Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rachunki za paliwo -zwrot akcyzy

76 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 08:54

Rachunki za paliwo -zwrot akcyzy jeśli nie płacisz krus-u to nie masz prawa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rachunki za paliwo -zwrot akcyzy Dzisiaj, 11:36
  •  

#42 Share adam77

adam77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 11:45

Rachunki za paliwo -zwrot akcyzy Ale to pewne, bo nie bardzo rozumiem. Przecież zwrot akcyzy jest po to aby rolnik nie płacił podatku za ropę do "jazdy" po polu, swoim polu. Jeżeli takowe ma, ba dostaje nawet dopłaty i nikt się nie pyta, czy płaci składki do krus-u, czy zus-u, ale (to co najważniejsze) czy coś na nim uprawia, to wydaje mi się to co najmniej chore.

#43 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 12:49

Rachunki za paliwo -zwrot akcyzy akcyzę może sobie odliczyć każdy rolnik, a z definicji rolnika nie wynika, iż winien być ubezpieczony w KRUS (oto definicja rolnika "Pełnoletnia osoba fizyczna zamieszkująca i prowadząca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osobiście i na własny rachunek, działalność rolniczą w pozostającym w jego posiadaniu gospodarstwie rolnym, w tym również w ramach grupy producentów rolnych, a także osoba, która przeznaczyła grunty prowadzonego przez siebie gospodarstwa rolnego do zalesienia." ze strony KRUS właśnie)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share adam77

adam77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 19:06

Rachunki za paliwo -zwrot akcyzy I to wydaje się oczywiste. Pytanie tylko jak to było z tym sąsiadem Ferdka07, że nie chcieli mu uznać faktur.

#45 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 10 wrzesień 2008 - 19:09

Rachunki za paliwo -zwrot akcyzy Wiecie moze do kiedy trzeba teraz wnioski składać ?
KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

#46 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 16:51

Rachunki za paliwo -zwrot akcyzy do wtorku

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#47 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 17:08

I to wydaje się oczywiste. Pytanie tylko jak to było z tym sąsiadem Ferdka07, że nie chcieli mu uznać faktur.

tak jak pisałem mieszka w mieście pracuje w pewnym zakładzie i jest ubespieczony w zus więc nei płaci krusu a uprawia tylko dopłaty

#48 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 25 wrzesień 2008 - 09:19

Rachunki za paliwo -zwrot akcyzy uwaga ciekawa informacja
w urzedzie gminy dierżoniów nie chcieli uznać mi hektarów ponieważ pole nabyłem 5 maja a ma być stan na 1 kwietnia coś mnie tkneło zadzwoniłem do ministerstwa i okazuje się że nie mająracji i musza mi to uznać także siadam w fure i wale jak w dym do dzierżoniowa. Pani z ministerstwa mówi żeby złożyć wniosek a jak im nie wytłumacze to odwołać się od decyzji i wygram
link do MR z najczęsciej zadawanymi pytaniami odnosnie zwrotu akcyzy

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#49 Share angry

angry

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 30 wrzesień 2008 - 11:23

Rachunki za paliwo -zwrot akcyzy ferdek07 - nie wprowadzaj ludzi w błąd opowiadając historię o tym gościu
KRUS nie ma z tym nic wspólnego

zanim napiszesz takie głupoty poczytaj trochę przepisów

#50 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 30 wrzesień 2008 - 12:00

Rachunki za paliwo -zwrot akcyzy do zwrotu akcyzy nie potrzeba być ubezpieczonym w KRUS-ie, poparte jest to choćby moim przypadkiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 13 listopad 2008 - 13:07

Rachunki za paliwo -zwrot akcyzy pozwolę sobie troszeczkę zboczyć z tematu, mianowicie wskażcie mi proszę w jaki sposób mogę zgodnie z przepisami transportować olej napędowy na przyczepce lekkiej, tzn jakiego powinienem użyć zbiornika i jaką mogę przewozić ilość; znalazłem wskazówkę http://www.e-petrol..../transport.html , jednak we wskazanej ustawie nie znalazłem rozwiązania mojego problemu

#52 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 13 listopad 2008 - 19:08

Rachunki za paliwo -zwrot akcyzy u nas to chłopi biorą przyczepkę wrzucają beczki 200 litrowe i do cpn jadą tankują biorą fakturki i spoko jest. a jak większe ilości to radziłbym dowóz na miejsce i masz z głowy

#53 Share miscola

miscola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 00:16

Rachunki za paliwo -zwrot akcyzy Popieram na tym naszym paliwie to się nie daje spokojnie jeżdzić, choć ostatnio choć troszkę ceny spadają.

#54 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 07:04

u nas to chłopi biorą przyczepkę wrzucają beczki 200 litrowe i do cpn jadą tankują biorą fakturki i spoko jest. a jak większe ilości to radziłbym dowóz na miejsce i masz z głowy

nieradze, jak zamówisz z 1000 l z dowozem to może i cena będzie niższa ale juz tam taką miksturę podszukują żeby stratni nie byli więc chyba lepiej z dystrybutora samemu lać w beczki, ;)

#55 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 14 listopad 2008 - 17:51

Rachunki za paliwo -zwrot akcyzy A to na stacji nie mogą zrobić mikstury? Jeśli się bierze od zaufanej firmy, to raczej nie ma takiego ryzyka. Ja niestety narazie wożę w beczkach, ale myśle żeby zakupić zbiornik i raz na jakiś czas zakupić 1000 l i jakąś pompke, koniec przelewania w wiadra, rozlewania i brudzenia paliwa. U nas większość większych rolników bierze z dostawą od jednej z firm i wszyscy są zadowoleni z jakości paliwa. A co mówicie na to, żeby paliwo magazynować w zwykłym 1000 l zbiorniku, a nie takim specjalnym do paliw? Niby się nie powinno, ale u wielu się to sprawdza.

#56 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 19:01

Rachunki za paliwo -zwrot akcyzy Czy paliwo zakupione w grudniu 2008 zalicza sie do puli 2008 jesli wniosek o zwrot akcyzy złożę w marcu 2009?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#57 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 19:04

Rachunki za paliwo -zwrot akcyzy rok podzielony jest na dwie części. od marca do września i od września do marca. czyli grudzień zalicza się do roku 2009

#58 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 19:55

Rachunki za paliwo -zwrot akcyzy Dziekuje

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#59 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 09:57

Rachunki za paliwo -zwrot akcyzy Witam panowie od kiedy zaczyna sie nowa pula na 2009 rok od marca czy juz rachunki od stycznia ???
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 13:26

Rachunki za paliwo -zwrot akcyzy Zaczela sie od wrzesnia. Poczytaj poprzednie posty.

sprzedam