Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stukanie w silniku

249 odpowiedzi na ten temat

#21 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 18:55

Stukanie w silniku a ten miernik to ile Ci wskazał dokładnie napisz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stukanie w silniku Dzisiaj, 18:03
  •  

#22 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 19:18

Stukanie w silniku to tluczenie to zbyt ciasno zlozony jest korbowod na panewkach i tlok uderza o glowice. ja tak mialem w 912 DL i kupilem nowe panewki i okazalo sie ze dalej bylo za ciasno, wiec lekko zdzieralem panewke nozem (nie pilnikiem bo mozna panewke uszkodzic i mocno zarysowac) az w koncu byl dostateczny luz. pamietaj ze korobowod musi miec tez luz wzdluzny (wzdluz walu wiec do przodu i do tylu), mysle ze zawory nie maja z tym stukaniem nic wspolnego. no a z tym cisnieniem to tylko zawor. nie puszcza cisnienia i jest ciagle na maks. lepiej to zrob bo to nie za dobrze.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#23 Share bzunia

bzunia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 19:52

Stukanie w silniku a ten zawór jak to zrobic ??

#24 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 02 sierpień 2009 - 21:04

Stukanie w silniku jak zdejmisz mise olejową to w pompie olejowej jest zaworek który jest u dołu pompy zabezpieczony zawleczką wyjmij zawleczke i tam w srodku są zaworek sprężynka oraz walec z otworami do regulacji ciśnienia. Ten zaworek musi pracować bez zacieć itp jak wszystko jest ok to na zimnym i gęstym oleju powinno być 5,7-5,8 bara a jak się nagrzeje to 5,4-5,5 bara bynajmniej u mnie tyle wskazuje powyżej 1000 obr, a na tym zegarze masz skalę do 7 barów chyba bo dobrze nie widać więc wg mnie powinno potem być ok jak się dotrze to powinno spaść poniżej 6, zaworek mozesz sprawdzić ale jak pompa nowa to ona jest właściwie ustawiona fabrycznie i sprawdzona

#25 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 21:13

Stukanie w silniku u mnie w 1224 tez jest rowne cisnienie, bez wzgledu na to czy zimny czy rozgrzany ma pomiedzy 4 a 5.

#26 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

GG-3578015

Napisany 02 sierpień 2009 - 21:22

Stukanie w silniku tak własnie powinno być bardzo mała różnica w granicach 0,3-0,4 bara miedzy zimnym a ciepłym olejem wtedy wszystko jest ok z silnikiem

#27 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 21:26

Stukanie w silniku a jaki olej najlepiej stosowac do silnika?? ja stosuje Turdus i jest dobry ale moze znacie jakies lepsze??

#28 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

GG-3578015

Napisany 02 sierpień 2009 - 21:31

Stukanie w silniku ja tez stosuje Turdus :( a jak czesto robicie zmiany bo ja kiedyś jak lałem superol to co 200mth a teraz co 350-400mth chodzi na turdusie i po miarce widze ze jest ok

#29 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 22:01

Stukanie w silniku ja zmieniam na oko. po wygladzie oleju najczesciej.

#30 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 22:21

Stukanie w silniku Ale ten stukot jest taki metaliczny? Jesli nie to raczej nie ma sie czym przejmowac, bo tak delikatnie moze stukac nawet filtr oleju. I stuka tylko podczas jazdy, czy na postoju tez sprawdzales na wyzszych obrotach i po wcisnieciu sprzegla. Bo naprawde wiele rzeczy moze tak tak stukac, zwlaszcza w tym ciagniku :(

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

GG-3578015

Napisany 02 sierpień 2009 - 22:31

Stukanie w silniku stukot ja wiem taki jakbyś kluczem jakimś o ten płaski tłumik stukał :( na postoju nic nie stuka od najniższych do najwyższych obrotów i w czasie jazdy samym ciagnikiem czy z przyczepą tez jest ok, jak pisałem wczesniej tylko pod obciążeniem jak orka czy talerzowanie wtedy zaczyna się objawaić. A sam ciągnik pracuje elegancko igła.

#32 Share bzunia

bzunia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 08:30

Stukanie w silniku ja mam skale 6 jak si enagrzeje to spada to 5,7 tylko jest tak ze bez wzgledu ile pokazuje obrotomierz cisnienie niezmienia sie zawsze jest take samo

stukanie w silniku ustaoiło juz pracuje normalnie tylko czy napewno moze zostac takie cisnienie słyszałem ze moze rozwalic wał pod obciazeniem czy to prawda ??

#33 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 13:49

Stukanie w silniku co do stalego cisnienia to raczej nie powinno byc tak ze np. na 600 obr/min cisnienie jest na 5 a przy 1200 na 6, raczej powinno byc stale no moze niewielka roznica pomiedzy 600 obr a 2000 obr, tak u mnie jest w 1224 i kazdy mechanik mowi ze silnik jest bardzo dobry.

#34 Share bzunia

bzunia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 21:43

Stukanie w silniku Wielkie dziekuje juz po kłopocie ciapek smiga az miło wszystko to była wina podkładki wyjołem ja i zmniejszyło sie cisnienie do 5 na wolnych na zimnym spada do 4,5 na goracym silniku :( jestem bardzo mile zadowolony poprostu inny ciagnik gdy zmniejszyłem cisnienie to nietłucze sie wał miodzio poprostu ideał ;D

wystarczyło zdjac miske olejowa dorwac sie do pompy oleju zdjac zawleczke i wyjac podkładke i chodzi thx

#35 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 17 październik 2009 - 19:53

Stukanie w silniku Witajcie!

Mam problem z moim ursusem C-328, bądź co bądź jest on już kilkanaście lat bez remontu silnika, ale od kilku dni zaczęło mu coś walić (stukać) w silniku! W kabinie nie daje się wytrzymać po prostu przy wyższych obrotach, dźwięk jakby ktoś pukał niewielkim młotkiem w blok, jednak po wstępnych oględzinach dźwięk dochodzi z głębi kadłuba i ciężko ustalić jego źródło dokładnie, bo zgrywa się z dźwiękiem spalania. Zastanawiam się czy to nie obrócona panewka czasem. Wołam o pomoc w naprowadzeniu na trop.
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

#36 Share VixLovelas

VixLovelas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 17 październik 2009 - 20:21

Stukanie w silniku I wszystko jasne jest!!!! koles ja to samo miałem a dokładnie mój ojciec kilka lat temu dał mojemu ciapkowi w dupe w kultywatorze i zaczęło tak walic....problem z korbowodem....poprostu pękł w taki miejscu że jeden tłok walił nic nie robiąc....wez go remontuj bo zepsujesz go całkowicie

#37 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 17 październik 2009 - 20:30

Stukanie w silniku no tylko, że teraz akcja kopania buraków i na razie chcąc nie chcąc musze nim pare godzin pojezdzić, bo c 360 zastrajkował pozostaje tylko c385 i nieszczęsny ciapek. po robocie trzeba bedzie sie za to zabrać, mam nadzieje ze wytrzyma...
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 październik 2009 - 20:49

Stukanie w silniku Jeśli to pęknięty korbowód to radze ci go nie ruszać tylko zrobić remont bo możesz sobie narobić niepotrzebnych kosztów. A tak po za tym ciapek na jednym tłoku niewiele zrobi.

#39 Share VixLovelas

VixLovelas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 17 październik 2009 - 20:52

Stukanie w silniku nie ruszaj go bo zepsujesz silnik cały...jeden tłok wali bezwładnie i w końcu nie wytrzyma cały blok....moim dojechał do domu i na tym sie skończyło.....remont od reki.Musisz zrobic go a jeden dzień opuźnienia w robotach to nie strata

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 18 październik 2009 - 10:38

Stukanie w silniku

Jeśli to pęknięty korbowód to radze ci go nie ruszać tylko zrobić remont bo możesz sobie narobić niepotrzebnych kosztów. A tak po za tym ciapek na jednym tłoku niewiele zrobi.

No ale on normalnie chodzi na dwa tłoki, tylko ze na obrotach silnika tak około od 1000 wzwyz zaczyna pukać i to nie zawsze, wczoraj np pukał przez godzine pracy, potem ucichł, a jak wracałem do domu to w połowie drogi znowu słychac było ten dziwny klekot... To jakby to był korbowód pęknięty to moim zdaniem cały czasd by walił. Sam juz nie wiem, słyszałem ze jak silnik obróci na panewce to potrafi tak tłuc.
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328