Skocz do zawartości

Zdjęcie

CASE IH JX 90, lub Zetora Proxima 85 lub NH TSA 90

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 10:50

CASE IH JX 90, lub Zetora Proxima 85 lub NH TSA 90 Chodzi mi o wasze doświadczenia z tym sprzętem zastanawiam się jestem na etapie poszukiwań chce wziąć ciągnik na prow (modernizację gospodarstwa) z tego co wiem nowe wnioski będą przyjmowane dopiero na wiosnę 2010. Ale chciałbym zapytać jaką maszynę byście polecili. Posiadam niecałe 15 ha + ok 8ha łąki. Mam dwa 360 ale chciałbym coświększego i myślałem o : CASE IH JX 90, lub Zetora Proxima 85 lub jakiś model NH TSA 90 lub TL. JD do mnie nie przemawia choć zdaję sobie sporawę że jest wielu uzytkowników któzy powiedzą mi że jest najlepszy (bardszo proszę możecie mnie przekonać do JD 80 - 90 km). Nie ukrywam że chodzi o kasę a wiem że NH i JD będą o wiele droższe niż Zetor czy CASE

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
CASE IH JX 90, lub Zetora Proxima 85 lub NH TSA 90 Dzisiaj, 17:34
  •  

#2 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 10:29

CASE IH JX 90, lub Zetora Proxima 85 lub NH TSA 90 Hmm no tak tylko/ile masz kasy ile możesz wydać?
Myślę,ze 90 koni to dobry wybór a jak podasz kwotę to powiem ci jakiej firmy był by dobry.

#3 Share jd3

jd3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja

Napisany 05 sierpień 2009 - 12:30

CASE IH JX 90, lub Zetora Proxima 85 lub NH TSA 90 Ja bym wybrał jakiegos Zetorka. Bo lepsze marki to juz dużo droższe. A Zetor w porównaniu np. z JD też nie jest najgorszy. Wiadomo John Deere czy Fendt w porównaniu z Zetorem to Niebo i Ziemia ale na twoj areał to Zetor wystarczy
Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

#4 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 12:49

CASE IH JX 90, lub Zetora Proxima 85 lub NH TSA 90 JD, dawno się tak nie uśmiałem. Nie jest najgorszy? Raczej jest. I tu już nie chodzi o parametry, tylko o komfort i wygodę pracy. Jesli wahasz się między Case a JD, polecam popracować, lub choćby przejechać się wybranymi modelami. Wtedy będziesz wiedział co Ci najbardziej odpowiada.

Pozdrawiam :(
Dostawcą mocy jest...Case

#5 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 13:09

CASE IH JX 90, lub Zetora Proxima 85 lub NH TSA 90 tzn o kwocie nie myślałem ale chyba nie więcej niź 120 tys. Więcej nie da rady Tyle wiem że kosztuje Zetor. Tylko czy lepiej kupić "starego " NH,JD, Case czy lepiej nowego Zetora

#6 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 13:21

CASE IH JX 90, lub Zetora Proxima 85 lub NH TSA 90 a może Farmtrac - FT 690 DT ja gdy bym miał kupić zetora wolał bym coś takiego siedziałem w zetorze i farmtracu ale mniejszym i w farmtracu bardziej mi się podobało. Farmtrac ma na pewno lepszą skrzynie o trwałości nie mam większego pojęcia ale ludzie niby chwalą ... i jest tańszy od zetora

#7 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 14:52

CASE IH JX 90, lub Zetora Proxima 85 lub NH TSA 90 Jeśli do 120 tysi to z nowych albo zetora proxime 90 konną albo słabo wyposażonego case jx 80 ale to 80 koni no i raczej lepiej brać zetora będzie lepsze wyposażenie w tej cenie niż za tą samą kasę w case.

#8 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 15:52

CASE IH JX 90, lub Zetora Proxima 85 lub NH TSA 90 a nie wiecie jak przedstawiają się ceny proximy plus i power względem zwykłej proxy, case i nh bo moim zdaniem do case'a jx to jak już porównywać to proxa plus tylko podchodzi

#9 Share jd3

jd3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja

Napisany 05 sierpień 2009 - 16:17

CASE IH JX 90, lub Zetora Proxima 85 lub NH TSA 90 Kolego @spojler chyba mnie zle zrozumiałes. Chodziło mi ze w poruwnaniu zetora z jd to Zetor nie wypada dobrze ale az tak zle nie jest jak np. Nowy ursus z Jd
Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

#10 Share tores

tores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 17:03

CASE IH JX 90, lub Zetora Proxima 85 lub NH TSA 90 Kolego jak masz około 20 ha to licz się z tym ze mozesz nie dosta dofinansowania na ciagnik około 80 km no chyba że masz cięzkie warónki glebowe ale licz sie z tym ze mozesz zostac odesłany z kwitkiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 17:50

CASE IH JX 90, lub Zetora Proxima 85 lub NH TSA 90 co na 20 ha nie przejdzie 80 km ??? chyba zartujesz
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#12 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 19:17

CASE IH JX 90, lub Zetora Proxima 85 lub NH TSA 90 No właśnie co ty żartujesz gościu na 20 ha to 100 KM może nie przejść ale może też przejść a 80KM to spokojnie chyba,ze błąd jakiś będzie ale jak nie będzie błędu to nawet bym się spierał, że i 90 konny przejdzie a na ten areał jaki on ma czyli około 23 ha to powinno przejść.
Wiesz jx może i porównywać trzeba do proxy plus ale to już chyba więcej niż 120 tysi. bo proxa plus ma lepsze wyposażenie i jest droższa niż zwykła więc i case wtedy musi być lepiej wypasiony aby je porównywać.

#13 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 20:05

CASE IH JX 90, lub Zetora Proxima 85 lub NH TSA 90 a co jeśli 8 ha jest w dzierżawie i to nieformalnej, czyli mogą być problemy :(

#14 Share tores

tores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 20:57

CASE IH JX 90, lub Zetora Proxima 85 lub NH TSA 90 panowie w tym roku są ograniczenia co do wielkosci gospodarstwa a mocy ciągnika poza tym teraz w wniosku trzeba umieścic kazdy traktor który nie skończył 30 lat o ile sie nie myle co zmniejsza ostatecznie moc ciągnika oczywiście sa brane takie warunki jak rodzaj produkcji i warunki terenowe - poza tym aster jesli masz dzierzawe nie spisana na umowie to masz juz koło 15 a nie 22 haków ale najlepiej najpierw pojedz do agencji i tam sie wszystkiego dowiedz bo nie sądze że warto planowac nie wiedzac na czym sie stoi może to ja jestem w błedzie i spoko 80 km dostaniesz ale wiem że już rok temu miał ruszyc program ograniczajacy, jak chcesz kupowac traktor najpierw sprawdz jaki ci moga przyznac a dopiero pozniej szukaj marki - taka jest moja rada

#15 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 21:03

CASE IH JX 90, lub Zetora Proxima 85 lub NH TSA 90 dzięki tak zrobię ale warto zobaczyć Wasze opinie a nóż widelec mi się przydfadzą i będę mógł zakupić poza tym chyba sformalizuje te dzierżawy

#16 Share radekjohn1640

radekjohn1640

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 06 sierpień 2009 - 17:38

CASE IH JX 90, lub Zetora Proxima 85 lub NH TSA 90 do 120 tys można znależć JD 6310 lub 6410 z turem w bardzo dobrym stanie

#17 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 07 sierpień 2009 - 19:57

CASE IH JX 90, lub Zetora Proxima 85 lub NH TSA 90 On chce nowego a nie używkę!

#18 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 07 sierpień 2009 - 20:01

CASE IH JX 90, lub Zetora Proxima 85 lub NH TSA 90 Ale nie ma Nh TSA90 przecież bo kiedyś sie pytałem o takiego najmniejszy jest TSA100 :(
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#19 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 07 sierpień 2009 - 21:34

CASE IH JX 90, lub Zetora Proxima 85 lub NH TSA 90 A no racja racja najmniejszy to TSA 100 może pomyliło mu się z TS 90?
Tylko że TS już chyba nie produkują?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 08 sierpień 2009 - 16:54

CASE IH JX 90, lub Zetora Proxima 85 lub NH TSA 90

panowie w tym roku są ograniczenia co do wielkosci gospodarstwa a mocy ciągnika pozatym teraz w wniosku trzeba umieścic karzdy traktor który nie skończył 30 lat o ile sie nie myle co zmniejsza ostatecznie moc ciągnika oczywiście sa brane takie warunki jak rodzaj produkcji i warónki terenowe - pozatym aster jeszli masz dzierzawe nie spisana na umowie to masz jusz koło 15 a nie 22 haków ale najlepiej najpierw pojedz do agencji i tam sie wszystkiego dowiedz bo niesądze że warto planowac nie wiedzac na czym sie stoi może to ja jestem w błedzie i spoko 80 km dostaniesz ale wiem że już rok temu miał ruszyc program ograniczajacy, jak chcesz kupowac traktor najpierw sprawdz jaki ci moga przyznac a dopiero puźniej szukaj marki - taka jest moja rada

mi się zdaje ze który nie ukończył 20 lat a nie 30
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Dodaj odpowiedź