Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stukanie w silniku

249 odpowiedzi na ten temat

#61 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 27 marzec 2010 - 06:46

Stukanie w silniku odkręć pokrywę zaworów oraz pokrywę z boku bloku tam gdzie są prowadnice popychaczy i sprawdz czy popychacze nie maja luzów -bez tego jesli nie zobaczysz nikt wiecej nie potrafię podpowiedzieć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stukanie w silniku Dzisiaj, 05:34
  •  

#62 Share cornic

cornic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 14:55

Stukanie w silniku Zły kont może być przyczyną. Często tak jest przy polskich perkinsach. Przy 30-tce nie sptkałem się z tym jeszcze. Ja doradzam jeszcze zdjęcie miski olejowej, u mnie poluzowana śruba na korbowodzie była przyczyną tych stuków. Trochę długo już na tym jeździsz bo u mnie tego samego dnia pokazał kolano(aczkolwiek orałem pół dnia z tym stukotem dopiero w drodze powrotnej jak wykręcilem max obroty wyszła przyczyna stuków).

#63 Share gz330

gz330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 09 październik 2010 - 16:27

Stukanie w silniku Hej
Mam pytanie co to mogło się stać
W trzydziestce w ciągu orki ok. 60 ar 3 razy zagotowało wodę(termostatu nie ma)i jeszcze wywala wodę z chłodnicy gdy zmniejsza się obroty i coś w silniku stuka(niedawno silnik był naprawiany).

#64 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 09 październik 2010 - 16:41

Stukanie w silniku Pękła tuleja albo uszczelka pod głowicą,albo coś z pompą wodną.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#65 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 09 październik 2010 - 17:40

Stukanie w silniku Albo masz chłodnicę zanieczyszczoną, weź przedmuchaj kompresorem albo wymyj porządnie pod ciśnieniem.
Co do termostatu to już kiedyś o tym pisałem, termostatu nie powinno się wyrzucać,jak przyjdzie zima to nie zagrzejesz silnika a zimny silnik szybciej się zużywa i nie ma mocy.

#66 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 10 październik 2010 - 11:45

Stukanie w silniku ściąg dolny przewod z chłodnicy i sprawdź czy leje się woda ,malecieć strumieniem ja też tak miałem i musiałem oddać chłodnicę do odkamieniania , pozatym musisz założyć termostat , zmień węze i zalej go płynem , dobre baterie i heja

Opus meum est

#67 Share gz330

gz330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 10 październik 2010 - 14:07

Stukanie w silniku ja w zimie ciągnika nie używam, chłodnica była wymienia ok. 3 lata temu wraz pompą,dolny wąż był wymieniany wiosną tego roku, silnik był robiony początkiem sierpnia bo ucięło blokadę zębatki na wałku rozrządu.

#68 Share dominik12200

dominik12200

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 21:44

Stukanie w silniku :rolleyes:miałem ten sam problem - co się okazało pęknięte główki korbowodów na jednym i drugim tłoku od czego nie wiadomo a objawy identyczne. Podejrzewam że tłoki mogły delikatnie uderzać w zawory lub nawet w głowicę. Metaliczne stuki ale nie zawsze cykliczne w okolicy wydechu.Pękniecie widać było dopiero po wyciśnięciu tulejki. Jeśli się robi remont silnika to dokładnie należy przejrzeć wszystko to co będziemy wkładać do silnika :D

#69 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 19 kwiecień 2011 - 06:03

Stukanie w silniku tez tak myslałem i zostało to sprawdzone, ale wszystko było ok, mi sie wydaje że to silnik wpada w jakiś rezonans i wystepuje ten stukot bynajmniej umnie bo gdyby usterka mechaniczna to by stukało cały czas lub często a to 3 dni spokój potem sie pojawi coś postuka i znów spokój :P

#70 Share dominik12200

dominik12200

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 19:24

Stukanie w silniku a blok nie był czasem rozmrozony w zimie?:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 22 kwiecień 2011 - 20:31

Stukanie w silniku na płynie jest wiec nie

#72 Share Ursus328

Ursus328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Rolnictwo

Napisany 23 kwiecień 2011 - 16:51

Stukanie w silniku prawdopodobnie zawory stukaja
--- URSUS C-328 ---

#73 Share adam330

adam330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 maj 2011 - 21:44

Stukanie w silniku Dobry wieczór;) Zwracam się do wszystkich z prośbą o pomoc zdiagnozowania problemu w mojej trzydziestce. otóż, ostatnio przeprowadziłem mały remącik silnika, a dokładniej zregenerowałem głowicę, to znaczy zdałem starą , a dostałem nową po regeneracji, przy okazji gdy już miałem głowicę ściągniętą, to wymieniłem pierścienie , wiem , że same pierścienie dużo na długo nie pomogą, ale zawsze na pewno coś, (zawsze brakuje tych pieniędzy:() . No i gdy poszedłem po głowicę sprawdziłem ją sobie, zawory ssące wystawały idealnie 2.2 mm, a wydechowe coś minimalnie mniej, ale już dokładnie nie pamiętam, głowica była szczelna, sprawdziłem ją nalewając do każdego zaworu nafty, przez 20s , nawet się nie spociła;), więc chyba szczelna;) Zmieniłem dzwigienki klawiatury, ustawiłem zawory i..... ciągnik pali bardzo ładnie, ciepły do słownie od strzała, zimny też szybko łapie, ale nurtuje mnie jeden fakt, że gdy silnik przekracza 1100 obrotów, to dziwnie coś w nim stuka, tak jak by zawory, ale ustawiałem ich już dwa razy i według mnie jest wszystko ok., ale to stukanie jest dosyć głośne, i nie wiem co to może być. Powiem jeszcze, że przed rozebraniem ciągnika, tego stukania nie było, ale za to wszystkie zawory miały zniszczone gniazda, (wypracowały sie), jeden zawór 3.8 mm był wpadnięty w głowicę;). Bardzo bym prosił wszystkich o pomoc, bo niby silnik chodzi ok, ale to dość głośne stukanie przy wchodzeniu na wyższe obroty, i schodzeniu z nich na niskie bardzo mnie niepokoi. Proszę o jakieś sugestie;)

#74 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 19 maj 2011 - 22:34

Stukanie w silniku Mam nadzieję że po zmianie pierścieni nie odkręciła ci się czasem korba, ale pewnie już by wyszła bokiem. Najczęstszym powodem takiego stukania jest właśnie to że jest to nowe tzn. są nowe prowadnice zaworowe oraz nowe zawory, które są do siebie dosyć pasownie dobrane ,a poza tym dochodzi rozszeżalność cieplna, która sprawia że elementy są do siebie jeszcze bardziej pasowne i dokłada następne opory ruchu, przez co zawory wolniej wacają do zamkniętego położenia, a niekiedy lekko pomaga im w tym tłok dając taki lekki czy niekiedy dość głośny stukot. Musi poprostu popracować samo przejdzie ...
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#75 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 19 maj 2011 - 22:59

Stukanie w silniku dokladnie glowica sie musi dopracowac... podobnie do zaworow tez dawaja zdarte panewki

#76 Share adam330

adam330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 maj 2011 - 07:39

Stukanie w silniku A więc musi sobie po prostutrochę postukać;) i samo przekdzie, tak? Korba jest na pewno dobrze dokręcona, i ma zaklepane nowe zabezpieczeniaq na śrubach, a nawet dziś z rana go odpaliłem, i nic nie było słychać, nic nie stukało, a gdy się trochę nagrzał to już lekko pukało,wie pewnie będzie robiś to ta głowica. Bardzo dziękuję za pomoc w diagnozie mojego problemu, pewnie samo przejdzie;) Jeszcze raz dziękuję;)

#77 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 20 maj 2011 - 14:54

Stukanie w silniku Daniel co ty pleciesz!!!!!!!!! A odkąd to się głowica dopracowuje? zakładasz i ma cichutko chodzić.....moim zdaniem może już luz na korbowodach , albo panewki pozamieniane , lub żle założone , albo po prostu stare lub założyłeś nowe ale THM :blink: Być może sprawa dżwigienek , może już wyklekotane są.......

#78 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 maj 2011 - 17:08

Stukanie w silniku Spróbuj ustawić trochę większe luzy na zaworach, szczególnie wydechowym.

#79 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 20 maj 2011 - 17:22

Stukanie w silniku Zdarza się że w głowicy po remoncie ciężko chodzi zawór i na większych obrotach nie nadąża się cofnąć i pomaga mu tłok. Bobi dobrze mówi. Ale identyczny objaw ma pęknięta jedna ze sprężyn na zaworze. Sprawdz to też. A jeśli potrzebował byś dowodu to zdejmij głowicę powinien być ślad. Jeśli panewki tłuką to przeważnie na mniejszych obrotach, na większych dzwięk się wytraca.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 21 maj 2011 - 14:29

Stukanie w silniku

Daniel co ty pleciesz!!!!!!!!! A odkąd to się głowica dopracowuje? zakładasz i ma cichutko chodzić.....moim zdaniem może już luz na korbowodach , albo panewki pozamieniane , lub żle założone , albo po prostu stare lub założyłeś nowe ale THM :blink: Być może sprawa dżwigienek , może już wyklekotane są.......

dopracowac sie musi. z tego wzgledu ze po regeneracji i nigdy niema tak idealnych ustawien i pasownosci jak w fabryce....a malo kto urzywa profesjonalnych maszyn do regeneracji...najwiekszy blad pasownosci jest zawor-prowadnica..i tam dochodzi do przycierania...troszke pochodzi i sie dopracuje..bo o wbijaniu prowadnic czy gniazd to juz nawet szkoda pisac