Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stukanie w silniku

249 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 21 sierpień 2012 - 08:34

Stukanie w silniku Rozrząd jest ok bo jak kiedyś wymieniałem koła to porównywałem je ze starymi i jak się przestawiało o jeden ząbek to odpalać nie chciał wyginało tylko laski.
A co do dobijania zaworów to nie chce mi się ściągać głowicy, ale na wysokich obrotach po zdjęciu pokrywy zaworów jak by dobijało zawory to i na laskach popychaczy powinno być wyczuwalne bicie. Jak kręciłem laskami to nie zacinały się i nie są podgięte tylko proste

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stukanie w silniku Dzisiaj, 17:56
  •  

#122 Share malymiro

malymiro

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 25 sierpień 2012 - 15:14

Stukanie w silniku u mnie też stuka ale to filtr powietrza

#123 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 22:45

Stukanie w silniku @Roki212 w tej 60 co pisałem też laski nie były pogięte ale pukał.I gość doprowadził na tym pukaniu do kapitalki nie z przyczyny ze pukał tylko zrobił koło 4000 tyś motogodzin.I na 2 tłokach były odbite zawory.Jak zrobiłem kapitalkę też pukał ale rozebrałem do rozrządu przestawiłem i jest ok. :) Pozdrawiam

@malymiro jak piszesz ze filtr to kompresja przez zawory uderza w filtr i go słychać.Nie trzymają zawory ssące. :D Pozdrawiam

#124 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 26 sierpień 2012 - 06:43

Stukanie w silniku Możliwe, ale u siebie sprawdzałem według faz rozrządu względem dolnego i górnego martwego punktu tłoka. Wszystko zgrywa się ze schematem i tak samo jak masz kołek do ustawiania początku wtrysku wpada w otwór w tym momencie kiedy zawory się zgrywają. Jak bym przesunął o ząbek w prawo lub lewo wtedy nic by nie pasowało

#125 Share damian4422

damian4422

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 17:15

Stukanie w silniku Witam,
posiadam C-330, w marcu robiony był generalny remont silnika w firmie która się tym zajmuje, robione było wszystko. Dziś podczas bronowania zaczęło coś stukać w silniku. Po oględzinach i zdjęciu pokrywy zaworów okazało się że oststni zawór (ten od strony zbiornika paliwa) gdy się unosi w pewnym momencie jakby się przycinał, następuje szarpnięcie i uderza w popychacz... Zauważyłem to kręcąc wolno kolbą... Co to może być??

#126 Share masseyf12

masseyf12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 maj 2013 - 22:28

Stukanie w silniku Mam pytanie i podobna sytuacje:
ostatnio robilem remont generalny silnika ursusa 5314 4tys mtg (sytuacja mnie do tego zmusila,a dokladnie wypadek drogowy) po remoncie slychac lakkie stuki w silniku. Dalem nowy blok,tuleje,pierscienie, panweki zostaly stare- nie byly jesze zuzyte, wal ten sam, glowica zregenerowana, nowe wtryski. Z silnika dochodza lekkie stuki, co moze byc przyczyna- tak jak koledzy pisza zregenerowana glowica ? Wspomne ze ciagnik mi dwa razy zgasl podczas jazdy, a nastepnie odpalil bez problemu i dzialal dalej. Co moze byc przyczyna?Nie dotarty silnik?Prosze o odpowiedz.

#127 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 19:16

Stukanie w silniku Odświeżam temat. Jak tam roki doszedłeś co tak mogło stukać bo chyba gdzieś czytałem że pisałeś że winny był wałek rozrządu.
U mnie stuka coś bardzo w silniku, zawory dobre, miałem ściągniętą głowice nie dawno to nie było śladów aby tłok w nią uderzał.
Przeważnie tak się zaczyna powyżej 1200obr i rytmicznie stuka głośniej od pracy silnika, za każdym razem gdy przygazuje, nie że czasami.

#128 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 13 sierpień 2013 - 10:08

Stukanie w silniku Tak w jednym przypadku był winny wałek rozrządu i pompa wtryskowa stukanie ustało.
Ale w drugiej 30-stce czasem stuka czasem nie, ale tylko gdy się rozgrzeje. Tylko u mnie stuka powyżej 1600 obrotów i to nie od razu. Jest tak że jedziesz sobie 1800 obrotów i od razu nic nie słychać po jakiejś minucie lub dwóch pojawia się, obniżę obroty do 1200 i znów zwiększę i cisza po minucie lub dwóch znów się pojawia i tak w kółko. Rozbierałem silnik wszystko sprawdzałem po kilka razy jest ok nie ma luzów itp więc nie wiem co to jest i dałem se jak na razie spokój bo nie wiem co to może być.
Silnik chodzi ok, tak samo odpala, nie dymi ma siłę więc trzeba z tym żyć hehe

#129 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 19:20

Stukanie w silniku Dzisiaj się dokładnie przyglądnąłem sprawie i stuki są niezależnie od obrotów, tylko że na niskich słychać mniej a na wysokich dużo bardziej. Jak zakręcę rozrusznikiem bez gazu tak aby nie odpalił to gdy się wał zatrzymuje to słychać klekotanie tak jak by się on tłukł. Jutro dodam film.

#130 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 14 sierpień 2013 - 17:40

Stukanie w silniku I oto film, cały czas słychać :(

tragedia

Co to tak strasznie stuka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 14:10

Stukanie w silniku Witam.W mojej 30 też pojawił się taki stukot. Najpierw wiozłem poluzowałem alternator i odpaliłem bez paska cisza była więc rozebrałem alternator w końcu stwierdziłem że łożyska szumiały więc wymieniłem. Złożyłem w całość napoiłem pasek odpaliłem cisza. Za 2 dni pojechałem orać jak się ciągnik rozgrzał znowu słyszę stukot to co znowu pasek zdjąłem odpaliłem i bez paska cisza więc rozebrałem pompę wodną i łożysko siadło. Kupiłem pompę założyłem i zaś jak ciągnik się nagrzał jak dostał obroty powyżej 1600 to słychać stukot. Jak się na grzeje to potem obojętne czy na dużych obrotach czy małych i tak słychać stukot. W końcu po raz 3 zdjąłem i cisza tak więc nie wiem co może być przyczyną. Może się ktoś spotkał z czymś takim? Liczę na odpowiedź bo nie wiem czy się przejmować czy ignorować.

#132 Share MajsterMarian

MajsterMarian

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 16:47

Stukanie w silniku a może zawory trzeba ustawić

#133 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 09:20

Stukanie w silniku naprawdę nie wiem nigdy wcześniej niebyło takich oznak. A co się stanie jak nie będą ustawione zawory? zagraża to życiu silnika?
P.S. ale to słychać jedynie jak jest pasek założony co idzie od wału przez pompę wodną i alternator. Liczę jeszcze na jakiś porady.

#134 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 22:26

Stukanie w silniku Źle wyregulowany luz zaworowy ma wpływ na pracę silnika i jego kondycje. A brak luzu zaworowego w dość znaczący sposób zagraża jego "życiu". Podparte zawory nie domykają się podpalając gniazda zaworowe, a w skrajnych wypadkach nie chowają się na tyle i dochodzi do kolizji z tłokiem.
Luz zaworowy oczywiście sprawdź jesli dawno tego nie robiłeś.
A także zdejmij pasek i sprawdź luz na kole pasowym walu i dokręcenie nakrętki tego koła.
Pęknięty wał? :ph34r:
A to stukanie jest równomierne i zależne od obrotów silnika?

#135 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 09:08

Stukanie w silniku jest równomierne

#136 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 12:16

Stukanie w silniku U mnie też stuka i nie wiem co to jest.Szczególnie gdy pracuje na wolnych obrotach w ładowaczu i potem po dodaniu gazu zaczyna i samo przestaje po czasie.Ja stawiam na zużytą klawiaturę.

#137 Share Tomek2213

Tomek2213

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 18:24

Stukanie w silniku wiatam. u mnie kiedys też stukał silnik ale akurat sie zbierało wtedy na remont silnika ale przed remontem dochodziliśmy z mechanikiem czemu stuka i okazało się że głowicę zawieźliśmy do szlifu to prawdopobnie była przyczyna

#138 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 22:20

Stukanie w silniku Witam. Idzie zima i muszę ogarnąć silnik w moim c 330 bo coś w nim strasznie puka. Na pewno nie jest to glowica bo była w regeneracji (i tak ją muszę wymienić bo leje z niej płyn) z każdym sezonem stuki się nasilają bo ze 2 lata temu było ciszej i nie wiem za co się zabrać, czy to od rozrządu czy może panewki na wale. Tutaj mam filmik z pracy to posłuchajcie i pomóżcie :) :)

#139 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 10 listopad 2013 - 22:58

Stukanie w silniku Mój identycznie kiedyś tak stukał od najmniejszych już obrotów jak miał luz między kołem zębatym wałka rozrządu a wałkiem, wyrobiony w wałku było gniazdo na wpust i tak waliło coraz głośniej, aż pewnego razu ścięło ten wpust i skończyło się na wymianie wałka i przy okazji wszystkich kół rozrządu, aby były już do pary

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 11 listopad 2013 - 09:40

Stukanie w silniku Jak nie to co kolega wyżej napisał to może być luz na sworzniu tłoka.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)