Rafiiiiiiiiii

Problemy z ukladem kierowniczym

Polecane posty

Witajcie mam taka prośbe o przekazanie mi wskazówek na temat jak wyeliminować luzy w kierownicy????

Kiedy krence kierownicą musze przynajmniej 2 obroty zrobić zeby zaczeła skrencać??

Kierownica sie unosi i opuszcza jest tam straszny luz i chodzi na boki prawa>>lewa...Czy ktoś to naprawiał???I wie co i jak???Bardzo prosze o wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jktuning    18
Witajcie mam taka prośbe o przekazanie mi wskazówek na temat jak wyeliminować luzy w kierownicy????

Kiedy krence kierownicą musze przynajmniej 2 obroty zrobić zeby zaczeła skrencać??

Kierownica sie unosi i opuszcza jest tam straszny luz i chodzi na boki prawa>>lewa...Czy ktoś to naprawiał???I wie co i jak???Bardzo prosze o wskazówki

No tak dwa dni temu to samo miałem. a więc tak prawdopodobnie pękły ci łożyska stożkowe w kolumnie kierowniczej od wałka kierownicy albo się już rosypały. jeśli ten luz powstał odrazu to pękły a jeśli z biegiem czasu to się rosypały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jktuning    18
2 łożyska zmiażdzone :D

Założysz nowe i pojedziesz dalej tylko pamiętaj o podkładkach dystansowych pod pokrywę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafauc360    0

Witam jestem tu nowy posiadam c360 mam problem chodzi o to że dośc cięzko sie kreci u mnie kierownicą mój dziadek ma taką samą 60 i u niego o wiele lżej sie kręci nie ma wspomagania jak by co ja też nie mam.

 

Czy da sie to jakaoś choćby lekko jakoś naprawić nie wiem czy się coś smaruje czy jak czekam na wasze pomysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Kto smaruje ten jedzie. Posmaruj końcówki, zwrotnice, sprawdź olej w przekładni, uzupełnij powietrze w przednich kołach i daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Tak jak mówi kolega, do innego rozwiązania nie widze... A jakie masz opony z przodu ? Bo ja mialem kiedys od żuka to własnie na nich sie bardzo, bardzo ciężko kręciło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafauc360    0

Jakie końcówki i zwrotnice powiedzcie gdzie to jest i jak to się smaruje jak napiszecie to dam rade sory nie jestem tak obeznany jak wy powietrze w kołach jest okej opony to orginalne ursusowskie felgi też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

yyyy..to maze dasz tate do pogadania...albo jego sie spytaj heh

poprostu wes tawotnice i przesmaruj wszystkie kalamitki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafauc360    0

Kalamitki mam z przodu po 2 na jedną stronę to te smarowałem ale to abardzo nic nie dało gdzie są jeszcze jakieś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

z przoru masz wiecej...3albo 5 chyba..nie pamietam zreszta...

sprawdz caly uklad kierwniczy...od poczatku do konca...wyczysc jesli jest zabrudzone lub zablocone i sprawdz czy czasem jakas nie jest wykrecona i jej brak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafauc360    0

A czy zdejmując kierownice da rade coś tam nasmarować żeby było lżej ?? Bo kiedys czytałem na forum i tak ktoś tu pisał chyba ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak smarowanie niepomoze to rozbiez kolumne ,umnie tak bylo ze ciezko chodzila i po rozebraniu wymniana lozysk dwoch i teraz niema problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

najpierw niech sprawdzi wszystko co ma na wierzchu(kalamitki, przeguby, cisnienie w kolach...) bez rozbierania a potem patrz w srodku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

przeguby niemają nic wspólnego z ciężkim kierowaniem się

a powietrze chyba widzi gościu że jest

lub że go niema

kolumna

napewno

a nie skrzypi Ci przy skręcaniu??

pod kierownicą???


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafauc360    0

Zbieżność jest też dobra :)

 

Powiem ci tak jak by lekko ale nie wiem czy to można nazwać skrzypieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Witam:) mówisz że ciężko ci sie kręci kierownicą rozbierz kolumne kierowniczą i zobacz czy sie nie zerwał gwint wewnetrzny na szpilkach:)


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie w 60 też czasami ciężko kręci się. Ale po nasmarowaniu wszystkich kalamitek (dokładnie chyba 4) jest lepiej i to dużo. No i dosyć często je smaruj. Jak często jeżdżę to raz na tydzień je smaruje i jest o niebo lepiej. A jeżeli to nie pomaga to chyba niestety czeka cię rozebrać kolumnę kierowniczą.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomekxx1
      Witam. Ostatnio postanowiłem założyć do swojego ciągnika wspomaganie złożone własnoręcznie. Wspomaganie zostało skompletowane z orbitrola i siłownika od bizona oraz pompy hydraulicznej od C-330. Podczas gdy kręcę kierownicą kompletnie nie idzie ukręcić. Kręci się tak jakby coś w środku blokowało, czuć lekkie przeskakiwanie. Podczas kręcenia w prawo słychać również z pompy dźwięki jakby coś tarło, chrympało czy jak by to nazwać. Co może być winne w takiej sytuacji?
    • Przez pronarek
      Mam prośbę chcę przerobic w swojes sześćdziesiątce układ kierowniczy
      na orbitol albo inny , byle by się lekko kręciło jak ktos ma pomysł albo jakieś fotki
      takiej przerobki prosze wyslijcie.
    • Przez PaweLisowicz
      Witam. Chciałbym dać do remontu kolumnę kierowniczą od c-360. Potrzebuję informacji jaki mniej więcej jest koszt części. Zauważyłem że kierownica ma luz przód-tył, luz  1/5 obrotu i ta obudowa kierownicy ( połączona gumową osłoną na zdj) lata sobie góra dół. Daje kilka zdjęć.



    • Przez Mateusz320
      Witam już dwa razy uszczelniam śrubę likwidującą luz kolumny jest tam oring w sklepie z częściami dał mi oring założyłem nowy i dalej wyciek może ktoś zna odpowiedni rozmiar oringu lub inny sposób na uszczelnienie?

    • Przez Agra
      Potrzebuję wymienić uszczelniacz kolumny kierowniczej ten który  jest pod ramieniem głównym.
      Czy jest szansa na wymianę beż zdejmowania kolumny.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj