Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stukanie w silniku

249 odpowiedzi na ten temat

#101 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 11:47

Stukanie w silniku A może luźna przeciwwaga? Nie ma co gdybać, jak nie rozbierzesz to się nie dowiesz.
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stukanie w silniku Dzisiaj, 07:05
  •  

#102 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 11:57

Stukanie w silniku

Wał pękł
Kłania się przepołowienie ciągnika
Musisz kupić nowy wał i wszystkie panewki itd.
Co do ceny to zależy jaki traktor

chodzi o ciapka
to przepołowienie jest konieczne czy wystarczy zdjąć głowicę?
co znaczy itd. chyba jakieś duperele co bo teraz jak wyskrobie 1 tys.zł to będzie sukces ?( resztę zeżał kombajn- młócił 2,5 ha prawie 4 h, opryski i paliwo).

#103 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 26 sierpień 2011 - 17:54

Stukanie w silniku nie chcę Cie martwić ale jeśli to wał to za dobry musisz dać około 800- 900 zł ja robiłem generalkę wyszło coś koło 2700 przy wale rozpołowienie konieczne

Edytowany przez thug, 26 sierpień 2011 - 17:55.

Thug

#104 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 27 sierpień 2011 - 17:47

Stukanie w silniku Kiedyś przerabiałem to samo ze zaczoł bardzo mocno stukać, winny był wałek rozrządu wrobiło gniazdo na wpust i luz był między wałikiem a kołem zębatym, nie był spory ale wystarczyło i czym większe obroty tym głośniej stukało

#105 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 29 sierpień 2011 - 08:05

Stukanie w silniku na 100% niestety to wał- pękł bo z przodu lata luźno, czyli to najgorsze a pewnie będzie przy okazji jescze kilka rzeczy do zrobienia za jedną robotą żeby to ogarnąć
Dzięki za dotychczsowe odpowiedzi i teraz proszę o poradę co kupić- jakiej firmy na co zwrócić uwagę, czy warto kupić wał za 450 zł - najtańszy nowy czy lepiej używkę i dac do szlifu ale nie widziałem w necie ofert takowych?
Jeśli zestaw naprawczy będzie wymieniany to jaki kupić?

Edytowany przez Zombi330, 29 sierpień 2011 - 09:19.

#106 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

GG-3578015

Napisany 01 wrzesień 2011 - 07:17

Stukanie w silniku Wał Polski POM Tyczyn 900 zł
Zestawy Krotoszyn 170 zł lub Zetora 190 zł

#107 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 18 sierpień 2012 - 19:48

Stukanie w silniku Witam, mam pewien problem z silnikiem w moim c 330, podczas pracy na wysokich obrotach słychać w silniku stuki, gdy silnik wchodzi na obroty to nic nie słychać, ładnie się wkręca, ale po osiągnięciu np 1600obr i trzymanie go na takich obrotach słychać stuki, klekotanie w silnikiu nie wiem co to jest? Dodam że mocny mu nie brak tylko te stuki :( ? Przy zmianie oleju postanowiłem odkręcić miskę olejową aby oglądnać wał i jeden korbowód ma delikatne luzy na boki i ta zębatka obok przy wale ( chyba od rozrządu ) przesuwa się na prawo i lewo około 1cm i wydaje stuki czy to może być to? Nie wiem co tam mam dokładnie sprawdzić w śroku.

PS. Zmieniam olej z superola na Turdusa i chciałem przepłukać silnik tylko nie wiem czym ropą, benzyną?

#108 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 sierpień 2012 - 19:59

Stukanie w silniku Jak stuka to do mechanika w silniku jest dużo żeczy które mogą stukać od zaworu po korbowody wał i tryby rozrządu.

#109 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 18 sierpień 2012 - 20:05

Stukanie w silniku Zawory są ustawione na 0.20 także to nie one stukają

#110 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

GG-3578015

Napisany 18 sierpień 2012 - 20:21

Stukanie w silniku Korbowód może mieć luzy na boki osiowe, aby nie miał promieniowych. Co do tej zębatki to chodzi o zębatkę od pompy?? ona musi mieć luz
Jak zacznie stukać i praca jest jednakowa bez jakichś tam znacznych zmian odgłosu to myślę że nic tam mu nie dolega.
Mój zaczyna też podobnie postukiwać ale przy 1800 obr i pojawia się dopiero po rozgrzaniu i odgłos jest jednakowy.
I silnik mój po remoncie i od razu tak miał. Pracuje, odpala ok, ma siłę wszystko ok tylko ten dźwięk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 17:50

Stukanie w silniku A silnik czym przepłukać

#112 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 19 sierpień 2012 - 17:57

Stukanie w silniku Wlej trochę turdusa do przepłukania.

#113 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 20:59

Stukanie w silniku Tylko że mam 7l i nie starczy mi na płukanie turdusem

#114 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 21:18

Stukanie w silniku Stukanie w silniku to nie jest normalna sprawa.Może to być tulejka na korbowodzie albo wał może pękać i też będzie stukać wyrobiona klawiatura i też stuka.U nas gościowi tak stukała 30 aż korbowód bokiem wywaliło ale dla niego to było normalne a okazało się jak rozwaliło blok że korbowód się urwał. :) Pozdrawiam

#115 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

GG-3578015

Napisany 20 sierpień 2012 - 05:43

Stukanie w silniku A jak zrobisz remont i wyżej wymienione części co napisałeś wstawisz nowe znaczy korbowody, klawiatura itd i występuje ten odgłos to co wtedy powiesz :lol: Wiadomo ze lepiej aby nie stukał(jeśli to można nazwać stukiem), ale co masz pchać kasę i dalej nowe wymieniać na nowe. Nie wiem jak to jest u kolegi ale u mnie jest to taki odgłos wydobywający się z górnej części silnika, wszystko sprawdzałem ustawiłem, mechanicznie jest ok a odgłos się pojawia nie potrafię zlokalizować przyczyny ;)

#116 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 11:02

Stukanie w silniku U mnie właśnie też z górnej, dlatego też 2 razy ustawiałem zawory raz na 0.25 a później na 0.20 i dalej to stukanie jest także to nie od zaworów, no i ten odgłos nie jest jakiś tragiczny że każdy słyszy :D po prostu jestem dociekliwy i ja to słyszę dlatego postanowiłem się doradzić że to nic poważnego.

A ten silnik przepłukam ropą zapale na 2 min i wystarczy

#117 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 17:19

Stukanie w silniku Przepłukałem silnik ropą 2min spuściłem a potem jeszcze 2 litry nowego superola wlałem ale nie odpalałem tylko lałem i przepłukiwałem, po wlaniu turdusa aż sie ciapek uśmiechnął i olej ma ładny złocisty kolor a nie jak superol po 10 minutach czarny jak węgiel

Dlaczego nie edytujesz, tylko piszesz post pod postem? +1 punkt ostrzeżeń !!!

Edytowany przez MAT912, 20 sierpień 2012 - 20:37.

#118 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 20:23

Stukanie w silniku @Roki212 powiem ci tylko tyle że silnik jest przestawiony na rozrządzie i puka tłok o zawór między wydechem a ssaniem.I masz odpowiedz na swoje pytanie.Żeby sprawdzić to nie wielki koszt tylko uszczelki.Zrzuć głowice i sprawdź na tłokach czy nie ma śladów odbicia zaworów.Jeżeli jest dobrze złożony silnik to nie ma prawa nić stukać czy pukać.Inaczej poco robić remont silnika. :D Pozdrawiam

Maniek101 dla mnie to jest tulejka na korbowodzie :) Pozdrawiam

Edytowany przez balcerek1, 20 sierpień 2012 - 20:23.

#119 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

GG-3578015

Napisany 20 sierpień 2012 - 20:43

Stukanie w silniku To i ja Ci powiem że to zostało już sprawdzone i tam też jest ok i nie potrzeba do tego zdejmowania głowicy tylko po zdjęciu pokrywy zaworów można docisnąć trzonek poszczególnych zaworów w poszczególnych cyklach i widać czy się o coś opiera. Strzelaj dalej ;) Nie doczytałeś że napisałem że po rozgrzaniu zaczyna stukać :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 20:55

Stukanie w silniku Miałem taki problem z c360 też tak się działo po rozgrzaniu i też tak sprawdzałem jak ty piszesz a jak odpaliłeś to dziwne ale na 1i 3 gaże było słychać a jak przyłożyłem rękę na dekle od klawiatury to było czuć.Zrzuciłem 1 głowice i był odbity zawór.Rozebrałem do rozrządu i kręciłem wałem godzinkę żeby zgrać rozrząd i okazało się ze był o jeden ząbek na wale przestawiony.Teraz muza dla uszu i co powiesz :) Pozdrawiam