Polecane posty

Pixel0126    16

Witam, otóż w mojej c-330 słychać stukot w silniku, Najwyraźniej idzie go usłyszeć gdy silnik już gaśnie( na końcu filmiku) czy ktoś może ma pomysł gdzie zacząć szukać przyczyny? Dodam ze silnik jest około 150mth po kapitalnym remoncie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

U mnie była wybita tuleja na tłoku. Ale zaczął bym od najprostszego, mianowicie od sprawdzenia luzu zaworowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7843

Ewidentnie któryś zawór klepie. W c 330 lubią się zawory rozpinać jak mają za duży luz. Szczelinomierz i do roboty. Z tego co pamiętam to 0.20 luz na obydwa zawory. U mojego sołtysa tak klepią zawory w ciapku to z daleka go słychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Luzy zaworowe do sprawdzenia oraz koło zebate wałka rozrządu czy nie złapało luzu na połączeniu wałek/koło kiedyś jak u mnie tam było rozbite to podobnie stukał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Za mocny stuk żeby na złym kącie wtrysku tak stukał,co mówią przedmówcy standardowa procedura,mi w 60-tce dość podobnie stukał a okazała się wadliwa panewka korbowodowa też był po remoncie.Jak układ rozrządu i zawory okey trzeba głębiej szukać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A możecie mi doradzić? U mnie stuka c 330, ale nie cały czas, tylko co jakiś czas stukanie narasta i nagle cichnie. I znowu coraz głośniej, trochę postuka i cisza. Dzieje się tak przeważnie pod obciążeniem, ale nie tylko. Głowicę mam po regeneracji. Nowe zawory, prowadnice, gniazda, planowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

No to ja mialem identycznie. Sworzeń tłokowy był wyrobiony z jednej strony i gdy obracając się trafiał na ten luz zaczynało się stukanie. Czasem szybko przemijalo, czasem trwało to dłuższą chwilę. Nikt nie wiedzial co jest. Rozbieraj bo korbowód wylezie Ci bokiem. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomeken    0

Cześć wszystkim

Miałem ostatnio regenerowaną głowice w C-330 i po jej zamontowaniu słyszę stuki na niskich obrotach. Na wysokich obrotach stuki znikają. Ciągnik pali ładnie i pracuje normalnie. Przeczytałem wszystkie strony tego tematu i kilka osób pisało że po regeneracji tak może być i mam nadzieję że one z czasem faktycznie ucichną.

Z drugiej strony stuki stukom nierówne, dlatego wrzucam nagranie z pracy silnika. Gdybyście uwazali że to nie jest "normalny" stukot po regeneracji tylko coś poważnego to będę wdzięczny na info :)

https://youtu.be/Ev3SrcksHqs

 

Edytowano przez Tomeken

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
    • Przez MarianT
      Witajcie potrzebuję pilnie głowicę do silnika TOYOSHA 3S200  lub MF 1040. może być do regeneracji. Potrzebuję ją do ciągnika Hinomoto E384 . Moja pękła i nie da się ją pospawać.. Gdyby ktoś taką posiadał to proszę o kontakt pod. tel. 604457046. W oczekiwaniu na wiadomość pozdrawiam Marian
    • Przez jasiekt
      mam c-330 po kapitalnym remoncie silnika już 2 lata chodzi jak zegarek (dobrze dotarta) jednak od jakiegoś czasu mam problem z zaworami ,słychać głośny klekot ,wyregulowałewm - pomogło ale klekotu nie słychać gdy silnik jest dobrze rozgrzany (jak słabo to nadal słychać)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj