Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gospodarka

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share smolar

smolar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 03 sierpień 2009 - 08:25

Gospodarka Ja o założeniu gospodarki mówie całkiem poważnie. Budynki 2 stodoły tylko z chlewem gorzej bo był w stanie tragicznym i trza było rozebrać, ale to nie przeszkoda w produkcji zbóż na sprzedaż.

A i nie licze na to, że od razu mi się uda i bende miał z tego kokosy
Władek rządzi :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gospodarka Dzisiaj, 01:23
  •  

#22 Share PAATRYKK5

PAATRYKK5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 20:45

Gospodarka też mam 7.5ha i przejmę za 2.3 lata po rodzicach gospodarstwo tylko taki areał jest mało przyszłościowa ale bardzo kocham ziemie i mój plan jest taki znaleźć prace taką żebym mógł prowadzić gospodarstwo a zarazem pracować i w mare możliwości jeśli się uda powiększyć areał na początek w formie dzierżaw.
Powiecie mi jeszcze czy mam jakieś szanse na dofinansowania? i czy mój plan ma sens i jakie dajecie mi szanse?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 22:08

Gospodarka Ja mam ten sam dylemt. Czy iść do rolniczej szkoły i zostać na gospodarstwie? Nie wyobrażam sobie siebie w innej pracy poza rolnictwem Rodzina odradza mi to.
A wiec tak mamy własności 15 ha + 3 dzierżawy, ziemia od 3b-5 klasy w dość dobrej kulturze, jesli chodzi o budynki to jest obora na plus minus 16 sztuk bydła na dzien dzisiejszy wypełniona cała, chlewnia na ok 60 sztuk trzody. no i magazyny. Ciągniki to ursus c330 i c360 + cały osprzęt pług agregat rotacyjna anna rozrzutnik obornika przyczepy itp. Uważam że na takim areale moze i niemozna życ ponad stan ale życ jak przeciętny Kowalski sie da! Przy powiedzmy 14 sztukach krów mlecznych do tego pare byków no i trzoda około 120 sztuk rocznie. Co o tym sądzicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share PAATRYKK5

PAATRYKK5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 17:24

Gospodarka powiem tak ja bym ci radził zrobić na razie jak rodzice chcą to idź do innej jak ą skończysz idź do zaocznej związanej z rolnictwem a na 15ha masz dobre szanse na przetrwanie i życie przeciętnego kowalskiego leżeli będziesz szedł z postępem