Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stukanie w silniku

249 odpowiedzi na ten temat

#81 Share adam330

adam330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 maj 2011 - 20:52

Stukanie w silniku Panowie a jak mam sprawdzić te sprężyny w zaworach???? Bo nie chciał bym rozbierać zaworów, i obu sprężyn ściągać, jaki ma być ten ślad o którym pisze kolega "seweryn20 " w razie jak bym odkręcił tą głowicę??? Może to akurat to, chociaż dziwi mnie jeden fakt, ponieważ jak ciągnik jest zimny, to żadnego stukania nie słychać, a jak trochę się nagrzeje, to już stuka, w klawiaturze wymieniłem dźwigienki, ale jedna została stara, bo nie mieli na sklepie 4 tylko 3, niby ja trochę doszlifowałem , ale jeszcze zmienię tą jedną i wtedy zobaczę co będzie się działo. Może rzeczywiście to sie musi po prostu dopracować. A i jeszcze jedno kolega "zonk28 " pisał o panewkach, musze powiedzieć , że panewki założyłem na te same miejsca, gdzie były wcześniej , zamkami w dobrą strone, na panewkach nie było żadnych rys, tak samo i na wale, więc myślę, że to nie powinno być to, tak przynajmniej mi sie wydaje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stukanie w silniku Dzisiaj, 19:28
  •  

#82 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 21 maj 2011 - 22:46

Stukanie w silniku niczym sie nie przejmuj...pojezdzij troche...wymien ta dzwigienke,chodz to nic nie zmieni....zobaczysz ze troche pojezdzisz i ustanie. odpala i moc ma wszystko ok?

#83 Share adam330

adam330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 maj 2011 - 07:40

Stukanie w silniku Tak, jak jest ciepły do dosłownie pali od strzała;), a jak zimny po nocy , to podgrzeje go ze 30-40 sekund świecami żarowymi i z reguły za 3-4 obrotem zapala, mocy też niby mu nie brakuje, dymić jakoś dziwnie też nie dymi, tak to niby wszystko ok, tylko to stukanie. Ale jak samo przejdzie , to się tym nie bede przejmował;)

#84 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 22 maj 2011 - 09:26

Stukanie w silniku Ten ślad o który zapewno chodziło sewerynowi jest to odbicie zaworu na tłoku tzn brak nagaru lub lekko przyklepany nagar panie adamie330, ale nie zdejmuj, chyba że nie masz co robić lub nie dowierzasz. Sprężyna jeżeli jest pęknięta to to poprostu wystarczy zdjąć dekiel od klawiatury i zobaczyć czy jest pęknięta panie adamie330, profesjonalnie sprężyny powinno się sprawdzać na siłomierzu , ale kto to sprawdza... nawet ja nie , tylko wymieniam.A to że zimny nie stuka a gorący tak to napisałem jest to wina rozszeżalności cieplnej, jak jest gorący części zmieniają wymiary o tysięczne części milimetra, tzn puchną robią się większe, pasowniejsze ,jest ciaśniejsza tolerancja wymiarów, i większe opory ruchu i tyle.Gdyby był problem z panewkami to odbiło by się to echem na ciśnieniu , chyba że się odkręciła korba ,ale to by już przewietrzyła silnik.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#85 Share moscich

moscich

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Dziweczyny;) Rolnictowo,mechanizacja,sport,muzyka,itp.

Napisany 12 czerwiec 2011 - 13:17

Stukanie w silniku Witam u mojej 30 też było takie stukanie słychać na wyższych obrotach ale nic sie nie dopracowało tylko wywaliło mi korbowud miską olejową wczoraj :(.wczesniej tez takie stuki sie zdażały ale przestawało to pukac na wolniejszych obrotach i myślałem że jest dobrze a tu jednak sie okazało że dobrze nie jest pęknięta miska olejowa, pęknięty blok i niewiadomo czy 5tyś wystarczy :( .

#86 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 12 czerwiec 2011 - 19:20

Stukanie w silniku napisz cos dokładniej w którym miejscu pękł czy co sie tam z nim stało

#87 Share moscich

moscich

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 18:33

Stukanie w silniku w bloku dziura zrobiła sią za rozrusznikiem ale nie wyleciał przez blok bo go zablokował rozrusznik ale dziure zrobił a miska pękła przy pompie na pierwszym tłoku od kabiny.dodam że korbowód wyrwał także sworzeń z tłoka.a tam na korbowodzie gdzie sie przykrenca do wału to ta dłuższa końcówka sie wyprostowała taka to była siła udeżenia fakt że jechałem na pełnym gaźie.

#88 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 19:20

Stukanie w silniku Przecież to musiało się tłuc jak cholera nie przyszło ci do głowy że coś jest nie tak? kup od razu cały silnik z raka np. z allegro czy jakiś lokalnych ogłoszeń taki do 2 tys, bo jak zaczniesz kupować pojedyncze części to sie w 3 tys nie zmieścisz, ja też takie coś w zimie robiłem tylko ten co robiłem rozdupcyło silnik na strzępy , wrzuce zdjęcie bloku później, trochę rozwagi i uwagi na przyszłość.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#89 Share moscich

moscich

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 21:19

Stukanie w silniku no wiesz te stuki nie były tak odrazu bo on raz stukał a później cały miesiąc chodził normalnie.a że sie rozwalił śilnik to już tego sie spodziewaliśmy z ojcem czekaliśmy tylko kiedy i nastąpiło to właśnie.no w końcu co można chcieć od ciągnika który jest 36lat po remoncie a troche ma tych mtg silnika nie będe kupował używanego bo nie wiadomo co sie kupi a za rok nie chce go jeszcze raz remontować.kupie poprostu cały silnik z takiej firmy co specializuje sie w remontach silników itp.przynajmniej jakaś gwarancja będzie i wiem że na nowym troche chyba pojerzdże.

#90 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 08:36

Stukanie w silniku Witam wszystkich i niestety od problemu zacznę -podczas orki silnik zaczął coraz głośniej stukać - narastanie hałasu trwało może z 10-15 min. W końcu silnik zaczął tak walić, że skończyłem orkę i zjechałem do gospod. i silnik nie zgasł ale stuka nadal dość głośno. Co zauważyłem to że nie stuka jak jest odprężony i wogóle zapala eleganco tylko ten hałas ( takie dudnienie jaby coś od wew. uderzało miarowo w korpus silnika ale nie wiem w którym miejscu. Dodam że do końca silnik miał moc i nie zuważyłem spadku ciśnienia, olej prawidłowy poziom do górnej kreski. Ostatni remont silnika dośc dawno jakieś 10 lat temu. Co mogło wyklekotac się że tak wali?

Edytowany przez Zombi330, 26 sierpień 2011 - 08:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stukanie w silniku Dzisiaj, 19:28
  •  

#91 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 08:54

Stukanie w silniku Przytarty tłok, zatarty zawór w prowadnicy, pęknięty pierścień, panewka korbowodu, luźny sworzeń tłoka, a nawet pęknięty wał - to możliwe przyczyny. Bez dokładniejszej lokalizacji stuku trudno o większą precyzję.

#92 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 09:06

Stukanie w silniku tylko Tyle co moge doradzic juz nim nierub nic scholuj go i trzeba go otwierac..a przyczyny takie jak kolega powyzej wymienił..najprawdopodobniej Wał korbowy

#93 Share bugi

bugi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Sport, Motoryzacja

Napisany 26 sierpień 2011 - 09:20

Stukanie w silniku A może pęknięta stopka korbowodu? Hmmm, sprawa na warsztat, nie ma co jeździć i ryzykować.
Stuka już od najniższych obrotów?

#94 Share Farmer242

Farmer242

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 09:41

Stukanie w silniku Pęknięty wał... raczej... sam to przerabiałem 2 tyg temu.

#95 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 09:47

Stukanie w silniku

A może pęknięta stopka korbowodu? Hmmm, sprawa na warsztat, nie ma co jeździć i ryzykować.
Stuka już od najniższych obrotów?

tak od początku jest skorelowane z ilościa obrotów
Orałem może z pól godziny a po awarii dojechałem o własnych siłach z pola i stoi
zjarzałem pod dekiel i wszystko wyglad OK- sprzężyny całe nic nie połamane
zdjąłem michę i też nic urwanego połamanego nie widziałem, tylko jedno mnie zaniepokoiło jak poszarpałem za korbowód od dołu to wydawało mi się że jest luźnawy tj. daje sie przesuwać lekko -czy to może świadczyc o jego uszkodzeniu?
Co dalej- zdejmować głowicę ale cylindry i tłoki chyba są całe bo kręci się leciutko) czy od dołu coś próbować może ?
Ciagnik potrzebny akurat teraz na wczoraj tu taki zonk- mam przez to doła.
Możelepiej od razu innego silnika szukać - czy się opłaca robić naprawę tego jeszcze?

Edytowany przez Zombi330, 26 sierpień 2011 - 09:53.

#96 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 10:38

Stukanie w silniku

Pęknięty wał... raczej... sam to przerabiałem 2 tyg temu.

a co było robione i na ile zabolało?

#97 Share Farmer242

Farmer242

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 10:58

Stukanie w silniku Od razu generalny, bo olej brał już... 4 tys, w mf255

#98 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 26 sierpień 2011 - 11:05

Stukanie w silniku Może rozrząd ? U mnie w rusku odkręciło koło rozrządu i tak samo było jakieś stukanie słychać ,i tak samo ciśnienie oleju było ,moc była ,palił bez problemu ,w silniku odkręć dekiel rozrzadu i zobacz ;)