Skocz do zawartości

Zdjęcie

prasa wielkogabarytowa

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rafalekpum

rafalekpum

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 06:55

prasa wielkogabarytowa witam czy warto wejsc w interes i kupic takowa prase wielkogabarytowa za 230 tys plus ciagnik ursus 170 tys ursus 1614
i robic uslugi bylby na to popyt bo to bylaby pierwsza prasa w powiecie pieniadze z uni mozna dostac przeciezi roznicowanie i modernizacja prosze o odpoweidzi
witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
prasa wielkogabarytowa Dzisiaj, 16:34
  •  

#2 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 07:25

prasa wielkogabarytowa A widzisz w swoich rejonach takie zapotrzebowanie? U mnie jest tak że prase rolująca ma jakaś połowa gospodarstw i nie widsział bym sensu aby w naszych rejonach taką prase kupować bo by długo to trwało zeby się zwróciła.

#3 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 07:52

prasa wielkogabarytowa Po pierwsze nie tym ursusem do tej prasy, zajedziesz go szybciutko, zależy jaki model tej prasy, ale 200km to minimum.

#4 Share rafalekpum

rafalekpum

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 08:01

prasa wielkogabarytowa ale na stronie sipmy pisze ze 160 km wystarczy wiec ursus 1634 tylez koni ma wiec powinno byc dobrtze
witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

#5 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 04 sierpień 2009 - 08:46

prasa wielkogabarytowa Tak zapotrzebowanie minimalne to 160KM i jak kupisz takiego Ursusa 1634 to nie będzie tak wydajny lepiej wziąść coś większego np. NEW HOLLAND TM 190DT wtedy napewno bedzie lepiej współpracował z prasą i będziesz miał lepsze osiągi.Jak dla mnie to dobry masz pomysł u nas w okolicy jest 1 prasa tylko ma dosyć roboty nawet i ci którzy mają belarki a mają sporo słomy do sprasowania też wolą robić w duża kostke. :(
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

#6 Share valtran111

valtran111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 10:03

prasa wielkogabarytowa a moze do tej prasy ursusa 1674 powinien chodzic a co dotakich kostekto nawet dobra propozycja dla wiekszych gospodarstw

#7 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 04 sierpień 2009 - 10:07

prasa wielkogabarytowa A pytałeś czy ich by takie usługi interesowały?? :(

#8 Share rafalekpum

rafalekpum

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 20:20

prasa wielkogabarytowa

Tak zapotrzebowanie minimalne to 160KM i jak kupisz takiego Ursusa 1634 to nie będzie tak wydajny lepiej wziąść coś większego np. NEW HOLLAND TM 190DT wtedy napewno bedzie lepiej współpracował z prasą i będziesz miał lepsze osiągi.Jak dla mnie to dobry masz pomysł u nas w okolicy jest 1 prasa tylko ma dosyć roboty nawet i ci którzy mają belarki a mają sporo słomy do sprasowania też wolą robić w duża kostke. :(

dzieki kolego zobaczymy co sie da zrobic

#9 Share rafalekpum

rafalekpum

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 09:05

prasa wielkogabarytowa wszystko pieknie i ladnei ale unia nei da kasy na to przedsiewziecie bo to duze maszyny ile trza miec hektarow zeby uni adala polowe kasy

#10 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 15 sierpień 2009 - 19:33

prasa wielkogabarytowa To weź używki zawsze troszkę taniej :D
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rafalekpum

rafalekpum

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 19:59

prasa wielkogabarytowa tylko i wylacznie nowa bo tylko taka tu przejdzie ludzie na to leca a ile za usluge brac

#12 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 21:39

prasa wielkogabarytowa A może by tak połączyć napęd prasy (z pominięciem womu ciągnika) z dodatkowym silnikiem poprzez adaptację i wtedy nawet 914 da radę. Najtańszy byłby do tego celu silnik leyland.

EDIT:Tak na marginesie, to jaką używkę dużą kostkę warto wybrać do 35tyś zł.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#13 Share rafalekpum

rafalekpum

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 11 wrzesień 2009 - 07:00

prasa wielkogabarytowa a ile by kosztowalo zrobienie jednej kostki po ile trzeba brac pieniazkow zeby wyjsc na swoje

#14 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 12 wrzesień 2009 - 10:45

prasa wielkogabarytowa najlepiej byłoby policzyć ile wyjdzie za małą kostkę i proporcjonalnie tyle razy ile razy więcej trzeba ponieść kosztów związanych z wytworzeniem tej kostki, tyle razy więcej trzeba liczyć.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#15 Share rafalekpum

rafalekpum

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 19 wrzesień 2009 - 19:40

prasa wielkogabarytowa dzieki kolego

#16 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 30 październik 2009 - 15:54

prasa wielkogabarytowa panowie panowie po co takie duże moce. Ja robiłem w tym roku Lamborghini Grand Prix 80KM z new hollandem D800 (90 x 70cm) i dawał sobie rade. Także pisanie że do wielkogabarytówki jest potrzebne min 150KM to sprzeczność z tym co ja robiłem. Wszystko zależy od wymiarów kostki, czy prasa ma rotor z nożami itp. Owszem są takie pracy gdzie 200KM nie starcza ale można kupić taką gdzie nie jest potrzebna aż taka duża moc. Najlepiej wybrać sobie prasy które by Cię interesowały i poszukać użytkowników takich maszyn i wtedy wiadomo jaki ciągnik da rade.

#17 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6295 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 30 październik 2009 - 16:27

prasa wielkogabarytowa Dobrze gadasz.
To, że kostka to może różną moc potrzebować.
Sam widziałem jak w okolicy ciągali prasę do dużej kostki zetorkiem 16145 i miał ciężko, naprawdę ciężko a zajechany nie był.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#18 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 30 październik 2009 - 18:59

prasa wielkogabarytowa ale od mocy ciągnika bedzie też zależała wydajność tej prasy a to ważne

#19 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 30 październik 2009 - 19:30

prasa wielkogabarytowa W sąsiednim gospodarstwie z prasą big pak balot 120/80 chodzi landini 190 KM cały zestaw nowy i za każdym udeżeniem tłoka słychać jak turbina głośniej gwiżdże i czuć jak by miał z nią ciężko jednak dymka nie puszcza .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 30 październik 2009 - 22:20

prasa wielkogabarytowa co do wydajności tego zestawu co pisałem wyżej to trudno mi określić ale jak dla mnie zadowalająca a nawet bardzo. Raz "ścigałem" się forterrą 10641 z używanym welgerem rp15 chodziłem 4 terenową ok 8km/h lamborghini prasował szybciej( nie wiele) i tam nie ma żadnych przestojów na owijanie sznurkiem czy siatką także pomimo że te 80KM wydaje się mało przy takiej prasie to wydajnością żadna rolująca mu nie dorówna.

A i jeszcze do sprostowania słoma była "odleżana" tzn nie świeżo skoszona po kombajnie dlatego tak lekko idzie. Raz mi się zdarzyło że do kostki podpiąłem zetora (20KM więcej) i prasowałem słomę prosto spod kombajnu i było tak ciężko, że nie wiem czy 120KM dałby radę. Także co do doboru ciągnika musisz wszystko to wziąć pod uwagę.