Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile świń na ile hektarów

176 odpowiedzi na ten temat

#21 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 11 marzec 2010 - 16:00

Ile świń na ile hektarów 5 ha to nie zawsze znaczy to samo, zależy czy chcesz kupować ziarno czy nie, oraz od tego w jakiej klasie jest te 5 ha, bo jak V - VI klasa to moją odpowiedź masz wyżej, jeśli są w wyższej klasie to masz więcej ziarna i możesz pozwolić sobie na trochę większe stado, no ale wg. mnie na 5 ha nie ma co się rzucać obecnie na hodowle świń...
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile świń na ile hektarów Dzisiaj, 05:46
  •  

#22 Share lukaszwow

lukaszwow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja
    i wszystko co z tym związane.; ]

Napisany 12 marzec 2010 - 06:50

Ile świń na ile hektarów Tak 5ha mam 5-6klasy ale mógłbyś powiedzieć ile świń uchowam?

#23 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 12 marzec 2010 - 11:21

Ile świń na ile hektarów No tak jak mówiłem wyżej wg mnie jeśli nie chcesz kupować zboża to utrzymasz 2-3 lochy uzyskując od nich w ciągu roku przy odrobinie szczęścia i dobrej organizacji hodowli max. ok 70 prosiąt, a trochę mało jak na obecne czasy. Tak jak pisałem wyżej wg mnie lepiej iść na takiej powierzchni w hodowlę opasów.
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 marzec 2010 - 13:55

Ile świń na ile hektarów Z 5 ha 5 i 6 klasy 3 lochy z 70 tuczników rocznie??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#25 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 12 marzec 2010 - 22:05

Ile świń na ile hektarów Realnie to 2 lochy i 40 tuczników w ciągu roku. 0.7 ha zbóż na maciory reszta na tuczniki przy plonie liczonym 3.5 tony. Przy większym więcej.

#26 Share jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 12 marzec 2010 - 22:39

Ile świń na ile hektarów Na lochę 1300kg paszy, na tucznika od urodzenia do 110kg 2,7-2,9 kg paszy/1kg żywca

#27 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 13 marzec 2010 - 00:01

Ile świń na ile hektarów Ja liczę 2 ha średniej ziemi na 1 maciorę z przychówkiem 25 szt do sprzedażny tucznika rocznie mam 50 loch i 100ha pod zboża i jest ok

#28 Share lukaszwow

lukaszwow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 07:38

Ile świń na ile hektarów Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)
Jeszcze się zastanowię

#29 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 29 marzec 2010 - 18:04

Ile świń na ile hektarów

16 ha 400 tuczników dokupuje gotowe pasze lub zboże

O kurcze tyle co my no 4 ha więcej, ale to szkopuł ;) To musisz dość tej paszy, czy zboża dokupywać. Siejesz tylko pszenice i jęczmień dla świń czy rzepak też? My 9ha pszenicy, 4 jęczmienia, i 7ha rzepaku przeważnie. No i od 60-120 szt na stanie zawsze mamy.

500Ha 500macior, tygodniowo EDIT 200 prosiaków, + właśnie powstała nowa tuczarnia na 1200 tuczników

Jaki zarobek masz z hodowli, dużo na plusie jesteś, hodujesz tylko trzodę? Z 500ha można mieć masę bydła, kur itp. ;[

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 marzec 2010 - 19:40

Ile świń na ile hektarów Farmer21 a co Ty jesteś instytucja podatkowa? Nie będę Ci podawał zarobków....
odpowiem na 3 pytanie: Tylko trzoda cykl w 60% zamkniety. 40%prosiakow na sprzedaz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 20:06

Ile świń na ile hektarów @HubertOjdana masz racje, co was obchodzi ile kto zarabia

Ja osobiście utrzymuje 200 tuczników, 16 opasów i mam 45ha

#32 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 29 marzec 2010 - 20:47

Ile świń na ile hektarów Nie no tylko z ciekawości pytam. Żadna instytucja podatkowa... :/ Wujek ma rocznie ok 20tyś za trzode. Nie wiem ile dokładnie może dużo więcej lub mniej tylko, że co 2-2,5 miecha skup przyjeżdża jak wujek zamawia, bo zawsze ma największą ilość na sprzedaż...

#33 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:zawodowo rolnictwo: trzoda i burak cukrowy, a hobbystycznie społecznik, wiem sam się czasami z tego śmieję.

Napisany 29 marzec 2010 - 22:18

Ile świń na ile hektarów To ja mam jeszcze inny system. Cykl otwarty na stanie od 950 do 1000 sztuk. Własnej ziemi 14ha, z czego 6 ha pod buraki cukrowe( już spieszę z odpowiedzią co z płodozmianem, mianowicie parę lat temu zakupiłem limity buraczane od sąsiadów, a w międzyczasie inny sąsiad nastawił się na bydło mleczne i tylko kukurydza, więc wymieniam się u niego z polem), reszta zboże, które sprzedaję. Całość paszy z zakupu ( wygoda, jednorodny towar i zgranulowany. System pomieszczenie pełne, pomieszczenie puste. Problem ze słomą, muszę ją dowozić z pól oddalonuch o 15 km, ale dobra strona to taka, że słomę mam w zamian za gnój. Gnojowicy nie mam, bo wszystko na głębokiej ściółce.

#34 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 00:50

Ile świń na ile hektarów To w końcu ile masz tego pola bo z 14 ha to wykarmisz nie więcej niż 240 tuczników! jaką karmisz paszą świnie? Czy zostaje jakiś zysk bo kupujesz na pewno zboże...sam się zastanawiam nad budową tuczarni i jak już coś to nad kupnem zboża bo swego wystarcza mi na 500tuczników...

Dodany obrazekpowiedzcie ile u was na sztukę zjada świnia gotowej paszy, ile koncentratu, jakim koncentratem karmicie? czy jak kupujecie zboże to ile zostaje na sztuce? w jakiej wadze sprzedajecie i jaką macie mięsność...pytam o cykl otwarty... gdzie kupujecie prosiaczki? u mnie wygląda to tak:
0.297kg na szt.
97zł na szt. koncentratu UNIPASZ do tony daje 200kg tak do około 60-70kg pożniej 160kg i 120kg i nic więcej! do wody kwas mrówkowy i wszystko.
średnia 137,5 -132
mięsność 54-56
prosiaczki obecnie z Holandii
zboża wystarcza mi swojego na 500szt. ale myślę o wybudowaniu tuczarni tylko nie posiadam informacji czy wogóle to się opłaca... pomóżcie

#35 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:zawodowo rolnictwo: trzoda i burak cukrowy, a hobbystycznie społecznik, wiem sam się czasami z tego śmieję.

Napisany 31 marzec 2010 - 14:42

Ile świń na ile hektarów Coś kiepsko z czytaniem u Ciebie, albo u mnie z prostotą pisania :) . Przecież pisałem (czytaj uważnie, że mam 14 ha z czego 6 jest wyłączonych pod "buraki", a reszta to zboże które sprzedaję. Piszę przecież, że całość paszy z zakupu (jednorodny towar, wygoda i pasza zgranulowana co dla mnie ma znaczenie. Czy zostaje z tego coś? Powiem tak, mam żonę, dzieci, z czegoś musimy żyć, więc zostaje :) , z resztą wcześniej odpowiedziałem na Twój nowy temat założony trochę szerzej o tym więc poczytaj. W razie pytań pisz dalej. Mam nadzieję, że teraz już dobrze zrozumiałeś to co piszę :) .

#36 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 23:55

Ile świń na ile hektarów W porządku :) powiedz czy np. przy teraźniejszej cenie żywca i przy zakupie prosiaka oraz gotowej paszy zostanie z 20-30 zł na sztuce? Jaką paszą karmisz? Skąd prosiaki kupujesz i po ile jeśli można by było wiedzieć:) bo nie wiem co robić... Nawet jak by zostało te 20-30 zł to 300 się nie opłaca trzymać...prawda? Nad bykami krążą myśli ale już sam nie wiem...

#37 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 07:07

Ile świń na ile hektarów Ja na dochód (zysk) patrzę w skali roku, wiadomo raz zarobisz na tuczniku 50zł, innym razem 10, a innym dołożysz 10zł. Jeśli jednak śrenia roczna wyjdzie w granicach 20-30 zł to daję radę z tego wyżyć, ale u mnie jest inna skala produkcji, bo 20-30 zł x 3000 sztuk w roku daje godziwe zarobki. Oczywiście były lata gdzie zostawało więcej, ale były też gdzie zostawało mniej. Czasami robiłem przerwę w tuczu na kilka miesięcy, bo cena mi nie pasowała. Jak już mówiłem przy tej ilości kupisz taniej paszę i sprzedaż drożej tucznika.Kupując większą ilość prosiaków też możesz wynegocjować inną cenę. Ja prosiaki kupuję w Polsce, mam kilka sprawdzonych ferm. Miałem kiedyś holenderskie, ale one nadają sie tylko na sezon od maja do września ( nie są przyzwyczajone do naszych warunków zimowych.W Holandii zimą jest co najwyżej 0 albo lekko na minusie i mają ogrzewane warchlakarnie.)Co do ceny to jest to zazwyczaj 25% ceny tucznika + czasami dodatek jeśli ta cena jest niska. Współpracuję z tymi fermami już parę lat i nikomu z nas nie zależy by dla jednokrotnego zysku narażać naszą współpracę.Pasza pochodzi z firmy DE HOUSE, jest to Holenderska firma i zna się na rzeczy, gdzie jak gdzie, ale Holandia to wymagający rynek. Czy 300 sztuk się opłaca? Wszystko zależy od alternatywy. Jeśli możesz na czymś innym zarobić więcej to jest prosty wybór, jeśli nie to nie masz wyboru. Jest takie przysłowie, które już cytowałem: jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. :)

#38 Share lukaszwow

lukaszwow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 15:06

Ile świń na ile hektarów Czy jeśli ja odchowam te 50 tuczników rocznie to z tego wyżyje?

#39 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 16:28

Ile świń na ile hektarów @lukaszwow

Oczywiście zapomniałeś dopisać jeszcze jedno, albo dwa 0?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 02 kwiecień 2010 - 18:26

Ile świń na ile hektarów

Czy jeśli ja odchowam te 50 tuczników rocznie to z tego wyżyje?

Przez 2 miesiące na pewno :)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!