oraz sworzeń głowny osi a takze łożyska .Problem polega na tym że bardzo ciężko ale to bardzo ciężko się kręci jakby nie wiadomo ile kilo było uwieszone z przodu.Nie wiem co to moze byc za przyczyna czy to przez to ze tuleje i sowrznie sa nowe i sie jeszcze nie powyrabiały nie wiem .Prosze o szybką pomoc :)

#218 Share Agricole

Agricole

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 23:08

Problemy z ukladem kierowniczym We wszystkie kalamitki smaru powprowadzaj. Ramie mechanizmu kierowniczego sprawdź czy masz dobrze ustawione. Najlepiej to jakbyś cały przód ciągnika uniósł lewarkiem i w powietrzu wybadać, gdzie powstaje największy opór.

#219 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 17:52

Problemy z ukladem kierowniczym moze zabardzo spasowany zobacz jak sie kreci bez z kolami w gorze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share ociec82

ociec82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 16 sierpień 2014 - 21:53

Problemy z ukladem kierowniczym A czy przyczyną może być kolumna kierownicza ?