Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Jak wam działa sprzęgło Turbo...?

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 626 postów
  • 5445999

Napisany 18 kwiecień 2007 - 22:54

Jak wam działa sprzęgło Turbo...? Proszę wszystkich użytkowników Fendów ze sprzęgłem hydraulicznym Turboshift o udzielenie mi informacji jak się wam zachowuje ciągnik jak np. jedziecie pod górkę z dużym ładunkiem. Bo w moim 511 jak jadę pod górkę z beczką, co prawda nieco zadurzą jak dla niego to przy obrotach ponad 2100obr/min spada mi prędkość. Według mnie przy takich obrotach powinien mieć 100% uciągu a jak by było za ciężko to powinny spadać obroty silnika. Zastanawiam się czy nie trzeba może zmienić oleju w skrzyni biegów, bo co prawda wygląda on na bardzo czysty, ale tak właściwie to inaczej wyglądać nie może, bo to wkońcu obieg zamknięty bez żadnych dopływów innych olejów itp. Kupował ktoś może filtr do oleju przekładniowego, chodzi mi o to czy jest jakiś zamiennik tego filtra do serii, 500 bo oryginalny kosztuje coś ponad 500 zł. Czekam na odpowiedzi czy jest to poprawne działanie tego sprzęgła itp.
  • 0

#2 Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 626 postów
  • 5445999

Napisany 21 kwiecień 2007 - 21:39

Jak wam działa sprzęgło Turbo...? Sorki, że odpisuje na swój post ale czy nikt niema Fendta ze sprzęgłem Turbo. Proszę o jaką kolwiek odpowiedź bo chciał bym mieć potwierdzenie sensu wymiany oleju w skrzyni, a jak by nie patrzeć nie jest to mały koszt ok. 1200 zł.
  • 0

#3 pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3151 postów

Napisany 22 kwiecień 2007 - 07:42

Jak wam działa sprzęgło Turbo...? może Fendta to nie mam :wacko: ale mam pyt. odnośnie tego sprzęgła...nigdy nie jeździłem i jakos nie moge sobie wyobrazić jak to jest...
1 np.jedziemy na pusto-wciskam najwyższy bieg gaz do oporu i traktor sie rozpędza do max predkość bez żadnego szarpania???
2 np.orka-wciskam najwyższy bieg :P i co teraz???kiedy ciągnik zaczyna sie dusić??przyjakich obrotach to spzręgło pracuje z poślizgiem a przy jakich ma najwyższy uciąg???

co do Twojego problemu to myślę że korbanki za porade telefoniczna nic nie skasują...chociaż moge sie mylić :P
  • 0

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#4 piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 22 kwiecień 2007 - 08:37

Jak wam działa sprzęgło Turbo...? @ Kizo czemu liczysz 1200 zł na olej 80 l wczodzi ??

Odnośnie filtra to podaj nr co na nim jest , bedąc po filtry do MFa zapytam się ile kosztuje z BEPCO ja do swojego płace 50 zł a oryginał 350 zł
  • 0

#5 Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 626 postów
  • 5445999

Napisany 22 kwiecień 2007 - 09:54

Jak wam działa sprzęgło Turbo...? @piootr
Jak znajdę nr. filtra to podam, a co do ceny to oleju idzie coś 60l a filtr oryginał ponad 500zl więc musze poszukać zamiennika.

Co do tego sprzęgła to w orce na pewno najwyższy bieg gruba przesada bo niema szans żeby osiągnąć na tym biegu prędkość z minimalnymi obrotami jakie jest potrzebne dla sprzęgła żeby mieć 100% uciągu. Z tego co wiem to jest 1500obr/min. Jak byłem u gościa co sprzedaje maszyny to mówił ze do 514 czepiali 2 przyczepy z piachem i ładował 6 i powoli sobie się rozpędzał po szosie. Ja w agregacie swoim to na brzegu wrzucam 3 i jazda biegów nic nie zmieniam.
  • 0

#6 pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3151 postów

Napisany 22 kwiecień 2007 - 10:06

Jak wam działa sprzęgło Turbo...? czyli do 1500 obrotów sprzęgło pracuje z poślizgiem???
a jak jeździsz na 3 biegu w agregacie i ma chwilowe zwiekszone opory to co sie dzieje??dusi sie silnik czy ślizga sprzegło??
  • 0

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#7 Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 626 postów
  • 5445999

Napisany 22 kwiecień 2007 - 16:44

Jak wam działa sprzęgło Turbo...? Z agregatem nigdy niema ciężko, bo to tylko 3,6m ale jak się pracuje z pługiem albo z beczką to raczej przestaje ciągnąć sprzęgło przy 1700-1800 niż dusi się ciągnik. Specjalnie przeglądałem wszystkie filmiki na YouTube i np. 514 z pługiem 6 obracaną orze przy obrotach 1800 czy wozi gnojowicę beczką 14500 L przy obrotach 1700. To w moim przy takich obrotach by już przestał ciągnąć, dlatego wydaje mi się że coś jest nie tak.
  • 0

#8 Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • 8110558

Napisany 22 kwiecień 2007 - 17:16

Jak wam działa sprzęgło Turbo...? U mnie 511 przyjeżdża wywozić gnojowicę z beczko 7 tyś litrów i jednego razu jak wjechał z pełną beczką na orane pole na wiosne to poprostu zaczęło mu brakować siły tzn. silnik zaczął schodzić z obrótów...a jak wjeżdzał to było około 1200 obr/min silnika... ja moge chyba tylko tyle sie wypowiedziec na ten temat

pozdrawiam!!
  • 0
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#9 marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3081 postów
  • 8368390

Napisany 22 kwiecień 2007 - 17:22

Jak wam działa sprzęgło Turbo...? kizo teraz wychodza skutki katowania:)
moze ci sie zbiegal??
http://www.agrofoto....t...=si&img=507
hehe pozdrawiam
  • 0

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#10 tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • 8664647

Napisany 22 kwiecień 2007 - 18:02

Jak wam działa sprzęgło Turbo...? @kizo możesz mi wytłumaczyć dlaczego(skoro sprzęgło hydrokinetyczne jest takie dobre)diler z valtry odradził mi jego zakup?
  • 0

#11 Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 626 postów
  • 5445999

Napisany 22 kwiecień 2007 - 23:42

Jak wam działa sprzęgło Turbo...? Te sprzęgło działa tak u mnie od kupna, tylko na początku myślałem, że tak powinno być jednak teraz myślę, że chyba jednak ma za duży poślizg. Co do ‘katowania’ to były tylko lekkie prace.
@tomek
Nie wiem czemu ci w valtrze odradzali te sprzęgło, jednak myślę, że jak by było złe to Fendt nie montował by go bezustannie od bodajże 70lat.

:P :P :D :wacko: :P :P :P
Na wstępie proszę moderatorów o darowanie mi pisania kolejnego postu po swoim, ale chce, żeby ta wiadomość była dobrze widoczna, ponieważ może komuś się przydać taka informacja.

Otóż w końcu doszliśmy, czemu w moim Fendzie sprzęgło ma takie słabe przekazanie momentu obrotowego. Przyczyna była banalna a mianowicie za niski poziom oleju w sprzęgle hydrokinetycznym. Wymieniliśmy olej i ciągniczek chodzi jak marzenie, nie trzeba dawać wysokich obrotów a przyśpiesza nie to, co wcześniej. Niestety tak to bywa jak się do końca nie wie, jak co ma prawidłowo działać. Dopiero teraz będę mógł ocenić działanie sprzęgła typu TURBO….. i podejrzewam, że będzie to pozytywna ocena bo wcześniej denerwowało mnie te gazowanie.
  • 0

#12 piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 25 kwiecień 2007 - 20:25

Jak wam działa sprzęgło Turbo...? Co z tym filtrem - masz numer ??? czy nie będziesz wymieniał
  • 0

#13 Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 626 postów
  • 5445999

Napisany 25 kwiecień 2007 - 22:56

Jak wam działa sprzęgło Turbo...? Na razie nie i dla tego nie znam numeru bo nie wyjmowałem filtra, ale dzięki za propozycje pomocy.
  • 0

#14 Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 2855 postów
  • 5700624

Napisany 03 listopad 2007 - 16:45

U mnie 511 przyjeżdża wywozić gnojowicę z beczko 7 tyś litrów i jednego razu jak wjechał z pełną beczką na orane pole na wiosnę to po prostu zaczęło mu brakować siły tzn. silnik zaczął schodzić z obrotów...a jak wjeżdżał to było około 1200 obr/min silnika... ja moge chyba tylko tyle sie wypowiedzieć na ten temat

pozdrawiam!!

Michał chyba wywozi Fendtem 311. a nie jak piszesz 511. a roznica spora jest :):):D

Pozdrawiam Balzak
  • 0

#15 Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 05 listopad 2007 - 16:06

Jak wam działa sprzęgło Turbo...? ze sprzegłem TURBO trzeba uważać, pomaga przy ruszaniu pod dużym obciążeniem, ale wiadomo w bajkie ze rusza z każdego biegu nie trzeba wierzyc- w mojej okolicy turbomatic w 309 padł i to przy lekkiej pracy...
  • 0

#16 artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 16:44

ze sprzegłem TURBO trzeba uważać, pomaga przy ruszaniu pod dużym obciążeniem, ale wiadomo w bajkie ze rusza z każdego biegu nie trzeba wierzyc- w mojej okolicy turbomatic w 309 padł i to przy lekkiej pracy...

Pavel może znasz dokładną przyczynę tego ze padło te sprzęgło i który rok tej 309 c

i jakie prace wykonywała ta 309
  • 0

#17 Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 06 listopad 2007 - 18:53

Jak wam działa sprzęgło Turbo...? przyczyny-wąłsnie ruszano ze zbyt dużego biegu

a praca to w jakims6 rzędowym siewniku pneumatycznym do kukurydzy
  • 0

#18 PronarekP5

PronarekP5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów
  • 3986241

Napisany 02 luty 2008 - 23:58

przyczyny-wąłsnie ruszano ze zbyt dużego biegu

a praca to w jakims6 rzędowym siewniku pneumatycznym do kukurydzy

i bez nowego tematu dowiedzałem sie jak działa turbomatik

Edytowany przez PronarekP5, 01 styczeń 2012 - 12:44.

• 0
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#19 Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • 9643570

Napisany 04 luty 2009 - 12:30

Jak wam działa sprzęgło Turbo...? Kizo a skąd wiedziałeś ile tego oleju musisz wlać? Bo ja w swoim Fendzie też musze wymienić olej ale nie wiem ile go tam wlać.
pozdro!
  • 0

Google AgroFoto Ads Jak wam działa sprzęgło Turbo...?

• Reklama google
Dzisiaj, 16:23
  •  

#20 klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • 5178972

Napisany 06 sierpień 2009 - 08:57

Jak wam działa sprzęgło Turbo...? Witam was. Podepne się pod ten watek może tu ktoś pomoże. A więc tak potrzebuje pomocy w odnalezieniu wlewu miarki czy cokolwiek innego od sprzegla turbo w fendzie 308 z lat 88. Trzeba w nim dolac(najlepiej wymienić olej) bo rusza dopiero po mocny przygazowaniu. Wszystko było ok dopoki ciekawy mechanik podczas remontu silnika nie zagladał tam i wylało mu się troche oleju. Jak możecie to dopdajcie zdjecie jak to wyglada u was w którym miejscu jest wlew itd. Jedyne co znalazłem to z prawej strony jest siatka przykecona ale po jej odkeceniu nic ciekawego tam nie ma. Licze na waszą pomoc.
  • 0
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Dodaj odpowiedź

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s