Skocz do zawartości

Pronar 82 Sa czujnik temperatury.

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 sierpień 2009 - 15:21

Pronar 82 Sa czujnik temperatury. Mam problem ze wskaźnikiem temp. wody. Wymieniłem 2 razy czujnik i nadal myli mi odczyt o 40 stopni. Wie ktoś jak to naprawić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar 82 Sa czujnik temperatury. Dzisiaj, 12:53
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 17:51

Pronar 82 Sa czujnik temperatury. Może to wina zegara?
Dzieje się to tak od razu jak założysz nowy czujnik?

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 sierpień 2009 - 20:19

Pronar 82 Sa czujnik temperatury. kiedyś przestał mi wskazywać. Zero reakcji. Kupiłem nowy czujnik ( prawie po roku) i tak w orce wchodzi ma wskazówka do połowy niebieskiej skali. Ok 50 stopni. Termostat sprawdziłem, kupiłem nowy czujnik- 2 godziny w prasie temp 50 stopni a jak włożyłem zwykły termometr do chłodnicy to pokazało 88 stopni

#4 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 22:29

Pronar 82 Sa czujnik temperatury. kup nowy wskaźnik i zgadaj się w sklepie że jak by to nie było t to żebyś mógł oddać jak będzie działać to zakładasz ja zawsze tak gadam żeby nie było że zachodze do sklepu i mówią mi że nie ma zwrotu i na co mam mieć różnych nie potrzebnych pierdów

#5 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 00:04

Pronar 82 Sa czujnik temperatury. Moze zegar jest slabo polaczony z masa i dlatego zaniza wynik. Kazdy przewod musi miec pewny styk bo inaczej beda bledne wskazania. A moze kupiles nieodpowiedni czujnik ktory ma zbyt duza rezystancje?

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#6 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 04 sierpień 2009 - 19:47

Pronar 82 Sa czujnik temperatury. Najlepiej podłącz do przewodu idącego do zegara potencjometr liniowy 0,5 kohm i ustaw tak żeby zegar pokazał 90°C. Następnie omomierzem zmierz rezystancję potencjometru. Zmierz także rezystancję czujnika w tej temperaturze. Jeżeli będą różniły się więcej niż kilkanaście ohm to znaczy, że czujnik jest nieodpowiedni (ma niewłaściwą rezystancję).

#7 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 21:06

Pronar 82 Sa czujnik temperatury.

kup nowy wskaźnik i zgadaj się w sklepie że jak by to nie było t to żebyś mógł oddać jak będzie działać to zakładasz ja zawsze tak gadam żeby nie było że zachodze do sklepu i mówią mi że nie ma zwrotu i na co mam mieć różnych nie potrzebnych pierdów

Taa a wiesz jaki to koszt? 1000-1200zł cała decha kosztuje... Tam tak łatwo samej jednej części nie wymienisz...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 08:51

Pronar 82 Sa czujnik temperatury. Wymienić się da bez większych problemów, tylko nie możliwe jest kupić sam zegar od temperatury wody. A koszt całej deski jest rzeczywiście bardzo duży.

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 sierpień 2009 - 18:19

Pronar 82 Sa czujnik temperatury. kupiłem identyczne czujniki w agromie TM 100A gość mi mówi ze sa dwa typy. Długi do MTZ i krótki do pronara. wziąłem drugi bo taki sam miałem. Ta sama firma.

#10 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 21:54

Pronar 82 Sa czujnik temperatury. Baju, Baju kot na jaju :(

Krótki to jest w termostat (podepnij go pod te wsuwkę od wskaźnika, zmasuj z blokiem i lej gorącą wodą z czajnika to wskazówka poleci Ci na max, a podepnij ten długi to bedzie Ci szła do góry i spadać)

Długi w Blok do wskaźnika a krótki w termostat do kontrolki, ojcu sprzedali tez krótki, wkręcił w blok i nie działało, ja wykręcam, patrzę a to ten krótki... One mają całkiem inną zasadę działania. A można je zmieniać bez spuszczania płynu chłodniczego :)

Wkręć nowy długi w blok, staraj się go nie wstrząsnąć i okaże sie ze nie trza było wskaźnika zmieniać, to tak jak my, zregenerowaliśmy pompę i okazało się ze głowicy nie trzeba robić :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 sierpień 2009 - 08:22

Pronar 82 Sa czujnik temperatury. ale ja ten krótki miałem od nowości w bloku

#12 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 07 sierpień 2009 - 11:37

Pronar 82 Sa czujnik temperatury. No to najwyraźniej ktoś podmienił u dealera albo w fabryce się pomylili-zdarza się.

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 sierpień 2009 - 21:15

Pronar 82 Sa czujnik temperatury. jak był nowy to dobrze wskazywał. tylko potem się zje...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 11:43

Pronar 82 Sa czujnik temperatury. Witam. Czujników temperatury wody są dwa rodzaje: starego typu z podłączeniem na śrubkę, stosowany w MTZ-ach, oraz nowego typu ze złączem AMP stosowany w PRONAR-ach. Czujnik kontrolki podłączany jest na konektor 6,3 mm. Niestety nie pamiętam czy stary i nowy typ czujnika mają taką samą rezystancję i nachylenie charakterystyki. Chodzi mi o to, że nie mogę w tej chwili powiedzieć czy mogą być stosowane zamiennie. Gwint na pewno mają taki sam.