Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

Pronar 82 Sa czujnik temperatury.

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam problem ze wskaźnikiem temp. wody. Wymieniłem 2 razy czujnik i nadal myli mi odczyt o 40 stopni. Wie ktoś jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Może to wina zegara?

Dzieje się to tak od razu jak założysz nowy czujnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kiedyś przestał mi wskazywać. Zero reakcji. Kupiłem nowy czujnik ( prawie po roku) i tak w orce wchodzi ma wskazówka do połowy niebieskiej skali. Ok 50 stopni. Termostat sprawdziłem, kupiłem nowy czujnik- 2 godziny w prasie temp 50 stopni a jak włożyłem zwykły termometr do chłodnicy to pokazało 88 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

kup nowy wskaźnik i zgadaj się w sklepie że jak by to nie było t to żebyś mógł oddać jak będzie działać to zakładasz ja zawsze tak gadam żeby nie było że zachodze do sklepu i mówią mi że nie ma zwrotu i na co mam mieć różnych nie potrzebnych pierdów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Moze zegar jest slabo polaczony z masa i dlatego zaniza wynik. Kazdy przewod musi miec pewny styk bo inaczej beda bledne wskazania. A moze kupiles nieodpowiedni czujnik ktory ma zbyt duza rezystancje?


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najlepiej podłącz do przewodu idącego do zegara potencjometr liniowy 0,5 kohm i ustaw tak żeby zegar pokazał 90°C. Następnie omomierzem zmierz rezystancję potencjometru. Zmierz także rezystancję czujnika w tej temperaturze. Jeżeli będą różniły się więcej niż kilkanaście ohm to znaczy, że czujnik jest nieodpowiedni (ma niewłaściwą rezystancję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
kup nowy wskaźnik i zgadaj się w sklepie że jak by to nie było t to żebyś mógł oddać jak będzie działać to zakładasz ja zawsze tak gadam żeby nie było że zachodze do sklepu i mówią mi że nie ma zwrotu i na co mam mieć różnych nie potrzebnych pierdów

Taa a wiesz jaki to koszt? 1000-1200zł cała decha kosztuje... Tam tak łatwo samej jednej części nie wymienisz...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wymienić się da bez większych problemów, tylko nie możliwe jest kupić sam zegar od temperatury wody. A koszt całej deski jest rzeczywiście bardzo duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kupiłem identyczne czujniki w agromie TM 100A gość mi mówi ze sa dwa typy. Długi do MTZ i krótki do pronara. wziąłem drugi bo taki sam miałem. Ta sama firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Baju, Baju kot na jaju :(

 

 

 

Krótki to jest w termostat (podepnij go pod te wsuwkę od wskaźnika, zmasuj z blokiem i lej gorącą wodą z czajnika to wskazówka poleci Ci na max, a podepnij ten długi to bedzie Ci szła do góry i spadać)

 

Długi w Blok do wskaźnika a krótki w termostat do kontrolki, ojcu sprzedali tez krótki, wkręcił w blok i nie działało, ja wykręcam, patrzę a to ten krótki... One mają całkiem inną zasadę działania. A można je zmieniać bez spuszczania płynu chłodniczego :)

 

 

Wkręć nowy długi w blok, staraj się go nie wstrząsnąć i okaże sie ze nie trza było wskaźnika zmieniać, to tak jak my, zregenerowaliśmy pompę i okazało się ze głowicy nie trzeba robić :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale ja ten krótki miałem od nowości w bloku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak był nowy to dobrze wskazywał. tylko potem się zje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Czujników temperatury wody są dwa rodzaje: starego typu z podłączeniem na śrubkę, stosowany w MTZ-ach, oraz nowego typu ze złączem AMP stosowany w PRONAR-ach. Czujnik kontrolki podłączany jest na konektor 6,3 mm. Niestety nie pamiętam czy stary i nowy typ czujnika mają taką samą rezystancję i nachylenie charakterystyki. Chodzi mi o to, że nie mogę w tej chwili powiedzieć czy mogą być stosowane zamiennie. Gwint na pewno mają taki sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj